Autor Tema: SXK Perseus Style RTA  (Pročitano 889 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5860
  • -Receive: 9532
  • Ugled: +10358/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
SXK Perseus Style RTA
« poslato: Decembar 15, 2020, 14:22:26 »
  • Publish
  • SXK Perseus Style RTA Rebuildable Tank Vape Atomizer is constructed from 316 stainless steel and glass. The Perseus Style RTA comes spare glass holder for holding 2.0ml / 4.0ml capacity. The SXK Perseus Style RTA comes with unique EXIT PIN.

510 threading connection
    Height: 34mm (without the drip tip) when holding 2.0ml capacity
    Height: 44mm (without the drip tip) when holding 4.0ml capacity
    316 Stainless Steel construction
    Diameter: 22mm

27.50$ ovde: https://www.3fvape.com/rta/47654-sxk-perseus-style-rta-rebuildable-tank-vape-atomizer-silver-316-stainless-steel-20ml-40ml-22mm-diameter.html

dodatni pinovi (naravno posebno se kupuju - nova moda izgleda ;D )

5.90$ ovde: https://www.3fvape.com/misc/47653-sxk-perseus-style-rta-replacement-air-pin-10mm-12mm-20mm-3-pcs.html

i neki rezervni tankovi postoje itd

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    Odg: SXK Perseus Style RTA
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2020, 12:59:28 »
  • Publish

• Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2021, 13:35:24 »
  • Publish

• Bez obzira sto nisam ocekivao nista razlicito od jednog atomizera "standardne" konstrukcije u odnosu na ono sto vec imam (i sto sam stekao utisak da se doticni Liberu bas i ne dopada  ;D ) ipak nisam mogao da propustim novogodisnje popuste pa sam,izmedju ostalog, uzeo i Perseus RTA - tacnije klon od SXK .Izgleda da SG Post ponovo radi punom parom tako da je stigao za par dana.

Sta bih sad mogao da kazem o atomizeru a sto nije vec pokriveno raznim recenzijama na netu...
    Sto se mene tice,uzeo sam ga najvise zato sto ...kako ono kazu "tick all the boxes",odnosno 22mm je,ne koristi specijane tankove,ima ekstenziju za povecanje kapaciteta,podesiv vazduh...Ujedno,to su mu i osnovne vrline.Mogao bih tu verovatno pomenuti i zanimljivo reseno punjenje ili izgled (koji se nekome dopada a nekome ne),zajednicki stakleni tank i za 2 i za 4ml i modularni dizajn (bar kod originala,pitanje je hoce li i SXK nesto od toga ponuditi).

Mana vec ima nekoliko,sad je samo pitanje jel da krenem od gore ili od dole  ;D

Od dole
     - prsten za vazduh - Prvo,ne zatvara vazduh u potpunosti.Zapravo,prsten za vazduh nije ni zamisljen da potpuno zatvori vazduh vec je tu vise onako,za fino dostimavanje.Ok,osnovna regulacija je preko inserata pa nije problem ali imamo i drugo - prsten za vazduh se svlaci na dole bez ikakve blokade sto znaci da ce spasti svaki put kad se rasklapa atomizer ukoliko nije na modu.Nije ni to toliki problem jer se ne rasklapa atomizer cesto ali ne razumem zasto nije moglo drugacije.

- deck i rupe za tecnost - preveliko,masivno... Dobro,to donekle i razumem.Predvidjeno je za upotrebu od MTL do DTL,sem toga sad svi koriste te klaptone i za MTL a pretpostavljam da je i konstruktor sebi ostavio prostor za kasnije akrobacije,novi deck,dodatke itd.Sto se mene tice sve je moglo mnogo manje iako moze i ovako da se upotrebljava - sam slobodan prostor u komori ne deluje bas toliko velik a i otvori za tacnost su vise razvaljeni sa bocne strane nego sa gornje,pokriva ih bez problema 2,5mm vata.

- stakleni tank - rekoh gore da je prednost sto je staklo iste velicine i za manju i za vecu zapreminu i to jeste,ne mora se kupovati duplo, ali posto se nalazi na donjem delu atomizera a ekstenzija gore je metalna onda se ne vidi nivo tecnosti prilikom dosipanja u 4ml varijanti i jedini znak da je pun je kad krene da izlazi na drugu rupu.

- gornja kapa i drip tip - pretpostavljam da je ovo zbog izgleda ovako uradjeno jer drugi smisao ne vidim...Problem je u toj krivini,tj u tome sto se kapa nastavlja u DT.To prvo ogranicava mogucnost izbora drip tipova (sem ako neko nije potpuno operisan od estetike  ;D ) a drugo moze smetati dopunjavanju ukoliko se koriste siroke bocice sa kracim zavrsetkom.Mislim da bi mnogo prakticnije bilo da je jednostavno ravno.

Sad ovako citajuci verovatno se stice utisak da je ovo los atomizer ali zapravo nije,samo ima nekih stvari koje bih voleo da su drugacije resene.Deo toga je subjektivan (npr.meni se DT ne dopada ali ne znaci da nekom nece biti odlican),deo ne znam ni kako bi se mogao drugacije izvesti bez znacajnijih izmena (stakleni tank...) a deo verovatno jeste zaista mogao biti bolje konstruisan ali je vise sitnica na koju se treba navici nego stvarna smetnja u radu.

Sto se samog rada tice on je sasvim ok.Konstrukcija je uobicajena - top fill sa kontrolom tecnosti,inserti za vazduh,single coil deck... pa tako da i radi kako se moglo ocekivati.Nema tu nekih tockica,ventila,dizni i sl. koji bi cinili razliku.

Malo je "meksa" para nego na Kayfun-u npr (verovatno i zbog boljeg natapanja) i malo je aroma razlicita ali sve to u granicama normalnih varijacija.Punjenje preko dve rupice (posto ne koristim gorilla bocice) sasvim udobno,kontrola tecnosti radi dobro.

Sa vazduhom se borim izmedju 1.2 i 1.5 inserta i to najvise zato sto sam kupio te dodatne pa da mi ne propadne investicija  ;D .Verovatno bih mogao sasvim lepo koristiti i ovaj koji dolazi sa atomizerom (1.5).Stvar je u tome da su inserti kod ovog atomizera malo duzi pa samim tim deluju kao da su uzi nego sto jesu - Dvarw sa 1.2 je primetno otvoreniji nego Perseus sa 1.2 zato sto je put vazduha kod prvog i kraci i direktniji...

Atomizer takodje dolazi i sa redukcijom na otprilike 1.8 - 1.9mm u dimnjaku koja definitivno pravi neku razliku u osecaju rada ali jos uvek nisam nacisto jel mi se vise svidja sa njom ili bez.Ubacujem je,izbacujem,kombinujem sa jednim ili drugim insertom...

Sve u svemu...nisam se iznenadio ali nisam to ni ocekivao,radi onako kako sam i mislio da ce raditi.Ako nekom treba atomizer zapremine i 2ml i 4ml (u 2ml varijanti je cak prilicno mali),ako mu je potreban deck sa vise prostora,ne koristi ogromne bocice i generalno mu se dopada izgled...moze pogledati i ovo,nema tu neke velike greske.SXK je dobro odradio posao i sve u kompletu je prilicno upotrebljivo ali,kao i sve u vezi parenja, na kraju najvise zavisi od licnih potreba i anfiniteta.

I za kraj,4ml zapremine i  jedan totalno neodgovarajuci dt   ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2021, 22:17:28 »
  • Publish
  • Eto,o tome pricam - kad napravis da se na gornju kapu nastavlja drip tip samo napravis problem...
    Iskopao sam jedan potpuno iste sirine,samo metalni i malo duzi i po svoj logici trebalo bi da bude to to,da samo doda par mm koji fale originalnom.Medjutim,kako pogledam tu kombinaciju tako mi je na pameti ono o piletu i odredjenim zenskim organima...jednostvno nesto mi ne stima.I jos na sve sirina je 10mm,na samoj granici upotrebljivosti za mene (najbolji su mi oni od 7-8mm ili oni koji se suzavaju na sredini)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11964
    • -Receive: 11183
    • Ugled: +22935/-0
    « Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2021, 23:04:27 »
  • Publish
  • Pa znas... Kad pogledam ovu tvoju sliku... Piletu sise i ne stoje tako lose ;D

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 130
    • -Receive: 677
    • Ugled: +678/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2021, 15:33:06 »
  • Publish