Autor Tema: Đakonije iz Katyyy-ne kuhinjice  (Pročitano 24283 puta)

Van mreže Prle

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 13
  • Ugled: +1981/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Đakonije iz Katyyy-ne kuhinjice
« Odgovor #30 poslato: Mart 20, 2015, 23:58:32 »
  • Publish
  • Nakon što je Nez nahvalio miks nisam uspeo da se suzdržim da ne probam. I drago mi je što sam ga zapario.

Yellow bee mix by Katy je izuzetno lepa i prijatna neduvanska tečnost čiju osnovu čine sveži lešnik i karamel. Oseća se i blagi jasno definisani ukus vanile ili krema od vanile kog odlično prati nota nekog keksa ili keksa sa trunčicom cimeta. Na trenutke osetim i med negde daleko u pozadini, ali ne smem da se zakunem da je tu zaista jer postoji mogućnost da me čula varaju zbog imena miksa. Iako bi po sastavu neko možda očekivao da tečnost ima otužno slatki ukus, ovde to nije slučaj i slatkoća je veoma umerena.

Kako bilo, ovo je fantastična neduvanska tečnost umerene slatkoće i nimalo teška i kao što reče Nez može se pariti ceo dan svaki dan a da ne dosadi. Definitivno od do sada probanih rame uz rame sa 3K miksom.

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 172
    • -Receive: 21
    • Ugled: +1074/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #31 poslato: Mart 21, 2015, 00:03:27 »
  • Publish
  • istorijat Yellow Bee mixa za druga Neza  :smart:

Jednoga dana dobijem ja ideju da napravi RY4 onakav kakav ja mislim da treba da bude a da je savrsen i da ga vole mnogi, da nema nista sto iritira i dominira... I onda kazem treba ce mi duvanska podloga, kakava, pa neka malo ostra, ali ne dominantna, ok treba ce mi karamel, kakav, neki sladak i sirupast, ali ne pre sladak i ne pre koncentrovan, ok, treba ce mi orasasto lesnikasta nota, al da nije ni orah ni lesnik, sta je to, neznam izmislilcu uz put, ok treba ce mi bar jos dve necujne komponente da dobijem razlaganje, i da vuce na vanilu, sta je to, pa probacemo nekoliko varijanti...

I podjem ja s nekim ne bas potpunim arsenalom koji sam predvidela za ovaj mix, krenem, s nekim IW duvanskim, ne ide, nije to to, krenem s nekim TPA duvanski, hmm... blizu al nije to to, na kraju ono sto mi se cinilo kao najnekompatibilnija varijanta, pocnem da prebiram po VZ aromama, i nadjem jednu, kazem ajd i to da probam (inace izmedju nastanka svih tih varijanti racunajte da je proslo dosta vremena i da ja jos uvek nisam bila na pravom putu koji sam zamislila, nista nije bilo od varijanti katastrofalno, ali nije bilo niRY4 koga sam zamislila, u mnogome nasla sam pratece komponente ali me je duvanska osnova ne prvi put jako mucila) ... I ko sto rekoh, nadjoh jednu VZ duvansku i rekoh neka bude svetlost, i bi svetlost, ali na drugoj polulopti malooooo dalje od RY4 ali ogreja me sunce, pa brzo resih da korigujem prvobitne pretpostavke o pratecim aromama, nesto je izaslo iz konkurencije kao npr TPA RY4 double koji bi bio odlican dodatak tom mom zamisljenom RY4, a nesto novo se javilo na vidiku, nesto dansko pa jos sa cimetom, eh... sad nije zanimljivo da kazem sve bar dok Prle ne dobije sansu za nagadjanje!

Eto doziveh da napisem svoj prvi istorijat (doduse u vrlo sazetom i vise zabavnom obliku) nastanka jednoga mi mixa!  ;D  Ako ovo ne podigne posecenost foruma nista nece!!!  :hee20hee20hee: :hee20hee20hee:

Nez reci kakve receptore ima drug Prle, pa da su Svabe u pitanju po mirisu bi ih otkrio!  :bravo_2:

Lesnik, da, karamel, da, vanila krem da, keks ne bas ali recimo nesto sto lici na dansko pecivo s cimetom pa cak moze da se svrsta u keks po tom dozivljaju, med u duvanskoj aromi da, to je to Prle sve si naso!  :00000003:
    « Poslednja izmena: Mart 21, 2015, 00:15:32 Katyyy »

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #32 poslato: Mart 21, 2015, 00:20:20 »
  • Publish
  • I mene iznenađuje. Samo mi nije jasno kako u svakom mixu iskopa pojedinačnu aromu.  :00000003:

A istorijat nastanka mixa je sjajan. :13:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #33 poslato: Mart 21, 2015, 12:50:24 »
  • Publish
  • Danas nastavljam sa testiranjem (uživanjem) u Katy-nim mixevima. Moram napomenuti da mi ne pada teško da mjenjam vatu u Magmi da ne bi slučajno došao u zabunu prilikom parenja. Gle čuda nije mi smor to da radim a inače jeste. ;D

3K Mix

Ovaj mix sam imao priliku da probam i ranije. Doduše na 12 mg nikotina i u Kayfunu. Iskoristiću termin koji koristi Katy. Poluduvanska soft varijanta. Očigledno usavršena kroz ranije verzije K i 2K. Jutarnju kafu mi je ovaj mix učinio prijatnijom nego inače. Naime ujutro mi svaka aroma bude prejaka dok se ne naviknu receptori i sa time sam mučio muku čak i sa mojim TPA Western-om. Donekle sam sve amortizovao sa BF Yuco koji je prijatan za početak dana. E, ali ovaj mix mi nije zagrebao grlo a para je priatno klizila skros do pluća. Pisalo se o pretpostavci šta u mixu ima pa to nije potrebno da i ja radim jer su to bolji degustatori već napravili. Do mene je da kažem da je mix savršen i da je za cijeli dan.

Bravo Katy !

Preporučujem svakako i svakome. Cijenim da je malo onih kojima se ne bi svidio.

:00000003: :00000003: :00000003:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12111
    • -Receive: 11315
    • Ugled: +23067/-0
    « Odgovor #34 poslato: Mart 21, 2015, 12:54:08 »
  • Publish
  • Da, ocigledno da je autorka u ovu tecnost ulozila veliki trud da je napravi po svacijem ukusu.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Mart 21, 2015, 12:56:24 »
  • Publish
  • Zaboravio sam da nešto spomenem kada sam opisivao 3K miks, a to je me je u jednom trenutku čak asocirao na ukusniju varijantu onog malog pakovanja mlevene kafe sa ukusom lešnika.

Van mreže Mina d.

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +426/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #36 poslato: Mart 21, 2015, 13:01:33 »
  • Publish
  • Ljudi, vi ste prave poete ...pravo je zadovoljstvo čitati sa koliko smisla i zadovoljstva  pišete i opisujete ukuse tečnosti i izradu istih da bi i onom ko nikad nije čuo za elektroniku pošle zazubice da potrči da je kupi i isproba te divotice.

Svi komplimenti  :bravo_2:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12111
    • -Receive: 11315
    • Ugled: +23067/-0
    « Odgovor #37 poslato: Mart 21, 2015, 13:06:17 »
  • Publish
  • Da Mina, ali oni se tako ne bi trudili da sam ja smiksao te tecnosti ili da su originalne. Te poete u njima je probudila Katy, tako da njoj pripadaju zasluge.

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #38 poslato: Mart 21, 2015, 14:18:27 »
  • Publish
  • Poete bili i ostali mnogo pre nego sto sam se ja "upisala" na forum! A da su se potrudili, jesu, hvala im!  Mislim da si ih ti  razmazio sa silnim poklonima pa ti se cini da je u pitanju nekakv moj uticaj  ;D !

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #39 poslato: Mart 21, 2015, 14:24:48 »
  • Publish
  • Ima istine Katy. Malo kome se Liber nije našao na usluzi. A i od pomoći. Ali je takav smor za arome da je to spektakl. :D

Parim Cool Tobacco i moram sve da poparim pa ću onda da pišem.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: Mart 21, 2015, 15:02:07 »
  • Publish
  • Coffee italiano mix by Katy je tečnost u kojoj glavni ukus nosi kafa (zamisli, kako li je to moguće? - op. ur.), ali koja za razliku od većine kafa koju sam probao nema ukus zapaljene unutrašnje gume ili pregorene korice hleba do nivoa crnila poput briketa. Taj ukus kafe u stopu prati ukus vanile i tekstura nekoliko vrsti kremova (za sada razaznah dva) i moguće čak i trunčica lešnika upotrebljena da da neophodnu blagu notu oštrine i suvoće u miksu da bi se umirili kremovi. Na trenutke mi se učinilo da postoji možda i jedva primetna doza karamele, ali je vrlo verovatno da je uzrok tome asocijacija na jednu od kafa koje sam konzumirao u My pleasure ili Costa Coffee kafeima. I pored pomenute vanile i kremova tečnost ima sasvim blagu, jedva primetnu slatkoću što je čini laganom za celodnevno uživanje.

Ko voli pomenute ukuse, a posebno ukus prave kafe obogaćene pomenutim notama ima moju iskrenu preporuku za ovaj miks, a uz prethodno pomenute 3K i Yellow bee ovaj miks ide u top 3 po mom ukusu.

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #41 poslato: Mart 21, 2015, 15:18:08 »
  • Publish
  • Coffee Italiano je jedan od najslozenijih mixeva u njega zaista ide puno aroma, samo nekoliko vrsta kafa, espresa, kapucina, i plus dodaci, cak i duvanske komponente, vrlo ga je pipavo umiksati obzirom da su udeli pojedinih aroma zaista mali ali znacajni i prave razliku!  :00000003:  Pila sam jednom Venecijansku hladnu cokoladu, koja ima u sebi svasta nesto a ponajmanje cokolade vise je mix nekih kremastih kafa i kremova, ostala mi je u secanju kao nesto drugacije kada su u pitanju dezertne kafe, to mi je bila inspiracija za pravljenje ovog mixa koga licno jako volim!  :00000003:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: Mart 21, 2015, 15:50:51 »
  • Publish
  • Još jedno remek dijelo i bitno drugačiji mix aroma od bilo koje do sada probane tečnosti. Ne kažem da sam ih probao ne znam koliko, ali nisam ni malo.

Cool Tobacco

Specifičan ukus ovoga mixa vuče na JOŠ. Nevjerovatan spoj duvana, peperminta ali i nečega što je kiselkasto. Osvježava, opčinjava. Savršenstvo lakoće u pari. Mljac, mljac. Svojevremeno sam pio jedan bezalkoholni koktel koji me je tako fascinirao i vabio na još jednu čašu i još i još... :bravo_2:

Od srca preporučujem da se proba i pari ovaj mix.

Dakle, zna se  :00000003: :00000003: :00000003::00000003:

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: Mart 21, 2015, 16:32:53 »
  • Publish
  • Banana split mix by Katy je veoma kompleksna tečnost i imam veliki problem da je raščlanim na sastavne činioce, jer su svi delovi dobro odmereni i ni jedan se ne ističe previše, a zajedno čine jednu odličnu celinu. Osnovu miksa čini ukus banane koji prati blagi ukus vanila krema i blaga doza kakaovca. Ima tu još dosta ukusa, tako da na trenutke osetim i možda ne postojeće note ruma i blagog duvana u pozadini.

Koji god da su sastojci ne menja činjenicu da se radi o veoma zanimljivoj i interesantnoj tečnosti koja i pored očekivanja zbog imena nije nimalo slatka i teška pri parenju.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #44 poslato: Mart 21, 2015, 17:16:08 »
  • Publish
  • Vruće ! Kako me recnulo po grlu kad sam povukao. Muški !

Hot Summer

Ne znam šta sem mentola-peperminta ovdje još ima ali ima tako da sam stekao osjećaj da je mix na puno više mg nikotina. Fantastičan rezak ukus ostaje u ustima. Ako je do osvježenja ovo jeste da se čula razdrmaju i osvježe. Lavovski mix. Ljeto, večer, muzika, društvo i Hot Summer. Fantazija u najavi.

Sjajno Katy !

Ostala su još samo 3 mixa za probu. Tačno sam tužan što se ova avantura sa probanjem mixeva bliži kraju.

Bez dileme.

:00000003: :00000003: :00000003:
    « Poslednja izmena: Mart 21, 2015, 17:24:23 Nez »