Autor Tema: Kako dizajnirati elektronsku cigaretu u savrsenu?  (Pročitano 9319 puta)

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2372
  • -Receive: 1337
  • Ugled: +1342/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kako dizajnirati elektronsku cigaretu u savrsenu?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2016, 17:27:43 »
Hvala @liberprint jos jednom za objasnjenje..
E - ovo je vizija..
Nisam za nju i voleo bih da nas ima najvise..
Cesto posednem sa drugarima na pice i oslusnem po neku njihovu zelju vezanom oko e-cig.
Ti ljudi zive realnim zivotom i na pitanje zasto ne predju na e-cig,-sledi - daj ti meni to u obliku cigarete i da ja samo povucem a da ne razmisljam dalje.Onda im ja dajem cigaroliku,e onda se razocaraju jer je slabo i nema dima jer je slaba to baterija.
Sta sam hteo da kazem.,e da,
e-cig se nece naci u nekom porastu dok god se ne izjednaci sa analognom po pitanju samog  dizajna.Inspirisan ovim odgovorima na terenu otvorio temu,pokrenuo diskusiju ovde,a na 18350 bat,zaboravio.Misljenja sam da dokle god e-cig ne bude u obliku i dizajnu pravih cigareta nece ni biti neke masovne upotrebe na trzistu.Ljudi nece da se mlate sa time,pa da im poklonis e-cig i djabe..

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 605
  • -Receive: 1301
  • Ugled: +1500/-0
  • Mea culpa
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 01, 2016, 19:04:02 »
Liber je, po obicaju, metu pogodio u centar.
Evo, recimo, da otvaram prodavnicu elektronskih cigareta, ja prvi ne znam sta bih izabrao da ponudim trzistu.
A u sustini, izbora nema - predimenzionisani d2l atomizeri koji u sustini isto rade, i gomila box modova prebudzena na 60+w. Koji, u sustini, isto rade - daju struju. Ali im je rok trajanja poprilicno problematican.
I sad, dodje neka gospodja, ili gospodin, u ranim pedestim godinama i ja treba da mu objasnim da vuce plucima, sa otporom od <0.3 oma i snagom 35+ wati i bljunem oblak doticnom pravo u lice
Naravno, gdin ili gdja ce se okrenuti i bez reci otici.
Problem je sto se uska grupa ljudi posmatra kao ciljno trziste. A tu grupu javno predstavljaju poprilicno problematicni prezenteri i u vizuelnom i u socijalnom smislu. Zahvaljujuci njima, i njihovoj dreci i ludijanju, sve veci broj normalnih ljudi odustaje a mali broj, uglavnom egzibicionista se prikljucuje.
Da budem direktan, bez namere da uvredim ikoga, drage d2l kolege, vi sada jeste vecina, jer se ona tiha vecina pokupila i otisla. Vecina ste u sve manjoj grupi, i postacete i jednina koja ce biti toliko mala, da vise niko nece glavu okrenuti kada vas budu potpuno zabranili.
Zasto ovo pisem?
Gledam taifun gt3 i razmisljam o propustenoj prilici da se umerena elektronska cigareta vrati trijumfalno na trziste.
Samo zamislite da je baza 22 mm, tank maksimum 3 ml, sa izmenjivim dimnjakom i pravim reducirom na 2 mm.
Obzirom, bar koliko se vidi sa snimaka, da je potpuno user friendly, i da je dek neverovatno lak za rad, ovde mogu da se prodaju i gotovi grejaci sa vec savijenin nogicam i provucenom vatom. Sav posao zamene grejaca bi se sveo da se zaviju 2 srafa i vata savije u kadice.
Za pocetnike, za ljude koji ne streme egzibicionizmu, savrsen tank.
A izvadis reducir, zamenis dimnjak i dobijes odlican d2l atomizer.
Koliko je to tesko, i koliko to zahteva ulaganja.
Odgovor i na jedno i na drugo pitanje je nimalo, ili vrlo malo.
Pa zasto onda nemci, takvi kakvi jesu, propustaju takvu priliku.
Razmislimo malo o tome svi, a mislim da odgovor vec znamo.
Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 01, 2016, 19:36:57 »
Odlicno je ovo i @Drako opisao,  u potpunosti se slazem..
Meni posebno se svidja heron V1 kojeg imam i nebih ga dao za neke pare.Daje  mi vrhunsku aromu,odlican th,nema rezervnih delova,oringova i stakala i ostala sokocala i nema sta da se pokvari(radi i sa dva grejaca u subohm).Jednim jednim potezom se stize do grejaca bez da nesto odrsrafis sa moda i tome slicno.Jos da su smanjili sam tank atomizer bio bi jos lepsi.Sad ga nema nigde vise..

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10949
  • -Receive: 10516
  • Ugled: +22268/-0
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2016, 20:16:48 »
I ja bih se preteyno slozio sa Drakom, ali samo jedan detalj... Nije problem D2L kao nacin koriscenja. Ima kolega koji su na D2L u nekim razumnim granicama  od 15-20W, i koji to koriste na sasvim pristojan nacin bez nekog divljanja, nadimanja, trzanja... I mislim da je to sasvim ok. Ok je i onaj egzibicionizam ako se praktikuje kuci, ne eksponira onako napadno, ili potiskuje sve ostalo. Cak su krenule i sprdnje na racun M2L korisnika po stranim forumima. Zovu nas truba vejperi i tako to...

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 605
  • -Receive: 1301
  • Ugled: +1500/-0
  • Mea culpa
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2016, 21:03:56 »
Liber, na to sam i mislio, na prezentere d2l tehnike, koji idu u ekstreme i povlace odredjen broj takvih korisnika a podrzavaju ih i proizvodjaci suludom politikom bez vizije i ideje kuda sve to vodi.
Naravno da mi ne smetaju klasicni, ili umereni d2l korisnici, ali tu postoji jedan veliki problem: oni su, i zbog politike prozvodjaca, u nasem hobiju trenutno ubedljiva vecina, ali cute i ne smeta im ovo divljanje, ili bar se ne bune dovoljno glasno. A kad vecina cuti, istorija, a i zivot nas uci, ekstremisti unistavaju sve cega se dotaknu.
I tu u osnovi i lezi problem stagnacije elektronske cigarete: ne trude se oko funcionalnosti i upotrebljivosti za obicnog coveka, vec se cela industrija skoncentrisala na relativno malu grupu ekstremnih korisnika drzeci se onog take money and run, umesto da porade na pridobijanju novih.
Ja u principu nisam video do sada granu industrije koja efikasnije unistava samu sebe promovisuci svoje najekstremnije izdanke.
E sada, kad sam vec usao ovako duboko u temu, da kazem jos par stvari.
Nasa pluca su predvidjena za vazduh, ne za dim, ne za paru, pa cak ni za zagadjen vazduh.
Voda, cista, izvorska, je jedna od najzdravijih materija na svetu.
Pijte je po 15-20 litara dnevno, mesec, dva, sest.
Ako prezivite, idite kod lekara da vam kaze koliko cete jos meseci ziveti.
Para je zdravija alternativa duvanskom dimu, ali zdravija, a sigurno nije potpuno zdrava, a u kolicinama u kojima se u pluca uvlaci putem d2l atomizera uopste nisam siguran ni da li je zdravija.
Pitanje je dana kada ce se pojaviti prvi problemi, prvo kod malog broja korisnika, a onda vremenom kod sve veceg.
Kada se tih podataka bude dokopala duvanska industrija, to ce biti kraj za elektronske cigarete.
Jer, koliko god Joyetech izgledao kao velika firma, u poredjenju sa bilo kojom duvanskom kompanijom oni su smesno mali.
A sami sebi kopaju rupu iz koje, kada upadnu, vise nikada nece izaci.
Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže raw2sienna

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 389
  • -Receive: 1273
  • Ugled: +2205/-0
  • Dopisnik iz inostranstva aka k2b
    • slo-vaper
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 01, 2016, 21:11:39 »
Moj prvi e-cig nabavljen u jesen 2010 je bio taj što je na slici sasvim dole - KR-108 - 808D standard neki bio - radilo nikako

Pa sam onda bio na tim cigalike što su tu označene kao KR-808.
Kupovao one filtere/atomizere koje su bil več nafilani tekučinom. Pa onda kupovao e-juice i 3-4 puta refilovao dok je grijač izdržao, čak smo nešto prokuhavali te atomizere...

Tako da sam ja sa cigalike završio - i sa tim stavom da imaš nešto kao cigaretu medju prstima i da to zamjeni analogne.

Uči če (več je počela ulaziti  :ecomcity: ) i duvanska industrija, multinacionalke u ovaj sport - oni guraju cigalike tako da u godinu, dve ima nade i za tvoje želje. Al če to biti totalno non-DIY sprave i u smislu e-tekučina - moračeš kupovati njihovo. Ima u SAD već toga po benz pumpama - al vaperi to ne šljive puno. Možda za nekoga koji razmišlja o  prelazu na e-cig...a bit če to po mome sprave koje če forsirati dual usere - znači one koji još uvjek pale analogne jer te e-cig neče biti baš punokrvna zamjena za smrduše. Tako če iči profiti sa dve strane...

Bio prijatelj vaper ljeti u Edingburghu/Škotska. U prizemlju pensiona gdje su spavali bio je vape shop - i mnogo njih po gradu. Muškarci u poslovnim odjelima šeču ulicom sa 2 ili 3X18650 modovima, bez tattooa i pirsinza  :o . Žene su diskretnije - puno ima cevki u raznim bojama (EGO One, iJust, nešto malo i običnih Egica..) i malih iSticka. Al zaista ima puno vapera i sve normalno funkcionira....

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 02, 2016, 10:41:58 »
Lijepa je tema i ima puno toga napisanog. Nešto što je zaista presjek stanja na dan. A i ima "jurenja vjetrenjača" Mislim šta ja imam da se mlatim time šta industrijski giganti rade i da li će zbog toga propasti. Kupujem ono što mi odgovara i koristim na način koji mi oodgovara. Recenzije ne gledam jer to smatram nedovoljno i amaterski odrađenim poslom. Ako i gledam svakako ne slušam. U poslijednje vrijeme rijetko nešto i kupujem jer uprkos ogromnoj ponudi 90% svega smatram (u najmanjem) neadekvatnim. Ne bavim se time šta i kako drugi pare. Isključivo me zanima moj vape i vape mojih prijatelja. Ono što bi se reklo. O sebi, pri sebi. :winksmile:

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 407
  • -Receive: 460
  • Ugled: +796/-0
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 03, 2016, 17:25:32 »
Odprilike sto je i Joe rekao samo da dodam,varijacije na temu,sve je isto samo malo drugacije.
Sto se tice dizajna,VTC mini je po meni pocetak sredina i kraj,niti bih ista dodavao niti oduzimao,savrsena ergonomija,odlicno iskoriscen prostor,bez nepotrebnih gapova,munjevita izmena baterije.Interesantno resenje mi je postavka atomizera u kuciste moda da bi se zadrzala visina cele sprave,ali usled eventualnog curkanja i zalivanja,nije mi bas i najsrecnije.Mozda bih prosirio 510 konekciju na 801 9x0,75mm sto bi i uz sivonjsku upotrebu garantovalo bas dug vek.
I svidja mi se sto e-cig ne lici na cigaretu.Ne vidim sta ima lepo u dizajnu analogne  ;D

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 03, 2016, 19:59:51 »
Ima hiljadu razloga zasto!
zato sto se nebi odmah na prvu moglo provaliti dali je obicna ili  elektronska,zato sto je lepsa za vejp jer je drzimo izmedju prstiju kao pravu cigaretu,zato sto je  zgodna za izlaske,provod, laganu setnju.zato sto bi nas bilo mnogo vise i pocelo bi se upravo od nje.ima hiljadu razloga jos zasto.imali bi i veci izbor i to bi bilo mnogo bolje po nas.zato bi bilo dobro kada bi 18mm bateriju za pola suzili i dobili 9mm,.izgubili 50% kapaciteta baterije,ali bi nas bilo mnogo vise

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10949
  • -Receive: 10516
  • Ugled: +22268/-0
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 03, 2016, 20:36:45 »
Bilo kako bilo, to su sve samo pusti snovi. U nesto velicine cigare ne moze se spakovati bilo sta upotrebljvo, a verujem da nikad i nece moci. Cak i da do te mere povecaju kapacitet baterije, ostaje problem zapremina tanka sto je nemoguce resiti ni jednom nanotehnoligijom.

Takodje, smanjivanjem precnika baterije na pola dobijas bateriju koja je 4 puta manje zapremine. Ako tako gledamo, ta baterija u najboljem slucaju moze biti 4 puta manjeg kapaciteta, sto mu dodje oko teoretskih 600mAh. Ovo nije los kapacite, ali teorija i praksa su vrlo cesto u svadji. Tako ovde treba uzeti i debljinu zida kucista koji su kod obe baterije isti, nalepnicu... Koji ovoj maloj bateriji oduzimaju sada vec skucen prostor, dolazimo do matematike da ta baterija ne moze imati vise od 200mAh. Ni to jos uvek nije psotignuto jer je mala potraznja za tim tipom baterija, pa su baterije tih dimenzija jos uvek oko 100-150mAh.

I da se razumemo. Duplo manja rupa nije duplo manja po povrsini, i duplo manji valjak nije duplo manji po zapremini. Za kapciitet baterije je neohodna zapremina. Koristimo obrazac za izracunavanje zapremine valjka, gde: poluprecnik mnozimo sa samim sobom, pa zatim sa pi i sve to sa visinom.

baterija 09650: 4.5 x 4.5 x 3.14 x 65 = 4,133 cm kubna
baterija 18650: 9 x 9 x 3.14 x 65 = 16,532 cm kubna

Iskreno... i meni se svidjaju te minijaturne sprave, ali sam svestan da nista sto lici na cigaru ne moze biti upotrbljivo. Vremenom sam se odvikao od tog cigarolikg oblika, pa mi vise i ne prija. Svoju srecu sam nasao u malim modovima koji su mi i fini za drzanje, i imaju lep kapacitet, lepo stanu u dzep i lepo mi izgledaju. Vidim da i okolina pozitivno reaguje na njih.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 693
  • -Receive: 1675
  • Ugled: +2828/-0
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 03, 2016, 20:46:52 »
ja samo ne kapiram jel mora bas cigareta ili moze i cigara,tu naravno mislim na one fidelove havane koje dimenzijama pokrivaju 18650 i to 2 puta,pa izvolte u setnju  ;D

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 03, 2016, 22:50:50 »
Nemojte unapred osuditi ideju.
Mozda i moze ko ce ga znati.
Sta ako bi isla18350 baterija.
Atomizer mini tank bio bi filter,i ceo sistem herona u minijaturnom obliku..mozda sam priglup po ovom pitanju,ali sam barem nesto i pokusao.Uostalom tema je tu i videcemo sta ce biti..

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 407
  • -Receive: 460
  • Ugled: +796/-0
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 03, 2016, 23:17:21 »
Da je ziv,da li bi pario tamo neke kockaste TC prcmoljke ili Mao Cedung branded Vamo i 100% Russian  ;D

Badjo,mlatimo praznu slamo i lepo nam je,valjda.U kafani uskoro fajront,a mi bi da narucujemo

Van mreže Finder

• eCiginfo prijatelj
  • Jr. Member
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 283
  • Ugled: +284/-0
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 03, 2016, 23:29:06 »

Trziste je otislo u pravcu vecih snaga. Svi prave subom tankove i min 50-watne modove.
Mislim da je sasvim izvodljivo napraviti cigaru prihvatljivih performansi u dimenzijama tompusa ili cak i nesto manju, cak i sa standardnim dimenzijama baterija kakvih ima na trzistu. Bolja resenja su moguca sa razvojem specijalizovanih baterija zeljenih dimenzija, ali je to nerealno ocekivati ako se ne radi o milionskim serijama. Pitanje je da li bi korisnici prihvatili da nose paket od 5-10 komada tompusa, koliko bi im trebalo da preguraju dan. Valja imati u vidu i ukupnu cenu (a mozda i tezinu) takvog kompleta i troskove njegovog odrzavanja (single punjac ne bi bio dovoljan).

Tu je i pitanje trendova. Net je pun frikova koji pokazuju i traze sve vece, jace... O tome se pise pa se to i kupuje. Traze se veci tankovi i ide se u sirinu ne bi li se smanjila duzina. Za sve sto je manje od 22mm prva zamerka je sto nije 22. Kako su se podebljavali boksovi tako je porasla traznja za debljim tankovima. Parenje je jos uvek dominantno muska rabota, a manji modovi ce mahom percipiraju kao zenstveni sto mozda predstavlja jos jedan problem. Svako ko iskoraci izvan trendova mora biti spreman na skuplji razvoj i veoma skup plasman. Videli smo vec koliko kostaju pojedina takva portabl resenja dovoljna tek za 1-2 sata parenja.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Samo jako
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 04, 2016, 08:41:45 »
Za mene je vec dizajnirana.
Jedan dicodes i jedan original rose v2s cine savrsenu e-cig ;D

A i sa kayfunom dobro izgleda:

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.