Autor Tema: Joyetech PCC - popravka  (Pročitano 1600 puta)

Van mreže DanijelM

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +37/-0
Joyetech PCC - popravka
« poslato: Januar 06, 2013, 18:17:26 »
  • Publish
  • Zamoljen sam da "pogledam" sta je sa Joyetech portable charging case-om jer "nesto ne radi". Obzirom da sam se prvi put susreo sa ovako necim bilo mi je intresantno - lepo dizajnirana futrola sa integrisanom baterijom od 2000 mAh. Teoretski dozvoljava 3 punjenja 650 mah baterije - sto je lepa autonomija. Prava stvar ukoliko imate 2 650 mah baterije - dok se jedna puni u futroli, vi parite na drugoj bateriji.

Nazalost mini usb konektor na ovom primerku je bio odvaljen - spolja primetno setanje napred nazad.. Nije cak ni veliki problem otvoriti ovaj PCC - koricseno je jako malo lepka i prstom vec mozete odvojiti gornji od donjeg dela - kod usb konektora

Za otvatranje ostatka ja sam koristio metalnu spatulicu - mozete iskoristiti tanak nozic ili sl - bez bojazni da cete ostetiti bateriju. Poznite sa jedne strane i lagano gurajte duz cele ivice:

Zatim predjite na gornji deo:

I odradite tako i preostalu stranu:

Nakon toga lagano rasitite gornji od donjeg dela sve dok ne ostanete sa dva komada u ruci ..

Odsrafite 3 srafa koja drze plocicu i lagano odvojite plocicu i bateriju od kucista - baterija se slabo drzi na obostrano lepljivoj tracu na kucistu - ne vucite za kablove i ne krivite bateriju vec ako treba pazljivo podvucite nesto tanko plasticno ispod baterije (kreditnu karticu npr) da biste je odvojili od kucista)

Plocica i nije bas uradjena sjajno - ipak su kinezi i dalje kinezi pa makar bili i Joyetech - miniUSB konektor je zalemljen tako jadno da sigurno posle odredjenog broja ubadanja, otpada

Na srecu lako je zalemiti ga nazad - bitne su samo skroz leva i skroz desna nozica i naravno dobro zalemite cetri nosaca konektora sa strane sa vecom kolicinom kalaja i to je to.

Nakon ovog iskustva - definitivno cu traziti ovakve neispravne stvarcice na ebay-u za par dolara i popravljati ih :)

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Joyetech PCC - popravka
    « Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2013, 20:35:24 »
  • Publish
  • Kina u svom punom svetlu,dzabe im sto je Joyetech,ovo su ipak sabrana dela,sva sreca pa nije skupo :D

Van mreže DanijelM

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    Re: Joyetech PCC - popravka
    « Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2013, 20:44:33 »
  • Publish
  • Pa i nije baš jeftino oko 30ak evrica u austriji. Ali cena i nije poenta već to da sam očekivao malo bolji kvalitet izrade. Ranije je kinezima bio veći problem finalna izrada spolja, to su rešili, još samo da poboljšaju i kvalitet ovog unutra...
    Inače PCC je super dodatak.

Sent from my skalamerija

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Re: Joyetech PCC - popravka
    « Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2013, 20:54:41 »
  • Publish
  • Pa i nije baš jeftino oko 30ak evrica u austriji. Ali cena i nije poenta već to da sam očekivao malo bolji kvalitet izrade. Ranije je kinezima bio veći problem finalna izrada spolja, to su rešili, još samo da poboljšaju i kvalitet ovog unutra...
    Inače PCC je super dodatak.

Sent from my skalamerija
    Sto kupujes u Austiji kada je vise nego duplo jeftinija kineska roba u Kini???Kvalitet ja takav kakav je,radi se na veliko pa bude svega i svacega ali zato imas normalnu garanciju  :thumbsup:
    PCC je super stavar ako koristis te kao cigareta parilice.Meni je bio cool sa 510 kit-om

Van mreže DanijelM

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    Odg: Joyetech PCC - popravka
    « Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2013, 22:17:49 »
  • Publish
  • PCC nije moj.. Ja sam samo zamoljen da ga popravim. Toliko su ga prijatelji platili u Austriji. Da budem iskren nisam proveravao cene na istoku  :533: