Anketa

Koliko ste zadovoljni modovima sa kontrolom temperature?

Potpuno zadovoljan/na, samo/pretezno to koristim
7 (25.9%)
Delimicno zadovoljan/na, koristim povremeno
9 (33.3%)
Jos uvek nisam doneo/la konacan sud
5 (18.5%)
Nisam zadovoljan/na, nije to za mene
6 (22.2%)

Ukupno glasova: 27

Autor Tema: Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?  (Pročitano 32068 puta)

Van mreže broly

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 35
  • -Receive: 33
  • Ugled: +110/-0
  • Keep on vaping
Odg: Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?
« Odgovor #15 poslato: Januar 18, 2016, 11:09:28 »
  • Publish
  • Iz mog skromnog iskustva sa TC ne mogu reci da sam odusevljen, mada je verovatno razlog u meni jer nisam ulozio dovoljno vremena da pronadjem pravi setup. Kada se setim pocetaka sa RTA i kantalom, trebalo je dosta vreman i zivaca da bi dosao do onog sto mi odgovara. A ja sam tip osobe koja ce preci na nesto novo samo ako me odusevi, inace se drzim starog i proverenog  ;D
    Bas me zanima rezultat ove ankete. Citam i gledam stalno price o TC i osecam se kao izrod koji to ne zna da napravi kako treba, ali jednostavno ne dobijam ni priblizno aromu kao sa kantalom. A tamo neki novi klinci uzivaju i odusevljeni su, samo meni nije jasno kako (ne bih zeleo nikoga da uvredim).
    Zanimljiva bi bila analogija sa D2L korisnicima, stice se utisak da su u vecini, 90% novog se pravi za njih, a ja opet mislim da je M2L u velikoj vecini.
    Jedino korisno za mene od TC je veca preciznost modova, proizvodjaci su prakticno bili primorani na to.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11964
    • -Receive: 11183
    • Ugled: +22935/-0
    « Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2016, 11:32:51 »
  • Publish
  • Ne brini, i ja sam izrod, a po anketi i velika vecina ;D  I ja sam probao dosta TC modova, a nasao sam samo par koji mi bas odgovaraju, mada mi to opet nije vredno truda jer mi VW na kantalu svakako vise lezi. Nekome odgovara ovo, nekome ono, ali vazno je da postoji izbor. Ovo je meni najvaznije:

Citat
    Jedino korisno za mene od TC je veca preciznost modova, proizvodjaci su prakticno bili primorani na to.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5859
    • -Receive: 9528
    • Ugled: +10354/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #17 poslato: Januar 23, 2016, 22:32:35 »
  • Publish
  • Zahvaljujuci Liberovim zicama  i modu neimenovanog Kineza  ;D  probah i ja tu famoznu kontrolu temperature.

Vec neko vreme razmisljam sta da napisem ( i u kojoj temi ) ali verovatno nije ni bitno jer moguce da negde i gresim.Ili sam samo suvise "tvrd" na culima. Bilo sta bilo stvar je u tome da nikakvu ja razliku ovde ne vidim u odnosu na VW. Verovatno bih za neki konacni sud ipak trebao isprobati vise modova i vise zica uz duzu upotrebu ali sam zeleo da zapisem ovaj prvi utisak pa da vidim kako ce se kasnije menjati.
    Krenuo sam od Ni kao prve koja se pojavila. Cini mi se da TC trazi u startu par W vise u odnosu na VW  mada mod to posle sam regulise i smanjuje.
    Zicu sam imao 0,3,namotao nekih 0,12 ohm-a,TCR nisam dirao (mislim da je fabricki podeseno na 620),snagu podigao za 25% i sa stelovanjem temperature gore-dole dobio veoma slican osecaj pomeranju snage u VW modu. Inace mi temperatura nesto "legla" na ~195c a cini mi se da mod pokusava da je odrzi (bar po desavanjima na displeju) u  +/- 2-3c.

I ko kaze da je sa Ni tesko raditi . Ja sam se izvezbao na kantalu 0,14,ovo mi ko armatura  ;D .

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Januar 23, 2016, 22:50:27 »
  • Publish
  • Ako ne vidis razliku u odnosu na VW, a uzimajuci u obzir tvoj vejap, ja samo mogu da zakljucim da taj mod izuzetno dobro radi. Probao sam dosta TC modova, ali samo za par mogu da kazem da rade u TC rezimu priblizno kao VW.  Svi modovi na visim temperaturama rade dobro, i zadovoljavaju potrebe zahtevnijih korisnika, ali je malo modova koji imaju mogucnost da ravnomeno rade i zadovoljavaju potrebe nekoga ko je u rasponu 7-10W. Problem je u prevelikim oscilacijama snage kako bi se odrzala zadata temperatura, i za to je potreban veoma okretan cip, a taj mod ga izgleda ima.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: Januar 23, 2016, 23:20:31 »
  • Publish
  • Zaista sam se trudio da uocim neku razliku  ali u ovom momentu ne vidim nista znacajno . Na 195c dobijem onaj "socni" ukus koji sam imao nekada na 6,5w pa se posle izgubio kad sam malo podigao snagu. I to mi se svidelo. Na 210+  vec dobijam na ostrini,meni najvise nalik na 8-9w. Naravno, ovi brojevi su okvirni-podrazumeva se moj atomizer,moj setap,moje povlacenje .... da bi imalo smisla.

Pokusacu jos da eksperimentisem ali u ovom trenutku ne vidim ni neku veliku manu niti veliku prednost. Sto se mene tice i mogu da ga koristim i ne moram.

Kakav je mod bez osciloskopa nemam pojma.Oni stalno nesto menjaju a nema nigde changelog.Ovaj je direkt iz fabrike uzet i koji je fw sad u njemu niko ne zna ;D .

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10451
    • -Receive: 12569
    • Ugled: +15004/-0
    « Odgovor #20 poslato: Januar 24, 2016, 00:36:06 »
  • Publish
  • Podešena snaga u TC modu ? Na tvom atomizeru , tvom setapu , tvojim povlačenjima -da bi imalo smisla  ;D
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10877
    • -Receive: 3342
    • Ugled: +3855/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: Januar 24, 2016, 00:41:08 »
  • Publish
  • Dopada mi se, ali kod drugih... Stvarno...  ;D Probam kod drugara, poznavajući tečnost i stvarno mi je ok, lepše, a kasnije dohvatim svoju spravu koja je u VW modu i ok mi je i tako... Nijanse su mi u pitanju, ali ne dovoljne, da kad menjam vatu, da bih u suštini trebao i setup ceo da menjam... Jeste žica za TC i mekša i jednostvano se pravi setup i brzo, ali nije mi postojana kao u VW modu, a to je trenutno jedino što tražim... Tako da  još uvek ne mogu da donesem konačan sud...  :533:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Januar 24, 2016, 00:42:32 »
  • Publish
  • Ne,mislio sam da povucem paralelu sa VW rezimom. Na 6,5w (VW) mi je neki socniji (kako vec da nazovem) ukus pa kao podizem snagu dolazi topliji i ostriji.Tako mi je i ovde na 195 c (TC) slicna razlika u odnosu na vece temperature.
    Jbg,da znam kako da se izrazim bio bih pisac  ;D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #23 poslato: Januar 24, 2016, 00:47:42 »
  • Publish
  • @bobpp Da bi se neki ozbiljniji zaključci donijeli treba vremena. Ne treba žuriti sa ocjenom. Pa kad prođe neko vrijeme onda ponovo probaš VW setup i sve će ti biti jasno.

@Bolle na probanje, kratkotrajno je nemoguće osjetiti razliku. Iz cijelog niza razloga.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: Januar 24, 2016, 00:52:31 »
  • Publish
  • Svestan sam toga,nista jos ne ocenjujem.Samo sam hteo,vise sebe radi,da imam zabelezen taj prvi susret.
    Secanje vara,da ne bude posle "ma odmah sam ja znao to...nesto" ;D .
    Za sada nemam zamerki ali opet,sa mojim snagama,malo ja imam zamerki na bilo sta ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: April 03, 2016, 17:54:20 »
  • Publish
  • Vec neko vreme razmisljam sta da napisem o kontroli temperature a da bude smisleno i da ima i neku vecu vrednost sem pisanja radi pisanja.Neko je pronasao sebe u TC,neko bas i nije,uglavnom je sve vec receno,cesto i vise puta ponovljeno,tako da mi ostaje samo da prenesem svoje licno iskustvo.

U ovaj vagon sam dosta kasno uskocio,tvrdoglavo smatrajuci,pre svega,da to meni nije neophodno a delimicno je postojalo i uverenja da TC radi relativno lose. U prvom delu nisam pogresio-moji grejaci uglavnom ne postizu temperature vece od 170-180C,najcesce manje, tako da neka kontrola,u smislu "ogranicenja temperature" i nema velikog smisla.

Sto se drugog dela tice,moram priznati da sam se donekle prevario.Kontrola temperature (ali u pravom smislu "kontrola") zaista ponekad moze pruziti zanimljiv dozivljaj. Preciznom promenom temperature za par stepeni gore ili dole i odrzavanjem rada uredjaja na granici uspevao sam znacajnije da izmenim aromu pa cak i da dobijem na kajfunima aromu sa ruze i obrnuto.

Sa "hladnim talasima" (a moram priznati da nisam u potpunosti siguran na sta se to odnosi pa neka me neko ispravi ako pogresim) nisam imao problema,zapravo,nikakve promene u radu nisam osetio.Mod (bar po desavanjima na ekranu) odrzava temperaturu u +/- par stepeni (recimo na podesenih 165C ,povlacio ili ne,temperatura se odrzava u okviru 163-167C) sto je razlika koju ja ne uspevam da osetim.

Moguce da je tome u odredjenoj meri zasluzan i nacin na koji sam od samog pocetka birao zicu i podesavanja. Koristim inertniju zicu,za mene je to 0,32 (inace nema velike razlike u samom radu izmedju NI200 i SS mada mi je nikl nekako laksi za postavljanje ) a snagu podizem mozda za 50% od one koju bih koristio na VW za isti precnik zice i grejaca-u mom slucaju 15W.Razlog tom izboru je signal koji uredjaj daje na osciloskopu (u pitanju je Zero Mini).A on je neobican-kombinacija ravnomernih kratkotrajnih pikova pod punim naponom (punim srazmerno izabranoj snazi) donekle slicno Yihi elektronici i DNA tip regulacije izmedju.Neka moja pretpostavka je bila da bi mu takve moje postavke olaksale rad ali nisam imao prilike za obimnija ispitivanja pa je vrlo moguce i da gresim,uzmite sve sa rezervom.
    U svakom slucaju,ocekivati dobar rad u svakoj kombinaciji mislim da je ipak previse za sadasnji stepen razvoja pa nije lose malo ispitivati i probati razne kombinacije da bi se dobio kvalitetan rezultat.

Jos jedna stvar koju sam primetio (a mozda se neko nece sloziti) je da TC daleko bolje radi sa atomizerima koji imaju odlicno natapanje (sada popularno nazivani D2L atomizeri) nego sa kayfunima i slicnim.Po mom iskustvu to ima daleko vecu vaznost nego dotok vazduha.Vise uzastopnih povlacenja na atomizerima "starijeg" tipa koji bi u VW rezimu bili jos daleko od zagorevanja ,TC rezim dovode do neupotrebljivosti.Naravno,sve ovo govorim za relativno nisko postavljenu granicu temperature.Na 250 ili 300C nece biti posebne razlike jer tada kontrole temperature skoro da i nema.

Zakljucak...uopste nije lose.Nije mi neophodno jer i bez regulacije grejaci mi ne dostizu neke visoke temperature ali sa malo igranja mogu se postici zaista zanimljivi rezultati.Ne koristim iskljucivo TC ali uvek imam jedan ili dva atomizera namotanih za to.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #26 poslato: April 03, 2016, 19:26:23 »
  • Publish
  • Vrlo studiozan i sistematičan pristup upotrebi TC. Drugačije ne bih ni očekivao od tebe Bobe. Mislim da će ovaj tvoj post mnogo značiti koleginicama i kolegama koji se lome oko toga da li da probaju ili ne. Oslobodiće ih straha i ubjeđenja da je TC neki bauk i da je moguć samo na žestoko skupim modovima sa izrazito na TC orijentisanom elektronikom. Svaka opservacija ti je na mjestu i spoznaje do kojih si došao ili dolaziš ne želim kvariti svojim savjetima. Naprosto ti imaš TO nešto što te gura naprijed i u testiranje opreme koju posjeduješ. Onaj dio o promjeni ukusa tečnosti uslijed promjene temperature je jako bitan za reći. Hvala ti na tome. Hvala ti na cijelom postu.

Van mreže _Vlad_

• eCiginfo prijatelj
    • Full Member
    • Thank You
    • -Given: 89
    • -Receive: 176
    • Ugled: +411/-0
    « Odgovor #27 poslato: April 03, 2016, 21:14:02 »
  • Publish
  • Negde vec pisah, TC koristim iskljucivo kao "taste control", radi sprecavanja zagorelosti i mogucnosti da potpuno isushim vatu.

M2l sa SS 165-175c i ~12w kfl.
    Ne primecujem neku razliku u odnosu na kanthal i 9-11w, ali imam tu dodatnu zastitu.
    Sve u svemu zadovoljan za to sto mi treba. Ajde da kazem da je odziv malo brzi , a da pri duzem povlacenju ne postane pretoplo.

Nisam preterano ni experimentisao sa standardnijim TC podesavanjima jer potrebe nemam.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: April 03, 2016, 21:27:13 »
  • Publish
  • Bobe, to sto nisi osetio hladne talase samo znaci da imas dobru spravu. U poslednje vreme, na novijim modovima ovih ozbiljnijih proizvodjaca ih ni ja ne osecam. Inace se u tvom rasponu temperature najvise i osete.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #29 poslato: April 03, 2016, 21:53:17 »
  • Publish
  • Sve bih nekako voleo da mislim da sam i ja tu malo zasluzan ali posto nemam s cim da uporedim moracu ti verovati na rec  ;D .
    U svakom slucaju sam zeleo da kazem da treba malo eksperimentisati a ne samo lupiti "blokadu" na 250C,na sta cesto nailazim na stranim forumima.
    Sve ovo oko TC mi jos uvek nije u potpunosti razvijeno,mozda ne samo u hardverskom smislu vec i po pitanju podesavanja a najvise po pitanju ocekivanja.