Autor Tema: Koji Tc mod uzeti?  (Pročitano 5471 puta)

Van mreže shomy87

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Ugled: +1/-0
  • elektronske cigarete
Koji Tc mod uzeti?
« poslato: Avgust 25, 2017, 16:24:25 »
  • Publish
  • Razmisljam se izmedju Joyetech Primo 2.0 VW / TC 200W ili Joyetech eVic VTC DUAL ili pak neki drugi sa dve baterije? Koji mod je bolji za koriscenje do 35w na SS i Ti zici u Tc modu do 10 ampera?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10971
    • -Receive: 10543
    • Ugled: +22295/-0
    Odg: Koji Tc mod uzeti?
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2017, 19:40:40 »
  • Publish
  • Oba moda su dobra. E sad, zavisi sta ti treba i da li imas potrebe za koriscenjem sa jednom baterijom?

Sto se VTC dual tice, on ima kuciste za jednu bateriju, ali bih rekao da je ono vise prirucno nego za svakodnevno koriscenje. Razlog tome je sto je klizac na koji se navlaci kuciste plastican, i verujem da bi se brzo razlokala plastika ako bi jednom ili dva puta menjao bateriju. Ako bi bateriju punio preko integrisanog punjaca, onda nije problem. Kuciste za dve baterije ima svoja vratanca i nema potrebe za odvajanjem od dela sa elektronikom. Problem kod ovog moda je ne bas postojana boja. Mislim da mu je jedina prednost u odnosu na primo to sto moze da radi i sa jednom baterijom.

Ako nemas potrebe za kucistem sa jednom baterijom, onda je svakako primo bolji izbor. Noviji model, veci ekran, bolji finis... Takodje, primo je 25mm, pa ako pratis trendove po pitanju atomizera, svi novji ce sa VTC Dual strcati. Mada svakako nisam ljubitelj tih glomaznih modova, mislim da je Primo daleko lepsi, a siguran sam da lepse lezi u ruci.

Van mreže shomy87

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2017, 12:42:25 »
  • Publish

• Hvala na odgovoru! I meni se vise svidja Primo ;) Koristio bi sa 2 baterije vencane jer jedna ne zadovoljava moje dnevne potrebe ;) Isto tako punio bih baterije preko el cigare jer nemam eksterni punjac.
    « Poslednja izmena: Avgust 26, 2017, 17:32:02 ivanneko »

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8885
    • -Receive: 11316
    • Ugled: +13751/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 26, 2017, 13:46:49 »
  • Publish
  • Na cemu paris dok punis baterije u modu ? Da imas eksterni punjac ne bi razmisljao toliko o baterijama jer bi mogao koristiti i mod sa jednom baterijom a kada se isprazni stavis sveze napunjenu i preteras dan ...
    Poenta je da ukoliko praznis cak i 3 baterije dnevno to ne znaci da moras koristiti mod sa 3 baterije vec to moze odraditi i mod sa samo jednom baterijom ukoliko imas spremnu rezervu u svakom momentu , jedino ukoliko paris na velikim snagama pa ti vise odgovaraju jaci modovi ali koliko mi je poznato punjenje baterija u njima nije bas preporucljivo ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže shomy87

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 26, 2017, 13:56:08 »
  • Publish

• Sad ce zvucati glupo ali taman mi izdrzi dok sam na poslu i posle kad odspavam malo, dopunim je a i uvek mi je jedna u rezervi puna ;) koristim vtc mini vec 2 god i punim preko moda baterije i za sad nisam imao nikakvih problema...
    « Poslednja izmena: Avgust 26, 2017, 17:32:19 ivanneko »

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5027
    • -Receive: 7515
    • Ugled: +8341/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2017, 14:19:24 »
  • Publish
  • Pa za 35W vec ima smisla gledati nesto sa dve baterije,posebno ako velicina ne smeta .
    Sa jednom prosecnom baterijom od 2500 mAh a na toj snazi dobija se nesto tipa :

Estimated total runtime     14     min
    Estimated # 5 sec puffs     171     

sto je prakticno cetiri puta manje nego ja => da bi mi trebalo bar 4 baterije dnevno,mozda i 5 ako su losije i veci pad napona.Dobro,mozda se na 35W ne cucla non-stop ali sustina je ta.

Inace eksterni punjac je uvek dobra investicija a moze vec za par $ da se nadje.

Iako meni sva ta elektronika kod Joyetech-a deluje isto  +1 za Primo,bar zbog "new charging balance system, it supports a 2.0A quick charge capability" i "Depth of 510 pins applicable: 4.0-5.5mm"

E sad,ako finansije dozvoljavaju a posebno je bitna TC,mozda bi mogao i nesto sa DNA da vidis...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2017, 16:09:50 »
  • Publish
  • Mozda bi sa preporukom mogao da uskoci neko ko ima iskustva sa 35+W? A izgleda da smo samo mi sa 7-8W raspolozeni da pisemo. Ovi valjda ne vide tastaturu od pare ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2017, 17:21:33 »
  • Publish
  • Zaista je nezahvalno da mi koji dual modove volimo videti samo na slici trebamo dati preporuku za isti ali sad sta je tu je , prevideo sam situaciju da ce ti dual mod izgurati dan pa ces ga vrv puniti preko noci i za to vreme spavati  ;D

No bob me podseti nesto..

+1 za Primo,bar zbog "new charging balance system, it supports a 2.0A quick charge capability"

Punjenje sa 2A nije bas bezazleno i ne mozes koristiti bilo koje baterije ukoliko ih zelis puniti u modu , po specifikacijama proizvodjaca a kasnije i testovima koji su radjeni samo dve baterije formata 18650 su prosle test brzog punjenja a to su Sony VTC6 i VTC5 ..

Neko ce reci pa ne mora puniti sa 2A ako ubode punjac od 500mAh on ce toliko davati ...jeste ali ce se pregrejavati jer mod ocekuje od njega 2A i postoji onda mogucnost da pregori adapter ...mislim , mozemo mi ovako do sutra ali je poenta da je najbolje da kupis eksterni punjac ne kosta 100 dukata i ne razmisljas...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2017, 17:53:17 »
  • Publish
  • Zaista je nezahvalno da mi koji dual modove volimo videti samo na slici trebamo dati preporuku za isti

Iskreno, ja ne volim ni na slici da ih vidim ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2017, 19:03:06 »
  • Publish
  • Iz ove pozicije,danas bih radije bih uzeo za trecinu losiji (jeftiniji) mod i punjac nego ne znam kakav mod a bez punjaca.
    Cak i kad je u pitanju Evolv,za koji je Brandon rekao nesto u smislu  da "verovatno ima ugradjen bolji punjac nego sto vecina nas koristi kuci"
    Prost razlog- ako dodje do havarije punjac je jeftin a mod je skup  ;D .Sem toga je i prakticnije,sigurnije i punjenje je mahom bolje nego u jeftinijim modovima.A punjenje preko moda bih verovatno ostavio za nuzdu.

Sto se tice ona dva ampera pretpostavljam da je to za obe baterije,1A po bateriji ali ne mora da znaci,nisam pratio. Svoje baterije punim sa 500mA,mozda bih punio ponekad i sa 750- 1000 kad bih imao takav punjac ali 1A ne bih prelazio.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2017, 20:30:13 »
  • Publish
  • Ja nikad nisam koristio mod sa izmenljivom baterijom (osim probanja) i nikad mi se ni jedan mod nije pokvario, osim jednog koji sam ostavio na polici gotovo praznog pa se baterija previse ispraznila. I njega je Ivan vratio u zivot skidanjem sa moda i punjenjem. Koristim modove sa integrisanim baterijama iskljucio zbog manjih dimenzija. Takodje, primetio sam veci procenat kvarova na modovima sa izmenljivim baterijama. E sad, ne zelim da kazem da su modovi sa integrisanim baterijama bolji, niti da je punjenje preko moda bolje, vec da je tu najverovatnije pitanje nacina koriscenja. Modove sa integrisanim baterijama pretezno koriste manje zahtevni M2L korisnici, pa ti modovi trpe i manje opterecenje. Sa druge strane, zahtevniji korisnici i veci potrosaci preferiraju modove sa izmenljivim baterijama, a cesto su ti modovi izlozeni prekomernom maltretiranju, da ne kazem silovanju ;D  Nije redak slucaj da se modovi sa jednom baterijom, na kojima pise da ''guraju'' 75 ili 80W teraju gotovo do maksimuma. Pise i na tarabi... Svakako da imam potrebe za 35+ W, radije bih se odlucio za mod sa dve baterije i eksterni punjac, dok sa mojih 7-8W i potosnjom oko 1300-1500mAh u toku 24h, mogu da biram.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2017, 21:23:01 »
  • Publish
  • Na integrisane baterije ja gledam drugacije,Tu je na proizvodjacu da iz postavi,zalemi kako treba i prilagodi uredjaju i uredjaj njima. Ovde je stvar u ko zna kojim baterijama sa ko zna kakvom izolacijom,staroscu,unutrasnjem otporu,prljavim kontaktima i ko zna cime jos.Ne kazem da svi koriste stare baterije iz laptopova i slican otpad ali postoje i takvi.
    Druga stvar je koliko je kvalitetno kolo za punjenje koje je ugradjeno u mod. Standalone punjaci imaju razne algoritme za punjenje,pojedini prate i temperaturu celije i razne druge parametre,neki imaju i ventilatore za hladjenje,baterije su na otvorenom...Moze to kvalitetno da se napravi i u modu ali proizvodjaci cesto pribegavaju najjeftinijim resenjima radi ustede (ne kazem da je  i kod Joyetech-a tako,ne znam).Takodje i pass through predstavlja veliko opterecenje za bateriju a ko od nas nije povukao koji put dok se mod puni  ;D .
    Treca stvar je osetljivost (micro)usb-a.Velika je razlika izmedju sporadicnog prikljucenja radi nekih ocitavanja ili upgrade firmware-a i svakodnevnog (mozda i vise puta u toku dana) radi dopune baterija.Licno nisam imao problema ali sam cuo za gomilu slucajeva polomljenog prikljucka.

Uglavnom,ako vec baterija moze da se vadi ne vidim drugu prednost  u punjenju u modu sem ustede od tih od 1000 ili 2000 din koliko punjac kosta.Ne kazem da ce nesto da se desi ali mogucnost uvek postoji i zasto onda da mi izgori mod od 7000 ili 8000 din umesto punjaca od 1000 ili 2000 din?

Van mreže shomy87

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2017, 00:14:31 »
  • Publish
  • Ma ljudi nije frka i da kupim externi punjac :) kad ide june nek ide i uze ;)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2017, 00:57:36 »
  • Publish
  • Samo jedan  :yikes:  a backup ?  :098:

Sala na stranu ali iskreno da sam osudjen da pazarim mod sa dve baterije Primo V2 mi ne bi bio ni u malom mozgu a evo i zasto ..

Na stranu sto je tezak 156gr bez baterija ( sa baterijama i atomizerom cca 300gr ) jer u glavnom su tu negde tezine modova sa izmenljivom baterijom ali ..

..ovih 53mm sirine mu ne bih mogao nikako oprostiti , po meni je to nezgrapno za drzanje u ruci ali ko to moze i ne smeta mu svaka cast  ;D

Navescu 3 moda sa dve baterije koja bih ako bi morao da biram pre bilo kojih uzeo u razmatranje ..
    Prvi je Joyetech TAP ako nista drugo jer je uzi i verujem prijatniji za drzanje ..

Drugi je Wismec Predator iz istog razloga ..

I treci je Eleaf iKuun i200 koji osim gore pomenutog je laksi od prva dva ali je sa integrisanim baterijama sto opet moze biti + u zavisnosti ko kako gleda na to ...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2017, 01:02:37 »
  • Publish
  • Stekao sam utisak da shomy87 planira da pazari u nekoj domacoj prodavnici pa je zato izbor taj. Ako gresim onda zaista napolju moze svasta da se nadje...