Autor Tema: Bocice  (Pročitano 5124 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11253
  • -Receive: 10731
  • Ugled: +22483/-0
Bocice
« poslato: Septembar 18, 2016, 16:31:37 »
  • Publish
  • Bocice su jako bitna stavka u ovom nasem sportu, a cini mi se da nemamo temu posvecenu njima. Utoliko gore sto je na nasim prostorima gotovo nemoguce pronaci dobre bocice, ili bar nemoguce kod jednog proizvodaca pronaci kompletno dobar asortiman. Do nekle mi je razumljivo da alavi proizvodjaci gledaju da sutede na svemu. Ako im ispadne los kalup koji je najskuplji u procesu proizvodnje oni izbegavaju da ga zamene, da su bahati i boli ih uvo za kupca jer ne postoji bolji izbor... Ali ne razumam drzavu koja dozvoljava da svakavo smece dolazi do kupcaca, sve dok proizvodjacu/prodavcu moze da uzme pare za porez. Jel moguce da te proizvode niko ne kontrolise? U bocice se cesto sipaju opasne hemikalije koje ako bocica curi mogu da ugroze necije zdravlje.

Ovu temu sam pokrenuo sa ciljem razmene iskustava, kako bi izbegli kupovinu losih bocica, onoliko koliko je to ovde moguce.  Ja cu opisati moja iskustva, a nadam se da ce mi se i ostali pridruziti.

Prve bocice koje sam nabavio, sada vec davne 2012, bile su po losem kvalitetu cuvene pazovacke. Tada i nikada vise. Bocice su cisto smece. Ne znam da li su mozda u poslednje vreme popravili kvalitet, ali tada su bile ocajne. Koristio sam od 10 i od 50ml, i vecini sam bacio. Cepovi su ocajni, navoj kao da ne postoji pa je cep moguce samo navuci, cure na sve strane pa je moguce da ako nekome posaljete 50ml necega njemu stigne 10... Ako je kvalitet ostao na tom nivou, a koliko znam da jeste, treba ih izbegavati u najsirem mogucem luku.

Zatim sam poceo da nabavljam bocice od amplasta, i njima cu se verovatno vratiti posto sam isprobao sve ostale meni poznate. Ovo su najbolje bocice koje se kod nas mogu pronaci, bar koliko je meni poznato. Daleko su od savrsenih, ali u drzavi u raspadnom stanju dobro je da i takve postoje. Koristio sam od 5, 10 i 50ml, i najveci problem kod njih su kapaljke. Kod 5 i 10ml je lose  reseno umetanje kapaljke u bocicu, a precnik rupice varira, pa se desava da tecnost prolazi pored kapaljke, a na doziranje kapima slobodno mozemo da zaboravimo. Kod 50 ml je kapaljka nezgodnog dizajna pa nije bas prakticna za punjenje, a takodje ne dihtuje lepo, pa se desava da neka kap prodje pored kapaljke. Inace, cepovi su savrseni i bukvalno nema sanse da bocica u transportu procuri. Sekundarni problem je malo ruznjikav dizajn cepova kod 5 i 10ml, ali meni to ne smeta. Kada bi samo malo bolje resili te kapaljke, bila bi to vrlo dobra i upotrebljiva bocica. Inace, kapaljke su odlicne za punjenje Kayfuna lite, jer vrh tesno upada u rupu za punjenje. Takodje, njihovi vrhovi odlicno mogu da posluze kao cep za punjenje Kaja lite, ako nas mrzi da odvrcemo sraf ili je ostecen navoj.

Od Uniplasta sam najvise kupovao bocice, i njihov kvalitet varira od odlicnog do ocajnog. Ipak, u poslednje vreme je kod njih primetan drastican pad kvaliteta, i toliko su mi muka zadale da ih vise sigurno necu kupovati. Osim mozda od 10ml bez sigurnosnog zatvaraca, koje su jos uvek odlicne, pod uslovom da se i one ne pokvare kao i ostale. Uniplast ima dve linije bocica - sa sigurnosnim zatvaracem i bez. Razlika izmedju bocice od 10ml sa i bez sigurnosnog zatvaraca je kao dupe i oko. Kao da se proizvode na dva totalno razlicita mesta. Koliko je ona sa sigurnosnim zatvaracem losa, toliko je ona druga dobra. Kod bocica od 10ml sa sigurnosnim zatvaracem poklopac preskace, spada sam od sebe, slabo dihtuje, bocica je ruzna i loseg kvaliteta, plastika tanka i bocice cesto busne... Gotovo kao pazovacke. Sa druge strane, bocica od 10ml bez sigurnosnog zatvaraca lepo izgleda, deluje kvalitetno, kapaljka dihtuje odlicno i moze se osloniti na doziranje kapima, navoji na cepu su dobri i dihtuje savrseno... Bocice od 50 i 100ml su istog kvaliteta i imaju iste kapaljke i cepove, pa njih necu razdvajati. U pocetku, poucen iskustvaom sa bocicama od 10ml, kupovao sam od 50 i 100 bez sigurnosnog zatvaraca. Osim sto je kapaljka malo siroka i nezgodna za punjenje atomizera, nisam imao vecih primedbi. Onda, od jedne ture, pocele su da stizu busne bocice. Ne bas tako cesto, ali recimo da su 5% bocica busne na dnu. I onda, presipaj u drugu bocicu gde ti se oko 5ml zalepi za zidove i ne moze da izadje... Sto i nije najveci problem. Desavalo se da rupica bude toliko mala da ne pocne da curi odmah. I onda, napravim tecnost, ostavim na policu, pogledam posle nekoliko dana i zateknem pola bocice i baricu oko nje. Zatim sam kod prijatelja video bocice od 100ml sa sigurnosnim zatvaracem, i prosto se odusevio izgledao i kvalitetom. Nisam mogao da verujem da se to proizvodi kod nas! odmah narucio, i jedno vreme bio jako zadovoljan. Bocica lepa, kvalitetna, kapaljka dihtuje, cep dihtuje... I onda, posle nekoliko narucenih tura pocele su da stizu bocice kod kojih navoj na cepu preskace. Vrlo cesto, cak i ako prekace, bocica ne curi, ali nekad je za potrebe transporta potreno prilepiti lepjivom trakom. Medjutim, odredjeni procenat bocica navoj preskace, i cure. Problem je sto nije problem u cepu nego u navoju na samoj bocici, pa opet presipanje... Najgore je sto je svaka sledeca tura bila sve gora, pa sam na kraju morao i od njih da dignem ruke. Bocica od 10ml je i dalje odlicna. Izgleda da je toliko dobar kalup da ni losom izradom ne mogu da je pokvare.

Na kraju, u ocajanju, krenuh da trazim neku novu kombinaciju za bocice. Bet mi predlozi Mediafarm, i bolje da sam se za brzi voz uvatio :D Bet je koristio male bocice, i one su verovatno ok. Medjutim, ja sam narucio od 50 i od 100ml... Ne znam odakle im ideja da bocica od 100ml treba da ima manji grlic nego bocica od 10? Ljudi moji, to je tako mala rupica da je PG jako tesko sipati a VG nemoguce. Presipanje iz druge bocice je nemoguca misija, dolazi u obzir samo neki mini levak ili spric, inace, polivanje po rukama ne gine. Ovde je kapaljka malo sira, ali korektna. Bocica malo cudnog oblika, mali nesrazmerno deluje zbog malog grlica i kapice, plastika simpaticna, mekana... Ali ima jos jedan problme. Bocica od 100ml, prima 100ml, ali do cepa. Gornja ivica cilindricnog dela, gde je kod normalnih bocica 100ml, ovde je jedva 90. Stane tih 100ml nekako, ali onda je nemoguce promuckati. bocice od 50ml su dobro bazdarene ;D  Takodje je prisutan problem sa cepovima koji slajfuju, ali nisam primetio da cure za sad.

To su moja iskustva sa domacim bocicama. Mozda postoji neki peti proizvodjac za kog ja ne znam, ali bih voleo da probam ako ima smisla. Takodje bih bio zahvalan ako bi mi neko skrenuo paznju da ga zaobidjem, ako je za zaobilazenje.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5138
    • -Receive: 7843
    • Ugled: +8669/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Bocice
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2016, 17:35:50 »
  • Publish
  • I ja sam imao problema u pocetku sa bocicama,posebno sto meni ne treba velika kolicina pa se nabavka uglavnom zasnivala na lokalnim apotekama.Tu je jedan problem bio cena (reda 20-30din/kom od 10ml) a drugi,veci,kvalitet.Nekoliko proizvodjaca sam isprobao i bukvalno svaka je curila na cepu a mnogima je i pucao grlic oko kapaljke.Trenutno od plasticnih sto koristim to su Amplastove od 5,10 i 30ml i nemam nekih zamerki,najbolje su od ovih sto sam probao.
    Inace za kucnu upotrebu koristim staklene bocice iz "komsiluka"(  Backi Petrovac , http://www.staklena-ambalaza.rs/sr/boce/farmaceutske-boce-24 ) i staklenu pipetu od ~1ml sa tankim vrhom.Mozda nije najprakticnije ali navikao sam se.Nije neki problem kad se puni za stolom a napolje svejedno nosim plasticne.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 698
    • -Receive: 1711
    • Ugled: +2864/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2016, 22:23:53 »
  • Publish

• nadjoh ovog proizvodjaca flasica za farmacetsku industriju na slikama izgledaju dobro cena je pristupacna da li je neko koristio njihove prizvode
    firma je :  http://ekoplastns.co.rs/

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 454
    • -Receive: 215
    • Ugled: +215/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2018, 18:58:36 »
  • Publish

• Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

lepa bocica .jel to bocica od pink mule baze? zanima me gde nabavljas bazu (sa tako lepom bocicom)?
    « Poslednja izmena: Septembar 07, 2018, 20:53:09 ivanneko »
    Pirmin Curbrigen
    Rock on neo rockers, rock on

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 698
    • -Receive: 1711
    • Ugled: +2864/-0
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 07, 2018, 13:22:37 »
  • Publish
  • Bocice takve na e-liquid.rs imas da kupis

Sent from my Lenovo TB3-710F using Tapatalk

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 07, 2018, 13:26:29 »
  • Publish
  • kod njih i kupujem al one plasticne .ovo je verovatno staklena .pogledacu na sajtu  :wave:
    Pirmin Curbrigen

Van mreže misko2109980

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 118
    • -Receive: 376
    • Ugled: +376/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Septembar 07, 2018, 15:35:55 »
  • Publish
  • Staklena je boca i ista prodavnica kao sto je kolega milutko1 napisao,vec sam ti rekao....nisam hteo javno da reklamiram prodavnicu,ne znam jel smemboca je dobra ali cepovi kod pojedinih nevaljaju,kada malo vise protrrses hoce koju kap da pusti..nista strasno.A nisu ni skupe i odlicne za duze cuvanje tecnosti

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2018, 15:42:53 »
  • Publish
  • ja ove plasticne od 100 ml nosim u torbici . mozda vam je smesno ) . te staklene su verovatno komplikovanije za dosipanje tecnosti ...
    Pirmin Curbrigen

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2018, 15:43:44 »
  • Publish
  • Ima ovde raznih a nisu skupe  http://www.staklena-ambalaza.rs/sr/boce/farmaceutske-boce-24
    Meni su relativno blizu pa pazarim u njihovoj prodavnici ali mislim da salju i postom.

Van mreže misko2109980

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Septembar 07, 2018, 15:44:50 »
  • Publish
  • Jesu naravno i neces moci bez pipete sipati,znaci kucna varijanta

Van mreže misko2109980

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Septembar 07, 2018, 15:50:05 »
  • Publish
  • Ima ovde raznih a nisu skupe  http://www.staklena-ambalaza.rs/sr/boce/farmaceutske-boce-24
    Meni su relativno blizu pa pazarim u njihovoj prodavnici ali mislim da salju i postom.
    Tako je,salju postom..bar ja narucio iz pomenute prodavnice,salju oni sve,samo daj dzenge
    Aha,sto se tice sipanja,jos nesto....dolaze sa kapaljkom koja nicemu ne sluzi,tako da znas da jednostavno mora pipeta

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Septembar 07, 2018, 15:56:09 »
  • Publish
  • Hvala za (mnogo) korisne informacije  :00000003:   :wave:   ;D
    Pirmin Curbrigen

Van mreže misko2109980

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2018, 15:57:58 »
  • Publish
  • Uzivaj i muckaj

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Septembar 07, 2018, 15:58:42 »
  • Publish
  • Da,bez pipete nece da ide  ;D Ja imam ovakvu,oko 1ml po povlacenju

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Septembar 07, 2018, 16:05:24 »
  • Publish
  • juce sam kupio pipetu(obozavam je (od juce)) u domacoj radnji zbog prajmovanja ( prvo pitao u apoteci -nemaju ,posle otisao do domace radnje (u lazarevcu) i ona prodavacica rece - da ,imamo ) malo sam se zacudio jer nije veliki lazarevac kao BG pa je i potraznja za DIY asortimanom verovatno minimalna ,pa sam se prijatno iznenadio sto je imaju u prodavnici . slicna je tvojoj al nije ista . volim tako prakticne i jednostavne stvarcice(kao sto je i d-ring kais ;D )
    btw
    neko vreme sam kupovao FA baze i dobijao sam pipetu uz bazu u paketu, samo tada nisam 100 posto znao sta je to i cemu sluzi pa sam je i bacao (il bar ne znam gde je)
    Pirmin Curbrigen