Autor Tema: eCig Hellas tecnosti  (Pročitano 3651 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10949
  • -Receive: 10516
  • Ugled: +22268/-0
eCig Hellas tecnosti
« poslato: Januar 26, 2013, 17:02:05 »
  • Publish
  • Zahvakjujuci ljubaznom vlasniku parfimerije stellina, od jutros sam postao vlasnik nekoliko bocica eCig hellas tecnosti, pa cu pokusati sto realnije koliko je to moguce kada su tecnosti u pitanju, da napisem neku rec o njima. Prvo cu napisati nesto uopsteno o ovim tecnostima, a onda cu kako koju budem probao, o sve cetiri napisati svoje utiske.. Napominjem da su ovo samo moji utisci, mada ze nesto sto cu napisati sam skoro 100% siguran, kazem skoro jer nemam nacin da dokazem da je to tako.

Ovo je jedna od onih standardnih prica gde prodavci opreme smuckaju svoje tecnosti i prodaju ih pod svojim brendom. Znaci ne redi se o tecnostima koje su proizvedene u fabrici, vec vise o miksevima identicnim kao sto su oni koje sami smuckamo, pa mi je poreklo same baze sumnjivo. U principu skoro svi prodavci opreme imaju nesto slicno, pa ovo nije nista cudno, neke od ovih tecnosti su dobre neke bas i ne, ali u oba slucaja prodavci strogo cuvaju recepte. Ove tecnosti su spakovane u staklene bocice sa ne bas kvalitetnim poklopcem, i ne bas prakticnom kapaljkom. Staklena ambalaza je tu vise da bi impresionirala potencijalne kupce nego sto je stvarno prakticna. Tecnosti za e-cigarete su nesto sto traje nekoliko dana od otvaranja, pa je staklena ambalaza apsolutno nepotrebna a ume da bude i kontraproduktivna ako se ispusti na tvrd pod. Danas ni ta staklena ambalaza nije tako skupa, pa je i ispodprosecni proizvodjac moze sebi priustiti,  a ostavlja utisak na kupca. Ja sam bocice identicnog kvaliteta od 10ml sa identicnim kapaljkama, kupovao na kupindu po ceni od oko 10 dinara, mogu se viideti na fotografiji ispod.

Nalepnica je jako kvalitetno odstampana na jako kvalitetnoj foliji pa cak postoji i neki oblik zastite od kopiranja, sto mi nekako sve u kompletu deluje kao nesto jeftino, upakovano u naizgled skupu ambalazu da bi se prodalo mnogo skuplje nego sto vredi. Umesto toga, mislim da je proizvodjac trebao vise da se potrudi oko samog sastava tecnosti, jer je to jedini put do stalnih kupaca. Ovako, ovo su tecnosti koje vredi probati, ali ne mnogo vise od toga. Ja sa ovim tecnostima imam identican problem kao sa drugim miksevima iz domace radinosti. Ne znam da li je problem u bazama ili nedovoljno arome, to bi neko ko ima nameru ozbiljno da se bavi proizvodnjom tecnosti trebao da se potrudi da sazna. Jednostavno u pocetku aroma bude veoma intenzivna ali vrlo brzo pocinje da bledi, da bi posle 1/2 - 1ml osecao samo bazu i TH od nikotina, arome ni za lek. Mozda su ovakve tecnosti dobre korisnicima kojima je bitan TH, meni koji koristim tecnosti sa jako mali procentom nikotina aroma je jako bitna, pa mi ovakve tecnosti jednostavno ne odgovaraju.

Ono zbog cega vredi probati ove tecnosti je aroma. I ako sam skoro siguran da se radi o alkoholnim aromama koje se mogu kupiti na VapingZone ili ecigexpress-u, ne mogu bas sa sigurnoscu da tvrdim a tek nemam o kojim se tacno aromama radi. Jednostavno sve arome jednog proizvodjaca, bez obzira koliko bile razlicite, imaju neku zajednicku notu. Ove tecnosti imaju tu notu aroma koje sam pomenuo, a takodje sam skoro siguran da se radi o aromama japanskog proizvodjaca T.Hasegawa. Arome su stvarno prelepe, i prosto mi je zao sto nemam nacina da ih duze koristim jer posle potrosenih prvih pola ml, na svakih nekoliko povlacenja, aroma mi se jednostavno izgubi. U svakom slucaju potrudicu se da od svake potrosim makar po 1ml, kako bih znao o cemu se radi i kako bi ostalima preneo svoje utiske. Opsti utisak je na zalosot, uprkos velikim ocekivanjima, da su ovo samo ispodprosecni miksevi iz domace radinosti kakve svako od nas moze da smucka sa PG/VG iz apoteke.

Red sancho -  je prva koja me je po mirisu privukla i prva koju sam probao, i ni malo se nisam pokajao. Sipao sam je u potpuno nov klir, pa sam i ako samo za kratko, osetio njen pun ukus. Ovo je jednostavno prelepa duvanska suva smokva. Sek duvana koji se oseca ne dominira, ali je identican kao kod vapingZone real cig. Za divno cudo, sam real cig na mene nije ostavio neki narocit utisak , ali mi se u ovoj kombinaciji jako svidja. Kada se udise dominira aroma suve smokve, a kada se para pomirise, vise vuce na duvan. Stvarno mi je zao sto aroma jako brzo izbledi, a jos vise mi je zao sto ne znam o kojoj se tacno aromi radi, inace bi vec bila u korpi ;D 

Tile mild -  sam na prvu provalio. Ovo je potpuno identicna tecnost VapingZone desert ship, znaci lepa duvanska aroma sa dodatnim smekom nekog alkoholnog pica koji je prisutan u svim aromama ovog proizvodjaca.. Sve bi to bilo jako lepo kad se aroma ne bi gubila :banghead:

Rose pipe -  je tipicna duvanska aroma, ali duvana za lule. Jako je slicna VZ french pipe, ali nikako identicna. Ima tu jos necega, neke visnje, ali visnje bez imalo kiselosti, samo sladunjav miris visnje... i opet nekog alkohola. Jako lepa tecnost, ali meni nekako pre za neke mikseve nego samostalno.

« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 19:07:40 LiberPrint »

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: eCig Hellas tecnosti
    « Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2013, 21:10:22 »
  • Publish
  • Ostao sam duzan za havana dry, ali to ce da priceka neki dan. Napravio sam mix red sancho/dekang dunhil i od tad nema sanse da probam nesto drugo. Ne mogu da verujem koliko je to dobro. Uprkos mnogim zamerkama na kvalitet ecig hellas tecnosti, odnosno mixeva, sigurno cu nastaviti da kupujem red sancho, makar dok ne provalim o kojoj se aromi radi, jer bih u tom slucaju sigurno mogao da napravim bolji mix. Samostalno je, makar meni, potpuno neupotrebljiva, ali u kombinaciji sa nekom originalnom tecnoscu, fenomenalna.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2013, 10:14:29 »
  • Publish
  • [size=78%]Upravo testiram ove tecnosti zahvaljujuci Totally Red-u koji mi ih je poslao radi testiranja (French Pipe, Havana Dry, Red Sancho i Domino Red). Probao sam za sada samo jednu, nije bitno koju, pricacu kada ih sve detaljno isprobam. [/size]

Citat
    I ako sam skoro siguran da se radi o alkoholnim aromama

Da li si siguran da su alkoholne? Pitam zato sto se na osnovu specifikacije na flasici ne bi moglo to zakljuciti, ali na osnovu ukusa imam potpuno isti utisak kao i ti.

Zanima me jer onda to menja testiranje u potpunosti. Na osnovu svega sto sam do sada citao o alkoholnim tecnostima, neophodno ih je "proluftirati" nekih 48h da izadju alkoholna (nazovimo ih) isparenja.. To je onaj mit o mucenju tecnosti i luftiranju obicnih, nealkoholnih tecnosti koju su pojedini nametali kao proceduru koja vazi za sve tecnosti, sto nema veze sa realnoscu. Ali se na alkoholne to definitivno primenjuje.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2013, 10:26:30 »
  • Publish
  • Rekao sam da sam skoro siguran ;D  Ono sto sam siguran je to da se radi o aromama koje sam naveo, odnosno da u arome u ovim tecnostima, na VapingZone i na ecigexpress-u, arome istog proizvodjaca. Takodje sam siguran da se ne radi o fabrickoj proizvodnji nadgledanoj od strucnog lica, vec o klasicnim mixevima koje svako od nas moze da smucka.

Takodje sam siguran da mi se red sancho mnogo svidja i da cu bez obzira na sve,ponovo naruciti novu kolicinu cim potrosim trenutne zalihe ;D  Toliko mi se svidja da mi dodje da popijem bocicu, a cesto prilikom sipanja njusim poklopac i prosto uzivam u njenom mirisu.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2013, 10:36:38 »
  • Publish
  • Sad ce i ona da bude testirana. Prvo sam probao Domino Red, upravo przim poslednje kapi na 510 i u najmanju ruku mi je cudna. Ali stvarno mislim da je do alkoholne pozadine, jer naslucujem u pozadini aromu do koje se mozda moze doci nakon ventiliranja.  ;D

Van mreže dejdza

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +13/-1
    « Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2013, 10:44:17 »
  • Publish
  • Nisam pesnicki nadahnut kao liberprint , ali evo i mojih utisaka ,,,

Sweet Tobacco lepa duvanska i blago slatka aroma , po meni ok za ceo dan ,,,
    Hellas Straight duvanska aroma meni je veoma slicna joyetech cigaru ,,,
    Superior Blend mi se nije svideo zbog veoma jake burbon note , ali je otisao u mesevini ,,,,

Sve arome su mi lepe i imaju neku kremastu strukturu kao da mi je para malo finija i kremastija u odnosu na dekang i joyetech ....

Inace Red Sancho mene podseca na joyetech camel ,,,,
    * pretpostavka je majka svih zajeba *

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2013, 11:15:04 »
  • Publish
  • Jbg, meni se ocenjivanje tecnosti svelo na period pre i posle Halo tecnosti... sada je bas tesko da me neka tecnost zadovolji a kamoli odusevi.

Van mreže gogi05

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +25/-0
    « Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2013, 00:44:15 »
  • Publish
  • Danas sam u Stelini uzeo e-cig-ovu Black Label seriju i to Firecracker 18mg , ovaj ukus je za mene novina , ima neki slatkasti ukus pri izduvavanju a opet ostaje neki gorak duvanski ukus u ustima posle izduvavanja , moja lepsa polovina je to formulisala kao ukus ruzinog drveta (sta god to bilo) . Ukusom sam zadovoljan ma da sutra odma idem da uzmem jos neki , pa da probamo , licno meni ovaj odnos PG-VG odgovara a i TH je pun !

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2013, 16:50:46 »
  • Publish
  • Mesec i vise dana sam Na Red Sancho i za mene je aroma kao i Liberu, vrhunska. Imao sam 12mg a sada sam narucio vecu kolicinu od 6mg. Da ne bih ponavljao Libera, prelep ukus duvana i jos nesto, ali ne kao suva smokva, nego blagi ukus alkohonog pica, ne mogu da odredim kog. Vrhunski mi je za ceo celodnevno parenje. Bogat parom i sa dobrim TH, za sada tecnost No 1.
    Edit: Danas dobio i espresso, ali nekako mi je daleko od FA arome.
    « Poslednja izmena: Jun 14, 2013, 01:52:27 meaculpa »

Na mreži fidel

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +63/-0
    « Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2013, 11:51:43 »
  • Publish
  • Probao Red Sancho pre nedelju dana (ljubazni prodavac mi je besplatno poslao bocicu 10 ml/6mg kao poklon uz drugu narudžbinu - posebna zahvalnost i pohvala na tome) i moram da napišem da posle toga ni jedna tečnost , ma koliko mi ranije prijala, nije tako dobra. To je ubedljivo najbolja aroma koju sam probao u svom kratkom (6 meseci) parilačkom stažu. Pario sam ga u eVod-u i jedina ozbiljna mana tečnosti je da ne mogu da prestanem da parim pa mi se potrošnja značajno povećala. Naravno da sam narućio još, ovog puta od 12 mg....i tako planiram da nastavim i da probam i druge njihove arome.