Autor Tema: Da li ponekad padnete u iskusenje da se vratite analognim cigaretama?  (Pročitano 4222 puta)

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5020
  • -Receive: 7485
  • Ugled: +8311/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Da li ponekad padnete u iskusenje da se vratite analognim cigaretama?
« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2017, 12:47:15 »
Meni se cini da je veliki problem i u "ucestalosti" parenja...

Ljudi instinktivno pokusavaju da pare kao sto su pusili - par puta povuku do onog prvog "zadovoljenja" i misle da je to to ali se potreba za nikotinom veoma brzo vrati.A  oni tada nisu vise u situaciji da nastave - vratili su se u kancelariju,odlozili su opremu,zauzeti su drugim stvarima... I sledeci put uzmu cigaretu jer ce tada biti mirni narednih pola sata ili vise.Kasnije se to mozda regulise samo od sebe,odviknemo se pomalo i od nikotina i od tih duvanskih "udara",TH...ali u pocetku jeste problem.

Licno,na parenje gledam vise kao na...elektricnu lulu nego kao na elektricnu cigaretu. Lula se satima vrlja u rukama,drzi u zubima,povremeno i povuce (da se ne ugasi  ;D ) ali ne pruza taj intenzivni nikotinski udar u roku od par minuta kao cigarete.

Van mreže Pukan

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5312
  • -Receive: 2170
  • Ugled: +2817/-0
« Odgovor #16 poslato: Septembar 28, 2017, 13:55:56 »
Apsolutno mi ne trebaju analogne, niti mi nedostaju. Sa druge strane, nervira me što parim i kad realno ne moram, pa se ljutim na sebe što "pametnije ne iskoristim vreme".  Ne valja kad ti je par modova stalno na dohvat ruke, pa ko dete u radnji sa lizalicama, ne znam šta ću pre da uzmem . Muke žive......

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8856
  • -Receive: 11300
  • Ugled: +13735/-0
« Odgovor #17 poslato: Septembar 28, 2017, 14:06:42 »
Verujem da ima istine u tome sto je kolega bobpp prezentovao , sticajem okolnosti parim kako kod kuce tako i na poslu i nisam siguran kako bih odreagovao da sam prinudjen da pravim malo vece pauze odnosno da li bi me kolicina nikotina unesena putem elektronske cigarete mogla zadovoljiti u kratkom vremenskom intervalu kao sto je to slucaj sa analognom odnosno da li bi u tim situacijama morao da cimnem par puta koncentrovaniju tecnost nikotinom ( eto ujedno i saveta kako premostiti krizu )..
Elem , da ne bude zabune u samom pocetku koriscenja mi se desio peh kao verujem i vecini ovde a nisam imao rezervnu elektronsku ( problem sa opremom ) , cigarete na stolu ( zena pusac ) medjutim sve dok nisam osposobio svoju e-cigaretu ( a proslo je nekih 2-3h ) samokontrolom sam izbegao paljenje smrdusica i verujem da je jedan od bitnih faktora u toku kriziranja VAŽNO
V- volja da predjem na e-cigaretu
A- analogne vise nikada
Ž- želja da istrajem
N- nada da ce mi zivot postati lepsi bez smrda
O- odluka je samo na meni
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5020
  • -Receive: 7485
  • Ugled: +8311/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #18 poslato: Septembar 28, 2017, 14:13:08 »
Dosta moze da pomogne i ako nemas para da kupis cigare... ;D

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 407
  • -Receive: 460
  • Ugled: +796/-0
« Odgovor #19 poslato: Septembar 28, 2017, 22:10:05 »
Ne bih zeleo da demantujem sam sebe u par postova iznad,ali moram.Pre mesec dana,zena dosla sa mora,kupila kutiju grckih cigarilosa,bilo oko 2,5e,kaze prejake,boli je glava.Stoji kutija,pomirisem na suvo i iz cista mira zapalim,nit sam imao potrebu,bezveze skroz.Prvi dim,blajk,drugi tu i tamo,treci,kao da nisam ni prestao sa pusenjem,ukus slican drumu,ali ostriji.Nit sam se zakasljao,nista,ali nikotinski udar zato,kao 24mg likvid.Za par dana otisla kutija.U kombinaciji sa parom nije islo nikako,ubija ukus tecnosti,gadan neki osecaj.Niti zalim,nit me nesto grize savest.Na duze staze,posle pare ne verujem da bih mogao ponovo da pusim,ali eto jednim izletom na mracnu stanu duvana ispunim sebi kvotu na svake dve godine vejpa(isto bilo i pre dve godine ali sa kesicom druma).Meni licno to razbije monotoniju vejpa,hard reset i posle ko nov,pocnem da razmisljam o novom atomizeru  ;D

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 424
  • -Receive: 1432
  • Ugled: +1432/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #20 poslato: Mart 28, 2018, 12:40:26 »
Za razliku od pušenja gde je dovoljno kupiti cigare i upaljač, u vejpu je ipak potrebno barem minimum informisanja kako stvari funkcionišu.
Tako je kako je, ko želi informisaće se... a ko ne želi da se informiše nije ni to problem, cigare i upaljači su lako dostupni...

Uskoro će godina da sam počeo sa vejpom.
Prvi pokušaj, uspešan 100%, nisam zapalio ni jednu cigaru od dana kada je stigla prva oprema.

Bio sam načisto da ne želim više cigare, pa je i to dakako doprinelo da prvi pokušaj bude uspešan.
Takodje, proveo sam par desetina sati unakrsno se informišući o vejpu i opremi pre nego što sam uopšte počeo (a i posle toga još par stotina sati po raznim forumima) :)
Šta ću, detaljan sam po prirodi...

Nikotina se nisam želeo odreći, pa da slučajno iz ovih ili onih razloga nije uspelo sa vejpom, išao bih na nikotinske flastere.
A u krajnjem slučaju ostavio bih u potpunosti i nikotin i katran i sve ostalo.