Autor Tema: Terminator (copy Oddy)  (Pročitano 7626 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
Terminator (copy Oddy)
« poslato: Januar 19, 2013, 00:20:31 »
  • Publish
  • U Americi se zove Terminator, u Evropi Nautilus a osmislio i napravio ga je jedan Grk i pustio u prodaju pod nazivom Odysseus aka Ody.

Danas sam dobio vernu kopiju Odija, Terminator za 65$ bez poštarine. Naručen je na sajtu:

http://stormysvaporcellar.com/oc_1/index.php?route=product/product&path=98_69&product_id=443

Pošto se vjerovano sve zna o ovom atiju, iznijeću samo moje utiske o kvalitetu ove kopije. Napominjem da postoje i kopije od bakra za 25$ i niže, ali ne bih preporučio da se kupuju jer su bezvredne. Te je i taj novac bačen.

Međutim ova kopija je nešto sasvim drugo. Izrađen je od nhrđajućeg čelika, sa veoma kvalitetnim navojima tako da dijelovi naprosto klize. Keramika liježe bez ikakvih problema i odlično pasuje. Jedina razlika u odnosu na original je par tokarskih šara i ovaj primjerak nije poliran.
    Prije upotrebe potreno je sve dijelove dobro isprati u vreloj vodi sa deterdžentom sa suđe.

Rastavljanje i sastavljanje je proteklo bez ijednog problema. Sve pasuje izuzetno precizno. Zapravo, izgleda mi kao da je autor dao odobrenje i nacrte za izradu Terminatora. Buni me što ne postoje ni najmanja odstupanja od originala. Ali to nije naša briga.

Prvi setup i radi odlično kako sam i očekivao. Šta da kažem? Ko želi Odija za duplo manje novca od onog koji se prodaje u Grčkoj, to je to. Moja iskrena preporuka...uz ogradu da se preporuka odnosi isključivo za Terminator i Nautilus.

« Poslednja izmena: Jun 15, 2016, 18:18:45 Bolle »

Van mreže kavasaki

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +10/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Terminator (copy Ody)
    « Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2013, 00:38:29 »
  • Publish
  • para
    ne kontam više ništa
    jeli ovo isti onaj aty što je izgubio bitku protiv kaje
    ili neki drugi

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2013, 01:02:41 »
  • Publish
  • Isti je, ali da ga predstavimo posebno i bez uplitanja Kaye.  :cap: Jbg ipak je to Ody, i ko voli robusno i da troši po 10ml dnevno najmanje, to je to.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +59/-0
    « Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2013, 09:14:20 »
  • Publish
  • Usporedi malo kvalitetu pare kod jednog i drugog-gustoću, toplinu, okus i sl.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2013, 14:18:33 »
  • Publish
  • Citat

Ne znam kako bi se poredilo i odlucio koji je "pobednik". Da budem potpuno iskren, nisam probao ni jedan od navedena dva atomizera i nemam neposredno iskustvo, samo posredno. Ali citajuci o oba proizvoda na ECF-u ne bih rekao da je utisak veceg broj ljudi na strani Kayfuna. Naglasavam utisak, zato sto ne smatram da ni oni koji tvrde da je Ody bolji mogu to da tvrde dalje od licnih preferenci.

Oba su SS, oba su odlicnog dizajna, oba su odlicno osmisljena i tehnicki resena. Licno volim toplu paru a vidim da je Liber naznacio da je na Kayfunu para hladna... tako da se vracamo na licne preferencije... meni ni jedan atty sa hladnom parom ne moze biti dobar jer mi parenje na tome ne bi ni najmanje prijalo niti me zadovoljilo.

Sto se tice Terminatora, sutra ili preksutra cu imati vesti o ceni i o tome kako radi. Rec je o SS atomizeru koji nije ovaj sto se kupuje kod Stormy's i kod Nemaca... njemu nece da spuste cenu ni na veliku, na 300 kom. nije hteo da ga da ispod 40 evra.

Kopija o kojoj govorim je proizvod Tobeco kompanije http://www.sztobeco.com/ Stigli su naruceni primerci za testiranje kod par ljudi pa ce nakon 2-3 dana parenja da stignu i utisci o kvalitetu izrade, parenja, kompatibilnosti sa originalnim Ody delovima itd.

Van mreže oki01

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +63/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2013, 14:41:01 »
  • Publish
  • Citat

Ne znam kako bi se poredilo i odlucio koji je "pobednik". Da budem potpuno iskren, nisam probao ni jedan od navedena dva atomizera i nemam neposredno iskustvo, samo posredno. Ali citajuci o oba proizvoda na ECF-u ne bih rekao da je utisak veceg broj ljudi na strani Kayfuna. Naglasavam utisak, zato sto ne smatram da ni oni koji tvrde da je Ody bolji mogu to da tvrde dalje od licnih preferenci.

Oba su SS, oba su odlicnog dizajna, oba su odlicno osmisljena i tehnicki resena. Licno volim toplu paru a vidim da je Liber naznacio da je na Kayfunu para hladna... tako da se vracamo na licne preferencije... meni ni jedan atty sa hladnom parom ne moze biti dobar jer mi parenje na tome ne bi ni najmanje prijalo niti me zadovoljilo.

Sto se tice Terminatora, sutra ili preksutra cu imati vesti o ceni i o tome kako radi. Rec je o SS atomizeru koji nije ovaj sto se kupuje kod Stormy's i kod Nemaca... njemu nece da spuste cenu ni na veliku, na 300 kom. nije hteo da ga da ispod 40 evra.

Kopija o kojoj govorim je proizvod Tobeco kompanije http://www.sztobeco.com/ Stigli su naruceni primerci za testiranje kod par ljudi pa ce nakon 2-3 dana parenja da stignu i utisci o kvalitetu izrade, parenja, kompatibilnosti sa originalnim Ody delovima itd.

To i je taj atomizer, jer tobeco ih renutačno jedini proizvodi, znači i Nijemci i Amerikanci kupuju "terminatore", "nautiluse" direktno od tobeca. Inače voljni su 20 komada(alibaba) prodati po 19$ po komadu + shipping. Naravno govorim o SS.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2013, 14:56:59 »
  • Publish
  • Nisu isti. Tobeco je tek zavrsio proizvodnju ovog atomizera koji je kopija kopije.  ;D  Prve ture su poslali tek posle nove godine. Ovaj sto se prodaje kod Stormija je nemacki, dobavljac i "proizvodjac" jeste Nemac/nemacki sajt koji ih prodaje. Proizvodjac pod navodnicima jer se pravi u Kini i Koreji.

Evo jednog citata iz aktuelne diskusije:

Citat: Toxik;8277276
    It is more an international rip off:
    This issue is discussed very much in German forums:
    According to the guy from Vapour freak (Ilkgül Cakan) - the German shop which sells the Ody Clone "Nautilus"  - it is a copy made by his order. Partly in China and partly in Korea. He stated that he had to use several factories, to justify why his copy is more expensive then the ones which will soon flood the market ;o)

U najkracem, nemci/Vapour freak su nasli ko ce za njih da proizvodi kopiju Odija, te da se radi o vise proizvodjaca. SS delovi se proizvode u Kini, dok se keramika i rebuildable glava atija proizvode u Koreji.

Tako da ostaje da se tek kvalitet klona koji je Tobeco napravio.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2013, 15:08:30 »
  • Publish
  • I Odi i Kaja daju hladniju paru. Oba rade perfektno. Jedina i najveća razlika je način motanja setupa. Kome nije problem motanje žica Odi je super ati. Odi reguliše protok tečnosti i nema teorije da zagori, Kaja to radi preko "karburatora". Što se tiče veličine Kaja 3.1 će biti veća od Odija. Ostalo je stvar ličnih afiniteta. Koji god da se uzme, nema greške.
    Ja lično dajem malu prednost Kaji, što zaista ništa ne znači jer je meni i eCab+G5 vrh kombinacija.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2013, 23:59:28 »
  • Publish
  • Evo nekih prvih (vizuelnih) poredjenja izmedju Terminatora/Nautilusa i jos jedne kopije pod nazivom Jupiter. Za sada i dalje postoji dilema d li je Jupiter treca kopija u poplavi Odi kopija ili je to Tobekova kopija... znace se tek kada ljudi koji su uzeli Tobekov klon konacno ugledaju DHL kurira na vratima.

Terminator

Jupiter

Nadalje na slikama Terminator je levo a Jupiter desno:

Fokus na Jupiterovom pinu:

Fokus na Terminatorovom pinu:

Jupiterov rebuildable deo:

Pa opet kao na ranijim slikama, levo Terminator desno Jupiter

Iznad Terminator, ispod Jupiter:

Ona najociglednija razlika je u dimenzijama, Jupiter je veci celokupno i sto se delova tice od Terminatora, a uzi sto se baze tice (dela baze). Ljudima koji su narucili Tobekovog klona je sada glavna zamerka da ako je to Tobekova kopija onda nece na njega pasovati delovi od Odija. Njihov ugao gledanja je drugaciji od vecine ljudi sa naseg podrucja, ne znam sto bi neko budzio originalne Odi delove na klon (osim tankova koji su istih dimenzija za Odi i Terminatora).

Sto se mene tice, cak i da je ovo Tobekov klon, odlican je ako radi kao Odi ili Terminator. To sto Odijevi delovi ne pasuju uopste ne igra ulog. Sto rece jedan Amer "Ne zanima me sta na njega pasuje, zanima me da li radi. Nisam ga narucio da bih ga kompletirao Odijevim delovima jer bih onda kupio Odija".

Mada, da naglasim jos jednom, niko jos nije potvrdio da li je ovo klon koji je proizveo Tobeko.

Zaboravih da stavim izvor slika - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.472190702816397.96497.100000764145613&type=3

Kopirao sam slike samo zato sto mozda ima ljudi koji ne koriste FB a mora se logovati da bi se videlo.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2013, 00:10:00 »
  • Publish
  • Taj jupiter nema veze s Odysseusom i vidi se da je neka jeftina kopija sumnjive funkcionalnosti.
    Čim dimenzije nisu iste prognoziram curenje i probleme s dotokom tekućine.
    Čak mi izgleda da nije SS

Uglavnom izbjegavati u širokom luku

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11237
    • -Receive: 10722
    • Ugled: +22474/-0
    « Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2013, 00:15:52 »
  • Publish
  • Definitivno ima ljudio koji ne koriste fejsbuk :victory: . Sto se ovih klonova tice, cini mi se da su kloneri terminatora kupili original pa po njemu pravili, a kloneri jupitera pravili napamet ;D . U svakom slucaju ne bih se slozio da nije bitna kompatibilnost sa delovima od ody-ja. Pitanje je kod ovih klonova kakva ce biti podrska sto se tice rezervnih delova, tako da u nedostatku originalnih delova za kopiju, pobedjuje onaj koji je kompatibilan sa ortiginalnim ody-jem ciji delovi su lako dostupni.

Takodje hteo bih da dodam da mi se vizuelno vise svidja terminator od originala, jer nije ispoliran do te mere da izgleda kao da je hromiran, vec nekako ima smek rucnog rada.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    Re: Terminator (copy Ody)
    « Odgovor #11 poslato: Januar 20, 2013, 01:19:51 »
  • Publish
  • Vidis, gresis oko delova za Odi... i GG proizvode generalno. Samo jedan mali deo delova mozes naci u prodaji i to nakon preordera za odredjeni proizvod kada se prave i delovi. Nakon toga samo preko oglasa i to vecinom polovni delovi.

Cak je i obrnuto, vecini je dobrodosao Terminator jer je kompatibilan sa Odijem, pa se u nedostatku originalnih mogu upotrebiti njegovi delovi. :)

Nesto sto mi se cini da niko nije ukazao - Terminator je kopija Odija v1 a ne v2 koji je poslednja, unapredjena verzija.

Sent from my LG-P700 using Tapatalk 2

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2013, 08:52:37 »
  • Publish
  • Djelove se uvijek može naći i dolaze kod Vassilisa ili COV-a svaka dva tri mjeseca-od keramike, pinova, o ringova, matica, tankova
    Uglavnom potrošni materijal je uvijek dostupan.

Ono što ti treba javiš Imeu i imaš za mjesec dana
    Jedino što već dugo vremena nije dostupno je kit za Odysseus većih dimenzija a neće ni biti jer ga više neće raditi.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 20, 2013, 10:16:53 »
  • Publish
  • Ili ja dobro ne vidim ili se kod Jupitera LC neće moći zavrnuti do kraja. Rekao bih da je srce atija urađeno drugačije. To bi moglo biti problematično, ne razumem zašto su to uradili?

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2013, 10:21:16 »
  • Publish
  • Cijeli je potpuno drugačiji