Autor Tema: > Galerija <  (Pročitano 22801 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11973
  • -Receive: 11196
  • Ugled: +22948/-0
Odg: > Galerija <
« Odgovor #15 poslato: Septembar 11, 2014, 00:45:37 »
  • Publish
  • Ne da nisam procitao do kraja, nego nisam ni citao, samo sam gledao slike ;D  Ovakav komad namestaja mi nije zanimljiv jer ne koristim te baterije, ili bar ne u tolikoj kolicini. Nego daj ti onaj drugi namestaj koji me vise zanima ;D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 22
    • Ugled: +6314/-1
    « Odgovor #16 poslato: Septembar 11, 2014, 21:39:02 »
  • Publish
  • Svidja mi se kako je Lemmy nazvao ove nase garniture "stilski vape namestaj", pa da kazem par reci o komadnom delu namestaja tj. da malo prodiskutujem policu za modove koji koriste baterije 18xxx. Nisam bas neki zaljubljenik u velike modove, a i kada ih koristim u njima je baterija 18350, pa i za same modove gledam da su sto kraci, koliko je to fizicki moguce.

Upravo iz tog razloga od Boba sam narucio policu koja nema bas nesto puno otvora..ipak treba popuniti sva ta prazna mesta, a to je tesko ukoliko covek nema bas neke potrebe ni zelje za njima. To je moj slucaj, pa zbog popunjavanja tu se nasao i VAMO, koji inace kod mene ima zadatak mernog instrumenta. Sta imam to sam stavio da bi se stekao utisak kako to izgleda, a izgleda kako znaju da kazu - kao zmaj!

Kao sto vidite, izmedju baze i gornje plocice sa otvorima je dosta kratak stub (35mm), a to je upravo zbog te moje bolesne zelje da je sve nekako svedeno na minimalnu meru...da stane sve u saku. Pedanterija, koja za sobom nosi preciznost su sveprisutni kod naseg Boba..tako je na svakom komadu koji on izradi pa i ovde. Otvori na gornjoj ploci se savrseno poklapaju sa otvorima na bazi. Niti su presiroki, niti uski...mera je tu. Bukvalno svaka ivica je blago oborena i sve je odlicno izlakirano, a na dnu otvora na bazi je stavljena sundjerasta guma.

Na poledjini osnove police su stavljena dva veca pravougaonika od sundjeraste gume. Bez obzira sto polica sama po sebi ima odredjenu tezinu, a jos i kada se popuni sa modovima deluje temeljno (stvarno ima tezinu), ovo je potreban detalj. Mozda neko misli suprotno, ali samo da podsetim...ima podloga koje su dosta klizave, a sa ovim podloskama smo zaista sigurni u stabilnost, ali i da nece biti klizanja same police. Da, jedan mali detalj. Ova dva hol srafa, koji vezuju bazu i stubic (nosac gornje plocice) su lepo usrafljeni, a Bob je za glave razvrteo drvo i one su lepo utonule, tako i da nema tih guma, sigurno glava srafa ne bi zaparala povrsinu na kojoj stoji polica! Lepo, lepo i veoma pohvalno da se o svakom detalju vodi racuna i pazljivo razmislja!

No od price nema vajdice i znam da ste svi veoma nestrpljivi da vidite kako izgleda "full metal jacket"..tj sarzer. Evo par slicica iz raznih uglova. Verovatno ce se poneko razocarati u opremu u mom posedu, ali ponovo kazem, nisam ljubitelj modova za baterije 18650..ipak sam ja stari dripac..dripcina!

Licno sam prezadovoljan ovom malom i kompaktnom policom, vrhunske izrade, u kojoj stoje ovi moji malci. Jedna odlicna celina. Poenta price je u tome da Bob pored svojih zlatnih ruku ima jos jedan dar, a to je da saslusa coveka do kraja, da prihvati sve nase zelje i sprovede ih u delo. Odlika dobrog majstora svakako. Hvala jos jednom Bobe!

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #17 poslato: Septembar 11, 2014, 21:53:08 »
  • Publish
  • Ovo stvarno vrhunski izgleda. Bravo za majstora :hooray:  Mogu samo da zamislim kako ce moja lepo da izgleda, sa opremom a ne sa vodovodnim materijalom :s_laugh:

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 28
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    • Pol: Muškarac
    Одг: > Galerija <
    « Odgovor #18 poslato: Septembar 11, 2014, 22:07:02 »
  • Publish
  • Prelepo napravljeno  i lepo analizirano i opisano od strane giba.Svaka cast bobpp na ovim komadima.;)

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 732
    • -Receive: 1793
    • Ugled: +2946/-0
    « Odgovor #19 poslato: Septembar 11, 2014, 23:25:07 »
  • Publish
  • danas sam imao prilike da vidim ove stalazice i odusevio se ,bravo majstore!

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Septembar 12, 2014, 19:56:44 »
  • Publish
  • Imam veliku moralnu obavezu prema Bobu da predstavim i ovaj prelepi komad iz njegove radionice, ali ipak sam se dvoumio. Dvoumio sam se iz prostog razloga jer ovde ims poneka sitna dusa, sa ponekim sitno nazlobnim komentarom na pomen baterija 14xxx. Nije uredu da sad bas upirem prstom ili pominjem poimence, no sami ce se pronaci...ma lanuce oni odmah! ;D

Inace, ja sam bolesno zaljubljen u modove koji koriste baterije 14500 i 14650. Jednostavno, volim te stvari! Imam par komada i treba im polica. U dogovoru sa Bobom, napravljna je tako sto sa jedne strane ima uze, a sa druge strane malo sire otvore. Razlog? Razlog je vrlo jednostavne prirode, odnosno modovi su 16mm precnika, ali ih ima i od 17mmm i od 18mm. Eto, siri na svoju i uzi na svoju stranu i nema mnogo klackanja. Odlicno osmisljeno, jos bolje sprovedeno u delo...sad za mezimce imam policu i vrlo sam ponosan ne samo na njih vec na celu postavku. Odlican 5+!

Na polici za modove sa baterijama 18xxx, stubic izmedju baze i plocice sa otvorima je dosta kratak, samo 35mm i u toj varijanti je sasvim dovoljan. Isti takav stubic je i na ovoj polici za modice sa baterijom 14500/14650. Neki modovi su kraci, a neki pak duzi, ali ova mera je sasvim zadovoljavajuca...zlatna sredina, da tako kazem. Naravno, tu su i otvori za zericu razlicitih precnika, tako kada se sve lepo rasporedi stoji bas kako treba...temeljno!

Detalj oko postavljanja sundjeraste gume na poledjinu je vec pominjan, kao i razlog njegovog postavljanja, pa da se prica ne ponavlja, ali ipak...i ovaj put treba pomenuti ili nabrojati detalje koji pruzaju sliku kvalitetnog proizvoda.
    -svaka ivica je blago oborena (samo naizgled je ostra)
    -lak je ravnomeran nanet po celoj povrsini
    -otvori na gornjoj plocici i otvori na bazi su u osi
    -na dnu otvora u bazi je sundjerasta guma
    -svaki sastav je "na nulu"

I sad da "nahranim" sa par slika iz raznih uglova "ljubitelje" modova koji koriste bateriju 14xxx! Svestan sam ja lavine koja ce krenuti nakon ove prezentacije, ali nece me bas puno uzbuditi. Nema nista lepse od male mehanike i malog drip atomizera. Mali dripci i modovi, a veliko uzivanje...no da krenemo sa slikama!

Ali ipak i pored svih superlativa, ipak imam jednu malu zamerku. Na svim proizvodima fali mi jedan, ne bas tako zanemarljiv detalj. Logo! Zigosan, na nalepnici, il' mesinganoj...bakarnoj plocici...bilo koja metoda da se primeni, ali stvarno logo fali da upotpuni celini. Nadam se da ce i taj detalj uci u realizaciju. Hej Bobe, nemoj da zameris!

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #21 poslato: Septembar 12, 2014, 20:36:03 »
  • Publish
  • Četa mala ali odabrana. Me like it.  :13:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5874
    • -Receive: 9548
    • Ugled: +10374/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Septembar 12, 2014, 23:22:38 »
  • Publish
  • Pre svega se moram zahvaliti na ovako lepim opisima.
    Logo...Pa u planu je vec neko vreme ali nikako da stignem da uradim.A nekako ovo i nije moj dizajn pa sve izbegavam...Mada,priznajem da bi neki mali znak lepo legao.
    Evo i jedna informacija-sledecu turu saljem u ponedeljak ili utorak.Izvinjavam se svima na cekanju,javili ste se skoro istovremeno ali ne stizem da uradim vise od 3-4 kom nedeljno.

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Septembar 13, 2014, 07:18:30 »
  • Publish
  • Bravo bobpp!A sto se tice logo znaka i toga kako ovo nije tvoj dizajn?Pa druze znas onaj fazon o prici izmedju ifona i samsunga.Da nece apple da tuzi mozda samsung zbog oblika pravougaonika telefona?Jel su jelte, oni patentirali i zastitili geometrijski oblik pravougaonika.;)Prema tome polako,smisli ti logo i slobodno pocni da ga stavljas.Sto se kaze polako,otom - potom.Bice i toga.

Van mreže gomiletina

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 1
    • -Receive: 3
    • Ugled: +50/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: Septembar 14, 2014, 10:56:58 »
  • Publish
  • Kvalitet samog materijala, koliko vidim, je bezkompromisan, shto na zalost postaje retkost, u ovim nashim krajevima. Svaka chast ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5874
    • -Receive: 9548
    • Ugled: +10374/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: Septembar 14, 2014, 11:50:35 »
  • Publish
  • Hvala,hvala .
    Ovo su male stvari koje stoje na vidnom mestu,smatram da tu nema mesta cvorovima i ostecenjima.Nego ljude bas briga,da uvalim sad pa posle nije bitno...Za mene sve sto nije savrseno je otpad.
    A posto ide zima ni otpad nije bas otpad,tako da nista nije baceno ;D .

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #26 poslato: Septembar 14, 2014, 11:59:44 »
  • Publish
  • Ma ni cvorovi nisu losi kada se lepo obrade pa prelakiraju.Daju neku draz prirodnog.A ostecenjima nema mesta :o:)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Septembar 14, 2014, 12:20:38 »
  • Publish
  • Umeju da budu lepi cvorovi, ali umeju i da isadnu posle nekog vremena pa ostane vupa

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Septembar 14, 2014, 12:39:26 »
  • Publish
  • nije bitno da li ispadaju, ali kod camovog kaputica...salu na stranu, ako i krenu, kap lepka i cao, ali sobzirom da lak zavrsava stvar nema potrebe da se razmislja na tu temu!

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Septembar 19, 2014, 11:35:28 »
  • Publish
  • Danas mi stigla polica od naseg modera za vape namestaj (stilski).Posto nisam elokventan kao nas dragi gib necu trositi puno reci o polici.Jednom recenicom:savrseno i pedantno.Upravo ono sto sam trazio.
    Sve ono sto je gib napisao vazi i za ovaj lepi komad namestaja za vape opremu.
    Jos jednom hvala bobpp-u na polici i sto je sa nama na forumu.;)
    Nemam neku opremu pa mozda to nece izgledati toliko mocno ali polica je sustina i slike govore vise od reci.