Autor Tema: Curenje na eCab  (Pročitano 935 puta)

Van mreže NikolaP

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +115/-0
Curenje na eCab
« poslato: Januar 16, 2013, 09:01:10 »
  • Publish
  • Koleginica uzela eCab na moju sugestiju  ;D
    U principu vidim da je isti sistem kao i na eGo C, iste glave koristi. Medjutim, curi. Curi i na konektoru, tj. glavi, a zna da joj curi i na samom tanku, tj. izmedju tanka i tela.

Ono sto sam uradio je zamenio sam poklopac tanka, stavio sam silikonski cep, ali i dalje curka. Ne uvlaci ko sivonja, nego lagano, tako da ne bi trebalo da je problem do toga. Ima li neko ovde, sa iskustvom na eGo-c-u, ideju sta moze biti?

Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11119
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    Odg: Curenje na eCab
    « Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2013, 10:46:06 »
  • Publish
  • Ako ne povlaci prejako onda moze da bude da joj nije dobra sinhronizacija pritiskanja prekidaca i povlacenja. Ako prvo povuce pa onda pritisne prekidac, to je jos jedna jak razlog za curenje. Ako nije to, onda jedino jos moze da bude slaba baterija ili fitilj i grejac. Kod novijih glava se desava da fitilj bude predugacak pa nadje neku nezgodnu putanju i sprovodi previse tecnosti do grejaca, koja ako ne stigne da ispari, mora da procuri. Ako se fiber oko koga je obmotan grejac posle nekoliko dry burn-a osteti, i to je putanja za curkanje. Ispod samog grejaca na keramickoj kadici se nalazi jedno ispupcenje koje ima ulogu da spreci curenje. Grejac treba da se nalazi tacno po sredini njega. Pogledaj da slucajno nije grejac pomeren u stranu. Takodje, u telu atomizera se nalazi gumica koja je u stavri leziste atomizera. Proveri da se ona nije pomerila ili ostetila. Kod eCab-a je tank uvek navlazen od kondenza i tu nema leka. Moja preporuka je da se izvadi pregrada u tanku, jer je onda manja verovatnoca da se taj kondenz i tecnost posrce.

Van mreže NikolaP

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +115/-0
    Odg: Curenje na eCab
    « Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 12:49:43 »
  • Publish
  • Mislim da sam resio. Umesto da glavu ubacim u konus, pa onda uvrnem bateriju, ja sam postavio glavu na bateriju pa preko uvrnuo konus. Mozda je to bio problem, da nije dobro "leglo". A i tank je bio skoro prazan.

VIdecmo, sad ne curka.
    Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD