Autor Tema: Razne studije o ecig  (Pročitano 17112 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9065
  • -Receive: 11400
  • Ugled: +13835/-0
  • Pol: Muškarac
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5062
  • -Receive: 7614
  • Ugled: +8440/-0
  • elektronske cigarete

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
Odg: Razne studije o ecig
« Odgovor #62 poslato: Jun 05, 2019, 16:28:47 »
  • Publish
  • Measurement of heating coil temperature for e-cigarettes with a “top-coil” clearomizer

"For single point thermocouple measurements with PG, coil temperatures ranged from 322 ‒ 1008°C, 145 ‒ 334°C, and 110 ‒ 185°C under dry, wet-through-wick, and full-wet conditions, respectively, for the total of 13 replaceable coil heads. For conditions measured with both a thermocouple and an IR camera, all thermocouple measurements were between the minimum and maximum across-coil IR camera measurements and equal to 74% ‒ 115% of the across-coil mean, depending on test conditions. The IR camera showed details of the non-uniform temperature distribution across heating coils. The large temperature variations under wet-through-wick conditions may explain the large variations in formaldehyde formation rate reported in the literature for such “top-coil” clearomizers."

Kao sto ja uvek pricam,uslov za idealnu TC je idealno natapanje.I u 90+% slucajeva razlog za lose iskustvo sa TC je lose natapanje bez obzira sto nam se cini da (takvo kakvo je) savrseno radi u VW.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #63 poslato: Jun 05, 2019, 16:35:47 »
  • Publish
  • Pa ja se bas ne bih slozio. Nikad nisam imao ravnomeran rad sa TC, cak ni kad sam imao idealno natapanje. Podesim TC na recimo 190C, snagu na 7,5W i imam ravnomeran rad i ako temperatura varira izmedju 160 i 180. Ako temperaturu spustim na 175 i podignem snagu, dobijem hladne talase.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9065
    • -Receive: 11400
    • Ugled: +13835/-0
    « Odgovor #64 poslato: Jun 05, 2019, 16:43:45 »
  • Publish
  • I jedan i drugi ste u pravu...razlika je ta sto u prvom slucaju temperaturu treba podesiti nenormalno visoko da ne bi mod ulazio u temperaturni limit i pri tom pravio hladne talase  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #65 poslato: Jun 05, 2019, 16:53:22 »
  • Publish
  • Jednostavno - TC radi kao termostat. Kad postigne temperaturu gasi napajanje, pa kad ona padne, ponovo greje. I koliko god mali ti intervali bili, rupe postoje i osecaju se. Mozda ih ne osecaju svi, ali ja nisam te srece. Zato TC koristim i posmatram iskljucivo kao prevenciju od prevelike temperature u kombinaciji sa VW rezimom. Nikako kao primarni nacin rada.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #66 poslato: Jun 05, 2019, 17:30:58 »
  • Publish
  • TC nije ni zamisljen da radi tako kako recenzenti pokusavaju da nam "prodaju".Cak je i Evolv priznao da im to nije bila ideja vec su vremenom bili prisiljeni da ga tako predstave.

Ne mozemo mi imati u jednom trenutku potpuno natopljen grejac,primenjenu snagu od recimo 40W i kolicinu pare X a u sledecem suvlji grejac,snagu koju je mod zbog toga oborio na 10W i potpuno istu kolicinu pare.Bez obzira koliko mod brzo reagovao jednostavno dostupnost tecnosti je manja i nema sta da ispari ukoliko zelimo da temperatura bude ista.
    Ukoliko nam temperatura nije bitna onda imamo VW gde snaga ostaje ista a temperatura grejaca sa padom natopljenosti raste i time podize napon pare sto dovodi do odrzavanja kolicine isparivanja u relativno istom obimu.
    I u jednom i u drugom slucaju najbolje sto moze da se ucini je da natapanje bude sto bolje.U prvom slucaju da se sto manje osecaju promene a u drugom da temperaturu odrzimo nizom.