Autor Tema: Vaponaute LA PETITE BOX 75W TC  (Pročitano 7307 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10995
  • -Receive: 12926
  • Ugled: +15361/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Vaponaute LA PETITE BOX 75W TC
« Odgovor #30 poslato: Mart 11, 2022, 20:50:27 »
  • Publish
  • Ma sve ok , iznervirao bih se da sam dao 200$ i da mi se to desava a ovako...pitam se da li smo kupili isti mod  :098:

ps: Za par meseci, sto bi mladi rekli...Djiva na aparatima  :smart:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #31 poslato: April 15, 2022, 23:53:53 »
  • Publish
  • Kako na net-u nigde nisam pronasao da je neko cerupao ovaj mod imate jedinstvenu priliku na ovom forumu da vidite iznutrice gosn La Petita  :098:

Ne , nije mi bilo dosadno nego je mod otkazao poslusnost ,odnosno...malo po malo me zezao kao neki kontakt pa vadim bateriju vratim je pa radi opet neko vreme pa malo malo se izgubi i tako...imao sam utisak da gubi kontakt dole na + pinu kao da se odletovala zica pa kad ima kontakt radi kad nema ne i tako unazad par nedelja sigurno dok juce na poslu nije totalno otkazao...naravno da me mrzelo da intervenisem cim je poceo da zeza jer sam otprilike pretpostavljao da ga raskupusati i nije tako jednostavno sto se na kraju i ispostavilo kao tacno...no sada vise nema odlaganja ,sta je tu je  :021:

Na gornjoj slici se vidi da je elektronika sada u funkciji a problem je bio u masi (minusu) koja se prenosi preko ova 2 srafica na gornji deo ploce..

Dakle mozemo zakljuciti da mu je to (bila) slaba tacka ,i to ne samo kod ovog modela vec i kod svakog drugog kod kojeg se + ili - prenosi na isti ili slican nacin a sto se tice elektronike...imam utisak da moze bas dugo da potraje jer ovakvo hladjenje nemaju ni dosta skuplji primerci..

E sad ,sta mi je ciniti dalje nisam ni sam pametan jer kao sto znate skida se lak i to je sve vise izrazeno..

Da li sada dok je raskupusan da ga prodjem sa nekom smirglom ili nemam pojma cime jer ukoliko ga sastavim nece mi se dati ponovo ga rasklapati u skorije vreme  :Scratch-Head:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6092
    • -Receive: 10269
    • Ugled: +11095/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #32 poslato: April 16, 2022, 11:35:31 »
  • Publish
  • Smirgla obavezno jer ce te posle samo nervirati jos vise  ;D .A mozes preci i nekim lakom ako ti se ucini potrebnim,ima sad tih ekstra cvrstih.

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1268
    • -Receive: 1359
    • Ugled: +1359/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #33 poslato: April 16, 2022, 13:03:28 »
  • Publish
  • joj sta mu uradi .. hvala za slike mozda zatreba

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #34 poslato: April 16, 2022, 17:00:50 »
  • Publish
  • Ma nije to nista , da ga vidis osmirglanog..tek sada ninasta ne lici  :lol:

Ah da ,umalo da zaboravim...ako je ovo SS ja ga pojedem  :thumbsdown:
    « Poslednja izmena: April 18, 2022, 12:23:22 ivanneko »

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: April 17, 2022, 08:30:59 »
  • Publish
  • Malo zapazanje i da zaokruzim pricu...onaj masivni hladnjak na elektronici mi se stvarno cini da jeste SS ili nesto slicno posto aluminijum nije a sve u cilju da mod dobije na tezini kako bi im prosla prica da je mod napravljen od kvalitetnog materijala i po meni su uspeli u tome jer za 5 godina postojanja ovog primerka ovakav tekst niste mogli nigde da procitate ili ja barem nisam naisao na nista slicno jer u suprotnom bih ga zaobisao u sirokom luku...znam da je sve ovo sto sada pisem kasno jer se doticni model vise i ne proizvodi a zamenio ga je brat od aluminijuma sa cenom koja je trebala od samog pocetka biti i za ovaj primerak no...ovo sigurno nije prvi put da su kupci obmanjeni i za kraj da kazem da mod nije ispunio moja ocekivanja i za cenu koju je placen nije nista drugo do prosecan u klasi..hvala

Slikovito objasnjenje  :lol:

EDIT: Sada kada sam ga spakovao palo mi na pamet da sam mogao da zamenim hladnjak sa aluminijumom i da ga olaksam za jedno 50+ grama ali...kasno Marko na Kosovo stize  :098:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #36 poslato: April 17, 2022, 13:25:42 »
  • Publish
  • Pa kad pogledas bilo je nekako i logicno. Ako se takav predmet pravi od SS onda se to uglavnom radi tako sto se pravi iz bloka pomocu neke vrste glodalice,bilo CNC bilo neke druge.Ako hoces ravnu liniju (kao onaj Aspire npr)  glodalica treba da prodje samo jednom medjutim ako hoces krivinu,nesto zaobljeno ili ovalno onda treba da prodje 64 puta sa gomilom razlicitih nastavaka ili da koristis 16 drugih masina i na kraju ipak moras zavrsiti rucno na tocku za poliranje.Da je neki "high end" mod u par primeraka pa ajde ali za ove pare to ni najneplaceniji Kinez ne bi radio...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: April 17, 2022, 15:29:21 »
  • Publish
  • Samo da razjasnimo nesto ,kada kazes za ove pare da li mislis na 90 eura koliko je kostao do skoro ili na pola od toga koliko je nas izasao sa navodnim popustom ?  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #38 poslato: April 17, 2022, 17:31:43 »
  • Publish
  • Pa za 90 jos i nekako ali mi je i to malo.Aspire je obicna izbusena kocka a i on se prodavao za 100+ i to u Kini a ovo u evropskoj prodavnici. Sta znam,mozda bi moglo da se napravi i prodaje za te pare ali opet...

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3024
    • -Receive: 2347
    • Ugled: +2640/-0
    « Odgovor #39 poslato: April 24, 2022, 03:11:12 »
  • Publish
  • Pošto su Francuzi klošari(ni malo pošteni), moguće da ima više verzija, i od nerđajućeg čelika i neki zinc alloy koji su na brzinu za vreme pandemije pravili. Prave od nas budale