Autor Tema: U Srbiji cena cigareta kao u EU  (Pročitano 2356 puta)

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2372
  • -Receive: 1338
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
U Srbiji cena cigareta kao u EU
« poslato: Novembar 16, 2016, 11:58:55 »
Nove akcize na cigarete.

Beograd -- Ministarstvo finansija priprema akcizni kalendar za cigarete od 2017. do 2020, kako bi akcize na cigarete u Srbiji bile uskladjene sa onima u Evropskoj Uniji.

Kako je receno u tom ministarstvu, u narednom periodu znace se tacan iznos akciza na cigarete, koje bi trebalo da se primenjuju u 2017. godini.
U Ministarstvu finasija su naglasili da se u ovom momentu jos uvek razmatra da li ce se izmene Zakona o akcizama, odnositi i na alkoholna pica.
Kako su naveli, povecanje akciza na alkoholna pica, trebalo bi da bude postepeno, do postizanja minimalnog nivoa predvidjenog standardima EU, odnosno do sticanja statusa punopravnog članstva Srbije u EU.
U narednom periodu, plan je da se izvrse i izmene koje se odnose na oporezivanje akcizom alkoholnih pica u skladu sa standardima EU, jer su postojeca zakonska resenja, koja uredjuju njihovo oporezivanje uredjena na drugaciji nacin u odnosu na onaj koji predvidja standard EU, zbog cega je neophodno opredeliti optimalan rok u kojem bi se predmetna resenja adekvatno implementirala, a narocito zato sto bi to moglo da ima efekte na buddjetske prihode, kazu u Ministarstvu finasija.

Ako je ovo tacno da ce se ovaj zakon u praksi implementirati,eto nama pola srbije ovde na forumu.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
Odg: U Srbiji cena cigareta kao u EU
« Odgovor #2 poslato: Novembar 16, 2016, 12:16:16 »
Ovi zakoni su dobri zbog nas..
Manje rakije i cigareta-vise vejpera ce nas biti,.i nista nam  nece skoditi

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
« Odgovor #3 poslato: Novembar 16, 2016, 12:27:52 »
...
Ako je ovo tacno da ce se ovaj zakon u praksi implementirati,eto nama pola srbije ovde na forumu.

Nema od toga nista, mozda neki mali broj, ali nista vise. Zasto to kazem... Veliki broj ljudi je vec bacilo cigare, mali broj je presao na elektroniku, a mnogi jos uvek motaju. Meni licno najbolji pokazatelj je kada odem negde, na neku proslavu i pogledam oko sebe. Uvek se iznenadim koliko je malo pusaca, nekada je vise od pola cadilo, skoro svako je bio pusac, a sada na 100 ljudi neverujem da ih ima vise od deset. Nekoliko mojih drugara je radilo za duvanske industrije kao trgovacki putnici i svi su u poslednje 2-3 godine dobili otkaz zbog smanjene prodaje i manjeg obima posla. Ima tu rekao bih jos dosta faktora koji uticu, da bi jedno drustvo, kao npr. u Engleskoj, poceli da se prebacuju na elektroniku. Nije sve u ceni cigareta, ali ne bih sad o tome...

Sto se mene tice, mogu da ih poskupljavaju koliko hoce, meni nista ne znaci  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5107
  • -Receive: 7784
  • Ugled: +8610/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #4 poslato: Novembar 16, 2016, 12:29:17 »
To takodje moze da se pokaze kao zgodna prilika da se i ecig usklade sa "standardima EU",u smislu raznih zabrana i ogranicenja-online prodaje,reklamiranja,uvoza itd.-kakav vec model izaberu. Tako da...
Sem toge,billy je u pravu. Ni ja ne vidjam vise toliko pusaca.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #5 poslato: Novembar 16, 2016, 13:05:21 »
Nece biti dobro pa i za ovaj nas sport,i vrlo brzo ce i e-cig da usklade sa zakonima iz eu.
Sa druge strane posle ovakvog drasticnog poskupljenja cigareta neverujem da ce iko kupiti paklucu cigareta,i koji je taj sto popusi po 1atomizer klon dnevno?
Iz prakse i sa terena znam  obrnutu i drugaciju pricu.Ljudi su sve nervozniji sekiraniji,i uteha i nesto lepo im jedino ta cigareta,i to vazi i za zenski pol jer cesto cujem pricu od zene kako neka komsika uz kafu ispusila nekoliko cigareta,i za koju ne bih nikad rekao da pusi..Znam i ljude koji nemaju leba da jedu a da za cigare mora da bude.
Bice zanimljivo u kom pravcu ce se sve ovo odvijati,jer nije na dobro..

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 407
  • -Receive: 460
  • Ugled: +796/-0
« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2016, 13:42:35 »
Podrzavam u potpunosti  :great: .,'bem te Kolumbo!

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11212
  • -Receive: 10701
  • Ugled: +22453/-0
« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2016, 14:59:03 »
i heroin i kokain su skupi pa narkomani kupuju. Kad je droga u pitanju pare se uvek nadju. Odvaja se od usta, sebi, deci, stedi na garderobi... Ja ne zelim da nas bude sto vise, ako to znaci smanjenje sveukupnog broja pusaca. I ja primecujem sve manji broj pusaca i to me raduje, ali ne primecujem da su ljudi manje bolesni. Ako se pusenje iskoreni, mozda se kritike okrenu i ka drugim, mozda vecim uzrocnicima loseg zdravstvenog stanja... Inace, ovo nase je izgubilo svaki smisao i nije vise uvek manje stetna alternativa.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2016, 10:11:10 »
Jadni pusaci nece moci ni da kombinuju e-cig kako bi nesto  ustedeli.Ne treba zaboraviti da su i tecnosti akcizna roba,a sve sto ima akcizu sklono je promeni  i povecanju.Ovim povecanjem  akciza za cigarete,ce se povecati u isto vreme i za e-tecnosti..

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 407
  • -Receive: 460
  • Ugled: +796/-0
« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2016, 13:16:26 »
Do sad za aktivne dve godine sam probao samo jednu kupovnu tecnost Dekang Usa mix i to kad sam kupio prvu e-cig,tako da me,koliko god da poskupe  tecnosti,ne pogadja ni malo.Sto se tice sirovina za DIY takodje bez obzira i da poskupe,a isplativo je skroz i "jadnim pusacima" koji startuju,a hteli bi da prodju jeftinije.Jadni smo svi mi dok god zavisimo.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2016, 19:02:05 »
Meni je zao svih pusaca,i imam ih i u porodici,i znam kako uzivaju u sav taj ritual.Cigarete su i sada preskupe a kamoli kad poskupljuju jos.Samo da kazem da ni ja nebih mogao da ih priustim bez obzira sto radim sezonu po hotelima i neto mi je 1400eu,od toga izdvajam za stan deci u becu 630eu mesecno,300eu hrana,jos i struja,internet, komunalije,pa djeparac 200,pa kuci u neg, isto,i cesto zavrsim samo sa 200eu  ustedjevine.Radim i voznju autobusku izmedju sezona i za jednu noc po 50eu, pa dok sam tamo tih 50eu za 2dana potrosih,i djaba sve to kad se ima takve izdatke.Jos i to da kazem da cesto i pomazem pusacima,mom komsiji inace zavrsio tu kod vas fakultet u Bg,i dam mu ja cesto kad mu zatreba 2k za jedan boks najeftinijih cigareta, i taj boks jedva mu stize  za nedelju dana.Posle opet nema.Ne vredi tu mnogo ni motani duvan jer i najeftiniji 20eu kilogram,i treba jedno 2kile za mesec,pa ispusi se to, trazi ti neko cigaretu itd..
Bio sam opsiran jer nije stanje bas tako da se moze priustiti cigareta i da se nadje para bas tako.Meni je zao svih tih ljudi jer i oni imaju dusu,i kako da ostave cigarete..?
Polazim i od sebe,i da se trazi od mene da se odricem vejpa je nemoguce; i bolje da me nema bez vejpa,i kakav je to zivot?..

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9190
  • -Receive: 11502
  • Ugled: +13937/-0
« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2016, 20:38:37 »
Ne treba 2kg duvana jednom pušaču mesečno to te neko slagao  :098:
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11212
  • -Receive: 10701
  • Ugled: +22453/-0
« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2016, 20:59:04 »
Ma sta se ti razumes u duvan, ima ko to pase :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2016, 21:48:13 »
Mislim da imam drugih mnogo važnijih problema sa državom koja usklađuje cijene, poreze i politiku sa EU. Sve usklađuju sa EU. Osim mogućnosti da se pošteno zaradi i živi od zarade kao u EU. I da se na primjer stečena prava ne mogu uskraćivati kao u EU. I još koješta. Ali nije tema.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #14 poslato: Novembar 18, 2016, 07:50:39 »
Hajde ne budimo na kraj srca.
Zamislimo da nama neko ukine vejp..?
Tuzna je to prica,i kada odem na planinu kod burazera,a on tuzno gleda u tu paklicu kad mu je pri kraju,zato mu ja uvek kupim boks cigara.Inace koristi duvan i puni te filtere,i u proseku trosi 1,5 kile tog duvana,i cesto kad je neka sedeljka mi lovci njega ostecujemo ponajvise.,inace mi i surak pusi duvan, i on trosi po kilo toga,ali on stedi i ispusi svega 30 cigara.Buraz inace kupuje 2kg toga,i na kraju meseca kada ponestane duvana, treba juriti i dilere,i poneki put  nemaju dovoljne zalihe jer se valja to na sitno.., pa treba i da se saceka i vise dana., zato on  uvek kupuje malo vise.Inace tuzna je to prica,i svako od nas to prosao,ali izgleda da smo svi mi zaboravili..Meni licno ih je zao.Samo jos ovo da kazem da moja prija,inace zena u 54 god,cepa i po tri paklice tog duvana,a kada nema i ponestane duvana njoj se tresu ruke nenormalno..,ma da se uplasi covek..(ziva istina)..