Autor Tema: Iskreno o mix-evima  (Pročitano 16203 puta)

Van mreže Prle

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 13
  • Ugled: +1981/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Iskreno o mix-evima
« Odgovor #30 poslato: Mart 09, 2015, 22:54:03 »
  • Publish
  • Lično mislim da nisam krenuo sa miksanjem da bih odavno prestao sa konzumacijom pare i vratio se analognim cigaretama jer mi osim RL Cuban cigar-a retko koja fabrička tečnost prija i retko koju bih mogao da konzumiram ceo dan svaki dan. Ono što miksanje u sopstvenoj režiji pruža je mogućnost pronalaženja individualno idealnog odnosa komponenti u bazi i kombinacija aroma a koje je na tržištu bukvalno nemoguće naći kao posebnu tečnost.

Tako da se opet pokazuje da su ukusi čudo i da ono što je za nekog možda neprihvatljivo  u ovom našem svetu za drugog predstavlja slamku spasa od smrduša i nikako ne treba generalizovati stvari po ovom pitanju.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 190
    • -Receive: 202
    • Ugled: +488/-3
    « Odgovor #31 poslato: Mart 09, 2015, 23:10:39 »
  • Publish
  • Prle

Teshko je, malo smo toga i probali, realno gledajuci, treba para i to dobrih para za kvalitetne tecnosti.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #32 poslato: Mart 09, 2015, 23:34:13 »
  • Publish
  • Kakav je problem nastao @opushteno ? Ne sviđaju ti se DIY tečnosti? Pa kupuj gotove i završena stvar. Nema tu puno razloga za tupljenje jer se ukusi i po ovome pitanju kao uostalom inače razlikuju.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #33 poslato: Mart 09, 2015, 23:38:37 »
  • Publish
  • Eto sad i ti sa problemima, nema problema. Pricamo onako...

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 172
    • -Receive: 21
    • Ugled: +1074/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #34 poslato: Mart 09, 2015, 23:40:26 »
  • Publish
  • Kod mene stvari stoje ovako...

Vremena, utroseno, truda utroseno, para utroseno, ali rezultat su bar nekoliko mixeva koje koristim stalno i na koje sam ponosna, napravila sam nesto po svom ukusu, nesto sto sam zamislila! To me u najmanju ruku cini i srecnom i zadovoljnom, ako dodam na to i ljude koji su imali prilike da probaju i za koje sam sigurna da su bili iskreni u svom odusevljenju, to dodaje dimenziju zadovoljstva! Ja sam taj proces traganja za mixom po svom ukusu shvatila kao kreativni proces, koji me kao takav ispunjava, iako ponekad naporan i dugotrajan, rezultati me na kraju nisu razocarali pa valjda jos uvek imam elana da se kreativno izrazavam kreirajuci nove mixeve... Ono sto bih jos dodala, je da sam svaki svoj mix sama osmislila, ideje su potpuno iz moje glave, nikada nisam posalla od nekog tamo recepta sa interneta, oslonila sam se na svoja cula i svoj ukus, i mislim da je to kljuc za uspeh kada je kreiranje mixeva u pitanju!  :00000003:

Ne mogu da tvrdim, ali da nisam otkrila miksanje kao kreativan proces, mislim da bi mi vape pa cak i fabrickih tecnosti kojih danas ima mali milion dosadio, jer ako ja nisam ukljucena u sam kreativan proces cak i traganje za idealnom tecnoscu posle nekog vremena umori i dosadi...

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Mart 09, 2015, 23:44:51 »
  • Publish
  • koji odnos koristish, baze?

Van mreže Katyyy

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 172
    • -Receive: 21
    • Ugled: +1074/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #36 poslato: Mart 09, 2015, 23:48:25 »
  • Publish
  • Promenljivo, ali zavisi od vremena (retko i od mixa), generalno, da kazem vecinski vg, leti to bude i do 70% vg !

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11110
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #37 poslato: Mart 09, 2015, 23:50:24 »
  • Publish
  • Zakljucak je da sto je covek tolerantniji prem aukusima bolje prodje ;D  Meni je bitno da mi se tecnost svidja, a potpuno mi je nebitno da li je mix ili fabricka. Moj problem je da mi se malo toga svidja. Od probanih vise stotina, ne mogu na orste da izbrojim one koje mogu svakodnevno da koristim, od toga vise od pola ne postoje vise u izvornom obliku. Vec duze vremena, moze se reci da koristim samo TPA M-Type i double, ako ne racunam jos nekoliko povremeno korstim. Da nije bilo joyetech-ovih kikseva, verovatno bi to bile njihovi nekadasnji usa mix i tobacco, mozda i camel i RY4. U prvom slucaju me manje kosta, u drugom bih bio vise zadovoljan jer sam sa njima imao mnogo manje zelje za probanjem. U principu to je dobar rezultat jer sam ja zadovoljan, ali ta pusta zelja za novim ukusima...

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #38 poslato: Mart 10, 2015, 10:02:46 »
  • Publish
  • Meni je ta priča čudna skroz majke mi. To je isto kao da pričamo o hrani. Neko koristi ove namirnice, neko one. Neko voli da sprema špagete sa sirom, neko sa mljevenim mesom a neko kupuje gotovo konzervisano  jelo  jer mu je tako lakše. Samo podgrije. Opet neko ode u restoran i plati skuplje ali ima kompletnu uslugu. Ne mora da pere ni suđe. Čiste ruke i ono, jelo se u rstoranu. A možda je samo loš kuhar. Jer namirnica je na tržištu pregršt. Ipak treba imati znanja za skuhati kvalitetno jelo.

A ni apetiti nam nisu svima isti. Kao ni ukusi. ;)

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #39 poslato: Mart 10, 2015, 10:25:24 »
  • Publish
  • Smuckao jedan od mojih mikseva ...pet degustatora ... svima se svidelo ALI SVAKI doziveo tecnost na razlicit nacin i to do te mere da je po neko osetio ono sto nema u tecnosti ??? ??? ?

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #40 poslato: Mart 10, 2015, 10:38:31 »
  • Publish
  • Ma to je sasvim normalno
    -nije prao zube
    -prao zube
    ...ljutom, slatkastom, il' vec necim...npr cedj...sala
    -nije jeo
    -jeo je
    ...slatko, slano, kiselo, ljuto...il' vec
    -nije pio
    -pio je
    ...sokove, zestinu, pivo...il' vec,,,npr kaficu
    Inace svako na svoj nacin dozivljava tecnost (i prezivljava), vezuje asocijativno za tamo nesto...pa jos ovo navedeno i eto rezultata. Nije bitno sto svako na svoj nacin dozivljava i "vidi", to je normalno, bitno je da li mu prija i odgovara, il' ne!
    Konkretno, ja sam "normalan" tek u popodnevnim satima i tada mogu da kazem nesto o tecnosti, a do tada za istu svasta i to onu koju uredno konzumiram, Tako je bar kod mene. I da, vise volim "domacice" od fabrickih.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11110
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #41 poslato: Mart 10, 2015, 10:44:21 »
  • Publish
  • Pa i domacice su fabricke, ili bi bar trebalo da budu od fabrickoh komponenti, ali su vise kao slagalica. E sad, nekom ispadne po neki elemenat, a neko neki stavi na pogresno mesto.

Van mreže Vladan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +2/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #42 poslato: Oktobar 22, 2015, 22:07:22 »
  • Publish
  • A gde je tu miksovanje kupovnih tečnosti ? Pa to je bezbroj mogućnosti za dobijanje nekih interesantnih aroma.... ako vec ne ide sa miksovanjem baza i aroma. Jes da nije jeftinija varijanta ali bože moj, ipak je na kraju najvažniji onaj osećaj blaženstva kad se povuče muški, a znaš šta te čeka za par sekundi.  :drool:
    Nisam video posebnu temu za ovo, ako sam prevideo izvinjavam se.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: Avgust 07, 2016, 16:41:34 »
  • Publish
  • Tema je stara, ali vazda aktuelna ;D  ovo sto pomenu kolega gore, kupio vec gotove tecnosti i onda pravio neke kombinacije. Ide mnogo mnogo bolje, tu se vec moze dosta dobro procijeniti sto se zeli uopste dobiti od nekog miksa.

Ako nekome u miksu slucajno fali bas dobar smek duvana, mozete probati od dekanga neki. Dekang ima ostar duvan koji se dobro uklapa.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5065
    • -Receive: 7625
    • Ugled: +8451/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #44 poslato: Jul 15, 2017, 15:51:32 »
  • Publish
  • Liber je vise puta pomenuo (a ja sam sklon da se slozim) da "fabricke" tecnosti imaju neku "punocu" koja DIY varijanti nedostaje iako koristimo iste komponente pa cak i iste odnose izmedju njih kao proizvodjac.Ovde pod "proizvodjacem" mislim pre svega na velike kompanije koje prave znacajnije kolicine tecnosti tipa FA,Dekang,Hangsen... pre nego na USA manufakture koje nisu mnogo razlicite od DIY homemade miksera sem sto su komercijalne.

Postoji vise teorija zasto je to tako ali je sve u domenu nagadjanja jer oni koji to znaju (proizvodjaci),naravno,nece da kazu.

Jedna od teorija je da se u fabricke tecnosti dodaje i mala kolicina dodatka za poboljsanje ukusa (tipa EM,MM i sl.) a kojeg u samoj aromi nema jer sa istom zapravo i nema veze - to je dodatak tecnosti a ne aromi,tj ne samom ukusu na koji i nema puno uticaja.Pri pravilnom doziranju ovi dodaci ne menjaju sam ukus vec pre menjaju nasu percepciju istog.

Sledeca teorija se odnosi na sam proces proizvodnje.Postoji misljenje da je redosled dodavanja sastojaka takodje veoma bitan i da se u indistrijskoj proizvodnji prvo mesa aroma sa cistim PG (ili VG ili oba) a nikotin i voda se dodaju naknadno,posle inicijanog "steeping"-a.Razlog je (sem prakticnosti-lakse je zadovoljiti povecanu potraznju za odredjenom jacinom tecnosti baratanjem samo nikotinom nego proizvodnjom "od nule"za svaku jacinu ponaosob) navodno i to sto se molekuli arome razlicito vezuju i ponasaju sa razlicitim komponentama,odnosno imaju (navodno) najveci anfinitet prema vodi pa sledi PG i na kraju VG.Ne znam koliko je to tacno ali postoji i takvo misljenje.Takodje se tvrdi i da prisustvo nikotina kao i oksidacija istog ima odredjeni uticaj na aromu,njenu sklonost ka vezivanju kao i na konacni proizvod.Opet kazem,ne razumem se dovoljno u hemiju da bih znao koliko je ovo tacno vec samo prenosim sto sam cuo.

Treca teorija govori o samom nacinu mesanja - koriste se veliki mikseri kapaciteta stotina ili cak hiljada litara koji tokom duzeg vremena mesaju komponente u sporom ritmu (uz prisustvo vazduha ili bez) a moguce i na odredjenoj temperaturi sto doprinosi ravnomernoj raspodeli svih sastojaka koju je u kucnim uslovima tesko postici.

Cetvrta bi verovatno mogla biti da aromu ne dodaju kao mi,u vidu koncentrata,vec svaku komponentu posebno,mozda i vec rastvorenu u PG (VG) i na taj nacin "sklapaju" tecnost...

I tako dalje...Teorija postoji gomila ali mi se cini da to i nije toliko neka velika tajna u sastavu koliko je mozda do samog procesa proizvodnje.Svako ko je pokusao da reprodukuje neki fabricki kolac ili cokoladicu cak i sa istim sastojcima susreo se sa takvim problemom - nedostatak kontrole temperature kuvanja,brzine mesanja itd dovodilo je do razlike i u ukusu i u izgledu.Obicno u korist fabrickih  ;D