Autor Tema: Da li ponekad padnete u iskusenje da se vratite analognim cigaretama?  (Pročitano 4215 puta)

Van mreže brzzz

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 36
  • -Receive: 54
  • Ugled: +54/-0
  • elektronske cigarete
Znam da veliki broj ljudi proba elektronske cigarete  i veliki broj njih se vrati na analogne zbog lose opreme,  relativno skupih gotovi tecnosti, neiformisanosti itd....
Zanima me da li vi,  koji imate  iskustvo,  znanje, kojima je parenje neka vrsta strasti i hobija, ponekad dodete u iskusenje da zapalite ili da se potpuno vratite analognim cigaretama?

Van mreže Pukan

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5303
  • -Receive: 2168
  • Ugled: +2815/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li ponekad padnete u iskusenje da se vratite analognim cigaretama?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2016, 16:50:05 »
Ja jok. Spržim neki tompus kad je neka prilika, al pljuge više nikada. Nije strašno ponekad i zapaliti neku, nisam protiv toga, ali ne treba nikad izgubiti iz vida razloge zašto smo ih batalili. Zašto bismo se pokakili sebi u usta. Takođe je bitno imati nekakvo minimalno znanje o elektronskim cigaretama, trud je mali a benefit veliki, jer svako mora pronaći sebi iole zadovoljavajući vejp/opremu i onda mu pljuge neće ni padati napamet.

Van mreže PsyBoza

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 70
  • -Receive: 89
  • Ugled: +130/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2016, 17:27:17 »
Danas sam sa drugarom dosao do zakljucka da se na cigare vracaju uglavnom oni koji su hteli da ustede neku kintu.Cim dodju do nekih stabilnijih primanja odma se kupuju cigare.To se izdesavalo u nasoj blizini ne mora da znaci nista.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 605
  • -Receive: 1301
  • Ugled: +1500/-0
  • Mea culpa
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2016, 17:47:33 »
Kratko i jednostavno: ne.
Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2016, 18:44:20 »
Ne hvala, dosta je bilo svojevremeno, sad je to u domenu istorije...  ;D
 To djubre i zlo kod mene nema sanse, pre bih prestao sa parenjem ili koristio kojekakve nikotinske flastere, ali pljuge nikad vise! Skoro tri godine kako nisam zapalio, nemam ni jedan razlog da to uradim...

Van mreže Bolle

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9808
  • -Receive: 3250
  • Ugled: +3763/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2016, 20:11:45 »
Kao što sam već negde napisao, od davnina sam maštao o cigaretama sa ukusima, tako da mi se bukvalno želja ostvarila vejpom... Samim tim nisam imao i neki razlog za ostavljanje analognih, nego sam se samo prebacio na e-cige i iako mi je ženica i dalje na istim, što znači da su mi u svakom momentu dostupne cigarete, nisam ni u jednom trenutku imao ikakvo iskušenje, čak ni da probam i tako do dan, danas... Evo skoro tri godine...

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 407
  • -Receive: 460
  • Ugled: +796/-0
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2016, 20:42:08 »
Pa s pocetka karijere kako sam bio u punom iustrazivackom zaletu i elanu cesto sam padao u iskusenje i motao,doduse brzo mi se i zgadilo posle par pljuga.Sad kako nemam nikakve zelje za isprobavanjem nit se lozim na bilo sta novo,cak i na isprobavanje novih ukusa,nemam nikakvu zelju za duvanom.Il' je paradoks il se omatorilo zestoko,a rano je boga mi  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5012
  • -Receive: 7460
  • Ugled: +8286/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2016, 21:39:56 »
Iskreno...ne.
Nemam nikakvu posebnu ni zelju ni potrebu da pusim mada nikad nisam sebe ogranicavao.Uvek u kuci ima neka cigareta koju mogu zapaliti ako pozelim i ne smatram to za neko veliko zlo ali me jednostavno ne "vuce".I kako vreme prolazi i kako smanjujem nikotin cigarete sve manje postoje uopste kao pojam i kao opcija.Ovo mi daleko vise odgovara po svim kriterijumima.

A takodje mislim i da niko ljudi koji su na ecig godinama nije to vreme morao "izdrzavati" suzdrzavajuci se da zapali vec je ovde pronasao nesto sto mu odgovara i prija a cesto pretvorio to i u hobi (ili cak posao).Onima kojima je to bilo nametnuto (finansijski,zdravstveno...) ce naravno prvom prilikom kada ti razlozi nestanu ili budu ublazeni posegnuti za  cigaretom jer se u ovome jednostavno nisu "nasli" niti su imali zelju da eksperimentisanjem pronadju ono sto im odgovara a sto je cesto potrebno da bi upotreba ecig bila zadovoljavajuca.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2372
  • -Receive: 1337
  • Ugled: +1342/-0
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 30, 2016, 10:57:48 »
Nikad,pa i u narednih 50god,ne menjam svoje misljenje i stav o tome.
Suvise sam vremena potrosio u ucenju,dao para na e-cig opremu da bi i imao iskustva i savladao ovu kompleksnu materiju do te mere  da mi e-cig radi onako kako bas ja to i zelim.Napocetku mi je sve bilo interesantno,a danas sve smeta,i do te mere da i u drustvu poznanika i kolega kad me zezaju i obasipaju komentarima..

,,baci tu smesnu spravu iz usta"

tako da sam i sam dizajn e-cig opreme uskladio sa time da mi nista nemogu i zameriti..

Misljenja sam da ce tesko padati u iskusenje tamo neki iskusan vejper koji je sve probao od opreme i posecuje na tapatalku e-cig forume.
takva prica ne stoji,i cigareta jedino prija posle dobrog rucka i one stvari
U iskusenje jedino moze da se padne ako nisi na forumu ili vremenom ponestaje sam ovaj  hobi iz nekog razloga.Ako nam pritom i oprema koju koristimo vremenom pocinje da smara i dosadi,tada podhitno treba sam sa sobom neke stvari rascistiti i  otkloniti sve sto nam smeta i ne odgovara.

Neko moje misljenje.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8836
  • -Receive: 11300
  • Ugled: +13735/-0
« Odgovor #9 poslato: Novembar 01, 2016, 22:38:49 »
Od momenta prelaska na e-cig klasična cigareta mi više nije bila tako prijatna kao ranije , imao sam prilike da zapalim kad god poželim ali nisam imao potrebu jer kad sam pomislio na cigaretu ja sam povukao puff i to traje sve do danas .. samo je sada razlika ta što pomislim na e-cigaretu  :lol:
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10943
  • -Receive: 10506
  • Ugled: +22258/-0
« Odgovor #10 poslato: Novembar 01, 2016, 23:12:36 »
Meni se desava da pozelim, nekad mi ono bas zamirise, i onda zapalim. Povucem dva - tri dima i ugasim, jer mi strasbo smrdi. Jednom sam u nekoj stresnoj aituaciji ispusio celu, i imao utisak kao da sam pojeo govno. Eto za zadnjih skoro 5 godina sve da se sabere, mozda sam izduvao ukupno 3-4 cigare. Nije to vise za mene.

Van mreže jasmina

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 947
  • -Receive: 579
  • Ugled: +580/-0
  • Pol: Žena
« Odgovor #11 poslato: Novembar 02, 2016, 15:38:34 »
Za ovih skoro 5 godina, samo sam u prvih par meseci imala zelju da ponekad zapalim ali to bi me vrlo brzo prolazilo jer mi ni prvi dim nikad nije prijao.
Kako je vreme prolazilo tako me vise nije privlacilo ni da probam. Jednostavno odvikla sam se od cigareta.

Ja sam prestala iz prostog razloga jer me je mrzelo da trcim napolje da palim pljugu pa da se vracam nazad.

Da li ce me nesto naterati da se ponovo vratim na cigarete to ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu. Jednom pusac uvek pusac.
egoC, eCab moje prve cigarete.... i svašta nešto još....od 24.1.2012. :sunny:

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #12 poslato: Novembar 02, 2016, 23:37:35 »
Nekoliko puta sam se izjašnjavao po ovom pitanju tokom godina unazad. Dakle da rezimiramo. Vaping je bolji od konzumiranja duvanskih proizvoda u bilo kom obliku na bilo koji način. Toliko je bolji da na duvan i ne mislim odavno. Ništa me ne privlači duvanu i čak mi smeta toliki smrad kad se nađem u okruženju konzumenata duvanskih cigareta. Tako da o podlijeganju nekakvom duvanskom iskušenju nema ni govora.

Van mreže klaudesque

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 35
  • -Receive: 23
  • Ugled: +23/-0
  • CLR
« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2017, 03:27:11 »
Meni je osnovno da više ne pušim u stanu. Kada izadjem desi mi se da zapalim, no ne nerviram se oko toga. Sve je to za ljude.

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3023
  • -Receive: 7258
  • Ugled: +9136/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2017, 11:23:23 »
Ako imas "potrebu" za analognim to samo znaci da nisi pronasao odgovarajucu tecnost...

nije stvar samo u opremi... mada je i ona bitna ali svako je prica za sebe... svi mi imamo razlicite ukuse i potrebe... oprema koju sad koristim daleko je od opreme koju sam koristila na pocetku... ali TADA mi je TAKO odgovaralo...

meni je zaista bilo tesko da ostavim analogne.... nijedan ukus mi nije odgovarao... nije mogao da zameni analognu...  - UPRAVO o tome se radi...
prve tecnosti MORAJU da budu takve da MOGU da ti ZAMENE analognu... i po ukusu i po sastavu... onog trenutka kad to pronadjes stvar je resena...
posle kratkog vremena vise neces imati "potrebu"  za analognom... i samim tim neces imati RAZLOG da se njima vratis...

Kad sam pronasla odgovarajucu tecnost nisam imala zelju da "zapalim"... a kad sam posle izvesnog vremena ipak probala analognu bila mi je odvratna... i to je bilo to...

ne da nemam potrebu za analognim... ne mogu da ih smislim  ;D ... cak mi i dim smeta...