Autor Tema: Baterije iz lap top-ova  (Pročitano 10219 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11404
  • Ugled: +23156/-0
Odg: Baterije iz lap top-ova
« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2014, 22:32:51 »
Prerano sam se obradovao bqterijama iz lap topa :banghead: Izgledalo je da drze kao lude, prvih 10% je trajalo bas dugo a onda   naglo pocnu da se prazne i evic se ugasi na 40%. Danas spucao dve i stavio trecu. Traju mi manje nego ego650.

Van mreže daksi990

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +35/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #16 poslato: Mart 25, 2014, 23:37:33 »
Pa kada se baterije ne koriste desava se da riknu i da tako prividno drze struju.Imam takav problem sa akumulatorom drzi struju ali cim se malo optereti naglo se isprazni neka celija  :sly:

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 1
  • Ugled: +348/-0
  • Pol: Muškarac
  • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
« Odgovor #17 poslato: Mart 27, 2014, 09:49:47 »
Prerano sam se obradovao bqterijama iz lap topa :banghead: Izgledalo je da drze kao lude, prvih 10% je trajalo bas dugo a onda   naglo pocnu da se prazne i evic se ugasi na 40%. Danas spucao dve i stavio trecu. Traju mi manje nego ego650.

To je kocka. Nekada rade kako treba, nekada ne...

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
  • -Receive: 3
  • Ugled: +438/-0
« Odgovor #18 poslato: Mart 27, 2014, 12:54:02 »
Pa sve te baterije pa i naj kvalitetnije imaju ciklus od 300injak punjenja i vec posle 100 ak one gube i kapacitivnost i snagu "staro je staro" i nemoze da bude sto bi svi zeleli ..hm kad bolje razmislim moze se to primeniti na mnogo cemu - no nebitno malo sam odlutao.
U svakom slucaju vi rasklopite LT bateriju i dobijete pregrst malih baterijica za nasu upotrebu nizasta i sada ocekujete cudo . Naravno Ako uzmete potpuno nove te baterije ili ti celije za laptop (kvalitetne) ima da traju i ubijaju kko rade ukoliko ih ne opteretite sa vise od par ampera tacnije maximum 4A .
Sve to sa zastitama i kikom u mehanici je po meni bezveze jer gubi smisao mehanike ako je vec tako i to je o trazite onda se orijentisite na regulisane modove i mirna backa i siguran sam da ce te dobiti mnogo vise nego u mehanici

Posto tek sad procitah mislim da dodam da su postovi 3 4 5 od giba manilu i jenkija69 (oba posta) jako bitni i tacni (Da se ne preskoci a da ne bih ponavljao sto su napisali)
« Poslednja izmena: Mart 27, 2014, 13:09:54 fusion »

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
« Odgovor #19 poslato: Mart 27, 2014, 13:19:34 »
Pa sve te baterije pa i naj kvalitetnije imaju ciklus od 300injak punjenja i vec posle 100 ak one gube i kapacitivnost i snagu "staro je staro" i nemoze da bude sto bi svi zeleli ..hm kad bolje razmislim moze se to primeniti na mnogo cemu - no nebitno malo sam odlutao.
U svakom slucaju vi rasklopite LT bateriju i dobijete pregrst malih baterijica za nasu upotrebu nizasta i sada ocekujete cudo . Naravno Ako uzmete potpuno nove te baterije ili ti celije za laptop (kvalitetne) ima da traju i ubijaju kko rade ukoliko ih ne opteretite sa vise od par ampera tacnije maximum 4A .
Sve to sa zastitama i kikom u mehanici je po meni bezveze jer gubi smisao mehanike ako je vec tako i to je o trazite onda se orijentisite na regulisane modove i mirna backa i siguran sam da ce te dobiti mnogo vise nego u mehanici

Slazem se donekle sa pricom o baterijama, ali nije bas ni u potpunosti tako... Vecina korisnika laptop drzi neprestano na punjacu, sa 100% napunjenosti baterije, tj. koliko elektronika dozvoli. Vremenom neka celija otkaze (ili se na neki nacin uspava :) )ili iscuri ili jednostavno otkaze elektronika koja reglise baterijski pak, u takvim slucajevima veoma verovatno nekoliko celija ostane poprilicno u dobrom stanju, pa se one zato pokazu dobro u ovakvim slucajevima. Opet neke LT baterije se koriste normalno i vec su dosta puta punjene i praznjene pa dolazi do razocarenja, sve zavisi na shta se naleti, ali u svakom slucaju nishta ne koshta da se proba ko vec ima vishka LT baterija.

E sad prica da li je takva baterija za mehaniku ilii ne to je vec do korisnika, to je po meni individualna stvar kako ko shvata celu pricu i shta se kome svidja.

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #20 poslato: Mart 27, 2014, 13:35:48 »
 Baterija ima oko 300 punjenja i to ne znaci da se racuna svako punjenje nego ako je baterija bila ispraznjena 50% onda se racuna 1/2 punjenja tako da moze da se ugrabi neka dobra tu i tamo ali sama greska korisnika sto drze baterije u lap topu je razarajuca za bateriju tako da i "nove baterije" koje su tako stajale se trose i smanjuje im se kapacitivnost tako da 6 meseci star laptop ne moze da izdrzi vise od 1 do 2 bez napajanja sto ukazuje na istrosenost baterije.
sve zavisi sta koristite u mehanici i kako te baterije nisu ponavljam NISU za subom setape one su ok maksimalno i to je mozda previse iznad 1 oma sto cini 4,2A pri punoj bateriji sve ostalo je igra na sopstvenu odgovornost

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11404
  • Ugled: +23156/-0
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2014, 13:40:28 »

Slazem se da su mehanika i kick cista nebuloza, ali ko da odoli onim lepim mehanickim modovima? Definitivno VV/VW modovi mnogo vise nude nego mehanika + kick, ali definitivno se malo radi na njihovom dizajnu pa korisnicima koji zele regulisan napon i vizuelno lep mod, nemaju drugog izbora. Svasta je do sad napravljeno i mislim da jedino sto moze da bude veliki hit danas jesu lepo stilizovani VV/VW modovi sa lako izmenljivom i dostupnom elektronikom. Uopste nije bitno da ta alektronika bude nesto napucana sa nekim besnim performansama, samo je da displej bude pregledan, rukovanje jednostavno i sto vise lepih detalja i kvalitetnih materijala.

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #22 poslato: Mart 27, 2014, 14:01:01 »

Slazem se da su mehanika i kick cista nebuloza, ali ko da odoli onim lepim mehanickim modovima? .
Mislish onim pumpama za bicikl  :yikes: :)
Slozicu se sa tobom da je postao skucen izbor toga a i ako postoji je po paprenoj ceni od 150 pa navise a ne mogu ni da pomislim dokle.
Malo to sa kvalitetnim materijalima je i doredilo negde trziste i ljudi koji se vezu za nesto bez razmisljanja kao pijan plota a i dizajn je u toj kategoriji ali ne toliko.
Pa mislim licno da izmedju 3 i 4 ampera je sasvim ok ukoliko je elektronika dobra (ne da zveci) nego da radi skoro kao prava baterija i da mozes to da vidis samo na osciloskopu ane da osetis dok paris.I da je to neki optimum za stvarno kvalitetno smisaono parenje bez egzibicija a da moze skoro svakog da zadovolji. E sad u psihologiju ne bih ulazio ali za mene je to negde to sto bi bilo zadovoljavajuce za skoro svakog parioca koji je zamenio paru sa dimom. Naravno da moze jace brze mocnije ali....

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #23 poslato: Mart 27, 2014, 15:14:49 »
Nisam ni primetio a bio je lapsus prstiju i mozga xa xa  ...ne zamena pare sa dimom nego dima sa parom

Van mreže Prle

• Hero Member
  • Thank You
  • -Receive: 13
  • Ugled: +1981/-0
« Odgovor #24 poslato: Mart 27, 2014, 15:23:42 »
Najgora stvar za bateriju iz lap-topa je da isti bude STALNO na punjaču iako mnogi misle suprotno. Na ovaj način ćelija se olenji i gubi svoj kapacitet uz pad gornjeg mogućeg praga punjenja. Tako "mučene" imaju veoma veliku brzinu punjenja, ali im je broj korisnih radnih sati u punom stanju sveden na minute doslovno.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11017
  • -Receive: 12952
  • Ugled: +15387/-0
« Odgovor #25 poslato: Mart 07, 2021, 16:14:04 »
Cak i pre 7 godina neki korisnici su bili zadovoljni ovim baterijama neki ne iako je 90% populacije vapera tada koristilo ecig do max 12W sto je i neki maximum za laptop baterije...
Danas kada 90% populacije koristi ecig na vise od 12W , kada je regulisane modove sa izmenljivom 18650 baterijom moguce nastelovati na 75W i preko , koriscenje ovakvih baterija se ne preporucuje makar ih dobili i na poklon a ukoliko ih ipak odlucite koristiti pod pretpostavkom da ste upoznati sa njihovim performansama i limitom znajte da to radite na sopstvenu odgovornost..

Svako ko pokusa preporuciti ,pokloniti ili prodati nekome ovakvu vrstu baterija snosice odredjene posledice  :098:
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 6097
  • -Receive: 10292
  • Ugled: +11118/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #26 poslato: Mart 07, 2021, 17:44:34 »
Baterije iz lap topa su kao prvo "rashodovane" baterije,znaci vec su ako ne na samom kraju onda bar dobrom putu ka zavrsetku svog zivotnog veka a kao drugo,sve i da su nove, neprimerene su nasim potrebama jer lap top po pravilu ne povlaci toliku struju kao neki vape uredjaji pa se ti pack-ovi i ne sklapaju od baterija koje mogu isporuciti 20 ili 30A.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3045
  • -Receive: 2362
  • Ugled: +2655/-0
« Odgovor #27 poslato: Mart 07, 2021, 18:30:38 »
Na hungarian EC Forumu smo se dogovorili da bude velikim crvenim slovima ispisano " strogo je zabranjeno koristiti baterije iz laptopa "

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11017
  • -Receive: 12952
  • Ugled: +15387/-0
« Odgovor #28 poslato: Mart 07, 2021, 18:46:24 »
Ne mozemo mi nikome nista zabraniti, mozemo samo upozoriti  :098:

Da pojasnim:
Pod 1- Imam i sam 2 laptop baterije i koristio sam ih u modu sa dve baterije na oko 5-6W ..Trenutno nemam potrebe da koristim taj mod ali on stoji odlozen sa baterijama... Mogu iz licnog iskustva potvrditi da takve baterije dosta krace traju cak i na malim snagama jer im je unutrasnji otpor dosta veci od baterija namenjenih za vape uredjaje i samim tim imaju veci pad napona u radu tako da uredjaj ima potrebu za cestom promenom istih , tako da cak i ukoliko ste na malim snagama postoji velika verovatnoca da necete biti zadovoljni autonomijom a moguce i performansama u radu sto vas moze navesti ukoliko ne znate za bolje da batalite sve i vratite se smrdusama...
Pod 2- Mozete ih lako preopteretiti sto dovodi opet do nezeljenih posledica...
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 6097
  • -Receive: 10292
  • Ugled: +11118/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #29 poslato: Mart 07, 2021, 18:55:34 »
Ranije dok je bilo teze nabaviti nove mozda je jos neki izgovor i mogao da se nadje ali zaista nema nikakvog razloga u 2021 godini koristiti rashodovane baterije za bilo sta a najmanje za uredjaje ovog tipa koji cesto zahtevaju i vise destina ampera.Nova baterija je u prodavnici par stotina dinara i uz zivotni vek od nekoliko stotina punjenja trajace najmanje godinu dana svakodnevne upotrebe cak i ako je koristimo kao jedinu.Ukoliko imamo dve pa rotiramo trajace svaka po dve godine,tri ce trajati svaka tri godine itd... ( u single bat. modu ).Znaci zbog 2 ili 3 dinara dnevno rizikovati povredu,pozar,unistiti mod od 30,40 ili ko zna koliko  $  i uz sve to jos se i stalno muciti sa kratkim trajanjem i nemogucnosti da isporuci potrebnu snagu... zaista nema svrhe.