Autor Tema: Razne studije o ecig  (Pročitano 20183 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9236
  • -Receive: 11556
  • Ugled: +13991/-0
  • Pol: Muškarac
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5138
  • -Receive: 7840
  • Ugled: +8666/-0
  • elektronske cigarete

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
Odg: Razne studije o ecig
« Odgovor #62 poslato: Jun 05, 2019, 16:28:47 »
  • Publish
  • Measurement of heating coil temperature for e-cigarettes with a “top-coil” clearomizer

"For single point thermocouple measurements with PG, coil temperatures ranged from 322 ‒ 1008°C, 145 ‒ 334°C, and 110 ‒ 185°C under dry, wet-through-wick, and full-wet conditions, respectively, for the total of 13 replaceable coil heads. For conditions measured with both a thermocouple and an IR camera, all thermocouple measurements were between the minimum and maximum across-coil IR camera measurements and equal to 74% ‒ 115% of the across-coil mean, depending on test conditions. The IR camera showed details of the non-uniform temperature distribution across heating coils. The large temperature variations under wet-through-wick conditions may explain the large variations in formaldehyde formation rate reported in the literature for such “top-coil” clearomizers."

Kao sto ja uvek pricam,uslov za idealnu TC je idealno natapanje.I u 90+% slucajeva razlog za lose iskustvo sa TC je lose natapanje bez obzira sto nam se cini da (takvo kakvo je) savrseno radi u VW.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11253
    • -Receive: 10728
    • Ugled: +22480/-0
    « Odgovor #63 poslato: Jun 05, 2019, 16:35:47 »
  • Publish
  • Pa ja se bas ne bih slozio. Nikad nisam imao ravnomeran rad sa TC, cak ni kad sam imao idealno natapanje. Podesim TC na recimo 190C, snagu na 7,5W i imam ravnomeran rad i ako temperatura varira izmedju 160 i 180. Ako temperaturu spustim na 175 i podignem snagu, dobijem hladne talase.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9236
    • -Receive: 11556
    • Ugled: +13991/-0
    « Odgovor #64 poslato: Jun 05, 2019, 16:43:45 »
  • Publish
  • I jedan i drugi ste u pravu...razlika je ta sto u prvom slucaju temperaturu treba podesiti nenormalno visoko da ne bi mod ulazio u temperaturni limit i pri tom pravio hladne talase  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11253
    • -Receive: 10728
    • Ugled: +22480/-0
    « Odgovor #65 poslato: Jun 05, 2019, 16:53:22 »
  • Publish
  • Jednostavno - TC radi kao termostat. Kad postigne temperaturu gasi napajanje, pa kad ona padne, ponovo greje. I koliko god mali ti intervali bili, rupe postoje i osecaju se. Mozda ih ne osecaju svi, ali ja nisam te srece. Zato TC koristim i posmatram iskljucivo kao prevenciju od prevelike temperature u kombinaciji sa VW rezimom. Nikako kao primarni nacin rada.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #66 poslato: Jun 05, 2019, 17:30:58 »
  • Publish
  • TC nije ni zamisljen da radi tako kako recenzenti pokusavaju da nam "prodaju".Cak je i Evolv priznao da im to nije bila ideja vec su vremenom bili prisiljeni da ga tako predstave.

Ne mozemo mi imati u jednom trenutku potpuno natopljen grejac,primenjenu snagu od recimo 40W i kolicinu pare X a u sledecem suvlji grejac,snagu koju je mod zbog toga oborio na 10W i potpuno istu kolicinu pare.Bez obzira koliko mod brzo reagovao jednostavno dostupnost tecnosti je manja i nema sta da ispari ukoliko zelimo da temperatura bude ista.
    Ukoliko nam temperatura nije bitna onda imamo VW gde snaga ostaje ista a temperatura grejaca sa padom natopljenosti raste i time podize napon pare sto dovodi do odrzavanja kolicine isparivanja u relativno istom obimu.
    I u jednom i u drugom slucaju najbolje sto moze da se ucini je da natapanje bude sto bolje.U prvom slucaju da se sto manje osecaju promene a u drugom da temperaturu odrzimo nizom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #67 poslato: Novembar 19, 2019, 14:00:25 »
  • Publish
  • Nicotine Absorption Profile Among Regular Users of a Pod-Based Electronic Nicotine Delivery System

A za one sto ih mrzi da citaju sve  ;D :
    "Among experienced users who took 30 puffs in 10 minutes, the pod-based ENDS delivered a mean nicotine boost of 28.6 ng/mL in a mean of 8.7 minutes. This is higher and faster than the mean nicotine boost obtained from “cigalike” ENDS devices (puff activated and similar size and shape as a traditional tobacco cigarette; 1.8 ng/mL, 10 minutes) and advanced ENDS devices (button-activated with larger battery; 10.8 ng/mL, 12.1 minutes) using the same puffing schedule.4 These users also self-reported higher nicotine dependence on the PSECDI, compared with 3609 experienced long-term users of other ENDS devices (mean PSECDI score, 8.1).
    This study is the first, to our knowledge, to show that JUUL delivers a higher and faster boost in blood nicotine than has been reported for most other ENDS devices.4-6 Limitations are the small sample size and that ENDS users may not typically take 30 puffs in 10 minutes. However, its use produced a mean (SD) nicotine boost of 12.9 (9. 8) ng/mL after only 12 puffs in 4 minutes, a rate suggestive of pulmonary absorption. Compared with studies reporting the nicotine boost obtained after smoking 1 cigarette, this product’s nicotine delivery was similar.4,6 The nicotine delivery capabilities of this ENDS device may contribute to its addictiveness as well as its ability to compete with cigarettes for market share."