Autor Tema: TH - udar u grlo  (Pročitano 16577 puta)

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +110/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: TH - udar u grlo
« Odgovor #15 poslato: Januar 04, 2013, 15:14:46 »
  • Publish
  • Jedno je sigurno. A to je da nikotin izaziva spazam krvnih sudova i deluje kao vazokonstriktor. Takvo dejstvo nikotina niukom slučaju nije pozeljno, jer sam svojim ocima video snimak na KC "Dedinje" kako deluje nikotin na krvne sudove. Takoreci se skvrči od nikotina kao čvarak, pa je iz tog razloga protok krvi ometen, a vremenom se stvaraju džepovi na kojima se talože trombociti. To prouzrokuje suženje krvnog suda, a znamo kuda vodi taj put. Ja sam ga prošao na moju sreću sa manjim posledicama, ali već sada sam redukovao količinu nikotina u parenju na 5mg-ml i idem sigurno još niže. Sa Parom se slažem da je i nikotin veoma štetan i prouzrokuje povišen puls, time se srce lošije hrani, a kao posledicu imamo lošiju prokrvljenost organizma, zujanje u ušima, nestabilan rad srca pa i tahikardije uz mučninu i sve ostalo što proizilazi iz toga. Eh, sada zvučim kao starac od stotinu ljeta, a tek sam prešao polovinu. Volieo bih da čujem u ovoj temi i znalce iz ove oblasti ako ih imamo, mada i iskustvo nekih članova nesumljivo dokazuju isto, možda čak i uverljivije od raznih Dr-a, Mr-a, Med Sci itd.
    P.S. Meni takodje TH ne znači ništa, a purnjao sam od Titogradske Drave bez filtera do Gitan-a punih 40-tak godina. Hvala za ovu temu!!!

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #16 poslato: Januar 04, 2013, 16:55:51 »
  • Publish
  • Dobro sad bar znamo da i nikotin ima nesto negativnog dejstva mimo zavisnosti ali opet malo zla u odnosu na prljavuse koje smo chamili i imali isto tako tog nikotina u istim kolicinama
    A izgleda da sam ja ovde u manjini sto se TH tice xaxaxa ali i posle 38 godina pusenja preko 3 pakle dnevno ali stvarno raznoraznih cigareta za mene nikada nece biti ni parenja ni pushenja bez TH i tog osecaja u plucima (beskorisno je )
    Recimo pall Mall light je imao veci TH nego regularni crveni i vise mi je prijao iako je imao manje nikotina . Kojom hemijom su to uspeli to je pitanje
    Tako da ....

PS ukoliko neko od muckarosa tecnosti ima sugestiju sta josh moze da se koristi da bi se povecao TH veoma rad sam da cujem - citam. Do sada sam probao limun paprika mentol . mentol je jedino sto je ok za mene

Van mreže PoisoN

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • Ugled: +16/-0
    « Odgovor #17 poslato: Januar 04, 2013, 18:18:01 »
  • Publish
  • Da ne bude da branim nikotin :smile1: ipak on nije cvecka, ili barem kada se unosi vise nego normalno (hranom). I stalno nesto citam o njemu, ali tamo gde je to ozbiljno prostudirano, ja nista ne razumem :smile1:.. hemijske formule, nazivi, odnosi, bioloske interakcije.. ma svasta. Ali..
    .. sad imam 40-tak godina. Jos sa 30 sam patio od "umornih nogu". Ustanem ujutru, a one bole i umorne kao da cele noci nisam mirovao, vec pesacio. E sad, toga se samo secam.. i kao laik bih rekao - vratila se cirkulacija.
    Tako da bih odvojio nikotin i nikotin sa duvanom. Mislim, opet kao laik.
    Poslednje sto sam citao negde, je bilo - nikotin i ugljen-monoksid oslobadjaju masti i transporuju je krvotokom, zato su pusaci sa manjim apetitom i "tanki".. masti se taloze na zidovima krvnih sudova, opterecuju srce, prave trombove.. itd. A kroz ceo tekst se ponavljalo: nikotin i ugljen-monoksid. Ok, kako je tekst bio o stetnosti pusenja.. mozda i nisu bas samo nikotin i ugljen-monoksid ukljuceni.. nego zbog poznatosti termina citaocima.
    Ja sam danas od parenja cesto gladan, tj kad sam gladan, parenje me "ogrebe", ne siti me kao cigarete i ugojio sam se pride. A cirkulaciju osecam na bolje.
    I sve to samo na nikotinu.
    Vapor running through my veins

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Januar 04, 2013, 18:25:59 »
  • Publish
  • Dobar deo nikotina za e cig - sintetizovan ili kako god vec se vadi iz krompira paradaiza patlidzana i da ne nabrajam josh povrca i voca
    Barem tako fabrike tvrde koje ih proizvode

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 1
    • Ugled: +75/-0
    « Odgovor #19 poslato: Januar 04, 2013, 19:07:45 »
  • Publish
  • Da,iako nisam imao neke dokumentovane probleme,dok sam pusio meni je puls u mirovanju bio 96-100 otk. u min.Treceg dana posle prelaska na e cig-broj otkucaja mi je sisao na 80,sto se smatra normalnim u mirovanju i tako je do dana danasnjeg.Sto znaci da je veci krivac za probleme u krvotoku i srcu ugljen monoksid,a nikotin iako vazokonstriktor manje...I ja osetim da mi zazuji u glavi i pritisak u usima kad se preparim,ali posle pola sata opet u normalu...Realno 18 mg je puno za one koji pare puno...Pokusacu da smanjim i uvedem pauze izmedju 10 tak cugova na bar 20 minuta...

Van mreže PoisoN

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • Ugled: +16/-0
    « Odgovor #20 poslato: Januar 04, 2013, 19:08:42 »
  • Publish
  • Dobar deo nikotina za e cig - sintetizovan ili kako god vec se vadi iz krompira paradaiza patlidzana i da ne nabrajam josh povrca i voca
    Barem tako fabrike tvrde koje ih proizvode

Tragom toga sam ranije isao, i pronasao da u 10 kg paradajza ima oko 1 mg nikotina. Tako da im ne verujem. Sve to ide iz duvana.
    Vapor running through my veins

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Januar 04, 2013, 19:37:41 »
  • Publish
  • @poisonN   verovatno si u pravu jer ovaj moj je ionako bio zutete boje... mada sam cuo da u padlidzanu i krompiru ima vise
    @bibi74 slazem se i meni se to stanje popravilo otkako parim iako ne parim neke skromne kolicine

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #22 poslato: Januar 04, 2013, 19:48:03 »
  • Publish
  • Za nikotin sam našao podatak da se može sintetizovati iz 99 vrsta biljaka. Nikotin iz Kine je kao prirodan jer oni krompir i slino povrće jedu, a najveći su proizvođači duvana na svetu.
    Kada organizam daje signale da više nije tako tolerantan prema nikotinu tada je obično kasno.
    Moja filozofija je, svesti parenje na hobi.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Januar 04, 2013, 20:58:27 »
  • Publish
  • Ma ko zna sta oni tu muljaju to je pitanje na koje nemamo prave odgovore
    Da je bolje jeste i to je cinjenica - koliko je dobro - to cemo videti . cinjenicno je da se oseacam mnooooogo bolje i da mi prija.
    Za mene licno je zamena za smrdusice i to ostaje do daljnjeg, dali cu za 5- 10 godina misliti drugacije to je za videti ali nikako hobi

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Januar 04, 2013, 22:48:46 »
  • Publish
  • Kao odgovor na sva ova pitanja, ali samo u vezi kardiovaskularnog sistema, moze se procitati sa kongresa kardiologa u Minhenu 2012. lep dokument
    http://www.escardio.org/Search/results.aspx/Results.aspx?k=cigaretes%20vs%20e%20cig
    pa onda na pdf desno. Da nebih komentarisao takve strucnjake, procenite sami, ako vas ne mrzi.
    P.S. Morao sam da ostavim link, sorry, moderima i adminu.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Januar 04, 2013, 23:32:38 »
  • Publish
  • Moj duboki naklon i VEELIKA zahvalnica za ovaj tekst
    Nesto sto bi svakako trebalo  procitati da ne bi bilo sirenja dezinformacija

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #26 poslato: Januar 04, 2013, 23:47:07 »
  • Publish
  • Da jedna od vedrijih informacija za nas vapere koju smo istina već obradili, ali treba ponoviti:

http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=733.0

Konačno, Grci prezentirali svoju studiju.

E-cigarete ne nose rizik od bolesti srca!

Elektronske cigarete ne uzrokuju rizik za srčane probleme, tvrdi se u novoj studiji predstavljenoj na EVropskoj konferenciji kardiologa.

Studiju je prezentirao dr. Konstantinos Farsalinos.

Studija je pokazala da e-cigarete:

- nema akutne učinke na srčane funkcije
         - imal vrlo blagi učinak na krvni pritisak i broj otkucaja srca
         - iako je nikotin bio prisutan u e-tekućinama, on se apsorbira u organizam sporije nego što je slučaj sa analognim cigaretama

Govoreći na konferenciji, dr. Konstantinos Farsalinos je također naglasio da bi vaper  trebao koristiti e-cigaretu 4-12 mjeseci da bi dobio istu količinu nitrozamina (hemisjka supstanca-izazivač kancera) koju će dobiti sa samo jednom popušenom cigaretom.

Dr. Konstantinos je zaključio da upotreba e-cigareta nema negativne uticaje na funkciju rada srca.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Januar 05, 2013, 01:38:58 »
  • Publish
  • Sada trazim kao bitno, sa kongresa pneumologa, za respiratorni sistem i pluca, cisto ako ima, da do kraja razjasnimo stvari.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Januar 05, 2013, 02:01:43 »
  • Publish
  • U to bi bilo fenomenalno mada mislim da tu nije bash tako pozitivno kao sto je bilo ovo sa kardio jer upravo tu svi pokusavaju da laziraju tako da bash tu svi pokusavaju da zamuljaju vodu. Osim toga pluca koliko me moje skromno znanje sluzi (mozda i gresim) reaguju razlicito na paru i na dim i valjda koliko kapiram razlicito funkcionisu pa i to pokusavaju da predstave kao negativan rezultat ne osvrcuci se na mnogo sto sta.
    « Poslednja izmena: Januar 05, 2013, 02:31:44 Betrayer »

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Januar 05, 2013, 02:31:52 »
  • Publish
  • Ja isto mislim, ali spopala me Parina ideja kako i cime oprati soferku od parenja, pa sam malo seo i razmislio. I tu mora biti neko ALI. Alveole kod pusaca se pune katranoznim jedinjenjima zajedno sa monoksidom, teskim metalima, cijankalijem, azbestom, dimetil alkoholima i ko zna kojekavih gluposti jos ima, ali sta je sa pariocima? Osim baza sa nikotinom na PG ili VG ili njihovom mixu, arome. Kazu arome iz prehrambene industrije i konditorske. Svi znamo da rum za torte idu u pecnicu i pece se na 250 stepeni oko 45minuta i mi jedemo te torte. Jednom u mesec dana na primer. Ali mi purnjamo danonocno sto svedoci i ovo pisanije u ove sate. Sta sa tim aromama koje guraju u nase omiljene tekucine? Koliko se mi nagutamo aroma od 180-220 stepeni i koliko je to opasno? Sta sa cvrstim cesticama necistoce koja takodje odlazi u pluca i ostaje do sudnjega dana u nama? Nadalje zasto pojedinci imaju alergijske reakcije na PG, ja ih imam kao crvene tackice po grudima i stomaku,a nisam ih imao pre parenja. Desni kod nekih od nas hoce da se iritiraju od baze. Svedoci smo i ispitivanja da je najgora solucija mesanje sa klasicnim duvanom. Jer PG ili VG deluju na pluca i sirom otvore vrata alveola, pa kad neposredno zapalis klasiku, onda mnogo vise ostaje u plucima. Na sva ova pitanja sam prinudjen naci odgovor. Iako moze biti da je sve ovo mnogo manje izrazeno nego kod klasicnih cigareta, samo hocu pravu istinu, bez primesa placene nauke. Zato sam u potrazi za nezavisnim studijama i sa jednim pulmologom i jednim vaskularcem drugarom radimo na pronalazenju prave istine. Sva saznanja podelicu sa vama, bilo pozitivna, bilo negativna. Evo vec gledam u dva moda, koji da drpim ispred monitora i krenem u chainvaping, jer pisem vec gesetak minuta i zazeloe se  pare. Bice uskoro neke polemike, a vi ako imate da iznesete neko svoje vidjenje, stanje stvari, napisite kako bi imali solidan uzorak za ispitivanje. Ja sam prista na termografiju pluca, pa kada dobijem nesto znacajnije, a vezano za nase probleme, iznecu.
    « Poslednja izmena: Januar 05, 2013, 02:35:02 Betrayer »