Autor Tema: Iskreno o mix-evima  (Pročitano 17448 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11252
  • -Receive: 10724
  • Ugled: +22476/-0
Odg: Iskreno o mix-evima
« Odgovor #15 poslato: Januar 15, 2013, 13:55:15 »
  • Publish
  • Zaboravio si mikser :dance:

Van mreže vlaves2000

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1371
    • -Receive: 2211
    • Ugled: +3462/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #16 poslato: Januar 15, 2013, 14:02:47 »
  • Publish
  • da zaboravih mixer :spank: , zena mi je fizikohemicar i malo sam se konsultovao sa njom po pitanju dali se dodaju neki aditivi da bi se zaustavio proces ili se on zaustavlja sam od sebe, kako kod svih hemikalija tako i kod ovih proces se zaustavlja sam koliko sam ja razumeo. Analiza koja je radjena na VMA, i jos nekim vrhunskim evropskim laboratorijama na gotovim fabrickim tecnostima, je pokazala da u tim tecnostima ima pg, vg, H2O, nikotin i aroma, i da nema niceg stetnog osim ako izdvojimo nikotin kojeg ima u mnogo manjim kolicinama nego u duvanu u kojem ima jos preko 3000 raznih drugih otrova od kojih su mnogi kancerogeni a kako su zadnja ispitivanja potvrdila ima i radioaktivnih elemenata.

Van mreže lazar

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 1
    • Ugled: +3/-1
    « Odgovor #17 poslato: Januar 15, 2013, 14:51:30 »
  • Publish
  • Ja planiram da nabavim nesto tipa "Sucralose Sweetener Drops ili  Sweetener Drops   pa da vidim kakav ce ovo efekat imati na ukus tecnosti. 

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: April 14, 2013, 22:00:14 »
  • Publish
  • Miksanje se definitivno isplati. Realno 10ml tecnosti iz domace radinosti kosta 30-70 dinara u zavisnosti od aroma, baza i jacine, naspram 300-500 koliko kosta 10ml originalne tecnosti. Medjutim, meni se definitivno ne isplati i definitivno dizem ruke od daljnjih pokusaja, bar dok nam ne bude poznato koja je to komponenta koja nedostaje. U prethodnih godinu dana probao sam sve moguce arome: inawera, fa, tpa, vz, ecigexpress, lorann, capella, hasegawa... na svim mogucim bazama sto originalnim sto kombinovanim sa domacim pg/vg-om, i uvek su rezultati bili porazavajuci. Uvek sam te mikseve koristio samo nekoliko dana, posle cega sam prestao u potpunosti da osecam aromu, a cak mi je bilo potrebno da prodje neko vreme da mi se vrati osecaj i za originalne tecnosti. Posle nekog vremena sve se zaboravi, procitam negde opis neke arome i ponovo narucim i uvek isto. Neke arome mi se toliko svidjaju da mi prosto bude krivo sto mi se aroma izgubi, pa bih stvarno voleo da saznam sta je to sto nedostaje, ili mozda nema pomoci? Mozda je istina da proizvodjaci ne prodaju iste arome koje stavljaju u svoje tecnosti i iste baze, inace nebi bila tolika razlika u ceni?

Ono sto sa primetio za vreme mojih pokusaja, jeste da se svi miksevi bolje ponasaju, odnosno da je gubitak arome manje izrazen ne vecim naponima. Inace ne koristim VV/VW sprave, ali sam primetio da mi ukus bude relativno dobar kad je baterija skroz puna, pa sam probao da mikseve koristim na robustu koji inace koristim najcesce kao merni instrument, na naponima oko ili preko 4V. I dalje mi se aroma gubi ali se taj nedostatak donekle nadoknadjuje jacim TH. Originalne tecnosti koristim na ego baterijama i najcesce bateriju potrosim do kraja, sto je sa miksevima neizvodljivo. Da li je ovo mozda razlog koriscenja VV/VW modova najcesce kod korisnika koji sami miksaju tecnosti?

Moje neuspele mikseve sam najcesce poklanjao prijateljima koji su u glavnom korisnici fabrickih modela i ego baterija, i najcesce ni oni nisu mogli da ih koriste posle nekoliko dana. Vecina su kao i ja u pocetku bili odusevljeni ukusima da bi im se posle nekog vremena u potpunosti izgubila aroma. Medjutim, medju naprednim korisnicima koji imaju napredne VV/VW sprave ili umeju i imaju na cemu da smotaju setap sa malim otporom, ove tecnosti su dosta koriscene i veoma cenjene.

Ova tema nam je lepo krenula ali je nekako utihnula, a do neceg konkretnog nismo dosli. Ovo sam napisao kako bih pokrenuo ponovo ovu temu, u nadi da neko ima neko novo saznanje.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #19 poslato: April 14, 2013, 22:17:00 »
  • Publish
  • Cinimi se da ti fali vanile i to mnogo vanile u miksevima.U svim Dekang tecnostima mi se oseti ta vanila u pozadini,mozda ti to fali kod home made mikseva.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: April 17, 2013, 15:16:14 »
  • Publish
  • Da se ne ponavljam evo jedne prepiske sa jednog chata na ovu temu. Citah odozdo na dole. Sinisa pomaga!!!! ;D ;D ;D

[/size][/color]
    vlaves2000 [17|Apr 15:08]:
    pa jedino ko moze da zna i kaze sta fali miksevima je sinisa ali verujem da je to strogo poverljiva tajna koja se cuva
    LiberPrint [17|Apr 15:08]:
    a siguran sam da je taj nedostatak arome odgovoran za potrebe za sto vecom snagom
    LiberPrint [17|Apr 15:07]:
    ovako mi cuclamo i trpimo i gruvamo volte, vate i secemo otpore
    LiberPrint [17|Apr 15:07]:
    i da ponudi proizvod, bazu, aromu, aditiv... koji ga resava
    LiberPrint [17|Apr 15:06]:
    da se malo vise zalimo neko bi se potrudio da resi problem
    LiberPrint [17|Apr 15:05]:
    ali jebeni faktor zasicenja
    LiberPrint [17|Apr 15:05]:
    mozes sam sebi da zamiksas sta pozelis
    LiberPrint [17|Apr 15:04]:
    tpa arome su extra i pruzaju mnogo vecu slobodu
    LiberPrint [17|Apr 15:04]:
    samo hocu da kazem da mixevima nesto fali i da bi voleo da znam sta
    LiberPrint [17|Apr 15:03]:
    Jeste individualnost, ali ja o tom faktoru zasicenja nigde nista nisam cuo osim na forumima, a u direktnom sam kontaktu sa dosta korisnika
    gibalan [17|Apr 14:44]:
    individualnosti
    gibalan [17|Apr 14:43]:
    dobro, opet se vrti ona stara konstatacija o individualnost
    LiberPrint [17|Apr 14:42]:
    mada sam jedino joyetech koristio 3 meseca jednu istu aromu i vise puta po duze od 1 mesec, pa su mi zato one reper
    LiberPrint [17|Apr 14:42]:
    ja sa joyetec-om nemam taj problem a ni sa vecinom originalnih tecnosti
    gibalan [17|Apr 14:20]:
    samo, stalno je prisutan faktor zasicenja..bar kod mene
    gibalan [17|Apr 14:20]:
    onda ti definitivno smeta nesto i pari sta ti odgovara
    LiberPrint [17|Apr 14:19]:
    bez obzira na bazu i bez obzira na aromu
    LiberPrint [17|Apr 14:18]:
    od svih mikseva non stop nesto kasljucam i non stop nesto iskasljavam
    LiberPrint [17|Apr 14:18]:
    od joyetecha, dekanga, hangsena, orig. fa, orig inawere, hasegawe... takodje nikad
    [/size][/color]
    LiberPrint [17|Apr 14:17]:
    od cigara se nikad nisam zakasljao

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: April 17, 2013, 15:22:45 »
  • Publish
  • Ko o cemu -  baba u ustipcima, ali samo pokusavam da nadjem resenje i svima nam olaksam muke sa miksanjem, pa bi bilo pozeljno da se ukljuci svako ko ima neku korisnu informaciju ;D  Mozda jednostavno FA baze imaju to nesto vec u sebi? Jel probao neko FA baze sa nekim drugim aromama?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #22 poslato: April 17, 2013, 16:10:02 »
  • Publish
  • Iskreno, mislim da je ovo sa tečnostima isuviše individualna stvar.

Van mreže tataenozec

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +2/-0
    Re: Iskreno o mix-evima
    « Odgovor #23 poslato: April 17, 2013, 16:33:29 »
  • Publish
  • @Libeprint
    Ti o uštipcima, a ja o JT Tobacu
    Za ovih par meseci sam izmiksovao x kombinacija, što jedne baze što druge, kojekakve arome, ko zna koje sve doze, razne kombinacije Pg vs Vg... Ali jok!

Nikako i nikako, da uspem i kažem " e to je to što si tražio"....

I zato i pored svih para koje sam dao na baze i arome, ja uvek držim da strane Jt tob, i u trenucima kad mi dođe da sve mikseve pošoram kroz pendžer, ja izduvam, nalijem Tob i opustim se :)

Al ne predajem se... Pa i ćoravav koka ubode jaje!  Sad imam jednu interesantu turu umiksovanu, videćemo...

( ma lol, pa ovo kažem svaki put)  :D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #24 poslato: April 17, 2013, 17:21:36 »
  • Publish
  • Pre godinu i po je bio problem napraviti bilo šta. Sada je problem ubosti pravu kombinaciju, nijansu. Ipak napredujemo.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 191
    • -Receive: 204
    • Ugled: +490/-3
    « Odgovor #25 poslato: Mart 09, 2015, 21:49:09 »
  • Publish
  • Ovo je odlicna tema. Bez shale, prosto je nevjerovatno da poslije toliko i toliko aroma i baza, sanse nije bilo da sam mogao potrefit neshto iole ok za duze parenje.Da ne svate pogreshno forumashi koji tek ulaze u svijet parenja, ali napraviti bas kvalitetnu tecnost je prava zagonetka. Lako je na pocetku; osjecaj kad se ostave analogne, pa osjecaj kupovine opreme, pa miksanje, sve je to neka pozitiva koja drzi sve pod kontrolom koji mjesec. Dodje onda i koji mjesec kad cojeku prija i da malo ushtedi koji dinar, pa na silu pari neke divlje mikseve, bolje reci buckurise. Ali tinja onaj osjecaj da neshto nije ok!! E tu se javlja zacarani krug, tj. kupovina nove opreme, i sve ostalo. Od prije neki dan i ja sam odlucio da stavim tacku na svaki moguci pokusaj da napravim bilo kakvu tecnost. Sanse nema, da cu vise isprobavati nit arome nit baze. Kad se sjetim koliko sam vremena potrosio a i zivaca, cekajuci da neshto stigne ili sazrene, da primim platu, da opet neshto kupim, Ne vise!!, zavrsio sam tu emisiju, sad da me neko pita, nikome ne bih preporucio da miksa, nikome. Cast izuzecima, ima ljudi koji su uspjeli, talentovani... cast onima koji su stvarno zadovoljni. Jednostavno ja licno, vise ne vjerujem da se dobra tecnost moze napraviti "kapanjem" u  bazu. Mozda se moze neshto uraditi kombinacijom vise kvalitetnih aroma, ali sve to trazi vremena i zivaca a bogami i novaca. Nekad je falilo opreme, danas je sva oprema ekstra, sve radi savrseno. Moje mishljenje je ako se javlja nezadovoljstvo ili prestanak parenja to je iskljucivo zbog tecnosti. Malo sam se bavio i matematikom, isprobavajuci raznorazne arome, baze, opremu.... dosao sam do zakljucka da sam velike pare dao za NISTA!!

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1698
    • -Receive: 701
    • Ugled: +2201/-0
    « Odgovor #26 poslato: Mart 09, 2015, 22:26:12 »
  • Publish
  • Uf,ja sam vise puta spomenuo da za malo nisam prestao sa parom bas zbog aroma.Mislim da je greska misliti da ne moze da se napravi mix koji prija.Ako nista drugo uvek je identican ukus sto nije bas pravilo sa fabrickim tecnostima iz Kine.Ja recimo nisam nasao neku dobru fabricku tecnost zadnje vreme.Vise mi prijaju moji miksevi.Jeste da mi je trebalo vise od godinu dana da pronadjem nekoliko aroma koje mi se svidjaju.Da se razumemo pricam iskljucivo o duvanskim aromama,vocke i ne duvanske arome mi manje vise prijaju kod svih proizvodjaca

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #27 poslato: Mart 09, 2015, 22:39:26 »
  • Publish
  • @Opushteno
    Pa nisi protracio niti pare niti vreme ...nesto si naucio nesto isprobao i barem znash o cemu se tu stvarno radi ...ima jako puno finesa da bi se dobila dobra tecnost ...mimo osnovnog znanja sta i kako ima jedna sitnica a ona se zove rafirman ili kako se obichno u danasnje vreme kaze :)) osecaj za filing  xa xa uvek se nasmejem na to ali dobro to je za DRUGU TEMU ...
    pA KOLIKO KUVARICA ILI KUVARA AMATERA MOZE DA SPREMI FENOMENALNO JELO ....SKORO NIKO odnosno jako mali procenat pa cak i profesionalci zaostaju a opet neki dunster spremi nesto da padnes na dupe ...tako i ovo
    Za zadnjih 6-7 godina parenja ako sam ubo jednu ...dobro mozda dve arome koje mi odgovaraju fabricke i da ne miksam morao bih se povinovati tome sto mi se nudi a ne zadovoljava me skroz. Tako da za mene jedino postoji miksanje a i tu sam postigao za sebe tri moja miksa koji su za mene fenomenalni za svaki dan i po ceo dan i mozda jos jedno 6-7 odlichnih ali i to je doslo tek posle nekoliko godina miksanja

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Mart 09, 2015, 22:49:38 »
  • Publish
  • Ova tema je zapoceta pre skoro dve godine, u medjuvremenu sam ja pronasao arom koje mi odgovaraju, odnos baze koji mi lezi i generalno sam zadovoljan svojim miksevima. Ipak, po nekad mi fali nesto od onih tecnosti koje sam koristio na pocetku, ali te tecnosti vise ne postoje, ili bar ne u tom obliku. Sad, posle toliko vremena, mogu da kazem da je miksanje koliko god jeftino izgledalo, prilicno skup sport, osim za nekoga ko moze da trosi sve sto mu dodje por ruku, odnosno postane isplativo tek onda kad pronadjes odgovarajuce arome. Veliki problem je i prilicno divlje trziste aroma na svetskom nivou, jer svaka susa pravi aroma, mada i sa tecnostima je prisutno divljacenje u nesto manjoj meri. Asocijacija na divljacenje sa aromama su mi u startu IW i OOO. Prvi koji imaju 1000 aroma i 5 upotrebljivih, a drugi koji bezobrazno i bez imalo osecaja miksaju arome drugih proizvodjaca, razblazuju ih i prodaju pod svojim brendom. Takvih primera ima mnogo, u stvari u vecini su. Jos jedan problem je sto u poslu sa tecnosnostima kompletan marketing se odvija preko foruma i recenzenata (citaj jeftino ili za DZ), pa svaka dijabola nesto zabrce, nadje tri budale da talasaju po forumima, ti cujes negde za to, potrazis preko google-a i nadjees njihove baljezgarije... A mi takvi kakvi smo, narocito ako su arome povoljne, odmah: daj, narucuj, dobri utisci, nije skupo... I tako vrlo cesto kupujemo nista za male pare, a to kad se skupi ispadne prilcino skupo nista. Svi mi imamo pune fioke mikseva, tecnosti, aroma, koje nikada necemo potrositi, a kad se to sve sabere, to su pare. Veliki problem smo i mi sami, jer su nam vrlo cesto nove arome senzacija za cula, pa odusevljeni prospemo svoje prve utiske. Posle, kada nam se te arome ogade, gurnemo ih u fioku i vise ne napisemo ni rec.

Generalno je vrlo lako pronaci dobre arome, jer to su one arome koje se stalno provlace kroz postove, o kojima se stalno pise. Najveci problem je sto ih je jako malo, a mi stalno trazimo vise. Definitivno nije lako napraviti dobru aromu, a narocito zato sto odredjene hemikalije ogranicavaju njihovu proizvodnju, odnosno neke koje su nama ulsne su neprihvatljive za inhaliranje.

I ako sada imam sasvim dovoljno mikseva koji mi se svidjaju, i ako mi se moji miksevi vise svidjaju od velike vecine gotovih tecnosti usta je ulozeno mnogo vremena i truda, ipak sam do nekle misljenja kao i ranije da proizvodnja tecnosti nije samo aroma +  baza. Ipak u to treba uloziti dosta truda, pogoditi idealan odnos, ozbilni testirati, mozda u nekim slucajevima dodati jos po nesto... Probao sam mnogo gotovih tecnosti i mnogo aroma, i u celini sam pronasao mnogo vise upotrebljivih tecnosti nego aroma. Za njih je neko ulozio trud, neko ko nije citao po forumima: dodaj tri kapi, ma nije tri mora bar 8... Vec je na njihovo razvoju radio tim strucnjaka za ukuse. Ovo samo iz razloga sto su tecnosti i dalje masovnije prodavan proizvod u koji je potrebno uloziti mnogo vise truda, rada i para pre nego sto se to nazove gotovim proizvodom. Dok arome prodaje kako ko stigne, jer njihovi korisnici nisu previse zahtevni (i onako vecina njih zavrsi u WC solji), nebitna je ambalaza niti ih ko prati i kontrolise, za gotovu tecnost, da bi se prodavala, potrebno je lepo pakovanje, pratcea dokimentacija, odredjene analize i sve ono sto karakterise kompletan proizvod. Kod aroma uvek ima izgovora: nije ti dobra baza, nisi nesto uradio kako treba, omasio si procenat, prljava ti bocica... jer se ipak radi o poluproizvodima, od koga sami, i ako nestrucni, moramo da napravimo finalni.

Sraeca je samo sto je sve to jos uvek dosta povoljno, pa i ako nemamo dobre mikseve trosimo one koje imamo da bi zadovoljili svoju glad za nikotinom, a i nas najgori misk manje smrdi od najbolje cigare. Ipak, mislim da je krajnje vreme da se divljacenju stane na put, ali veliki je problem to sto oni koji to treba da urade ne rade to da bi mi imali bolje korisnicko iskustvo, vec samo da bi nam sto dublje zavukli ruke u dzepove.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 191
    • -Receive: 204
    • Ugled: +490/-3
    « Odgovor #29 poslato: Mart 09, 2015, 22:52:57 »
  • Publish

•   Fusion

A jesam moj brate :Scratch-Head:  uzalud potroseno vrijeme, a tek zivaca.... novac necu ni pominjat. Ne kazem, bilo je tu nekih da kazem ok mikseva. To je sve kratko trajalo, i na silu potroseno. Ne ide moj brate, dzaba :thumbsdown:  pokusao sam da iskombinujem ono sto se moze a kasnije i ono sto se ne moze, ne ide moj burazeru!! :th_coffeetime: