Autor Tema: Neoksidirani mesh  (Pročitano 4678 puta)

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 335
  • -Receive: 3197
  • Ugled: +4204/-0
  • Pol: Muškarac
Neoksidirani mesh
« poslato: Januar 03, 2013, 01:15:49 »
  • Publish
  • Zapravo se ovim postupkom odradi oksidacija, ali samo dela koji pokriva grejac. Mozda i probam pa javim utiske.

Ako neko hoce detaljnije:

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    Odg: Neoksidirani mesh
    « Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2013, 01:39:18 »
  • Publish
  • Haha,aj bas probaj,gorim od zelje da cujem tvoj komentar :D :D :D

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2013, 03:42:59 »
  • Publish
  • Igrali smo se sa tim
    N ikako nemoj na nekom elektronskom modu ili ego to da radish jer imash sanse da sprzish mod tj elektroniku
    Kreni sa skoro praznom baterijom brze cesh stici do cilja  to jest do potpunog usijanja namotaja
    I josh jedna stvar ukus nije nikako kao na mesu poprilicno dugo sve dok se ne spale sve hemikalije, masnoce i prljavstina na meshu
    ako hocesh jednostavnost a naj brzi nacin spali mesh kada ga urolas samo 20 sec.do kompletnog usijanja da spalish prljavstinu i to je to  preli ga par puta sa par kapi liq.spali  i gotovo sve ce raditi mrak
    bez onog gubljenja vremena i nepotrebnog potapanja u vodu

« Poslednja izmena: Januar 03, 2013, 10:46:36 fusion »

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +12/-24
    « Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2013, 15:32:42 »
  • Publish
  •         Zashto se u stvari oksidira mesh, ako moze neko pocetnickoj pocetnickoj populaciji u koju i sam spadam da objasni ! Koristim mini did clone na kome sam licno podesio set up i on daje poprilicnu kolicinu pare . Dodushe stvarno se ne uzare svi namotaji ni posle 4/5 punjenja po 3 ml tecnosti, inace mesh je doshao sa didom a kantal je o,2o mm kupljen kod nas ! Onaj iz kutije je u startu prso, po mojoj proceni bio je tanji  mozda 0,15 do 0,18 mm!? Hvala na odgovoru i nadam se da nisam ispao glup u drushtvu !?

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2013, 15:45:35 »
  • Publish
  •         Zashto se u stvari oksidira mesh, ako moze neko pocetnickoj pocetnickoj populaciji u koju i sam spadam da objasni ! Koristim mini did clone na kome sam licno podesio set up i on daje poprilicnu kolicinu pare . Dodushe stvarno se ne uzare svi namotaji ni posle 4/5 punjenja po 3 ml tecnosti, inace mesh je doshao sa didom a kantal je o,2o mm kupljen kod nas ! Onaj iz kutije je u startu prso, po mojoj proceni bio je tanji  mozda 0,15 do 0,18 mm!? Hvala na odgovoru i nadam se da nisam ispao glup u drushtvu !?

Pa vidi,kada ubacis taj zartolani mesh u tank i namotas kantal,jedini prolaz struje bi trebao biti kroz sam kantal od - srafica pa sve do + srafica,ustvari kontra,struja ide,u ovom slucaju odozgo na dole

E sad,s'obzirom da je ta mrezica od metala,a svi znamo da metal provodi struju moras na njoj napraviti jedan sloj koji ne provodi struju,to se zove oksidacija,takodje nije dovoljno napraviti samo oksidisan sloj na mestu gfde su namotaji vec je potrebno oksidisati i onaj deo koji dodiruje metal na atomizeru u samoj rupi,jer ti je u ovom slucaju celo telo atomizera -,pa i ako mrezica dodiruje dno tanka svakako moze doci do provodjenja struje

Ovo sto je Bet ubacio je prica za malu decu,lik sa klipa mi je smesan kao decija karikatura,kao prvo,iako resis da radis prema uputstvima sa gore pomenutog klipa i ako to resis da radis sa ego baterijama,prvo javi Zogu-u da spremi nekoliko elektronika za istu i lemilicu,a ako pak resis da to radis sa mehanickim modom,onda ces prvo morati da skines zastitu sa baterija a u nekom srecnom slucaju ce pre puci kantal nego sto bude BUM

Toliko od mene :)

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2013, 15:49:38 »
  • Publish
  • Svi iz navike koristimo terminologiju oksidacija kad to u sustini nije
    Sve se svodi na to da se napravi ili ti nanese sloj izolacije na mrezicu tako da zica nema provodnost preko mesa nego samo kroz zicu     Hot spotovi su te tacke gde zica dolazi u kontakt preko mesha i to ne sme da se desava
    Kao bitno je da zica ne sme nikada da se usijava sem kad je tank prazani i nema tecnosti , ukoliko ti se to desava da se zica usijava to nije dobro i znaci da nema dovoljno tecnost ili da ne naleze dovoljno dobro na mesh. sa tim desavanjem usijanja dolazi i do pregorevanja tecnosti pa imas onaj odvratan ukus koji je u stvari jako stetan i zove se acrolein

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2013, 10:12:03 »
  • Publish
  •      Upravo sam uspeo da usijam ceo niz od 6/5 namotaja ,trebalo mi je dobrih pola sata sa pauzama a dal sam neshto postigao to cu vam napisati cim isprobam uradjeno !

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11119
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    « Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2013, 10:26:48 »
  • Publish
  • Daj ljudi ne zaebavajte se sa ovim alternativnim metodama, nije tesko oksidirati mesh ;D . Tabby je lepo objasnio sta moze da se desi. Najbolja varijanta je da crkne elektronika u bateriji, da se deformise neki od elemenata ili da pukne kantal. Lako moze da se desi da neko ostane bez prstica, pa ce opet da pisu novine "explodirala elektronska cigara".

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2013, 10:46:16 »
  • Publish
  •       Sramota me da kazem da josh nisam kupio brener i da koristim neki stari pijacni unimer koji je odavno za kantu za smece !

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2013, 11:00:32 »
  • Publish
  • U svakom slucaju bolje se strpi dok ne kupis brener, jer ovo je klasican atentat na bateriju i potencijalni na samog sebe. Ako ne mozes da nadjes brener, ovo moze da se nadje u svakoj kineskoj radnji a moze dobro da posluzi:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2013, 11:02:30 »
  • Publish
  • U svakom slucaju bolje se strpi dok ne kupis brener, jer ovo je klasican atentat na bateriju i potencijalni na samog sebe. Ako ne mozes da nadjes brener, ovo moze da se nadje u svakoj kineskoj radnji a moze dobro da posluzi:

Druga varijanta to je neki od onih brener upaljaca, kojih ima svuda da se nadje. Jeste da ces cesto morati da ih punis ali posluzice.

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2013, 12:16:24 »
  • Publish
  •  I shta sad da radim ? Da pokusham sa ovim set apom ili da sacekam ?! Poshto sam ne znajuci zashto vec tri cetiri tanka tecnosti sprzio?!

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2013, 12:38:35 »
  • Publish
  • Ako radi ok zasto da ga ne koristis :)

Uz prave baterije nema bojazni od eksplozije  :hooray:

A ove ja koristim u svojim modovima  :pimp:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2013, 12:56:56 »
  • Publish
  • Da, sa IMR baterijama nema opasnosti od BUM-a, to sam se licno uverio ;D  Pravio sam box mod, i posto je u konektoru izolacija bila jako losa, nastao je kratak spoj. Poceo je da proizvodi neke cudne zvuke, i ja umesto da odmah pogledam o cemu se radi, jos sam prislonio uz uvo i nastavio da pritiskam prekidac ;D  Prekinuo sam kad sam osetio toplotu na ruci. Otvorio sam kutiju i opruga je bila potpuno deformisana i vrela, baterija ziva i hladna i koristim je i dan danas.

Kao sto rece che, ako ti radi znaci da si uspeo da ga oksidiras, pa slobodno nastavi da koristis tako, ali ubuduce vodi racuna jer si ovaj put imao srece, sto ne znaci da ces svaki put.

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2013, 13:37:51 »
  • Publish
  •      Kad vec merite duzinu onda da i ja prijavim moju JETBeam 2300 mAH  18650  3.7 V   IC Protection ,kupljena u Micro princu na Slaviji 1843 dinara sa garancijom od 6 meseci, al shalu nastranu mnogo bolje radi ,vishe se arome oseca i ne moze se porediti sa onim pre ! Uglavnom ovde i e VIC kad kupujes baterija ti nije ovako zapakovana i ako potraje tih 6 meseci kupicu opet od njih .