Autor Tema: Sta sve ima uticaja na aromu ?  (Pročitano 1400 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9072
  • -Receive: 11403
  • Ugled: +13838/-0
  • Pol: Muškarac
Sta sve ima uticaja na aromu ?
« poslato: Decembar 18, 2016, 20:09:44 »
  • Publish
  • Po meni najveceg uticaja ima temperatura na kojoj parimo odnosno u zavisnosti konstrukcije atomizera i sama toplina pare pa mi tako jedna te ista aroma bude sladunjavija pri vecoj temperaturi uz dodatak ukusa kojih ne osetim kada je para hladnija ..
    Kakva su vasa iskustva ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Sta sve ima uticaja na aromu ?
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 19, 2016, 00:26:47 »
  • Publish
  • Tacno,ali previsoka temperatura moze itekako da deformise aromu.Treba pustiti receptore da se adaptiraju,traziti optimum na sto nizoj temp.Novi JF mix mi postao neparljiv na 2.5%,ubija,kolje,zgaravica itd.Sa 12w sam skinuo na 9w pa na 8w ali ne pomaze.Da ne kazem da je neizdrz kriv za gresku pojacavanja arome,ali i naviknutost na nekih 2% doticnih aroma je odnela prevagu u naknadno razblazivanju.
    Vec sam napomenuo da sa fabrickim dripom 3.1ES koji koncentrise aromu kroz 1,5mm otvor,dobijam najkvalitetniji vejp,ali stvar navike,eto dugo vec koristim zamenski siri,a koncentrisanost pare nadoknadjujem pritezanjem vazduha.Svabe su razmisljale izuzuetno pragmaticno pri konstrukciji tog atomizera od A-S ili od 510-ke do vrha dripa.Duga spora chain povlacenja mi daju ful osecaj arome.
    Dobro centriran grejac na optimalnih 2mm od dizne kajfuna i precnik koila od 2,2mm.Sve ispod tog precnika sto sam bio prinudjen da koristim na mehanici je bilo,vise mucenje(mutacija arome kako pada napon),posmatrano sada iz ugla regulacije.
    Mislio sam da mi nikotin pojacava aromu,ali definitivno je placebo,ukusa za izvoz i sa 1.6mg zakucanih,stvar navike.
    Sto se tice PG/VG odnosa,volim musko-zenski odnos,masnije da ipak nadvlada gorcinu jezika  ;D  jer u suprotnom,gusi :winksmile: .
     E sad,sve,gore napisano,je licni osecaj zakletog M2L parioca jednog jedinog najboljeg atomizera,pa nezamerite na subjektivnosti.I dalje smatram da za najlepsi dozivlaj arome treba ukljuciti receptore 100% kroz M2L.Kod D2L turbo para vise udara na alveole nego na jezik,ali naravno svako dozivljava lepo iz svog ugla.