Autor Tema: Iskreno o mix-evima  (Pročitano 16257 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Odg: Iskreno o mix-evima
« Odgovor #45 poslato: Jul 15, 2017, 21:26:09 »
  • Publish
  • Mozda sam pomenuo negde, ali ja sam se teskom mukom privikao na mikseve jer sam dugo koristio fabricke. U pocetku sam bas imao poteskoce, jer je mojih omiljenih tecnosti nestalo, a i poceo sam ozbiljno da sumnjam u Kineske proizvodjace, a imao sam i osnova. Nekako sam uspeo, ali taj prelazak je bio tezi nego sa duvana na fabricke tecnosti (Joyetech i Dekang) koje mi i danas nedostaju. Takodje, u tim fabrickim s' pocetka sam uzivao i menjao ih iz ciste radoznalosti, a miksevi me brzo smore tako da sam u stalnoj potrazi. Ipak, mislim da je ovako bolje. Verujem da se u fabricke tecnosti dodaje jos nesto, neki stabilizatori, pojacivaci ukusa, antioksidansi ili jbm li ga sta jos, a voleo bih da izbegne sto je vise moguce te hemije.

Inace, sto se tice proizvodnog procesa, pre par godina sam u prepisci sa jednim proizvodjacem dobio informaciju da je proizvodnja tecnosti sasvim drugaciji proces od proizvodnje arome. Zapravo ne postoji aroma kao komponenta ili kao medjuproizvod, vec je tecnost finalni proizvod, odnosno komponente se direktno ekstrakuju u samu tecnost. Sad, mozda je to u PG, u VG, u kompletnu bazu ili ovo uopste nije istina :017:  Ono sto je sigurno jeste to da neka hemija odrzava tecnosti u stalno istom stanju. Fabricke tecnosti ne menjaju boju vremenom, ne tamne, ne menjaju ukus...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5072
    • -Receive: 7635
    • Ugled: +8461/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #46 poslato: Jul 15, 2017, 21:51:51 »
  • Publish
  • Imao sam priliku (istina samo jednom u ove 4 godine) da probam neke uzorke tecnosti iz domace kuhinje koje su ,bar na prvu,imale to "nesto" .Saznao sam i koja je baza u pitanju i koje arome (nista posebno egzoticno,nesto sto svi koristimo -sem ako nije lagao) ali mi je bilo neprijatno da insistiram na otkrivanju tajni,posebno jer mislim da je covek to radio za prodaju.To sam tada pripisivanju pravilnom doziranju ili ne znam vec cemu ali sad mislim da je u pitanju bilo nesto drugo.
    Posto je sasvim sigurno to bila kucna varijanta u pitanju mislim da je stvar bila ili u dodatku necega (sto nije hteo da otkrije)  ili mozda u samoj "proizvodnji".Ovo poslednje kazem jer mi je bilo zanimljivo da uvek ima tecnosti svake jacine taman sazrele pa pretpostavljam da je pre imao gotove mikseve a pri porudzbini samo dodavao nikotin u potrebnoj kolicini nego da je pravio sve sve arome u svim varijantama od 0 - 24 mg u kolicinama za prodaju.
    A zapravo nemam pojma u cemu je tajna... ;D

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #47 poslato: Jul 20, 2017, 22:50:39 »
  • Publish
  • E to "nesto" su imali ketini custom mixevi i bas tu punocu.Znam da je bila fan malo jaceg doziranja,sto je meni u njenoj izvedbi,pogotovu kafa italiana valjda,savrseni leglo.Imao sam par njenih recepata,ali poprilicno slozeni miksevi 5 i vise aroma i nije mi se dalo da se upustam u poduhvat.Mesao sam i svoje gotove mikseve,najprostiji zahvati  ;D ,ali nije to to i kako sam ja tip,moze i loz ulje i evro dizel,zadrzao sam se iskljucivo da DIY,jer kad se navucem na nesto savrseno,a malo mi treba ,tesko se svucem  ;D

Van mreže ezgetap

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 269
    • -Receive: 372
    • Ugled: +372/-0
    • elektronske cigarete CEVKA & KLONOVI
    « Odgovor #48 poslato: Avgust 06, 2017, 16:25:25 »
  • Publish
  • ja sam od početka sa e cig.mnogo pre nego se ambrela pojavila.prirodno prešao sam da mixujem tecnosti.uvek sam bio sumljicav o kolicini nikotina,kvalitetu sastojaka i nikad nisam uspeo da dobijam ono što sam hteo,nego uvek je to bilo ili loše ili ok za parenje.na kraju sam evoluirao,a i zbog raznih najava o zabranama i porezu poćeo sm sam da pravim koncentrate aroma od lišća duvana i da estraktujem i destilujem nikotin iz njih.tek kad sam samo zavisio od propilen glukola i glicerola iz prodavnice nisam počeo da ponovo uživam u e-cig kao nekad u anolognim.sada eventualno kupujem samo neke vočne da presecem po nekad.i samo kayfun i klirovi dual kao kod pro ili geni tanka sa kontrolom protoka vazduha.