Autor Tema: Kanger EVOD BCC  (Pročitano 4397 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11212
  • -Receive: 10701
  • Ugled: +22453/-0
Kanger EVOD BCC
« poslato: Januar 17, 2013, 12:35:12 »
  • Publish
  • Stvarno kanger ne gubi vreme ;D . Najnoviji proizvod iz kanger fabrike je u stvari unapredjeni kanger MT3, ali unapredjenja su jako lepa, jako funkcionalna i jako korisna. Najnoviji model ima izmenljivu glavu koja ne ukljucuje bazu, pa ce i sama zamena glave odnosno sama glava, verovatno biti povoljnija. Takodje, kod EVOD-a je odbacen stari ruznjikavi tip jeftinog izgleda prisutan jos od CC klira, a ubaceno je leziste za klasicni 510 drip tip. Mozda ce cena ovog klira u startu biti nesto skuplja, ali korisnici kojima je "legao" T3 i MT3 ovo ce biti savrseno resenje, narocito kod duze eksploatacije jer je dugorocno odrzavanje dosta povoljnije.

« Poslednja izmena: Septembar 14, 2013, 20:18:45 admin »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: eGo 2.4ml EVOD MT BCC
    « Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2013, 14:02:22 »
  • Publish
  • I jos jedan bitan podatak. Glave od prethodnih verzija, T3 i MT3 su kompatibilne sa EVOD MT BCC, sto verovatno znaci i obrnuto, odnosno da ce baza i glave od EVOD odgovarati na T3 i MT3, pa ko sta voli nek izvoli ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2013, 18:32:32 »
  • Publish
  • Evo i evod-a u mojim rukama i u startu razocaranje. Ono sto je izgledalo kao izmenljivi 510 drip tip, u stvari je samo plasticni providni, neizmenljivi tip, isti kao na MT3/T3, samo dosta lepsi. U svakom slucaju EVOD je prijatno iznenadjenje. Dosta je manji, dosta lepsi od MT3, a cini mi se da i po pitanju performansi ima nekog napretka.

U ovom slucaju zarad lepseg izgleda, zrtvovana je zapremina od 0.6ml, mada i 2,4ml je sasvim korektna zapremina. EVOD lepo izgleda i na srebrnim i na crnim baterijama zahvaljujuci hromiranom obodu baze, koji je za nijansu suzen kako bi se bolje prilagodio ego baterijama

Prilicno je kraci od MT3 pa je i para nesto toplija

I ako su glave od MT3/T3 u potpunosti kompatibilne sa tubom EVOD-a, odnosno u nedostatku glave mogu se zaviti glave od ova dva klira, glava od EVOD-a je nesto drugacije konstrukcijiski resena.

Na prvi pogled vidi se da su glave odnosno baza (u slucaju EVOD-a glava i baza odvojene kedinice) glatki za razliku od MT3/T3 kod kojih su glave nazubljene. Ovo je samo estetski momenat koji ce se nekome svideti a nekome ne, glavna razlika je u tome sto se kod evoda u slucaju kvara na grejacu ne menja cela baza, vec samo glava koja se zavija u bazu. Zapravo glava je ujedno i + i - kontakt, odnosno glava direktno dodiruje bateriju dok je baza samo njeno leziste. Takodje se moze primetiti da je i cevka dimnjaka nesto kraca i nazubljena radi lakseg odvijanja. Takodje, kod EVOD-a ispod fitilja nema silikonske gumice. Da li je ovo dobro resenje ili ne pokazace vreme, ali u svakom slucaju korisnici kojima se svidja dizajn ovog klira mogu ga koristiti u kombinaciji sa MT3 glavama. Prednost ovog resenja je sto su glave dosta povoljnije jer je njihova izrada jednostavnija i iziskuje manje materijala. Ovo resenje je jako slicno resenju na vapeonly kliru, a i performanse u radu su takodje dosta slicne.

Previse sam kratko koristio ovaj klir za neku ozbiljniju procenu, ali nema narocitog razloga za neka bitna odstupanja od performansi koje pruzaju ostala bottom coil resenja kojih sad vec na trzistu ima prilicno.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 698
    • -Receive: 1703
    • Ugled: +2856/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2013, 14:22:32 »
  • Publish
  • stigao danas i sta reci odlicno ,izvaredno ,najbolji klir do sad proban ,must have opcija, lagano povlacenje ,obilje pare i arome,toplota srednje vrednosti ni vruca ni hladna ,bas po meri, izgled za peticu ,otpor 1,9 oma
    od mene sve preporuke za nabavku ovog klira

Van mreže SONYA

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +0/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2013, 14:17:08 »
  • Publish
  • Posto sam ja od onih vapera koji ne zalaze mnogo u tematiku "uradi sam" niti u diskusije o modelima itd. retko kad imam komentar na nesto,ali za ovaj klir moram da kazem koju pametnu :) Zahvaljujuci jednom od dragih nam forumasa dosla sam u posed ovog klira i odusevila sa na prvi "dim". Elem,batalila sam analogne proslog aprila i od onda trazim nesto sto bi odgovaralo sto mom nepcu sto budzetu i mislim da sam konacno nasla klir koji daje i TH i aromu bas po mom ukusu. Para nije pretopla,aroma je fantasticna,vrlo vrlo blago povlacenje je sasvim dovoljno,a o kolicini pare da ni ne govorim posto me je kolega trazio po prostoriji na poslu :D Vrlo prakticno i cisto punjenje,nema mnogo filozofije (savrseno za nas lenje vapere koji se ne bavimo debljinom kantala i kvantnom fizikom) :) Sve u svemu,od srca preporucujem svima koji nisu sam svoj majstor i onima kojima treba nesto prakticno za svaki dan :)

P.S. Zaboravih da spomenem koliko dobro izgleda na t-modu :D
    Just breathe...

Van mreže dejdza

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +13/-1
    « Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2013, 13:02:35 »
  • Publish
  • Danas sam poceo da koristim ovaj klir ,,, Prvi utisci ,  nesto izmedju T3bcc i cc 2,4ml ,,, Toplija para nego na T3  , ali malo hladnija u odnosu na cc 2,4 .. Aroma i kolicina pare su blizi cc 2,4 ,,,Znaci simpatican klir ,,, ;D
    * pretpostavka je majka svih zajeba *

Van mreže dejdza

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2013, 13:11:53 »
  • Publish
  • Znaci trosi vise nego t3bcc sa jednom zapusenom rupom ,, pare ima na izvoz i malo je hladnija nego na cc 2,4 ml ... ;D
    Malo me nervira sto se kondenz bas vidi jer je providan usisnik ,, :th_coffeetime:

Da je cena malo bolja mislim da bi bio extra , ovako , ne znam ,

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2013, 14:46:48 »
  • Publish
  • Ja nisam primetio toliku razliku u potrosnji u odnosu na T3 a koristim ga 10-15 dana kao sekundarni atomiser. Pre njega sam u tu svrhu koristio T3 tako da sam imao prilike direktno da ih uporedim. U principu nema ni logike da bude drasticne razlike izedju ova dva klira jer su jako slicni, logicna mi je toplija para jer je prilicno kraci. Jedino ako izostanak donje silikonske gumice povecava potrosnju, ali onda bi trebalo da povecava i performanse jer je manji pritisak na fiber pa mozda vise tecnosti dolazi do grejaca. Kod svih atomizera postoje odredjene variacije i izmedju identicnih primeraka, pa cemo pravu sliku imati kad budemo imali vise iskustava razlicitih korisnika. Uskoro ocekujeo i che-ovu recenziju oba klira, pa ce situacija biti jasnija.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2013, 16:54:13 »
  • Publish
  • Vec sam snimio neke delove ali cu dosnimiti uporedni test pa cu predstaviti oba clira u jednom videu,doduse malo duzem  :comp26:

Van mreže dejdza

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2013, 12:25:50 »
  • Publish
  • Posle par dana koriscenja , evod je izbio u prvi plan,
    evod , cc 2,4ml pa onda t3bcc ....
    negde posle 2 tanka mi je bas legao ,,,,

da ne bude neke nedoumice u toku dana koristim sva 3 klira ,,,, ;D

I da trosi malo vise ali nije tako strasno kao sto mi se u prvi mah ucinilo ,,,

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2013, 12:39:30 »
  • Publish
  • Vec sam snimio neke delove ali cu dosnimiti uporedni test pa cu predstaviti oba clira u jednom videu,doduse malo duzem  :comp26:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2013, 23:36:12 »
  • Publish
  • Evo jedne zanimljive kombinacije. Lepo je prisetiti se kako je bilo bez prekidaca, ali to vise nije to ;D

Van mreže vitaminb

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • Ugled: +4/-0
    « Odgovor #12 poslato: Mart 17, 2013, 21:18:17 »
  • Publish
  • Šteta što ih ne prave s crnim / tamno sivim tipom. To bi prilično eliminisalo estetski problem s kondenzom.
    Moj eGo-C je stainless, a koristim one crne tankove i to super izgleda, a kondenz se gotovo i ne vidi.

Van mreže oki01

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +63/-0
    « Odgovor #13 poslato: Maj 23, 2013, 19:42:00 »
  • Publish
  • Evo danas je evod došao i u moje ruke, za sada same preporuke, klir radi odlično, nisam primjetio nikakve probleme. Stvarno mala spravica, za sitne pare a radi ko metak :hooray: