Autor Tema: Problem sa kondenzom i savet oko dry burna  (Pročitano 2612 puta)

Van mreže Dio96

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 50
  • -Receive: 25
  • Ugled: +25/-0
  • Pol: Muškarac
Problem sa kondenzom i savet oko dry burna
« poslato: April 14, 2017, 19:13:38 »
  • Publish
  • Evo, već je treći dan kako parim, i nisam zapalio cigaretu (mada mi to na početku uopšte nije bio plan) i mislio sam da očistim grejač i klir kako bih promenio aromu. Rasklopim ja tako grejač, zapamtim gde je koji deo, operem, ostavim da se suši i rešim da odradim dry burn. I šta se dešava..krene polako da se dimi, ja rokam u kratkim burstovima od 2-3 sekunde, školski, kao što videh na tutorijalima. Kad ono vidim da mi se vata upalila (užarila) i raspala među namotaje.
    Inače, atomizer koji mi je Liber poslao, je vapeonly V2 sa grejačem od oko 2 oma. Šta sam tu pogrešio, prosvetlite me?  ;D

I još nešto, vidim da mi se na usisniku dosta skuplja kondenz...ja uzmem papirnu maramicu, uvijem je da može da prođe i očistim to. Posle 10-15 uvlačenja opet se pojavi u većoj količini. To je normalno i nešto na šta treba da se naviknem ili je problem u nečemu?
    « Poslednja izmena: April 14, 2017, 19:59:28 ivanneko »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10971
    • -Receive: 10543
    • Ugled: +22295/-0
    Odg: Pitanja
    « Odgovor #1 poslato: April 14, 2017, 19:23:41 »
  • Publish
  • Tutoriali koje si gledao su starijeg datuma, dok se u atomizerima koristio fiber. Fiberu je jedina prednost u odnosu na vatu to sto se moze vise puta raditi dry burn, odnosno sto se uopste moze raditi. Tvoji grejaci su sa vatom i kod njih to ne vazi, jer vata gori. Sad kad si vec lepo spalio vatu, izvadi ostatke vate, odradi dry burn do kraja da sve obgori, operi vodom, jos jednom dry burn da se grejac osusi, pa provuci novo parce vate. Ja sam zaboravio da ti posaljem vatu, ali moze bilo koja, samo je bitno da je 100% pamuk.

Kondenz se skuplja svuda kuda prolazi para, samo se kod tvog atomizera bolje vidi jer je potpuno providan, tako da je to sasvim normalno. Ako ga ima previse, okrenes atomizer naopako i istreses kao toplomer.

Van mreže Dio96

• Newbie
    • *
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: April 14, 2017, 19:35:12 »
  • Publish
  • Eto, nisam ni razmislio lepo  :-[
    Razmišljam da li uopšte da provlačim vatu ili da probam motanje (svakako moram jednom da naučim). Koliko vidim, ovaj si namotao 7 puta, tako da ću da ostavim toliko, samo da se vratim u Bg. Oko čega da motam? Nekog šrafcigera, čačkalice?

Inače, ko god me je video da parim, obavezno je morao da prokomentariše koliko je to štetno i da je bolje da pušim 10 pakli dnevno nego što ovo radim. Sva moja objašnjenja o čemu se tu radi nisu urodila plodom. Uglavnom se složimo da se ne slažemo  ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8885
    • -Receive: 11316
    • Ugled: +13751/-0
    « Odgovor #3 poslato: April 14, 2017, 19:37:49 »
  • Publish
  • Može vata i sa štapića za uši ako nemaš drugu a kondez se moze u manjoj meri eliminisati ukoliko po odpuštanju dugmeta na bateriji vučeš još sekundu da izvučeš svu paru iz kliromatizera  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Dio96

• Newbie
    • *
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: April 14, 2017, 19:48:53 »
  • Publish
  • Ma idem posle do devojke, pa ću da pokupim koji kubik vate, žensko je, ima valjda  ;D
    E Ivice, ove baterije služe ko bog, sreća moja da sam našao ovaj forum inače bih bacio pare na neko đubre  :great:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10971
    • -Receive: 10543
    • Ugled: +22295/-0
    Odg: Problem sa kondenzom i savet oko dry burna
    « Odgovor #5 poslato: April 14, 2017, 20:27:14 »
  • Publish
  • motaj oko necega precnika oko 2mm. Moze cackalica ako je pribliznog precnika, ali je problem kod cackalice sto se desava da se namotaji urezu u drvo pa ne mozes da skines. Najbolje nadji neki tanji srafciger ili tako nesto. Inace, kad menjas tecnost ne moras svaki put da menjas vatu. Neke tecnosti nisu bas ukusne ako se kombinuju, ali kod onih sa kojima raspolazes to nije slucaj. Ja pretezno trosim duvanske, i nikad ne menjam vatu kad menjam tecnost.

Van mreže Dio96

• Newbie
    • *
    • Thank You
    Odg: Problem sa kondenzom i savet oko dry burna
    « Odgovor #6 poslato: April 14, 2017, 20:47:33 »
  • Publish
  • Naci cu nesto, samo da iskopam gde mi je nonijus.
    Ma, nisam planirao da menjam vatu, samo da odradim dry burn, ali eto, zaboravii da je podlozna gorenju  ;D