Autor Tema: El Toro tečnosti  (Pročitano 3707 puta)

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +79/-4
El Toro tečnosti
« poslato: Januar 15, 2013, 18:34:15 »
  • Publish

• Još novih tečnosti za probu.  :dance:  Naleteo mi je period kada me svrbe prsti i moram malo da eksperimentišem sa tečnostima. Nadam se da neće potrajati.  :Investigate:

El Toro tečnosti proizvodi Concept Liquids, a mogu se kupiti na sajtu House of liquid. Proizvođač kaže da su ovo tečnosti pravljene od pravih duvanskih listova iz kojih se izvlači aroma. Takođe kažu da su ove tečnosti najbliže pravom duvanskom ukusu, da su za prave ljubitelje duvana, te da su bez šećera i veštačkih aroma. Da citiram: "Pure tobacco as close to the real thing as it gets".

Naručio sam Cigarrillos i Guevara, 18mg/ml, flašice od 60ml.

Na flašicima je specifikacija sastava ali nema podataka o procentima odnosno odnosu PG/VG.

Tu informaciju sam našao na ECF-u, citiram odgovor tvorca tečnosti na pitanje o sastavu:

Citat: eBaron;5666263
    All my juices are 50-50 pg-vg

Moram da pohvalim izuzetnu ekspeditivnost prodavca što se brzine slanja tiče, kao i ekspeditivnost britanske pošte. Tečnosti sam naručio 9. januara uveče, 10. je paket predat u poštu a do uveče je promenio tri statusa i poslednji je bio da je paket napustio Britaniju. Danas (7 dana od naručivanja) paket mi je stigao na vrata.  :thumbsup:

Flašice su plastične, ali se radi o nekoj gumiranoj plastici pa mi se čini da bi trebalo stvarno mnogo sile da bi im se nesto desilo u transportu. Ono što je po meni veliki minus je to što flašice nemaju niti pipetu niti kapaljku na vrhu. To ću im oprostiti ako tečnost bude iole dobra koliko je hvale.

Cene El Toro tečnosti su €24.95 za 60ml i €6.95 za 10ml (testeri). Shipping za Srbiju iznosi €9.95, s tim što je besplatan za narudžbine preko €45.

Uskoro utisci.  :victory:

P.S. Za ove tečnosti su svojevremeno na ECF i Vaporwall-u pisali kako bukvalno ubijaju atomizere, čak i posle samo par sati parenja. Pisalo se i o tome da se radi na proizvodnji čistijih tečnosti koje ne bi ubijale atomizere... bar ne tako brzo. Videćemo da li su nešto uspeli da urade po tom pitanju.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    Odg: El Toro tečnosti
    « Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2013, 20:58:31 »
  • Publish
  • E ovo zvuci kao nesto za mene ...JEDVA cekam da cujem komentar
    I nadam se da nece poraditi na tome da ne ubija atomizere jer to ce znaciti da ce promeniti aromu a to ne bi bilo dobro
    Nije problem ocistiti gen za neki minut a da se ima pravi osecaj (velika prednost genesisa)

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 00:44:40 »
  • Publish
  • Cigarillos bukvalno kao cigareta i to ubija i na CC-u. Probao sam da dripujem na 510 ali prejak ukus cigarete. Guevara je jos jaci i ostriji ali sam ga probao samo na 510. Cak mi se i ne svidja to koliko me podseca na cigaretu, taj ukus sam trazio kada sam pocinjao sa parenjem, sada mi ipak mnogo vise prijaju neke lepse/finije arome.

Inace, 510 mi je 2 sata pred smrt tako da i nije najmerodavnije... ali je CC sa novom glavom stavljenom samo za El Toro.

Ovo su samo prvi utisci, totalno neutemeljeni nekim duzim parenjem.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2013, 01:13:20 »
  • Publish
  • Mozda sam i ja usao u tu fazu a da neznam ali generalno tezim ka takvim aromama
    Bas si me zaintrigirao sa ovim Hmmmm

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2013, 01:20:56 »
  • Publish
  • Sutra/preksutra ti proazim kroz kraj pa mozes da probas, da ne bacas pare ako ti ipak ne odgovara.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2013, 11:54:28 »
  • Publish
  • Hvala puno na predivnom gestu . Imas PP

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2013, 18:33:10 »
  • Publish
  • Za mene kao osobu koja voli (ili bar smatra da voli) duvanske arome ovo je previse duvansko.  :Scratch-Head:

Ne volim vocne, kremaste i razne druge tecnosti, ne volim ni parfimisane... volim duvanske arome... odnosno ono sto smo mi vaperi navikli da su duvanske, bez obzira o kom proizvodjacu tecnosti se radi. Sa El Torom je potpuno druga prica.

Da sada tek pocinjem da parim ovo bi mi bila verovatno idealna tecnost koliko podseca na cigarete. Obzirom da je davno proslo to vreme kada sam imao nostalgiju za analognim i kada mi je njihov ukus bio lep, shvatio sam da mi takva tecnost sada kada sam je nasao uopste ne odgovara.

Kvalitet tecnosti je izvanredan, tu nema spora niti zamerki. Uopste nije do tecnosti vec do mene. Nakon skoro pa celodnevnog parenja smucilo mi se.  :spank:  Obe tecnosti imaju veoma izrazen duvanski ukus, samo sto je Cigarillos blizak nekim light cigaretama dok bi Guevara poredio sa nekim veoma jakim cigaretama. Jakim po ukusu koji se oseca i after taste-u koji ostaje u ustima... ista ona jeziva gorcina kao posle analognih... sto se tice TH-a on uopste nije preterano jak (ni na 18mg/ml) ali je sasvim dovoljan zbog same arome... u suprotnom mislim da ne bih uspeo da vezem ni ovih 10 sati parenja. Takodje, tecnosti su veoma suve, sto dodatno pridodaje duvanskom ukusu ali i tom neprijatnom osecaju koji ostaje u ustima.

Mislim da bih najbolje docarao ukus kada bih napravio paralelu sa Halo tecnostima koje su mi se pokazale kao ubedljivo najbolje i najlepse od svih do sada probanih, pogotovu Torque56 i HX3, i koje su najmanje parfemisane i vestacke od svih, a nakon 10h parenja ovog cuda deluju do zla boga parfemisano.  :sleep: 

Cini mi se da se nista osim duvana i ne oseca, nema nekih drugih primesa. Eventualna truncica (bukvalno) nutty ukusa negde dalekoooo u pozadini kod Cigarillosa. Mada treba uzeti u obzir da ja nisam osoba koja primecuje te sitne nijanse i finese. Osecam, po pravilu, glavnu aromu i one pratece koje su jasno definisane i izrazene... nije vazno da li se osecaju jace ili blaze, samo da su jasne... ostale note koje su negde izmesane i maglovite, za razliku od nekih drugih vapera ne osecam... niti ih osecam i nakon necijeg utiska i opisa kada jasno navede koje sve arome oseca.

Obicno ne dozvoljavam sebi da komentarisem tecnosti nakon samo par sati parenja, ali je utisak koji sam stekao pareci El Toro toliko jak da sam morao. Naravno, nastavlja se parenje pa cemo videti da li ce se (i sta) promeniti u utisku.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2013, 12:59:36 »
  • Publish
  • Moram da zahvalim Mesecaru na degustaciji. Ovo su definitivno arome koje zasluzuju paznju u svakom smislu.
    Ne volim nesto da komentarisem arome jer to je toliko individualno da nema granica.
    Za  mene su ovo fenomenalne arome i mozda naj duvanskije koje sam probao. Prva stvar koja mi se svidela je da povucem dim i ostanem na tome jednom dimu, nemam potrebu da povucem drugi treci . Stvarno mogu da pusim kao cigaretu koja je stalno zapaljena i lezi u pepeljari . Definitivno je Gevara nesto za sta bi se odlucio za kupovinu dok je Cigarilos ipak nesto blizi tecnostima koje smo navikli da parimo.Gevara je nesto suvlji i oporiji.
    Moram da priznam da nisam siguran da bih i jednu mogao da parim svaki dan po ceo dan isuvise sam se navikao na ove nase sladunjave arome koje svi parimo. Ali da se nadje kad dobijem tu zelju za promenom ili kad pozelim pravu cigaru
    Stvar navike je cudo ;D
    Stvarno ne zelim da ulazim u opisivanje ukusa jer rekoh vec u trecoj recenici INDIVIDUALNO
    Preporuka za mene licno je MORAM da nabavim.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2013, 16:07:21 »
  • Publish
  • Citat
    Moram da priznam da nisam siguran da bih i jednu mogao da parim svaki dan po ceo dan isuvise sam se navikao na ove nase sladunjave arome koje svi parimo.

Upravo to je i meni najveca "zamerka", kao sto vec rekoh, da tek pocinjem da parim verovatno bi mi ovo bila idealna tecnost... nakon skoro 9 punih meseci i tecnosti na koje sam se navikao, ukus mi je isuvise duvanski.

Cigarillos mi se svidja jer je blazi i manje suv a i dalje ima izrazen duvanski smek i mogao bih da ga parim mozda i celodnevno... ali Guevaru ne bih vise nikad narucio, previze suva, previse opora, previse duvanska tecnost... i pritom ima neki meni neprijatan ukus koji se oseca prilikom izbacivanja pare.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    Re: Odg: El Toro tečnosti
    « Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2013, 21:41:25 »
  • Publish
  • Moram da zahvalim Mesecaru na degustaciji.

Zaboravih da zahvalim - nema na cemu. ;)

Zadovoljstvo mi je sto sam sa uvazenim clanom parilacke zajednice poznatim pod nazivom Chaduri i nasim mahnitim kupovinama neprobanih tecnosti uspeo da koliko-toliko priblizim (nekima opisno dok su neki i probali) i par nekih drugih, u svetu vapera poznatijih (pritom odlicnih, sem ePipe tecnosti ::)) tecnosti koje ce neko mozda u buducnosti redovno koristiti. Sutra-prekosutra je na redu predstavljanje jos dve vrhunske (teorijski, videcemo sta praksa kaze) tecnosti cenjenog proizvodjaca, a za 10-ak dana i jos 7 tecnosti americke "zvezde u usponu" u proizvodnji tecnosti.

Opsirnije o svemu (pa i o kojim tecnostima se radi) pisacu u odgovarajucim temama kada stignu. ;D

Sent from my LG-P700 using Tapatalk 2

Van mreže Puk. Hans Landa

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +9/-0
    • Pol: Muškarac
    • Džaba široka ramena kad su muda malena
    « Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2013, 22:33:29 »
  • Publish
  • Ima li nesto od tih tecnosti na prodaju :th_coffeetime:

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    Re: El Toro tečnosti
    « Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2013, 23:36:41 »
  • Publish
  • Nema. Halo sam stavio jedino u oglase, nesto otislo a nesto se i od onog sto mi se nije dopalo svejedno poparilo. :))

Ove ePipe i Guevaru sam prosledio dalje nenormalnim ljudima kojima su se dopale ::) :o :P

Van mreže Puk. Hans Landa

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +9/-0
    • Pol: Muškarac
    • Džaba široka ramena kad su muda malena
    « Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2013, 23:38:37 »