Autor Tema: Ehpro Mod 101 50W TC  (Pročitano 9775 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7507
  • -Receive: 10203
  • Ugled: +12638/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ehpro Mod 101 50W TC
« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2017, 00:05:40 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4543
    • -Receive: 6211
    • Ugled: +7037/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: Mart 21, 2017, 15:06:29 »
  • Publish
  • Evo ga za 22.99$
    https://www.efun.top/ehpro-101-mod-50w.html

Sad da vidimo hoce biti negde po 19.99$  pa da nadoknadim sto nikad nisam imao Vamo (a zeleo sam ...nekada davno  ;D )

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #17 poslato: April 14, 2017, 06:21:08 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #18 poslato: April 24, 2017, 02:02:33 »
  • Publish
  • Male izmene spolja -pozlaceni poklopac baterije i sn / tekst na 510 (koji takodje deluje drugaciji...)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: Maj 09, 2017, 15:15:49 »
  • Publish
  • Iskreno,ne znam sta da mislim u vezi ovoga...

Bez obzira na odredjenu neprakticnost (pre svega u vidu duzine,kotrljanja...) ipak sam imao zelju da nabavim neku TC cevku za povremenu upotrebu zbog samog izgleda i neke uslovno elegancije koju one imaju.Svojevremeno sam zato merkao i neki Dicodes ali nisam mogao da prezalim 300e koliko bi me,uz carinu,verovatno kostao.

Ovo nije ni blizu tom cenovnom rangu,zapravo je 10-tak i vise puta jeftinije (za oko 22-23$ moze da se nadje) ali i to ima svoje razloge.Sad kvalitet izrade manje vise (jer nije ni iznos neki) ali nemogucnost ogranicenja snage kod TC mi se cini kao znacajan problem,posebno kad je u pitanju  elektronika "nize klase".Nije da se bez TC ne moze ziveti ali se onda postavlja pitanje gde je tu prednost u odnosu na Vamo i slicne modove od pre par godina (sem vece snage koja meni nije potrebna).Naravno,tu su i drugi nedostaci u odnosu na box modove slicne cene (USB,punjenje,firmware,TCR...) od kojih se neki mogu pripisati dizajnu dok su drugi jednostavno tu zbog ustede ili iz razloga znanih samo proizvodjacu.

Sa druge strane,upravo taj jednostavan dizajn bez karakondzula,mrtvackih glava i slicnih (izgleda popularnih u danasnje vreme) "ukrasa" je meni veoma dopadljiv a i pitanje je kad (i po kojoj ceni) se moze ocekivati nesto slicno a malo bolje.

Opet,nedostatak odredjenih funkcija preti da ozbiljno pokvari zadovoljstvo upotrebe...

A lepo mi izgleda i nije skupo...

I tako...

PS: Nista ne pitam,samo razmisljam naglas  ;D
     Ali svaki komentar je dobrodosao.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Maj 09, 2017, 17:44:29 »
  • Publish
  • Ne mogu a da ne primetim da je ovaj kakav takav no ipak regulisani mod svega nekih 10-tak dolara skuplji od po kvalitetu sličnog mehaničkog moda , da li vredi toliko ? Po mojem skromnom mišljenju svaku paru  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: Maj 09, 2017, 17:57:10 »
  • Publish
  • Verujem i ja da 22$ vredi nego bih bio spreman dati i 122$ za nesto jos bolje,odnosno za nesto gde imam bar vise kontrole ako vec u startu nije idealno.Znaci TCR,podesavanje W u TC,da ne pricam o custom FW i sl .Cisto softwerske stvari.
    Naravno,sve to vec ima kod VTC&co za isto ili cak jos manje para ali to je nesto drugo.Druga forma,drugi materijali...
    E sad bas 300+ za Dicodes... ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Maj 10, 2017, 01:54:20 »
  • Publish
  • Stari model 118 mm,novi 112 mm (po cenu 18500 izgleda)

i jos neke izmene...

a izgleda da je bilo i dosta isecenih prstiju... ;D

ima i treca varijanta,iz kita sa driperom...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #23 poslato: Maj 10, 2017, 13:42:59 »
  • Publish
  • I ovde ima nekih merenja...samo sto nemam pojma sta prica  ;D

Inace,poklopac baterije je promenjen navodno jer je postojala mogucnost da se zaglavi prilikom pada moda.Sto ima logike,kazu da je debljina materijala u tom delu nekih 0,65mm i udarac pod odgovarajucim uglom relativno lako moze da savije ivicu ka unutrasnjosti.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: Maj 12, 2017, 21:13:04 »
  • Publish

• Inace postujem proizvodjace koji unapredjuju svoje proizvode i prate kritike potrosaca ali u ovom slucaju  nisam siguran da mi se svidja to sto su uradili.Da su u pitanju izmene u odnosu na test primerke to bih razumeo ali ovde je u pitanju cetvrta revizija hw i najmanje druga sw kod proizvoda koji je vec uveliko u prodaji i to bez ikakvog nacina da kupac zna koju verziju ce dobiti.Dok su boja poklopca baterije ili sare na konektoru prilicno nebitne,promena dimenzija proizvoda kao i izbacivanje podrske za jednu vrstu baterija u toku proizvodnje i bez zvanicne izmene bar verzije ako ne i imena/broja modela  smatram za znacajniji propust.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: Jun 15, 2017, 22:55:21 »
  • Publish
  • Ovo je odlican mod...
    Mozda i nije u klasi DNA,YIHI ili DICODES ali za 23.15$ koliko sam ga ja platio i vise je nego dobar.
    Posto mod nije bas najnoviji nisam siguran sta da napisem a sto vec nema recenzijama na YT i netu uopste...Mogu nabacati par stvari a ako nekog zanima vise neka pita.

TC je prilicno dobar-SS drzim na 200C i sasvim sam zadovoljan sa radom.Radi upravo ono sto i treba,cini mi se i bolje nego neki drugi.

Podesavanje snage u TC...ovo kao radi ali u praksi se i ne oseca toliko.Zapravo,kada podesim snagu na 50W temperaturu postize gotovo trenutno ali kada se podesi na 7-8W onda mu treba nesto vise vremena ili je i ne postigne u potpunosti iz cega bi trebalo da sledi da to funkcionise.U praksi se to ne oseca toliko iako ima neke razlike.Napominjem da je kod mene novi model pa je moguce da su nesto softverski doradjivali ali ipak se ta razlika ne oseti kao na drugim modovima.Bez obzira,TC radi sasvim korektno tako da nije veliki problem.

510 konektor je sasvim pristojne dubine,nisam imao problema ni sa jednim atomizerom.

Pri pritisku dugmeta nema kasnjenja (bar ne primetnog) ni sa upaljenim ni sa ugaseni ekranom.

Izrada je fenomenalna - nema nikakvog prelaza izmedju segmenata,sve je odlicno uklopljeno.

Dugme je malo zveckavo ali to samo kad ga kvrcnem prstom.U svakodnevnoj upotrebi se ne pomera i ne zveci.

U ovoj verziji ostre ivice su resene tako da je mod veoma udoban.Po cenu 18500 ali sta da se radi...

Ovo je tek prvi dan a i ne pada mi na pamet sta bih jos napisao-ako ima pitanja tu sam.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: Jun 17, 2017, 16:23:47 »
  • Publish
  • Dopuna...

Priznajem da sam dugo imao zelju da nabavim neku modernu cevku pa sam cak u jednom momentu razmisljao i o Dicodesu ali posle malo druzenja sa 101 zaista ne vidim sta bih toliko bitno dobio za skoro 15 puta veci iznos.Neke detalje da,par funkcija,verovatno i kvalitet ali ipak...Nije u pitanju duplo,troduplo...u pitanju je odnos 15:1.

Druga stvar...Gledao sam Busarda i njegovu recenziju i verujem da postoji razlika u firmweru izmedju starog modela i ovog novijeg koji je kod mene (prema kodu na kutiji moj je 25.05.2017. proizveden).

On je primetio da postoji razlika izmedju prvog,drugog i treceg povlacenja,ja nisam iako sam posebno obratio paznju na to.

Takodje sam se malo igrao za snagom u TC i primetio da pri minimalnoj snazi mod po pravilu ne moze ni da postigne zadatu temperaturu dok je povecanjem snage postize i daljim povecanjem postize mnogo brze.Sve to prati i subjektivni osecaj toplote pare.

Ono sto je ostalo isto je tempertura koja je u praksi mozda malo ispod podesene-verovatno treba podici za 10-tak% u odnosu na neke druge modove.

Cini mi se i da otpor ocitava standardno nesto nize mada ne mogu da tvrdim,nemam toliko precizan merni uredjaj kojim bih mogao ispitati.U pitanju je samo poredjenje sa drugim modovima.

Bateriju prazni do ~3,2V

Proslo je tek 2-3 dana pa mozda prenagljujem (ne zbog rada vec pre svega zbog dugotrajnosti koju jos ne mogu proveriti) ali ko zeli cevasti mod sa kontrolom temperature sve preporuke od mene za Ehpro 101.
    Kontola temperature radi izuzetno,nikakvih promena,seckanja ili bilo sta slicno nema,kazu i da je u power rezimu veoma precizan.Jeste kao cev malo duza od box modova ali zato veoma elegantno izgleda...ne znam sta vise da trazim.Sem da se ne raspadne za par dana  ;D ali to tek ostaje da vidimo.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9879
    • -Receive: 9386
    • Ugled: +21138/-0
    « Odgovor #27 poslato: Jun 17, 2017, 19:19:31 »
  • Publish
  • Koliko je dugacak sa 18350?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: Jun 17, 2017, 19:48:32 »
  • Publish
  • Nema srece sa duzinom ovde....Taj deo sam ja "progutao" zato sto mi se svidja kako izgleda,uradjena je ekstra i prelazi i spojevi i sve ali da je nesto posebno kratko nije.
    Sa 18350 mislim da je 82mm => da ni sa nekim ekstra mini atomizerom ne bi bilo ispod 10cm.Sa druge strane nema sirine,samo 22mm...tako da kako kome odgovara.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #29 poslato: Jun 19, 2017, 02:38:06 »
  • Publish
  • Da ne ostanem duzan za ovo...Merio sam temperaturu veceras  i tu je negde,mozda tek destak stepeni gore/dole.U svakom slucaju nista losije od vecine drugih modova.U prvi mah mi se ucinilo da je niza ali izgleda da nije-naravoucenije,ne treba testirati novi mod u paketu sa novim atomizerom i novom tecnoscu ;D .
    Izgleda da je kod SS nesto veca nego sa NI200 na istom podesavanju ali ne vise od tih 10C.Titanijum nisam probao,nemam tu zicu.
    Uglavnom,na podesenih 200C zaista se i dobije oko 200C - mozda 190,mozda 210 ali tu negde,ne mnogo manje ili vise.Da ima TCR verovatno bi moglo i bolje da se ustima ali i ovo je ok,bitno da nije velika razlika,tipa 30 ili 50C.