Autor Tema: Coppervape Millennium V1.1 RTA  (Pročitano 652 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5907
  • -Receive: 9672
  • Ugled: +10498/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Coppervape Millennium V1.1 RTA
« poslato: Jul 06, 2021, 17:06:17 »
  • Publish

• Ovo je jedan prilicno kontroverzan atomizer i to verovatno ne toliko po svojim manama i vrlinama (koje ima kao i svaki drugi) koliko po odnosu kreatora prema kupcima - pricam za original..Ako nekog zanimaju detalji moze spremiti kokice i prelistati neki od italijanskih foruma ali ukratko atomizer je veoma pompezno najavljivan pa je onda kasnio pa kad se najzad nasao u prodaji ispalo je da ipak nije sve bas najsrecnije reseno kako je reklamirano.Onda su te stvari ispravili kasnije sa deckom 1.1 ali nisu priznali gresku i ponudili zamenu ili simbolicnu doplatu vec su ga naplacivali po punoj ceni i uglavnom svalili krivicu na korisnike,uz navodnu izjavu da je i originalni bio dobar a deck 1.1 su bili prisiljeni da naprave za one koji ne umeju da smotaju grejace sto je prilicno razbesnelo raju.U medjuvremenu izbacivali iz grupe bilo koga ko je imao neku zamerku...
    Uglavnom,ne znam koliko je to sve tacno ali to i jos svasta drugo se pisalo i sve ukupno je zvucalo prilicno bljutavo.

Znajuci za celu tu muku nisam zurio sa prvom serijom klonova vec sam cekao da se (i ako se) pojavi neki sa novom vrzijom decka.Razlika izmedju starog i novog je u tome sto na novom postoje dve gumice na decku koje sprecavaju ulazak tecnosti kada je kontrola zatvorena a sem toga daju i dodatnu stabilnost celom sistemu (bajonet sistem na dve tacke je ok za sijalice na kolima ali za sve ostalo sto treba da stoji stabilno obicno se ide na 120 ili cak 90 stepeni-znaci 3,4 mesta a vidjao sam cak i vise).
    Druga stvar koje je promenjena je PASS sistem (sluzi za ...pa neku kontrolu ili usmeravanje kretanja vazduha u bazi i moram priznati da veoma lepo radi) koji je sad metalni i integrisan sa bazom a koji je u V1.0 bio plasticni i pravio probleme ukoliko i najmanja kap tecnosti dospe unutar njega.

Posto je Coppervape,za razliku od ostalih, svoj klon bazirao na verziji 1.1 uzeo sam njega i to full pack,znaci sa tri velika (4ml)i tri mala (2ml) zvona kao i sa par rezervnih tankova od raznih materijala.

U paketu stize:

-atomizer
    -tri razlicita zvona cudnih naziva i velicine 12,13 i 14mm u verziji 4ml
    -tri ista takva zvona ali u varijanti 2ml
    -stakleni tank od 2ml
    -dva staklena tanka od 4ml
    -PEI tank od 4ml
    -kombinovani tank metal/PC od 4ml
    -adapteri za vazduh 2x0.8mm; 1.2mm i 1.8mm
    -gumice,srafovi,neka alatka i sl.

Izrada je besprekorna.Sve gumice,svi navoji,zavrsna obrada....sve je bez greske.Ne verujem ni da je original na bilo koji nacin bolji,cak su (bar prema onome sto sam citao) ovde tolerancije i preciznije.Nema ostrih ivica na koje su se zalili (cak i kod originala),nema gresaka, tragova obrade,prljavstine...Procitao sam negde da je neko probao i da su i delovi izmenjivi sa originalom.Dobro,posto u ovom delu nema zamerki nema ni svrhe vise pisati o tome  ;D

Stavio sam ono zvono sa nekim spiralama unutra (ne znam kako ga nazivaju) jer mi je to prvo palo pod ruku i mada korisnici koji love neke podnote kazu da ima razlike izmedju zvona sumnjam da cu ih cesto (ako i ikad) menjati.Za vazduh sam stavio adapter 2x0.8mm i to je bas pristojno tesno.Meni odgovara ali cu mozda kasnije pokusati i sa 1.2mm,cisto da vidim sta mi bolje lezi.

I vazduh i aroma su izuzetni i to mogu slobodno da kazem.Iako ga koristim u 4ml varijanti,po radu vise lici na neki od onih malih,niskih atomizera jer sve to unutra,sva para deluje nekako koncentrovano.Vazduh je onaj pravi,bas kako se meni svidja,lepo usmeren kao da prolazi kroz tunel sto je verovatno posledica PASS sistema.Takodje je i izuzetno tih.

Punjenje sa gornje strane je...pa ono...radi  ;D  ali kao i kod drugih atomizera slicne konstrukcije (Imperia npr.) nije mi bas najjasnije.Dole imamo bajonet koji se otvara na 1/8 ili manje kruga a gore je navoj koji treba okretati i okretati.Jedino ako je u nekom SBS modu i sl,inace je uvek i lakse i brze (a i sigurnije) skinuti ceo tank pa napuniti sa donje strane.

Kontrola vazduha preko prstena je odlicna,ima krajnje pozicije koje su tacno na rupama pa se ne mora ciljati,bar ne u slucaju ako nekom odgovaraju najmanja ili najveca rupa.Takodje,sa te strane nema fals vazduha,zatvara potpuno.

Trodelni drip tip je...ok.Lepo izgleda i lepo se uklapa oblikom i sarama sa atomizerom,moze i da se koristi ali nalazio sam i udobnije.Ali moze da se koristi,nije neupotrebljiv kao oni sto stizu npr. uz Imperiu ili Tripod.

Mane:

Bajonet sistem.Kao sto rekoh,drzanje na samo dve pozicije nije bas idealno ali razumem da bi drugacije dolazilo u sukob sa otvorima za tecnost.Sa ove dve dodatne gumice kod V1.1 nema vise problema sa klimanjem ili opasnoscu da se otvori u dzepu ali mislim da bi jedan obican navoj na tom mestu u startu resio sve probleme.

Baza.Ovo mi se nije desilo jer ne zatezem preterano atomizer ali sam cuo da se ljudima desavalo da im donji deo baze ostane zavrnut na modu.Treba je prilicno zategnuti onim alatom sto se dobija uz atomizer pa i pored toga moze da se desi.Kod V1.1 je manji problem jer moze da se uhvati za PASS i odvrne ali kod V1.0 nije moglo da se resi bez alata.

Cena.Jeste da sam uzeo ceo kit i jeste da stize sa gomilom delova u pet kutija ali je ovo najskuplji atomizer koji sam do sada kupio.Opet,sve je poskupelo i svi oni klonovi koji su ranije bili 20$ i manje sada su 30$,nema vise ni besplatne postarine tako da je toliko koliko je.Ali ako bude nastavio tako da radi i ako budem zadovoljan kao sto sam sad zadovoljan onda sigurno vredi.Bolje nego da sam dao 10$ za nesto sto mi ne odgovara samo zato sto je jeftino  ;D 

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 133
    • -Receive: 687
    • Ugled: +688/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    Odg: Coppervape Millennium V1.1 RTA
    « Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2021, 18:10:04 »
  • Publish
  • Lep opis ali je atomizer po meni prosek... Ništa specijalno. Sve što ima više komora i dodataka, samo smara i stalno nešto isprobavam i tripujem a ustvari sve isti djoka :)

Po radu me najviše podseća na Skyline mada daje malo bolju aromu I to je to...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2021, 18:29:14 »
  • Publish
  • U komore ni ja ne verujem,zato nisam ni isprobavao ali aroma je sasvim solidna (meni zapravo to i nije toliko bitno,imam jednostavan duvan unutra,znaci nista sa milion podnota) ali pre svega ima fantastican vazduh.Bar ova Coppervape varijanta sa 2x0.8mm i novim PASS,nisam ni probao drugi adapter kao ni prosli model.Upravo imam ispred sebe namontiran Dvarw i Kayfun 2021 sa pro pinom i sa vazduhom je bolji od oba.Od Dvarw-a dosta bolji,od 2021 mozda ne toliko ali ipak se oseti.
    Mada,naravno,sve zavisi sta ko trazi i sta mu se dopada...

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 133
    • -Receive: 687
    • Ugled: +688/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2021, 19:00:41 »
  • Publish
  • Da, od Dvarw-a je bolji, i od FL modela.
    Kaya 2k21 je sočna, kao i svaka kaya, mala bomba.
    Interesantan atomizer I bitno je da tebi vrši posao :)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2021, 19:29:31 »
  • Publish
  • Sve je dobro dok se ne iznenadis...neprijatno  ;D Meni je ovo sasvim pristojan i upotrebljiv atomizer,aroma mi je ok,vazduh bas kakav volim,znaci u plusu sam.Bolje nego sto sam se nadao.E sad da li vredi bas ovoliko para (mislim na full kit koji tesko da cu i koristiti) pored nekih drugih...verovatno ne.Ali u ceni osnovne verzije nije nista losiji nego neki drugi za iste novce tako da ko sta voli.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2021, 14:17:24 »
  • Publish
  • Ubacio sam jutros insert od 1.2mm i rezultat je...da je i dalje prilicno tesan  ;D .Otvoreniji je za mozda 10-tak % od onog 2x0.8mm (sto je i logicno,toliko je povrsinski i veci) ali je to i dalje tesno.Otprilike kao Dvarw sa adapterom od 1mm (pretpostavljam da ce onda i onaj 1.8mm biti pre kao 1.6 ili tu negde).Meni super odgovara i sve preporuke za nekog ko trazi tesan atomizer ali ako nekom treba vazduh izmedju 1.0/1.1 i mozda 1.6/1.7 odmah da zna da ga ovde nece naci i da ne daje pare bez veze.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Jul 23, 2021, 23:33:20 »
  • Publish
  • Prsten za vazduh se skida samo u potpuno zatvorenom polozaju.Trebalo mi je tri nedelje da dodjem do toga... Ko mi je kriv kad me recenzije nerviraju pa ih ne gledam  ;D