Autor Tema: MicroCoil  (Pročitano 81666 puta)

Van mreže Che

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Ugled: +987/-0
  • Pol: Muškarac
  • Viva La Revolución
Odg: MicroCoil
« Odgovor #15 poslato: Avgust 03, 2013, 23:46:19 »
  • Publish
  • Pa ne znam bas sam onako pomalo razocaran njegovim odzivom,mozda bi bilo brze sa nekom tanjom zicom jer ovde stvarno traba par sekundi da se usija :sleep: Otpor nije prevelik tu je 1.4oHm ali se ne ponasa kao klasicna zavonica od 1.4oHm sa razmakom izmedju namotaja.Kao i uvek mislim da je problem do mene tako da cu sutra napraviti 8 namotaja 0.22 kantala mozda bude bolje.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11404
    • Ugled: +23156/-0
    « Odgovor #16 poslato: Avgust 03, 2013, 23:49:24 »
  • Publish
  • Pusti zavojnice, daj nam reci kako radi ;D
    ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    Pa ozbiljno ;D Nemamo ni jedan objektivan izvor. Beta i njegov mesh ne racunam, on je ekstrem a nama treba informacija iz ugla prosecnog korisnika.

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 347
    • -Receive: 3603
    • Ugled: +4610/-0
    « Odgovor #17 poslato: Avgust 03, 2013, 23:57:40 »
  • Publish
  • @gibalan Dobro pitanje, sad ce da stigne racun za koji dan, pa ako me nema... :)
    @liber Nemoj tako, od kako je dosao sigelei #8, povecah otpor na 1 oHm, a veceras se prebacujem na 1.2 pa cu da vidim gde ce me to odvesti. :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Avgust 04, 2013, 00:03:13 »
  • Publish
  • Molim admnistraciju da proveri ko je betu hakovao nalog. Ovo ne pise on... nema sanse ;D

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #19 poslato: Avgust 04, 2013, 00:36:38 »
  • Publish
  • 8 namotaja 0.28 na igli 1.2mm 0.9 1 ohmmmmm
    Prvi utisak jaci TH i gubitak ukusa na genu al aj da vidim da se malo razradi (na meshu)

Eh da i kao sto che rece slabiji odziv zbog debljine kantala

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #20 poslato: Avgust 04, 2013, 00:52:20 »
  • Publish
  • Nije to ni debljina vec ta gomila zbijenog metala koja mora da se ugreje dovoljno da pocne isparavati tecnost.Ne zna ovo mi je potpuno novo iskustvo pa jos cukam u bankine iduci levi i desno.Po logici tanja zica se brze zagreje ali ovde to nije slucaj. :sleep:

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Avgust 04, 2013, 02:40:34 »
  • Publish
  • Ok stukao sam trecinu rezervoara i stanje se popravilo sa ukusom ali za mene nedovoljno.
    Svejedno ovo bi generalno trebalo da bude setup za dripere i pamuk svejedno.
    Ono sto sam primetio jeste da od polu prazne baterije do skoro prazne, skoro da nema razlike. Obicno osetim kad stignem negde oko 3,7 i onda menjam bateriju ovde sam dosao do 3,3 i stavio sveze napunjenu i razlika je minorna iako je isti otpor koji inace koristimJedino sto na meshu je drasticna razlika u ukusu (drugaciji -mutirao) i sto mi je nestalo bar trecina istog.
    Ovaj nestanak ukusa mislim da ima veze sa meshom koji nije u stanju da dovede dovoljno tecnosti do grejaca kao sto moze pamuk a ovo troshi za tri medalje. Stukao sam skoro polovinu malo vise od trecine rezervoara za par sati (mislo sam da ovako nesto necu nikada reci)

PS Sad kad je puna baterija osusi mesh za manje od tri sekunde i to u polozaju pod 90stepeni tako da moram da cekam da se mesh natopi da bih mogao da povucem sledeci dim

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: Avgust 04, 2013, 10:34:06 »
  • Publish
  • Ovo je potpuno drugacije od onoga sto smo navikli i pravila se menjaju u potpunosti. Namotaji debele zice se sporije greju zbog velikog precnika, ali se sporije i hlade, tako da tecnost nastavlja da isparava, odnosno da se susi fitilj, cak i kada prekinemo dovod struje. Zbog velike blizine namotaji dogrevaju jedni druge, a svaki namotaj isparava tecnost sa mnogo manje povrsine nego kod redjih namotaja, tako da je potrebno nenormalno dobro napajanje. Mislim da je od poznatih materijala ovo moguce jedino sa pamukom, i to ne nekim trvdo pletenim vec sto meksim kako bi u njemu ostalo sto vise mesta za tecnost.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 22
    • Ugled: +6314/-1
    « Odgovor #23 poslato: Avgust 04, 2013, 17:16:34 »
  • Publish
  • Pa cemu onda daljnja diskusija?
    Fusion kaze da mu sasusi mesh dok kazes ekser...logicno!
    Liber kaze da trosi struju ko ludo..logicno!
    Cemu onda to sluzi sem eksperimentu, naravno uspesnom, ali koji povlaci sa sobom
    konstataciju da to moze na pamuk i to mekan da sto bolje upija i provodi tecnost
    do te grejalice...to znaci sa pamukom moze da se sredi.
    Sta sa "isisavanjem" baterije. Pa i nju popije ekspres...tu nema resenje. Il se
    menja svako malo il se kaci na akumulator.
    Mislim da ova friteza nije potrebna ama bas!
    Osim toga, mislim da se isti efekat postize i sa ribonom i malim preklopom.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Avgust 04, 2013, 18:19:16 »
  • Publish
  • Ima par stavki
    Ovo je skroz drugacije od do sada poznatog sto se same pare tice
    Baterija ne traje krace i ne isisava tooooliko struju zato sto nemas potrebe za laganim , dugim povlacenjem i ukoliko paris kao sto si pusio povlacenje ti traje trostruko krace nego na nekim vecim otporima tako da je to jedna logicna dezinformacija
    Jeste bateruija treba da je ozbiljnija kao i sve oko setapa mora da je ozbiljno da bi to moglo da izdrzi te udare preko 4A pa i 8A
    Velika prednost je ujednacenost izmedju pune i prazne baterije ...kod prazne baterije umesto da povlacis 2 -3 sekunde piovlacices 4-5 ali neces imati gubitke u pari
    Za meme bi ovo bio ok setup da nema toliko gubitka u aromi na meshu ali i ovaj setup nije predvidjen za genove nego za botomfidere i dripalice
    Jos cu se POIGRATI malo  :ninja:

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Avgust 04, 2013, 18:50:06 »
  • Publish
  • @fusion Koji otpor si dobio, koji je odnos PG/VG i koji mesh je u pitanju? Ja sam dobio potpuno suprotne rezultate-slabiji TH, previse arome, natapanje normalno... Jes da ima par meseci od kad sam se igrao sa microcoilom, ali nisam bas toliko izlapeo. :)

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Avgust 04, 2013, 18:52:40 »
  • Publish
  • Zaboravih da kaze jos ovo ... trenutno ne mogu da nadjem sliku ali prava 306a je isto imala microcoila kopije nisu i zato se izdvajala od ostalih.
    Ukoliko iskopam slike stavicu ih da vidite razliku

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Avgust 04, 2013, 18:56:50 »
  • Publish
  • Nesto ispod 1 oma ,vrludao mi je instrument izmedju 0.9 i1...napisah
    koliki ti je unutrasnji precnik - jako bitno ..kod mene je namotan na precniku zice 1.22 sledeci put cu da idem na 1 i probacu 1.5 jer preko 1,5 je vec mini a ne micro
    80 pg 20 vg

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Avgust 04, 2013, 19:03:52 »
  • Publish
  • Istina napisao si gore za otpor.

Nisam motao na zicu/ekser/stagod vec direktno na mesh-spajalica unutra, mesh u ruku i motaj. Ne svidja mi se ideja da mesh naknadno ubacujem.
    Sve u svemu, #200 mesh, omaze se ne secam, ali je bilo ispod 1, 50:50, mesh motan oko spajalice 1mm, 0.35 kantal, 7 namotaja, mozda 8 ne secam se.
    A realno mogao bih i opet da probam pa da vidim kako ce sad raditi.  :celebrate:

edit: tek sad vidim sta si tacno napisao
    Motao si kantal oko 1.22 igle? Onda nije ni cudo sto ne radi. A sad da li je mini i micro...
    Poenta je valjda da imas 300 namotaja zgusnutih, nebitno oko koje debljine sve dok je otpor nizak.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #29 poslato: Avgust 04, 2013, 21:27:50 »
  • Publish
  • To bi trebalo praviti sa 0.12 ili 0.16 zicom ali je dosta nezgodno za praviti i to na tih 1.5mm tako su izlgedali grejaci i na prvim 510-kama.