Autor Tema: Najvece razocarenje i najprijatnije iznenadjenje u 2016  (Pročitano 3004 puta)

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 605
  • -Receive: 1301
  • Ugled: +1500/-0
  • Mea culpa
Najvece razocarenje i najprijatnije iznenadjenje u 2016
« poslato: Decembar 24, 2016, 11:56:09 »
  • Publish
  • Pa da pocnem...
    Najveca razocarenja:
    1. Pravac u kome se krece industrija elektronskih cigareta, imam utisak kao da hoce sama sebe da zabrani. Umereni korisnici prakticno nemaju gotovo nikakav izbor kad su atomizeri u pitanju.
    2. Taifun gt 3 - da li je do klona ali jos uvek ne mogu da prezalim vreme izgubljeno na cekanje da stigne, a jos manje da ga uzalud upogonim da radi iole pristojno.
    3. Odluka Svoe mesto i Eden mods da se pridruze opstoj histeriji za d2l atomizerima. Malo li je kineskih bunara bez dna, samo jos evropski fale.
    4. Hiperprodukcija i atomizera i modova, dovedena do besmisla, da ili svi lice jedan na drugi ili, pak, ne lice ninasta.

Prijatna iznenadjenja:
    1. Smok osub i Hcigar nano VT 75
    Smok je jednostavan, prelep i kvalitetan. Hcigar je relativno lep, kad je na popustima, za ono sto nudi je i jeftin, i kvalitetan. Sto ga vise koristim, sve mi se vise svidja.
    2. Rose v3 - za razliku od Taifuna gt3 kome ni gospod bog ne moze da pomogne, Rose v3 moze da radi korektno kao m2l atomizer, sa slobodnijim vazduhom, i bez reducira a sa reducirom na 2 mm se pretvara u odlican m2l. Takodje, ovi malo skuplji klonovi su svi generalno dosta dobro odradjeni.
    3. Cini mi se da su, bar evropski proizvodjaci, a pre svih grci, ukapirali da m2l korisnici nisu svi odjednom poumirali od nepoznate zarazne bolesti, te su poceli da se pojavljuju ponovo m2l atiji, sa, doduse malo slobodnijim protokom vazduha, al dobro, i to je, kako je bilo krenulo, tracak nade. U tom smislu je i ona sklepotina, iako neuspesna, od digiflavora (siren?) meni ipak prijatno iznenadjenje.

Od mene toliko.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11241
    • -Receive: 10723
    • Ugled: +22475/-0
    Odg: Najvece razocarenje i najprijatnije iznenadjenje u 2016
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2016, 13:59:45 »
  • Publish
  • Nemam razocaranja u ovoj godini, osim mozda sami korisnici koji su prihvatili i promovisu neki ekstremni nacin koriscenja, ali to se opet mene ne tice i ne planiram da se bavim time. Necu da dozvolim sebi da budem razocaran zbog tudje gluposti. Ne svidjaju mi se cigletine sa 3-4-5 baterija i 200-300-400W, ali mi se samo ne zvidjaju, nikako nisam razocaran. Sa druge strane, postoji toliko dobre i kvalitetne umerene opreme jos od ranije, pa tu nema narocitog prostora za unapredjenje, osim u pogledu dizajna i materijala za sta Kinezi jos nisu spremni. Atomizerima uopste nisam razocaran. Svoemesto i ostali su nam od ranije ostavili toliko dobrih M2L atomizera, da i nema realne potrebe za novim. Ljudi osvajaju nova trazista, i to je sa ekonomske strane sasvim opravdano. Na kraju krajeva, oni svoje pare u to ulazu, i nerealno je suditi im zbog njihovog izbra sta ce da rade sa svojim sredstvima. I verovatno nisu pogresili, jer to jednostavno trziste trazi, a niko od njih nije toliko glup, jer da jesu, ne bi bili to sto jesu. Na kraju krajeva, velika rupa se moze smanjiti, a kod male tesko da ima mesta za neko vece prosirenje, zbog same konstrukcije klasicnih M2L atomizera.

Prijatnih iznenadjenja je malo, ali ja mogu reci da su mi ulepsala zivot i olaksala nosenje opreme. Ovde pre svega mislim  na ekspanziju malih modova solidnog kapaciteta. Prilicno sam zadovoljan trenutnom ponudom, ali se nadam da se se oprema i sledece godine razvijati u tom pravcu. Mali modovi, laki za drzanje u ruci, laki za nosenje u dzepu, lepi, sa kapacitetom oo 1500mAh, meni su sasvim dovoljni za celodnevni boravak van kuce, pa gde god krenem nosim sa sobom samo mod i u torbici bocicu sa tecnoscu.

Sa kolegom Drakom bih se slozio po pitanju Smok Osub-a. Ako se procitaju performanse i uporede sa konkurencijom, narocito ako se obrati paznja na dimenzije i kapacitet, ucini se da ovaj mod nije bas najbolji izbor. Utoliko vise zato sto mu je cena nesto veca od ostalih. Medjutim, mislim da se trenutno ne moze kupiti nesto kvalitetnije, a meni je i najlepsi, tako da mislim da vredi svaki dinar.

Takodje je na mene veoma pozitivan utisak ostavio HCigar Nano VT75, i ako je a moj ukus preveliki i pretezak. Ovaj mod je mnogo lepsi uzivo nego na ekranu, i mnogo bolji i kvalitetniji nego sto ga bije glas. Zapravo, ovaj mod je fantastican, i mozda najbolji komercijalni mod u 2016 godini.

Prijtno iznenadjenje za mene su i nove Inawera arome, zahvaljujuci kojima sam poceo aktivno da koristim neduvanske ukuse.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5125
    • -Receive: 7828
    • Ugled: +8654/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2016, 03:54:21 »
  • Publish
  • Sto se opreme i utisaka oko iste tice,ova godina mi je prosla prilicno "flat".Mahom sam kupovao starije,proverene stvari pa nije bilo ni posebnih iznenadjenja.Kako negativnih tako ni onih pozitivnih-uglavnom sve radi kako sam i ocekivao.

Ako bih morao nesto da izdvojim to bi mogao biti SXK Zero Mini,ne toliko po lepoti ili funkcijama koliko po sveukupnom zadovoljstvu upotrebe.Tu pre svega mislim na duboki 510 konektor koji omogucava potpuno zavrtanje svega bez ikakvog klimanja,trenutno reagovanje na pritisak tastera kao i odsustvo zveckanja istih.
    Zadovoljstvu upotrebe velikim delom doprinose i materijali od kojih je napravljen i koji omogucavaju da i posle pune godine svakodnevne upotrebe (to je jedini mod koji koristim) izgleda u potpunosti kao nov.Licno nemam nista protiv odredjenih tragova upotrebe koji daju "dusu" predmetu ali je velika razlika izmedju "duse" i obicne ofucanosti.

Druga stvar koja je zasluzila pohvalu bi bio (takodje) SXK Kayfun Lite + V2,nova serija.Kvalitet izrade je izvanredan,kao i paznja posvecena detaljima ali,kao prvo,SXK ima dugu "tradiciju" proizvodnje ovog modela pa  bi bilo i za ocekivati da su se uvezbali a kao drugo,za cenu od ~25$ (i to samo veliki tank) u vreme kada se original moze pronaci vec za 38$ dobiti bilo sta manje od perfekcije bilo bi razocarenje.

Treca stvar koju bih pomenuo je clon CloudOne,proizvodjaca Juyouhe (?),ne toliko zbog samog atomizera,njegove konstrukcije ili samog kvaliteta izrade (koji je i vise nego dobar) koliko zbog navoja koji kao da pripadaju nekom preciznom hirurskom instrumentu a ne kineskom vape proizvodu.Apsolutno najbolji sto sam za ove 3+ godine video na bilo cemu a vezano za ecig.

Sto se razocarenja tice ...mozda jedino razocarenje (a i to samo uslovno posto je bilo ocekivano) je pravac u kome se ecig i vape uopste krecu.Forsiranje prevelikih snaga,preniskih otpora,gomila baterija,stotine vati...posebno kod ljudi koji se tek upoznaju sa opremom i tecnostima...ne znam."Citius, Altius, Fortius" nije bas najbolji moto kad je unosenje raznih supstanci u organizam u pitanju.No,cak i bez toga (zapravo je najvise novac u pitanju) mislim da vape u ovom obliku kakav je sad neku svetlu buducnost nema.Verovatno ce vremenom na scenu doci velike (duvanske) korporacije i uredjaji sa unapred napunjenim kertridzima i verovatno ce to cak i omasoviti ovo,mozda i pozitivno uticati na zdravlje sveukupne populacije ali ...pa malo sam sebican-nedostajao bi mi ovaj hobi.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2372
    • -Receive: 1338
    • Ugled: +1343/-0
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2016, 19:03:20 »
  • Publish
  • Najprijatnije iznenadjenje je,
    sto nemogu unistiti makar jedan mod/atomizer.

Najvece razocaranje je,
    Sto mi serviraju i izbacuju neku svoju pricu.
    Porazgovarao sa samim sobom i uveo kontra mere,.Iz upotrebe izbacio i mod i tank,i oring,i debelu zicu..
    Nista mi to ne vredi,.e-cig opremu i dalje kupujem..😂😂😂

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11241
    • -Receive: 10723
    • Ugled: +22475/-0
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2016, 19:37:46 »
  • Publish
  • I ja se tako cesto konsultujem sa samim sobom. Al' nekako samog sebe uvek najgore zaebem ;D

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2016, 17:02:57 »
  • Publish
  • Najprijatnije iznenadjenje arome,u stvari od svake nove sam veoma prijatno iznenadjen i uzbudjen,a najneprijatnije TPD direktive,tako da mi ne trebaju duhovi Bozica da bih znao kakva nam je buducnost generalno.

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1843
    • -Receive: 1658
    • Ugled: +1951/-0
    « Odgovor #6 poslato: Januar 01, 2017, 22:23:35 »
  • Publish
  • Razočarenje: Nije se pojavio Dicodes mod kakvu čekam već odavno..
    Dani box / no 6 su jako ružni, a za 'dock' punjač se čekalo godinu dana..

Prijatno iznenađenje je Smok Quantum, može kineski jeftin čip da radi kako treba :)
    Od atomizera bih izdvojio Ehpro Morph - apsolutno me zadovoljava, stvarno mi ne treba više. Imam sve adaptere za njega, čak je napravljen za CL/CLR Joyetech. ;)

Sony Xperia ZR