Autor Tema: TH - udar u grlo  (Pročitano 18860 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11167
  • -Receive: 10683
  • Ugled: +22435/-0
Odg: TH - udar u grlo
« Odgovor #30 poslato: Januar 05, 2013, 09:19:12 »
  • Publish
  • Samo me zanima da li su se ti strucnjaci zabrinuli za zdravlja radnika varioca, farbara, rudara, gradjevinca... i da li je nekog bilo briga koje hemikalije oni udisu 8 sati dnevno? Nisu, jer nisu potrebni dokazi da je to stetno, i zato sto se u javnosti ne prica da su to opasna radna mesta, racuna se kao da nisu. Internet je pun oprecnih informacija, pa za sve sto se pomisli naci ce se potvrda na njemu i to koriste oni koji zele da nesto prezentuju onako kako nije. Mozda nekome treba naucna potvrda, ali pitanje je koliko su sva ta istrazivanja nepristrasna, meni sto se aroma i baza tice, ne treba. Posle nekoliko hiljada hemikalija koje sam udisao koriscenjem cigara, ove nase aromice su boza ;D . Siguran sam da vise stetnih hemikalija udahnemo jednom setnjom po centru grada. Mislim da nikotin i dalje ostaje najopasniji sastojak i da njega treba redukovati.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #31 poslato: Januar 05, 2013, 09:46:28 »
  • Publish
  • Skoro skroz bi se slozio sa Liberprintom sem zadnje tacke oko nikotina . To mislim da su daleko opasniji alkohol u aromama i tecnosti kao i fiber koji bi cim dodje do dry burna treba baciti i zameniti ili namotati novi . dry burn samo kao nuzno zlo do prve moguce promene i to odma.
    Kao i u cigaretama nikotin je najbolji od sve dece tamo a opet se jedini spominje i kudi bez prave osnove.
    U stvari osnova i postoji razlog ako gledamo naj bolju supstanucu kao losu onda necemo zalaziti nesto duboko u razarajuce i stetno dejstvo ostalih supstanci koje su daleko gore u cigaretama
    Da pojasnim svoj stav - Ne zelim da kazem kako je nikotin dobar , to nikako, samo zelim da kazem kako inercijom gledamo na stvari
    @ meaculpa - svaka cast na entuzijazmu i trudu .... moje duboko postovanje ....

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #32 poslato: Januar 05, 2013, 10:11:21 »
  • Publish
  • Moje osobno misljenje je i da ste i ti i Liber u pravu. Moj ujak je radio u fabrici kablova u odeljenju galvanizacija i tesko je oboleo od fibroze pluca. I nikome nista.
    Svaka cestica u vazduhu je potencijalni ubica, jer se u atmosferi nalazi oko 170 tona radioaktivnih ostataka nuklearnih proba dok nisu bile zabranjene. Samo jedno zrnce peska na plazi koje zakacis nogom moze dospeti u pluca i onda nazdravlje. No da ne budem panicar, organizam se prilagodjava nastalom vremenu i mi jos uvek nekako opstajemo na ovome svetu. Sa nasim aromama i nikotinom, dakako, ali bez cigareta.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #33 poslato: Januar 05, 2013, 10:17:16 »
  • Publish
  • Sto je po meni apsolutni uspeh i pozitivna stvar

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +110/-1
    « Odgovor #34 poslato: Januar 05, 2013, 10:22:24 »
  • Publish
  • Sto je po meni apsolutni uspeh i pozitivna stvar
    I zdravstveno i mentalno i fizicki pozitivna stvar
    Edit: E sada za absolutni uspeh bi trebalo obezbediti manje stresa, uzivanje u zivotu, zdraviju ishranu, zdravstvenu kulturu, malo vise novca da mozemo sebi priustiti novi hardware i nove liquide i jos mnogo toga. Ali kao zakljucak, samo pozitivno i guramo napred i trajemo i trazimo dobre strane vapinga. Jar ako zelis, uvek mozes naci negativu. Za ispravan nacin zivota treba biti sto vise pozitivan, kao sto u gen modovima pozitvni kontakt igra veliku ulogu za dobar vaping.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #35 poslato: Januar 05, 2013, 11:05:25 »
  • Publish
  •  :08:

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #36 poslato: Januar 05, 2013, 13:38:22 »
  • Publish
  • Ja se slažem sa svima, ali Meaculpa je krenuo u lov na plućne vaping veštice i ja ga podržavam u tome. Mene veoma interesuje do kakvih saznanja će doći. Ja do sada nisam uspio doći do bilo čega osim da parenje izaziva desetominutni spazam disajnih puteva. Međutim ovo istraživanje je provedeno na nepušačima tako da je takva reakcija sasvim normalna.
    Ja verujem da je parenje neškodljivo, odnosno da ne može dovesti do ozbiljnijih zdravstvenih problema. Ali za potvrdu takvog mišljenja potreban nam je kakav takav dokaz ili relevantno mišljenje stručnjaka.
    Zato, Meaculpa, napred. :smile1:

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: Januar 05, 2013, 15:16:02 »
  • Publish
  • Ispitivanje e-cig provedeno na Novom Zelandu, dr. Murray Laugeson:

Safety Report by Health New Zealand (PDF)
    « Poslednja izmena: Januar 05, 2013, 15:50:03 Para »

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #38 poslato: Januar 05, 2013, 15:35:49 »
  • Publish
  • OK moja greska- ovo je isfinansirano od strane RAYAN a ali ipak bi se taj PDF trebao procitati ali ponavljam izfinansiran je od strane proizvodjaca e cig.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #39 poslato: Januar 05, 2013, 15:46:05 »
  • Publish
  • I to smo već obradili. :) To novozelandsko istraživanje govori da su pronađene kancerogene supstance u tragovima, ali izuzetno niskih koncentracija. Ta studija zaključuje da je parenje zdravija alternativa pušenju.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: Januar 05, 2013, 16:01:15 »
  • Publish
  • Sa cime bi se verovatno svi slozili.... ;D

Van mreže vitaminb

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • Ugled: +4/-0
    « Odgovor #41 poslato: Januar 19, 2013, 01:36:25 »
  • Publish
  • Počeo sam s parenjem pre skoro godinu dana i postepeno ukidao cigarete. Tada sam pario tečnosti s 18 mg nikotina, a ponekad sam dodavao u tečnosti i par kapi mentola s 24 mg, da im dam dodatni kick.
    Kasnije sam spustio na 12 mg, na koliko sam sada. Mislim da sam u tome uspeo jer su i uredjaji na kojima sam pario (da ih sada ne nabrajam) davali dobar kvalitet pare i zadovoljavajući TH, koji očigledno mojim krajnicima bitan  :Scratch-Head:  Sledi postepeno smanjivanje nikotina, ali moram da priznam da se u "realizaciju tog projekta" nikako da krene  :angel3: pa sam, eto, još uvek na 12 mg...
    Jako bih voleo da mi parenje "preraste" u hobi, ali trenutno sam još uvek u fazonu....
    ..."jako posvećenog profesionalca"  :yay:

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +35/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #42 poslato: Mart 28, 2014, 03:39:13 »
  • Publish
  • Kod mene je izgleda bilo presudno sto sam zadnju pijanku izdrzao bez elektricne i sada gotovo da i nemam potrebu za elektricnom  :13: .Nema veze sa temom ali kada ste vec i vi otisli u off  :wave: Inace ja TH ne osecam ispod 16.Probao sam sa 12 i moze da posluzi ali posto ja uvlacim kratko meni odgovara da je tecnost jaka.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: Mart 28, 2014, 09:48:17 »
  • Publish
  • Dograbi se neke ozbiljnije opreme i bice ti 9mg taman ako ti je 16mg ok a mozda i manje sam ces videti

Van mreže daksi990

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +35/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #44 poslato: Mart 28, 2014, 15:37:22 »
  • Publish
  • Ma ne treba mi jaca oprema jer i ovu slabo koristim  :13: Ja jednostavno e cigaru nisam smatrao za alternativu vec kao pomocno sredstvo za odvikavanje.Tako da je meni bitno samo malo da mi stegne grlo i to ne parim ja intenzivno.