Autor Tema: Pomoć oko nabavke atomizera  (Pročitano 2945 puta)

Van mreže nenenesklad

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +0/-0
  • elektronske cigarete
Pomoć oko nabavke atomizera
« poslato: Septembar 03, 2016, 08:39:05 »
Treba mi preporuka za tank ati m2l sa RBA glavom i što hladnijom parom. Po mogućstvu da je lak i pristupačan za setup npr. kao Subtank mini?

Van mreže Bolle

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10204
  • -Receive: 3312
  • Ugled: +3825/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Pomoć oko nabavke atomizera
« Odgovor #1 poslato: Septembar 03, 2016, 09:17:46 »
Sve je manje toga... ;D Tako da nešto od starije klape Kayfuna preostaje, a od relativno novijih među Kajama V4, V3 mini i V3 mini+, u razgovoru sa kolegama kažu da je dobar i Ubertoot UTA V2, CloudOne...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11235
  • -Receive: 10722
  • Ugled: +22474/-0
« Odgovor #2 poslato: Septembar 03, 2016, 10:24:14 »
Atomizer sa izmenljivom RBA glavom (ako si na to mislio) ne postoji. Da se razumemo: Subtank nije M2L atomizer, mada uz odredjene prepravke moze da bude. Narocito prva verzija glava. Sto se tice nacina postavljanja, ako se trazi ono leziste za zicu kao na Subtanku, to u M2L svetu takodje ne postoji. Jedino mozda Kayfun 5 sa adapterom na manju rupu za dovod vazduha. Ipak, ni postojeci M2L RBA atomizeri nisu babaroge i ima ih koji su veoma laki za setap i rukovanje. U stvari, svi su laki za setapovanje osim ruze ;D  Meni je najjednostavniji atomizer za setap Tilemahos, a i odlican je!

Van mreže Bolle

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
Pomoć oko nabavke atomizera
« Odgovor #3 poslato: Septembar 03, 2016, 10:35:12 »
Mudro zbori bata Lib, pošto sam se ja poveo time da je kod mene reducir u Subtank miniju skoro se već stopio sa dekom pa sam se i poveo u tom pravcu... ;D Tačno je da Subi nije m2l ati, on je više neki restriktivni d2l ati... A cenim da su tu definitivno i Kayfun 5 i Rose3... Mada su i oni bez promenjive RBA glave...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9218
  • -Receive: 11536
  • Ugled: +13971/-0
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2016, 10:57:40 »
 Za atomizer neka kažu kolege ali za hladnu paru je zadužena što tanja žica i što manja snaga ( do granice upotrebljivosti )  :00000003:
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2016, 11:03:30 »
Ma sta je tu restriktivno sa 3.5mm precnika rupe za dovod vazduha :yikes: ? Subtank je citokrvni plucas sa mogucnoscu reduciranja, jer nema prevelike kanale za natapanje. E sad, sto su pojedinim D2L vaperima porasli apetititi pa im je i fi100 cevka malo, to je neka druga prica. I ako se precnik od 3.5mm ne cini mnogo vecim od prosecnih 1.8mm za jedan M2L atomizer, ako se izracuna povrsina rupe za vazduh to je gotovo 4 puta vise. Povrsina rupe od 3.5mm je 9.6mm, a povrsina rupe od 1.8 je 2.54. Ovo znaci da kroz siru rupu prodje gotovo 4 puta vise vazduha.

Van mreže nenenesklad

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +0/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2016, 12:23:16 »
Hvala svima na odgovorima! LiberPrint, da li ova verzija Tilemahosa vredi, ima li rezervnih glava i da li daje hladnu paru (to mi je najbitnije)?

https://www.fasttech.com/product/3512900-tilemahos-v2-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

Van mreže Bolle

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2016, 12:24:24 »
Zavisi ko gleda bata Lib, to ti je uvek tako bilo... ;D Naravno da će za tebe i mene biti čistokrvni plućaš kad ne prelazimo 2mm, ali za većinski deo korisnika d2l atija, sa rupama od po 4mm x 2, velositi dekovima i silnim atijima današnjice koji nas okružuju sve više kontam i da je ublaženo to što ga nazivaju restriktivnim plućkom... Ali ova priča je već za neku drugu temu...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2016, 13:20:04 »
Bata Bolle ;D  Mogu ja traktor Ferguzon da gledam kao luksuzni kabriolet. Ali to nece promeniti cinjenicu da je on traktor ;D

@nenenesklad. Slabo ja pazarim po FT i slicnim mestima, tako da tesko da ti mogu biti od pomoci. Ja sam jedan skoro odlican primerak kupio ovde od kolege sa foruma, pa se mogu raspitati, mada to nije garancija da ce pod istim SKU biti isti takav primerak. Oscilacije u kvalitetu i specifikacijama su nesto sa cim moramo da se pomirimo ako kupujemo sa slicnih mesta, a narocito kod nepotpisanih klonova. Oni pod nazivom: SXK, SJMY, Heatvape, EHPRO, Tobeco... po pravilu su mnogo bolji, ali ne nalaze se uvek tako lako. U princilu, dosadasnja praksa je pokazala da nisu bez razloga skuplji klonovi skuplji, a oni jeftini, (osim kad su u pitanju stariji modeli koji su na rasprodaji), cesto mogu biti i neupotrebljivi.

Mislim da sa tom skupljom verzijom tilemahosa ne mozes mnogo da pogresis. U najgorem slucaju bice prevelika rupa za dovod vazduha, sto se prilicno lako moze korigovati.