Elektronske cigarete > Uopšteno o elektronskim cigaretama

TH - udar u grlo

<< < (2/9) > >>

Che:
Meni je vise bitnija kolicina pare i aroma nego sam TH.Posto uglavnom parim na genesis sistemima u LR varijanti smanjio sam kolicinu nikotina u liquidima na 7-9mg.Cak i kad dripnem na neki atty koji nije LR i dalje mi ne fali TH iako sam na cistom VG-u.Mislim da je to sve stvar navike.  :ike:

LiberPrint:
Braca kinezi su sve to lepo proracunali i ponudili trzistu otpore 1,8-2,8oma i napone 3,3-4,2. Onda su se u tu pricu ukljucili i amerikanci koji su po svemu ekstremi, pa su se otpori smanjili a naponi povecali sto po mom misljenju niceg dobrog nije donelo. Ako krenu neka ozbiljnija istrazivanja sa ciljem pronalazenja stetnih materija u e-cig, i ako ista budu sponzorisana od strane protivnika e-cigareta, sigurno ce se raditi upravo na ekstremnim modelima i sigurno ce se naci mnogo toga stetnog.

Za 10ak meseci koriscenja elektronike kod mene je sve bilo konstantno u opadanju. Poceo sam po inerciji sa 18mg i postepeno smanjivao do 5-6mg/ml a planiram i to da prepolovim. Sve vreme gotovo iskljucivo na 3,3V i gotovo iskljucivo na 2,3oma. TH mi nije neophodan u nekoj narocitoj meri, jer ga ni duvanske cigarete nisu imale. Mislim da bivsi pusaci sa TH nadoknadjuju onaj osecaj i punocu dima duvanskih cigareta koji se dobija samo sagorevanjem onih nekoliko hiljada hemikalija, inace, ponavljam, cigare nemaju TH, bar ne u toj meri u koliko ima recimo tecnost sa 18mg/ml sprzena na 10-15W. Meni licno je najbitnija aroma i to sto blize duvanskoj. Inace mislim da je bilo koji komercijalni model dovoljan bilo kom korisniku i da se sa velikim naponima i malim otporima malo preteruje. Mislim da najveci problem pravi preterano ucestala konzumacija, pa receptori u ustima jednostavno otupe i organizam se navikava na jace doze. Kod duvanskih cigra nije moguce neprestano pustiti jer se organizam zasiti i pusenje postane neprijatno, dok tih smetnji ovde nema, pa cesto preteramo i nesvesno stalno podizemo granicu. Konzumiranje bilo kojih cigareta, elektronskih ili duvanskih je oblik narkomanije, a poznato je da kod svih oblika zavisniosti, lakse se prelazi na jace doze nego na slabije. Zahvaljujuci ponudi svih mogucih modela koji mogu proizvesti vece kolicine pare, jaci TH, vise arome, jednostavno pojedini korisnici gube granicu a potrebe organizma sve vise rastu, pa se plasim da kod pojedinaca osnovna zamisao "zdravija alternativa pusenju" vise nema smisla.

Ovo sam ponovio ko zna koji put i nadam se da mi niko nece zameriti.

fusion:
@Liber sve zavisi koje cigarete si pusio ...licno dok ne osetim da reze po grlu i plucima nije cigareta a ni parenje nazovi ga kako god hocesh ali taj osecaj kod cigareta je bio pod moranje a sada i kod parenja ... moja solucija je u skorije vreme mentol da bih smanjio nikotin a zadovoljio tu potrebu ali dobro i mentol cigarete su bile nekada davno opcija
 individualno je i to da je nacin uvlacenja kod svake osobe razlicit i organizam sam to izbalansira da bi dobili sto zelimo i koliko treba zato i svaki pusac a i parioc povlaci na razlicit nacin. Neko mi kaze da ima Th a ja ga ne oseam uopste i obrnuto on proba od mene i kaze kako mu je TH blag a za mene je dovoljno. Opet pokusavamo da razresimo individualni osecaj 
Uzgred 1.8 oma na 4.2 v je 9.8w
I cigarete su imale taj osecaj sa pocetka mog odgovora tako da cigarete definitivno imaju TH i malboro je jako poznat po tome i mozda je najvishe istrazivanja po tom pitanju su imali oni
Ono sto je izuzetno tacno, da nam receptori sa velikom kolicinom otupe i da treba praviti pauze kao sto bibi rece na pocetku

PoisoN:
Ja sebe pronalazim u svemu sto ste napisali, ali vise ka strani "slabijeg".
Krenuo sam sa 24.. i bio dugo - nista drugo me nije "zadovoljavalo". Onda sa novim dobavljacima (non-Umbrella), dosao max 18.. i ja se ubrzo navikao (dva do tri dana i to je to).
Onda eksperiment sa 12.. i proslo je.
Sada 9 mg/ml.
TH mi je ovde na granici da ga i ne osecam (sa 12 mi je bila prolazna ocena), ali mi i ne smeta. Sto Para rece - cigarete su mi sada daleka proslost, PV mi je sadasnjost.. i ceo sensation mi je sada - Vaping. Sa Smoking-om vise ne osecam nikakvu povezanost. Pa tako i TH - sada mi je samo "zacin" u receptu po kome kuvam sebi dnevni hobi.
Sto se snage na kojoj se sve to krcka tice - ja sam u "zeleno-narandzastoj" zoni - 3.3-4.2 V, 1.8-2.5 ohm na fiber-klirovima. Zelja mi je da kada mi stigne repromaterjal, probam da smotam 3-4 ohm za Vivi i pronadjem napon koji mi(joj) odgovara (pretpostavljam izmedju 4-5 V). A tada cu videti i sa TH kako stojim.

NikolaP:
Meni je TH vazan. Taj udar u grlo je sto mi jedino fali od cigara, uz ritual otvaranja nove kutije, pa liznem cigaru i upalim...

Ali vidim svi pricate o mogucoj stetnosti spaljivanja pg i vg-a. Mene vise brinu arome. One jesu food grade, ali za jela, sladolede, pica i sl. Niko ne razmislja o tome da nisu one mozda i najopasniji deo tecnosti.

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju