Autor Tema: Pomoć oko izbora  (Pročitano 15002 puta)

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1755
  • -Receive: 1600
  • Ugled: +1893/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoć oko izbora
« Odgovor #15 poslato: April 08, 2017, 21:05:54 »
  • Publish
  • Na taj stvarno ide atomizer od 2 ml, jer je 19 mm debljine.

Ove su 22 mm:
    http://eliquid.rs/joyetech-ego-one-v2-mega-2300

http://eliquid.rs/joyetech-ego-mega-twist-2300

Twist+ je najbolji izbor

Sony Xperia ZR

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10678
    • Ugled: +22430/-0
    « Odgovor #16 poslato: April 08, 2017, 21:16:40 »
  • Publish
  • M2L ti je normalno povlacenje, ono u usta pa u pluca kao cigare. D2L je vise slican nargili ili travi, vuce se direktno u pluca, mada ima ljudi koji na taj nacin puse cigare, samo sto ovde nema gotovo nikakvog otpora pri povlacenju. Narocito kod novijih atomizera. Logicno je da ti je sve maglovito, ali nije preterano opsirna materija i brzo ces savladati ako te zanima.

Dobar si komplet izabrao, i sa 2200mAh tesko da ces u toku dana ostati bez struje. Samo... Razumem da ti je najprivlacnija bila najpovoljnija glava, ali njena cena je takva zato sto je niko ne kupuje ;D  Radi se o glavi sa zicom koja se koristi na modovima sa kontrolom temperature, a svi koji dodju do kontrole temperature na veliko prave sami grejace. Tebi treba ova.

Odmah razmisli o samostalnom pravljenju tecnosti, jer je nerealno ocekivati potrosnju  kakvu reklamiraju pojedini prodavci, narocito sa kvalitetnom opremom. Sa aktuelnim cenama fabrickih tecnosti ne verujem da ce ti se narocito isplatili, ako potpuno prestanes da koristis cigare. Miksanje tecnosti nije nista teze nego skuvati puding po receptu sa kesice, samo je problem naci odgovarajuce ukuse. Svi se obicno za pocetak snadju od kolega sa foruma za tesetre, a posle nadju sta im odgovara. Eto ja bih ti rado poslao nekoliko popularnih ukusa po 10ak ml na poklon.

Za pocetak mozes i da ne kupujes nista. ovde imas kolegu koji poklanja baterije, a ja bih ti poslao par atomizera koji su slicni onom Evod-u o kom smo sinoc pricali, i treba ti samo da kupis punjac za bateriju. To ce te lepo sluziti, imaces i dovoljno tecnosti za mozda 15-30 dana, a do tad ces biti siguran da li ti i sta ti odgovara, i vremena da proucis materiju.

edit: dok sam ja pisao Djiva odgovorio kratko i jasno ;D  Samo, mislim da ce pocetniku posle cigare kombinacija od 22mm biti prilican sok, pa bih se ipak zadrzao na 19.

Van mreže Dio96

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 25
    • Ugled: +25/-0
    « Odgovor #17 poslato: April 08, 2017, 21:22:48 »
  • Publish
  • Hvala puno na ponudi Liber, javiću se preko private-a.
    Planirao sam da par puta kupim tečnost koja je već gotova a kasnije da pravim svoje, gledao sam tutorijale i osnovna objašnjenja baza, razmera i aroma. Tako da, dok mi DIY tečnost 'zri', mogu za početak da parim kupovne.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9134
    • -Receive: 11461
    • Ugled: +13896/-0
    « Odgovor #18 poslato: April 08, 2017, 22:09:52 »
  • Publish
  • Još jedno offtopic pitanje - da li se tripujem, ili već posle dva dana korišćenja e-cigarete (jednokratne), analogne mi više nemaju taj šmek i užitak kao pre? :13:

Naravno da je moguće , primera radi ja od kad sam zapario nisam popušio cigaretu  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: April 08, 2017, 22:28:13 »
  • Publish
  • Da, slazem se, meni iz ove perspektive duvan nikad ne bi mogao da zameni elektroniku. Duvan mi nekad lepo zamirise, nekad me povuce, nekad i povucem neki dim, ali nikad vise od toga jer mi ne prija. Moja draga je skoro bila pocela da miksa duvan i elektroniku, trajalo to nekoliko meseci, ali se na kraju ipak odrekla duvana i vratila potpuno elektronici. I sama kaze da joj vise duvan nije to - to, da joj fali ukusa, da joj smrdi... Tako je obicno svih koji nadju odgovarajuci ukus/ukuse. Probem je kad se ne nadje odgovarajuca aroma, kad se po svaku cenu forsira jedna ista cak i kad se zgadi potpuno, kad se ne odrzva oprema... pa i ovo postane gadno.

Van mreže raka46

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 14
    • -Receive: 11
    • Ugled: +11/-0
    • elektronske cigarete
    pomoc, za ime Boga pomoc...
    « Odgovor #20 poslato: Mart 25, 2018, 16:36:35 »
  • Publish
  • Pozdrav svima!!

U citavoj ovoj prici sam potpuno nov. Sve sto znam o ovome svodi se na citanje po forumima..guglu i ostalom. Molio bih vasu pomoc, jer zaista mi je potrebna u ovom momentu. Prica je otprilike klasicna, pusim kao nenormalan... otprilike 2+ pakle winstona 100s, vwc 12 godina. Doslo je zaista do trenutka kada mi ujutro pluca na nos izlaze. Pored svega, potpuni prestanak pusenja za mene trenutno nije opcija. Tu u pricu ulazi e-cigara. Vec neko vreme visim po guglu, po forumima i citam kilometre teksta. Zakljucak je otprilike takav da sam sada vise zbunjen nego na pocetku. Nekako sam uspio pohvatati osnovnu terminologiju, vremenom nesto i shvatiti od citave price, pa tako na red dodje i odluka da se polako krene sa svim tim, u nameri da se regularne cigarete ostave.
    Koliko vidim, citava zajednica je prilicno alergicna na pitanje sta da kupim..sa cim da pocnem...sta da radim itd itd...ali opet za pocetnika, ta pitanja su jednostavno neizbezna... Pokusao sam sam da iskristalisem neke stvari...sta zelim..sta ne zelim, sta hocu da postignem sa svim ovim.. Tu sam nekako uspio da dodjem do nekih zakljucaka otprilike kakvu opremu bih htio.
     Da pokusam izbeci losa iskustva, sa losom opremom ponovnim kupovanjem ili ne daj Boze, vracanjem na obicne cigare, odlucio sam u startu da odvojim pristojan budzet za pristojnu opremu. Tako da je odluka pala na neki mod, sa baterijom koja se vadi. U ovom momentu favoriti su 2 proizvoda Joytech-a. Konkretno eVic VTC mini ili primo... Koliko vidim kod nas su dosta zastupljeni, mogu se naci rezervni delovi i velika vecina korisnika je zadovoljna i preporucuje njihove proizvode. Tako da to pitanje baterije negde vise manje imam reseno. Sada dolazi na red tezak dio a tu su atomizeri. Jasno mi je da ne postoji odgovor uzmi to i to i zavrsena prica. Jasno mi je da se svodi na trazenje onoga sto odgovara pojedincu i to ce vremenom da dodje...apsolutno nisam zainteresovan za neku ekstremnu pricu, sa nekim oblacima pare, niti za nekakvu kolekcionarsku pricu sa nekakvom komplikovanom opremom i sta znam sve cim ne. Ono sto u ovom momentu zelim je oprema solidnog kvaliteta, koja ce praviti sto manje problema, koja je sto jednostavnija za upotrebu i odrzavanje i koja ce da olaksa ulazak u citavu ovu pricu. U ovom momentu, nikakvo motanje grejaca niti bilo sta slicno meni nije opcija, jednostavno nisam zreo za to. Sada bih vas molio, za preporuku 2-3 aatomizera, koji bi bili dobri za pocetak, kao i neke tecnosti koje bi bile dobre da se sa njima zapocne eksperimentisanje...tj neke za koje bar do neke mere postoji saglasnost da su ok... Pretpostavljam da mi za pocetak trebaju neke duvanske..
    Jos jedna stvar, koja dodatno komplikuje situaciju je priroda moga posla. U Srbiji nisam cesto, odsustvujem po mesec-dva dana i ono sto ponesen sa sobo je otprilike ono sa cim sam zaglavio za taj period. Pa eto...ako moze pomoc oko tih atomizera, tecnosti i rezervne opreme koja bi mogla da mi posluzi za taj period... :533: :533:

Unapred hvala svima.. Nadam se da nisam postavio previse glupih pitanja :533: :533:

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1020
    • -Receive: 1004
    • Ugled: +1004/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: pomoc, za ime Boga pomoc...
    « Odgovor #21 poslato: Mart 25, 2018, 16:48:15 »
  • Publish
  • Evo, ovako na prvu .. JT primo, odlican za pocetnika, aspire nautilus v2 (ili x) ili joyetech exceed .. to preporucujem jer grejace mozes naci kod nas, eventualno mozes i nesto starije ego one v2.
    Za arome ne mogu dati cvrst savet.. najbolje da probas u nekoj radnji al ne preteruj sa nic. probaj sa 12, a meni je 9 bilo dovolno na pocetku, a isto sam ljustio dve pakle.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1755
    • -Receive: 1600
    • Ugled: +1893/-0
    « Odgovor #22 poslato: Mart 25, 2018, 17:32:05 »
  • Publish
  • Joyetech VTC/VTwo Mini okej, kao i Primo SE / Mini. (bateriju treba posebno kupiti : Sony VTC 6, LG HG 2, Samsung 30 Q su od 3000 mAh, najpopularniji)
    Atomizer Exceed D 22 sa grejačima od 1.2 Ohm takođe dobar, kao i Ego One Mega/V2 sa 1 Ohm CL/CLC/CLR grejačima.
    Čisto da potvrdim

Tečnosti za početak uzmi Usa Mix, Real cigar, tobacco itd.
    Sony Xperia ZR

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5086
    • -Receive: 7696
    • Ugled: +8522/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #23 poslato: Mart 25, 2018, 17:35:38 »
  • Publish
  • I ja bih se slozio sa onim gore.
    Joyetech modovi su generalno ok,manje-vise lepo rade i nema preteranih problema.Uz neki od njih bi ti verovatno dobro dosla i dodatna 18650 baterija i eksterni punjac,da ne moras cekati dok se puni,ali za nuzdu verovatno moze i sa jednom+punjenje u modu.

Sto se atomizera tice,prica je malo komplikovanija.
    Ovako na prvu,ako vec ne znas sta ti tacno odgovara a naglasak je na gotovim grejacima ja bih isao na nesto od atomizera koji koriste eGo ONE zamenske glave - eGo ONE,Tron-T,Tron-S...Razlog je jednostavan -eGo ONE zamenskih glava ima  svuda u ponudi,nisu preterano skupe,ima ih raznih vrsta (i za mtl i za dl,za TC sa raznim materijalima grejaca a postoji i jedna na kojoj sam mozes menjati grejac ukoliko te to bude zanimalo) a cujem i da solidno rade.
    Verovatno je i Exceed,koji je kolega pomenuo, solidan izbor ali nisam se susretao sa njim pa ne mogu nista da kazem.
    Verovatno tu ima jos opcija ali ono sto bih ja gledao je da izbegnem neku "egzotiku" za koju je nemoguce naci zamensku glavu ili istu treba porucivati spolja i cekati po mesec dana da stigne.

Oko tecnosti nema puno pomoci.Posto i sam koristim samo duvanske mogu da tvrdim da nijedna nece liciti na dim cigarete a stvar je samo u pronalazenju one koja ti najvise odgovara.
    Nesto sto je generalno popularno po forumima su Shade,SCamel (meni licno odvratan - ukusi se razlikuju ;D ),RY4,nesto od ovih JF/VZ itd.Problem je sto se tecnosti prilicno razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca cak i kad nose isti ili slican naziv tako da bez mnogo probanja i isprobavanja ne vredi pricati.

Ovde smo imali bas jednu takvu temu,slicna oprema je bila u opticaju pa mozes pogledati : http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=9981.0

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Mart 25, 2018, 19:51:29 »
  • Publish
  • Ovaj deo zajednice nije alergican na pitanja pocetnika bilo koje vrste, tako da pitaj slobodno bez ustrucavanja ;D

Ja bih se slozio sa kolegama koji su odgovorili pre mene,i samo bih nesto malo dodao.

Sto se moda tice, ja bih se radije odlucio za Primo, jer je VTC prilicno star model sa dosta losim finisem. Ako VTC nadjes dosta pocoljnije, sto nije iskljuceno, onda slobodno kupi njega. Prosecan korisnik koji ne namerava da se bavi produkcijom oblaka razliku izmedju ova dva moda u radu nece ni primetiti. Jedino taj finis, i izgled,mada je to stvar ukusa. VTC ima losu farbu i brzo se oguli, a ispod nije bas lep. Primo je lakiran i takodje se lako guli, ali je ispod aluminijum koji se lepo moze ispolirati, i delovati sasvim pristojno. Takodje ne bih bezao ni od ostalih iz familije (Joyetech, Wismec, Eleaf) koji su se takodje jako dobro pokazali. Narocito presa i Pico.

Sto se atomziera tice, takodje bih se slozio za One i Exceed, s tim sto bih se radije odlucio za One. Razloge je pomenuo Bob - veliki izbor glava za svaciji ukus, dostupnost i RBA glava. Ova dva atomizera su sa fabrickim vertikalnim glavama u radu gotovo identicni, a jedina prednost, mada i nije neka prednost kod Exceed-a, je punjenje odozgo. Desava se da posle punjenja malo zabalavi. Ne uvek, i ne mnogo, ali se desava. Punjenje odozgo je vise marketinski trik nego stvarna potreba. Prave ih kao sa inovativnijim nacinom punjenja, a to ne urade do kraja, pa ti atomizeri curkaju, grgolje... Meni je punjenje odozdo daleko komfornije. Takodje, nema razloga da bezis od motanja grejaca. CLR glava za ego one je veoma laka za rukovanje, a cak i ako kupujes glave nema potrebe da ih bacas, vec kad ti dosadno sednes i premotas. Premotas 10ak komada i ustedeo si 3-4000 dinara. Znam dosta ljudi koji koriste ove glave, medju njima dosta njih, oba pola, u godinama, i sa slabijim vidom, koji bez problema sami sebi prave grejace. Jos jedna prednost kod ovoga je sto mozes da postignes bolje rezultate nego sa fabrickim grejacima, jer mozes svojim potrebama i nacinou povlacenja da prilagodis debljinu zice i kolicinu vate.Ove sprave nikako nisu savrsene, i nikako univerzalne, ali sa malo truda mozes uvelikoj meri da ih prilagodis sebi. I to je jako bitno gde mnogi grese - mislim da je daleko bolje, u svakom pogledu, potruditi se da prilagodis atomizer sebi, nego da trazis odgovarajuci. Jedini parametar koji je bitno u startu dobro da izaberes je rupa za dovod vazduha, a i po tom pitanju je One modulara.

Sto se tecnosti tice, ta tema je prilicno nezahvalna... I u glavnom bih se slozio sa prethodnim preporukama, osim sto bih za pocetak izbegao bilo sta od JF/VZ varijanti. Ove arome se mnogima svidjaju, ali takodje mnogi imaju problem sa gubitkom ukusa posle nekog vremena, sto moze biti put ka povratku duvanu. Ja takodje koristim samo duvanske, i ono sto mi odgovara za duze koriscenje su u glavnom Joyetec, Flavour Art, par duvanskih Inawera... Prijatno sam se iznenadio sa nekoliko duvanskih ukusa iz VapeBar-a, a prednost je sto kod njih mozes i da probas i da kupis testere.

Van mreže raka46

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: Mart 31, 2018, 01:31:31 »
  • Publish
  • Hvala svima na odgovorima i pomoci. Izbor za mod je definitivno pao na primo uglavnom zahvaljujuci vasoj pomoci i savetima. Oko atomizera mi sada neke stvari nisu jasne, tj oko tih glava. Posto se svi slazu oko exeed i eGo atomizera, nesto od toga ce na kraju i da bude. E sada me interesuje, kako se te glave i grejaci ciste? Da li kod njih moze da se radi dry burn, da li moze da se menja vata ili je to iskljuceno i kada se jednom zaprlja,te glave su zavrsile svoje? Govorim o eGo glavama na kojima se ne menja grejac...a za Exeed, koliko vidim i ne postoje glave na kojima se menja

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5086
    • -Receive: 7696
    • Ugled: +8522/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: Mart 31, 2018, 03:06:07 »
  • Publish
  • Kada se te glave zaprljaju uglavnom jesu zavrsile svoje.
    Neko pokusava sa ispiranjem i sl. ali nema tu mnogo pomoci,najbolje je menjati.Naslage na grejacu se ne mogu isprati a dry burn se ne moze raditi dok je vata u grejacu (a nju ne mozes izvaditi dok potpuno ne rasturis grejac).
    E sad,sto se reparacije tice,u teoriji mozda jeste moguce ali niti je predvidjeno niti jednostavno niti uspeva bas cesto - iz tog razloga i postoje RBA glave koje su namenjene za to.

Ako uzmes neki od atomizera za koje ne postoji RBA opcija moras biti spreman i na taj trosak.Koliko ce svaka trajati zavisi od tecnosti i toga koliko koristis ali moguce da ce ti trebati par komada mesecno.

U svakom slucaju mislim da je RBA,makar kao opcija,uvek bolji izbor.Sem ako si sasvim siguran da ne zelis da se zezas sa namotavanjem i premotavanjem.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Mart 31, 2018, 09:52:30 »
  • Publish
  • Kod CLR glave za One se moze menjati samo vata(raditi dry burn) ili po potrebi zameniti i ceo grejac. Zamena vate je veoma jednostavna, samo treba voditi racuna da se ne pretera sa dry burn-om da se ne upali gumica. Znaci samo zarenje na kratko, po par sekundi, pa mala pauza da se ohladi.

Van mreže raka46

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: Mart 31, 2018, 23:59:42 »
  • Publish
  • Hvala svima za odgovore i zaista ogromnu pomoc sa ulaskom u citavu ovu pricu. Znam da je vecina vas odavno prebolovala, zaboravila i zavrsila sa ovim decijim bolestima, da vam nije do objasnjavanja svega i svacega svakome ponaosob, iznova i iznova. Ali ljudima kao ja to zaista mnogo znaci. Bez vasih saveta i konsultacija, sasvim sigurno bi zavrsili sa mnogo manje para u dzepu i opremom koja nije primerena nasem poznavanju materije...te bi citava prica vrlo verovatno zavrsila (bar za mene) sa svim tim bacenim u neku ladicu i sa starim dobrim winstonom u ustima. Veoma lako se izgubiti u svemu ovome na pocetku...trebalo je vremena i kilometri teksta samo da pohvatam terminologiju,pa onda kada sam pomislio da mi je nesto jasnije, postavilo se pitanje sta od opreme kupiti i shvatis da ti ustvari nista nije jasno, da pojma nemas. Sve ovo pisem, jer je konacno pala jedna kupovina danas. Na osnovu vasih saveta, odlucio sam odustati od gotovih grejaca i pokusati sa eGo one CLR glavom. Sto se tice atomizera tu je isao eGo one V2 mega, baterije LG INR18650 HG2 3000mA i mod eVic Primo 2.0. Najgore u svoj prici je sto nisam u Srbiji i moj starter kit mogu da vidim samo na slikama, jer sam zenu poterao da mi nabavi sve to da bude spremno za sredu kada stizem i krecem polako u lov na tecnosti. Jos jednom hvala vam za ogromnu pomoc i savete koje ste mi pruzili. A za kraj, evo i slicica svega toga :dance:

Van mreže raka46

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #29 poslato: April 01, 2018, 00:01:22 »
  • Publish
  • mod