Autor Tema: Zasto je sve manje novih korisnika ?  (Pročitano 2145 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9189
  • -Receive: 11502
  • Ugled: +13937/-0
  • Pol: Muškarac
Zasto je sve manje novih korisnika ?
« poslato: Mart 03, 2017, 08:23:21 »
  • Publish
  • Do sada smo analizirali zbog cega parioci kombinuju ili se vracaju na cigarete ali zbog cega je slaba zainteresovanost uopsteno za parenje , da li je anti-ecig propaganda pobedila ili je u pitanju hardver , motivacija.. mozda nesto trece ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže PsyBoza

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 70
    • -Receive: 89
    • Ugled: +130/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Zasto je sve manje novih korisnika ?
    « Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2017, 10:36:04 »
  • Publish
  • Ja sam iz malog mesta i mogu da ti kazem da nas je sve vise.Mi stari korusnici vrbujemo drugare rodjake i broj je sve veci i mogu da ti kazem da mi bas prija.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9189
    • -Receive: 11502
    • Ugled: +13937/-0
    « Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2017, 11:26:14 »
  • Publish
  • Drago mi je ako je tako  :00000003:
    Ne znam zasto onda ja imam sasvim drugaciji utisak, mozda i gresim  :Scratch-Head:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1695
    • -Receive: 701
    • Ugled: +2201/-0
    « Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2017, 14:28:54 »
  • Publish
  • Ima korisnika samo sto ih nema po forumima.Ja kad sam krenuo mislim da je mnogo manje bilo.Sad se bar niko ne cudi vujspri :smart:  i to je nesto.Malo utice i antipropaganda sigurno.Mislim da je navise novih korisnika bilo kad je bila farma(valjda taj rijaliti).Cak ni ja koji sam aktivan na forumima vise godina nemam zelju neku preteranu za pricom.Sve mi je apsolutno ne zanimljivo vezano za vape

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11211
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2017, 17:14:49 »
  • Publish
  • Definitivno nas je sve manje, i broj novih je manji nego broj onih koji su se vratili duvanu. Razloga je mnogo, ali mislim da je najmanje kriva propaganda i duvanski lobiji, kako se to obicno misli. Ova grana industrije sasvim dovoljno radi sama protiv sebe, da joj protivnici nisu ni potrebni da bi vrlo brzo potpuno potonula. Ni danas, posle toliko godina, ne postoji funkcionalan, povoljan i kvalitetan M2L atomizer. Proizvodjaci su bukvalno presli sa losih, nekvalitetnih i musicavih klirova na ekstremne parne masine. Jos uvek nije moguce kupiti nesto slicno jednom Kayfunu bilo koje verzije, jednom Rose-u, Taifunu a da to nije papreni original ili drljavi klon sumnjivog kvaliteta. Takodje, ljudi se, kao i u vecini drugih slucajeva(mislim na druge vrste proizvoda), pretezno informisu u prodavnicama, a ne na forumima. Na zalost, nas jedini ozbiljan uvoznik opreme je Ambrela, gde je do juce bilo moguce kupiti samo najgori Kineski krs i lom, a danas kao alternativu imaju u ponudi najzahtevnije D2L atomizere koje prodaju siaste prodavacice bez ikakvog znanja o onome sto prodaju, i kupci su po obicaju razocarani, samo sto ih sad sve to mnogo vise kosta. Cak i da gospoda iz Ambrele pozele da uvezu neki pristojan, makar klon nekog od ovh boljih atomizera, mislim da je to nemoguce. Kako legalno uvesti nesto sto je klon necega, bez imena, adekvatne ambalaze... i to nesto je po pravilu sklapano i sa bar 30% skarta.

Mislim da je mnogo toga potrebno da ovaj nas sport krene nekom uzlaznom putanjom. Pre svega, neophodno je da krene proizvodja modela koji svojim performansama mogu da privuku prosecnog pusaca. Zatim je potrebno da prodavci obezbede strucno osoblje na svakom prodajnom mestu, koje ce kupcu pomoci pri izboru, i detaljno obasniti nacin rukovanja i odrzavanja. Tek tada mozemo ocekivati neko masovnije vracanje poverenja u elektronsku cigaretu kao proizvod za odvikavanje od pusenja duvana. Do tad, sve je na nama. Da navatamo komsiju kome se svidja kako mi pusimo na struju, da mu narucimo klon atomizera sa najvise pozitivnih komentara i nadamo se da ce i nama stici upotrebljiv primerak, da mu pomognemo oko miksanja tecnosti inace ce da ga kosta duplo vise nego cigare...