Modovi > Uopšteno o modovima

Ćaskanje o setupu za genesis

(1/14) > >>

Bet:
Ja cu malo u off, ali:

--- Citat: NikolaP  Januar 14, 2013, 18:48:30 --- DUD ne mogu da slozim dobar setap (mogu relativno solidan) ni za zivu glavu.

--- Kraj citata ---

Sta zeza? Moj sljaka sta god da mu smotam. :)

Che:
Mozda ga zeza to sto dok pokusava da odmota + pol odmota ceo dud :D

NikolaP:
Ajd da nastavim u off, ali cu probati da post bude i malo on topic :)

Namestio sam ga sad, malo je veci otpor nego sam planirao (2.2 oma), ali sa cistim VG uljem radi odlicno, nema zagorelog, sasvim lepo se i natapa. Jedino aroma nije bas skroz probila.

Sustina je da sam na ECF-u procitao gde jedan lik kaze da se pazi da se mesh ne pre-oksidira, tj. ako se previse zari, skida se taj mikronski oksidni sloj. Ja sam do tad brenerom do usijanja przio svaki milimetar wicka nekoliko puta. Po savetu lika, oksidirao sam sad ali da boja ne bude zuta, nego crvena-tamno narandasta. E hotspotove vise nemam. Namotao kantal na ekser, pa u to uvukao wick i sad sljaka ok.

Ali sad on topic. Ono sto me kod ovog DUD-a nervira, zato i pitam za Odiseja, je sto je sve pipavo. Tj. jednom dobro namontiran setap malim cackanjem ili nosenjem u dzepu zna da se poremeti. Mozda je do same konstrukcije DUD-a, brzo se razlabavi, zato i pitam za ovog klona. Ja hocu da se i pomucim oko setapa, ali kad ga namestim, da ga vise ne cackam.

tabby:
Nikako ti to ne moze raditi kako treba ako si kantal motao oko eksera pa naknadno ubacio mesh...

Che:
U sustini moze ali je dosta pipavo da napravis mesh rolnicu koja je istog precnika celom duzinom,obicno jedan deo bude labav a drugi zapinje.Nikola spaljivanjem tecnosti na mesh-u osiguravas jos jedan "zastitni" sloj koji svakako pomaze u sprecavanju hot spotova.Video sam taj "Dud" kod Milosa i stvarno bas je tupavo uradjen jer sa svakim skidanjem kapice rizikujes da se kompletno rasrafi ceo atty.Sa obzirom da svi delova sa Odya i ovog klona medjusobno pasuju ne vidim zasto ne bi radio ok kao i original.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju