Autor Tema: Proizvodi za izbegavanje  (Pročitano 3098 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10673
  • -Receive: 10217
  • Ugled: +21969/-0
Proizvodi za izbegavanje
« poslato: Oktobar 15, 2016, 17:47:18 »
Kupih jedan ocajan klon, i pade mi na pamet da bi trebali da imamo jednu temu u kojoj mozemo skrenuti drugima paznju na neki proizvod koji je stvarno los. Razumljivo je da ne treba ocekivati previse od klona koji kosta 10 i vise puta manje od originala, ali ni tih desetak dolara niko od nas nema za bacanje. Evo jednog primera bacenih para:

https://www.fasttech.com/p/5810400

Utoliko gore sto sam ja kupio 3 komada ;D  Stvarno nisam ocekivao nista narocito od ovoga po ovoj ceni, kupio sam ga pre svega zbog tankica koji se ne mogu naci posebno a da su koliko toliko povoljni i kvalitetni. Prehodno sam sa 3fvape kupio ovakav tankic, koji je posle dva odvrtanja pukao na navoju. Ideja mi je bila da iskoristim tankice za moju kaju koju koristim, a baze nek se nadju... Medjutim, ovde je upravo tank najmanje upotrebliv deo. Zid na tankicima je toliko debeo, da sa njim stane jedva malo vise od 0.5ml. Poredjenja radi u isti takav tankic sa 3f stane gotovo 2ml. A da ih covek pita: zasto su tako debeli zidovi? U slucaju pada to mu svakako nece mnogo pomoci, jer ce puci tamo gde je najtanji - pored navoja. Pored toga, tankovi su odvratno obradjeni, primetne su neke duboke uzduzne brazde a debljina zida je neravnomerna, pa negde viri ban atomizera a negde ne. Sama konstrukcija baze nije losa. Vertikalni kanali su taman, dovod vazduha je 2mm, ali cemu onda na bazi 3 rupe za dovod vazduha od kojih se na jednoj podesava dovod? Navoji su nenormalno ostri i klimavi, i mislim da bi ih svako smirglanje srubilo do kraja da nista ne bi moglo da se zavrne. Ubedljivo najlosiji i najostriji navoji koje sam video. Aj sto su navoji ostri. Nego je i sama baza na ivicama ostra, da se lako moze poseci i pri odvrtanju sa moda. Baza je sva izrisovana i ekscentricna kao da je obradjivana trljanjem o kamen. I ako je klon upotrebljiv, i verovatno se moze namestiti da lepo radi, ovo je ubedljivo najgori klon koji sam video.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 683
  • -Receive: 1667
  • Ugled: +2820/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Proizvodi za izbegavanje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 15, 2016, 20:21:26 »
evo ja dobih ovaj
https://www.fasttech.com/p/5629600
 kanali su losi(otvoreni skroz),plus pin kratak,rupice za vazduh na dimnjaku visoko itd.izbegavati u sirokom luku

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4912
  • -Receive: 7098
  • Ugled: +7924/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 15, 2016, 20:22:59 »
https://www.fasttech.com/p/2019500
Baza je u sustini funkcionalna ali daleko od toga da je dobra -  otvor za vazduh je 1,3mm i dosta visoko postavljen pa je i mogucnost razbusivanja ogranicena,kvalitet navoja i celokupne zavrsne obrade nije bas na visokom nivou a uz to je jos i osnova za delic mm uza od vecine tankova pa se vidi prelaz.Za 4$ mozda i moze da prodje ali ko zeli nesto da valja neka potrazi na drugom mestu.

https://www.fasttech.com/p/3459301
Drip tip je ok sto se tice masinske izrade ali stize sa nekim ogromnim gumicama tako da nije mogao da udje ni u jedan od 15+ atomizera koje sam probao.To nije neki veliki problem ali eto,da se pomene.

https://www.fasttech.com/p/1766601
I ovaj atomizer je funkcionalan ali kvalitet izrade je prilicno los.510 je veoma kratak pa verovatno nece raditi bas na svakom modu.Metal kape je razlicite nijanse od ostatka atomizera,svi navoji su ostri i celokupni utisak je nekako ... nikakav.U odnosu na drugi Ruzgar ( sku 3789701,cak i jeftiniji od ovog) koji takodje imam losiji je u svakom pogledu,jedino staklo deluje bolje obradjeno.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Samo jako
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 15, 2016, 20:39:36 »

https://www.fasttech.com/p/2019500
Baza je u sustini funkcionalna ali daleko od toga da je dobra -  otvor za vazduh je 1,3mm i dosta visoko postavljen pa je i mogucnost razbusivanja ogranicena,kvalitet navoja i celokupne zavrsne obrade nije bas na visokom nivou a uz to je jos i osnova za delic mm uza od vecine tankova pa se vidi prelaz.Za 4$ mozda i moze da prodje ali ko zeli nesto da valja neka potrazi na drugom mestu.

Uzeh i ja te dve baze,  na jednoj komora ne moze da se usrafi, a na ovoj ispravnoj kada sklopim ati dimnjak ne dohvata oring ispod drip tipa (bez obzira da li je bell ili full size tank). Problem je sto je navoj na obodu na koji se navija tank previse plitak,  tank bi trebalo da se jos koji mm usrafi. Slikacu u temi za klon kaje.
Rupe sam lako prosirio na 1.8mm, ima dovoljno "mesa".
E sada,  resicu ja to dodavanjem oringa izmedju komore i dimnjaka,  taman ce da ga podigne koliko fali,  ali me zanima da li je i kod tebe tako.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2016, 20:49:07 »
Ne,kod mene je sve ok sto se rada tice.Sve se zavrce,uklapa i sl jedino sto se vidi da nije neki kvalitet.Ni rupu za vazduh nisam dirao,meni je na donjoj granici ali ipak dovoljno.
I sraf za vazduh je neki crni sto rdja i treba ga s vremena na vreme ocistiti (ili zameniti odmah sa boljim) jer ako duze stoji nece ga vise niko odvrnuti  ;D

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • Samo jako
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2016, 13:51:12 »
Uzeo sam i ovaj tank:

https://www.fasttech.com/p/4185101

I ne kapiram kako se koristi :D

Duzina tanka je 28mm, standardni tank za kaju je 34.5mm, a nano je 24.2mm.
Sa duzim chimneyem ode do drip tipa, ne moze se ugura, kratki ne dohvata oring na kapi. Ma nije ni blizu kape.
U kojoj kombinaciji se koristi ovaj tank? @LiberPrint ti si probao sve varijante tankova, mozda znas.

@bobpp sredio sam onu bazu, izgubio sam 2 sata pazljivog turpijanja, odvrtanja i zavrtanja, ali se sada donji deo chimneya lepo srafi. Otvorio sam i ticket kod FT-a, mozda se ogrebem za jos jednu bazu. Imam zuljeve po rukama, zasluzio sam :)

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2016, 14:14:00 »
Treba ti izdubljen sa proširenim unutrašnjim prečnikom drip tip kao za "five pawns". On obuhvati duži dimnjak.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2016, 18:28:58 »
Ili lepo kupis Tube,tamo ide taj od 28mm. Steta da se baci dobar tank... ;D

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • Samo jako
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 17, 2016, 19:11:48 »
Imam taj drip tip,  ali nisam sa njim probao niti obratio paznju. Hvala Joe.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk