Autor Tema: Kanger T5/eGo CEX  (Pročitano 1853 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11119
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Kanger T5/eGo CEX
« poslato: Januar 14, 2013, 11:17:20 »
  • Publish
  • Nesto staro a novo od kangera. Na oko potpuno identican kao popularni V3, ali potpuno drugaciji. Dotok vazduha je drugacije resen, glava je sasvim drugacija pa mislim da nije kompatibilna sa V3 drugih proizvodjaca, jedino sto je ostalo isto je tuba i kompletan izgled, koji je mnogim korisnicima zadovoljnim CE4 klirom veoma drag. Podataka je jako malo jer je sasvim nov proizvod, uskoro cemo znati vise, za pocetak evo malo slicica:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Kanger T5/eGo CEX
    « Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2013, 19:36:06 »
  • Publish
  • Evo i prvog klipa:

Zanimljivo postavljanje glave. Samo se ugura u leziste, bez ikakvih navoja. Ovo drasticno snizava cenu rezervnih glava, pa je i cesta zamena veoma isplativa.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 20:06:14 »
  • Publish
  • I kada da ga ocekujemo???

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2013, 20:07:17 »
  • Publish
  • Vrlo uskoro :dance:

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2013, 20:08:54 »
  • Publish
  • Hvalalala  :victory:

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2013, 11:55:31 »
  • Publish
  • 'El ti se ne cini da sa ovog videa i slika da je setup u silikonu. Sve je to lepo i krasno, ali sta ce reci Para?!?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2013, 18:44:45 »
  • Publish
  • Jeste setap u silikonu ali mislim da mena opasnosti sve dok se ne topi i ne gori, a za sad se to ne desava. Upravo koristim ovaj klir, ali ga koristim paralelno sa jos dva nova modela pa ne stizem i necu jos da pisem nista dok ne budem imao realniju sliku, za sad mi se cini kao sasvim ok.

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +12/-24
    « Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2013, 22:02:37 »
  • Publish

•    ima vec u prodaji al ja bez garancije ,pa sacekajte Liberovu poshiljku ,meni je sigurnija

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2013, 10:17:58 »
  • Publish
  • Od nekoliko novijih modela klirova koji su mi stigli, ovaj sam ostavio za kraj i resio da mu posvetim malo vise vremena. Ozbiljnije sprave poput vapeonly ce koristiti iskusniji korisnici koji i ako nesto zapne znaju sta treba da "cacnu" da bi resili problem, a i zbog dimenzija prilagodjenim 18650 modovima trziste za njih je prilicno ograniceno i svodi se na vec pomenute "iskusnije korisnike". Osim toga, kod modela kao sto su vapeonli ili evod, princip rada je vec vidjen i postoje veoma male razlike u odnosu na vec postojece modele.  eGo CEX je nesto sasvim drugo. Ovo je model namenjen sirokom krugu korisnika, a zbog malih dimenzija i velikom broju pocetnika i ima jako tesku ulogu: da se probije na trzistu pored modela koji su vec nasli put do srca korisnika i za koje nema mnogo negativnih komentara a sa cenom su veoma prihvatljivi. Direktni konkurenti ovom kliru su pre svega popularni CC, a zatim i viseimeni V3 ciji spoljni izgled je posluzio kao inspiracija, odnosno koji je direktno iskopiran. Osim toga, ovaj klir ima zadatak da progura jedan sasvim novi koncept glava koji ako "prodje" kod korisnika donosi veliko olaksanje sa meterijalne strane, jer su glave duplo ili skoro duplo povoljnije od konkurentskih resenja. Kako bih imao realniju sliku, raspakovao sam paketic od 5 komada ovih klirova i podelio supruzi i prijateljima na koriscenje i posle kraceg vremena pokupio utiske i uporedio sa svojim.

Prvi utisci su da ovaj klir u potpunosti opravdava svoje postojanje i da je na dobrom putu da postane jako popularan. Niko od 5 korisnika koji su ga koristili u poslednjih 24h nije imao neke probleme sa njim, nikakvog curenja, ruznih zvukova, zagorelog ukusa... niti biolo cega neprijatnog sto se moze desiti sa ovakvim spravama. Ne mogu da tvrdim da se neke od tih stvari nece desavati korisnicima posle nekog vremena koriscenja, ali ne verujem nesto vise nego sto je uobicajeno, mada u ovom slucaju, glavu je veoma lako i povoljno zameniti. Sasvim novi koncept glave u silikonu se pokazao veoma dobro, i nikakvih tragova neprijatnih mirisa nije bilo ni kod jednog korisnika. Ja sam cak i ako nepotrebno, odradio i dry burn, nije doslo do topljenja silikona niti bilo kakvih nepozeljnih isparenja, mada sam prekidac zadrzavao prilicno kratko.

Sto se performansi tice ovaj klir je u svemu veoma umeren, cak u nekim segmentima iznad proseka. I ako na oko lici na V3, po performansama se prilicno razlikuje. Povlacenje je veoma lako, jako slicno CC kliru, ali je para prilicno hladnija. Toplina pare je priblizna kao na vivi nova ili V3, ali je aroma bogatija nego na svim pomenutim. TH je prosecan i krece se negde izmedju CC-a i vivi nove. Pare ima u izobilju, cini mi se vise nego na svim pomenutim modelima.

Sto se kvaliteta izrade tice, on je na veoma visokom nivou i na prvu odaje utisak kvalitetne sprave. Nema nikakvih losih spojeva a sama baza je od istog materijala i sa slicnom teksturom kao baza T3 BCC klira. Svi spojevi su dobro zadihtovani i curenja na njima nema ni u najavi. Glava je u potpunosti izradjena od slikona i u nju su umetnuti grejac sa fitiljem. I ako glava isgleda slabasno i mekano, veoma se lako menja i odrzava. Da bi se uradio dry burn potrebno je skinuti gornju gumicu i izvuci gornji struk fibera koji je naslonjen na strukove fibera oko kojih je obmotan grejac. Ovakvo resenje je u zadnje vreme zastupljeno kod vecine kanger-ovih klirova, i ako bi bilo logicno da taj jedan struk ubija aromu, u praksi i nije bas tako.

Ako bi se neko odlucio za reparaciju grejaca, ovo je sigurno rasprsivac na kome je to najlakse uraditi. Dovoljno je namotati kantal oko fibera, krajeve provuci kroz dve rupice u silikonu, skratiti ih i jedan saviti na unutrasnju stranu prema otvoru a jedan na spoljnu. Ovo nikad nije bilo lakse i mislim da ce se u slucaju potrebe svako veoma lako snaci.

Ovo je jedan od retkih klirova kojima je jako tesko naci neku konkretnu manu. Njegov najveci nedostatak je mozda sama cinjenica da se grejac nalazi u silikonu, ali ja zbog ovoga nisam imao nikakve smetnje niti bilo ko ko ga je koristio. Ako je silikon otporan na temperaturu i nema topljenja, a nema, onda ne vidim ni jedan razlog da se ovakvo resenje izbegava, mada ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu. Da dolazi do bilo kakvog sagorevanja silikona to bi trebalo da se oseti i odrazi na aromu, ali to se ovde ne desava. Sto se potencijalnog rastvaranja silikona u tecnosti tice, tu je situacija slicna kao kod drugih klirova, jer je silikon kod svih prisutan pa ne vidim razloga za brigu.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2013, 16:12:32 »
  • Publish
  • Probao sam i ovaj kart i opet zahvaljujući Liberu. Ima sve što treba da ima ovakva spravica. Zapravo ovo je V3 ali nešto ekonomičniji. Ove zamjenske glave su zaista veliki razlog da se ne koristi jedan grejač duže od dva-tri dana. Aroma i para su za svaku pohvalu. Punjenje je sličmno kao kod G5, treba sipati tečnost polagano uz zid tube.
    Ipak par napomena za početnike koji će vjerujem u navećem broju koristiti ovaj klir.

Glava je toliko jeftina da je sasvim nerazumno koristiti je duže od dva-tri dana.
    Ovaj klir se ne može pariti na polupraznim-praznim baterijama, na silu. Ili će doći do curenja. Ovo se veoma često dešava početnicima pa nije na odmet ovo napomenuti još jednom. Naime dok povlačite u bateriji imate slabu struju koja ne može da sagori tečnost i ona će procuriti na konektor.
    U prvom slučaju poslije tri dana korištenja, grejač je obložen prljavštinom i moć grejača je smanjena tako da vam neće momoći ni nova baterija i opet višak tečnosti može dospjeti na grejač.
    Ukoliko se pridržavate ovih par napomena, ovaj klir će bez curenja i bilo kakvih neprijatnosti zadovoljiti i zahtjevnije vapere.