Autor Tema: eGo 2.4ml CC (Coil Changeable) clearomizer  (Pročitano 32944 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11217
  • -Receive: 13088
  • Ugled: +15523/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: eGo 2.4ml CC (Coil Changeable) clearomizer
« Odgovor #30 poslato: Decembar 18, 2013, 08:34:41 »
  • Publish
  • Potreban blic odgovor u vezi ovog klira , primetio sam da dok je pun sve ok ali cim se malo otprazni kao da mu fali "goriva" , da li da razmrsim malo fiber ?
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #31 poslato: Decembar 18, 2013, 09:42:37 »
  • Publish
  • Pogledaj nekoliko postova unazad. Dakle, ili je fabrički grejač loš, ili ga fiber loše natapa.

Prvo, skini grejač i operi ga dobro. Nakon toga, silikonsku kapicu malo (ali zaista malo) odvoj od fibera za slučaj da ona "guši" dovod tečnosti na grejač. Raspertlavanje fibera ti neće pomoći, fiber ima dovoljnu moć upijanja takav-kakav je. Ako ovo ne pomogne, promeni glavu celu. To ti je sve što možeš uraditi...

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #32 poslato: Decembar 18, 2013, 10:22:45 »
  • Publish
  • Top coili ipak zahtevaju malo češće naginjanje.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #33 poslato: Decembar 18, 2013, 12:48:50 »
  • Publish
  • Da to sam primetio , nema direktnog ubrizgavanja sve mora rucno :)
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 22
    • Ugled: +6314/-1
    « Odgovor #34 poslato: Decembar 18, 2013, 12:56:15 »
  • Publish
  • umesto one slobodne niti fibera, koja je preko grejaca, stavi duzu do dna klira i sve ce dobro raditi

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Decembar 19, 2013, 03:00:30 »
  • Publish
  • Oprao danas grejac proverio i podjednako zari , nit 2mm preko grejaca i jeste do dna , ono sto sam mogao jedino da pomaknem malo silikonsku kapicu u slucaju da on zateze previse pa cemo videti ima li rezultata , hvala svima na pomoci  :hooray:

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    « Odgovor #36 poslato: Decembar 19, 2013, 09:20:39 »
  • Publish
  • Ja samo mislim da ti taj silikon guši grejač. Povremeni "tilt" (naginjanje) je neophodan kod top coil-a, naravno.

Van mreže Milivoja

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +0/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #37 poslato: Decembar 21, 2013, 00:35:42 »
  • Publish
  • E pa dobro drugari,po vasem nagovoru sam porucio svasta nesta sa fastteca i kako stvari stoje nece to meni skoro stici pa sam danas uzeo jednu bateriju od 1000mAh ali ima ono punjenje odozdo,kako se to vec zove i uzeo sam ovaj CC od 2.4ml. Medjutim imam problem,naime,jako curi i ima neki odvratan ukus,sta mi je ciniti? Kupio sam i dekang aromu jagode od 18mg nikotina,nisam imao problema sa energy modelom iz umbrele,svi nesto kukaju na tu umbrelu,ja reko da promenim,kad sad nesto ne stima,ima neko savet?

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +987/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #38 poslato: Decembar 21, 2013, 00:54:48 »
  • Publish
  • Vrlo je moguce da je grejac lose odradjen pa zbog njega curi a mozda zagoreva i ona silikonska izolacija pa zato imas taj odvratan ukus.Moj savet bi bio da taj grejac premotas tj napravis novi.Ovde imas video tutorijal kako se to radi http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=101.0
    Veruj mi nije nista tesko samo prati video i probaj sam da uradis isto to.

Ako sta zapne vici tu smo da pomognemo  :victory:

Mozes da pogledas i ovaj video vrlo je slican http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=423.0

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Ugled: +23160/-0
    « Odgovor #39 poslato: Decembar 21, 2013, 01:11:57 »
  • Publish
  • Ono sto je kod cc 2.4 specificno, jeste upravo to da jako retko procuri. U stvari gotovo nikad ne curi ako je sve ok, osim kada se grejac toliko zaprlja da ne moze da ispari tecnost, fitilj pohaban od mnogo ciscenja ili mehanicki ostecen i sve to samo kad je tank pun do vrha ili skoro do vrha. Ako sam dobro razumeo, kod tebe nije nista od toga, jer je atomizer nov. Proveri da ti glava nije odvrnuta. Desava se da se silikonska gumica zalepi za tip kad je klor prazan i nov, pa se malo odvrne prilikom prvog punjenja. Takodje je moguce da je silikonska navlaka na glavi kraca ili ostecena, pa ne dodiruje fitilj. Ako nije nista od toga, onda je neki drugi feler na glavi, mozda previse malo fibera, fali jedan struk ili je na neki drugi nacin felericna. Nije nemoguce da je sa fabrickom greskom jer se pravi u milionskim serijama, ali to ne znaci da je cc los proizvod.

Razlog ruznog ukusa moze da bude samo od spaljene tecnosti usled prejakog napona, ili nedovoljno tecnosti na grejacu. Nisi nam rekao koja je baterija? U svakom slucaju ego baterija nebi trebala da ima toliko jak napon da atomizer non stop zagoreva, osim ako na grejacu nije previse mali otpor, sto takodje nije nemoguce. Ako je recimo baterija sa losom elektronikom koja ne pegla napon pa radi na 4.2 kada je puna a zalomila se glava sa 1.5oma, sasvim je logicno da zagoreva. Ako nije to, onda opet ona silikonska gumica previse priteze fitilj i ne propusta dovoljno tecnosti

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: Decembar 21, 2013, 02:05:19 »
  • Publish
  • Samo da kazem da moj klir radi sada kao sat , silikonska kapa je previse nalegala na fiber pa nije imalo dovoljno protoka  :thumbsup:
    Milivoje i ja takodje mislim da ti se malo odsrafila glava prilikom prvog punjenja i ukoliko je nisi dotezao to je najverovatniji uzrok tvom problemu a odvratan ukus bi se trebao izgubiti kada se grejac ( fiber ) razradi ..

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 22
    • Ugled: +6314/-1
    « Odgovor #41 poslato: Decembar 21, 2013, 10:11:08 »
  • Publish
  • ... nit 2mm preko grejaca i jeste do dna ..

Dovoljno je 1mm fibera, 2mm je prilicno kabasto i to vrsi dodatni pritisak pri naleganju silikonske kapice, odnosno dolazi do veceg zaptivanja i zagusenja

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1437
    • -Receive: 2375
    • Ugled: +3626/-0
    « Odgovor #42 poslato: Decembar 21, 2013, 11:05:12 »
  • Publish
  • Veoma cesto se desava da ljudi cackaju po grejacu a da se prethodno nisu informisali o tome kako se to radi, grejac ima dva fibera oko jednog je namotan kantal tj. Grejac a drugi sluzi kao upijac i on je slobodan, desava se da ljudi iz neznanja izvuku oba fibera i u tom slucaju su upropastili grejac, tada moze doci do zagorevanja i curenja. Znaci kada perete grejac skidate samo taj gornji fiber koji je slobodan.
    druga stvar koja moze da se desi a koju sam primetio kod joyetech 900 mAh baterija jeste da imaju za dva koraka duzi navoj tako da kada zavrnete tank u ovom slucaju cc zatvarate rupe za dotok vazduha i dolazi do otezanog povlacenja a samim tim dolazi i do povlacenja vece kolicine tecnosti na grejac koja ce prouzrokovati grgoljanje a zatim i curenje. Resenje ovog problema je kupovina prstena koji ce posluziti kao distancer i doci ce do lakseg povlacenja. Cc 2,4 je inace jedan od najboljih klirova i svaki problem na njemu je resiv

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Ugled: +23160/-0
    « Odgovor #43 poslato: Decembar 21, 2013, 11:20:42 »
  • Publish
  • druga stvar koja moze da se desi a koju sam primetio kod joyetech 900 mAh baterija jeste da imaju za dva koraka duzi navoj tako da kada zavrnete tank u ovom slucaju cc zatvarate rupe za dotok vazduha i dolazi do otezanog povlacenja a samim tim dolazi i do povlacenja vece kolicine tecnosti na grejac koja ce prouzrokovati grgoljanje a zatim i curenje. Resenje ovog problema je kupovina prstena koji ce posluziti kao distancer i doci ce do lakseg povlacenja. Cc 2,4 je inace jedan od najboljih klirova i svaki problem na njemu je resiv

Da, to sam zaboravio da pomenem, ali to nije problem samo sa joyetech 900 vec sa svim joyetech baterijama novije proizvodnje, odnosno sa svim aktuelnim jer to traje 1.5 godinu. Verujem da su u joyetechj to uradili namerno da bi osakatili prodaju cc 2.4 i slicnih, a u stvari su samo sebi napravili maler i smanjili promet baterija. Ne vidim drugog objasnjenja zasto su bespotrebno produzilo navoj bas neposredno po pojavljivanju cc-a na tezistu? U kangeru su to resili podizanjem rupice malo na gore i prosirivanjem, ali neki prodavci imaju stare zalihe a neki primerci baterija imaju ekstremno dugacak navoj. Prsten moze pomoci u nekim slucajevima, ako ne, mogu se jos malo prosiriti rupice.

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #44 poslato: Decembar 21, 2013, 12:59:58 »
  • Publish
  • Milivoja, nadam se da si rešio problem sa CC-om koji si imao. Ukoliko nisi otklonio problem, a iz Beograda si ili okoline nudim svaku vrstu pomoći da uspostavimo dijagnozu tom kliru i rešimo problem, jer je CC zaista jako dobar atty po mom mišljenju.