Autor Tema: TH - udar u grlo  (Pročitano 18021 puta)

Van mreže Para

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Ugled: +1267/-0
TH - udar u grlo
« poslato: Januar 02, 2013, 17:25:26 »
  • Publish
  • Napomena: pišem isključivo o ličnim iskustvima, bez generalizovanja. Takođe iznošenje eventualnih oprečnih ili potvrdnih stavova trebalo bi shvatiti takođe kao isključivo lično iskustvo.

Parim već četrnaest mjeseci bez ijedne zapaljene cigarete. Slobodno vrijeme koga imam na pretek mi je dozvolilo da eksperimentišem do mile volje. Da probam sve i svašta i čak se upuštam u lične avanture eksperimentišući na granici zdravorazumskog. Intezivno bavljenje nekom materijom, dabome, uvećava stečena znanja i iskustva. Podiže ih na viši nivo. Ovaj sajt, kao malo koji obiluje vaperskim veteranima i čudesnim iskustvima koja su stekli tokom parilačkog staža. Bez lažne skromnosti, od početnika sa znatiželjnim pogledom na sve, smatram da sam naučio mnogo toga. Na žalost i poslije osam godina postojanja e-cigarete najvažnija stvar je i dalje obavijena velom tajnovitosti i nedoumica.
    Ipak usudiću se iznijeti neka svoja iskustva i mišljenja vezana za parenje, sa posebnim osvrtom na fenomen throat hita ili popularnog pušačkog udara u grlo (grebanje).

Svaki početnik prvo što traži, je što vjernija zamjena i podražavanje pušačkih manifestacija. Aroma koja podražava duvansku, nikotin koji ublažava ili u većini slučajeva sprečava apstinentsku krizu i TH. Neke pušačke rituale je nemoguće nadoknaditi parenjem. Nema pepeljare, upaljača, otresanja pepela, duvanskog dima u sobi i već sam zaboravio čega već ne.

Poslije četrnaest mjeseci ja definitivno nemam nikakve veze sa navikama koje sam imao kao pušač. Ovo je sada jedan sasvim novi doživljaj i "gušt". Arome mogu biti bilo kakve, samo da mi se dopadnu i "pare" mora da bude.
    Šta je sa TH?
    Ja TH smatram pušačkom tekovinom, a kako sa pušenjem više nemam ama baš ništa, osim gnušanja, TH mi ne predstavlja nikakav doživljaj. Naprotiv, smetaju mi iritacije grla izazvane nikotinom, PG-om ili jačim naponom.
    Nikotin kao najznačajniji faktor za dobar TH, sam smanjio na 9 do 12mg, nekada i manje. PG izbjegavam jer razara moje grlo, nepce, desni, a vjerovatno opterećuje i jetru. Tako agresivna hemikalija ne želim da se nalazi u mojim tankovima. Srećom TH je apsolutno nebitan za moje parenje pa je PG postao definitivna prošlost.
    Podizanje napona takođe ne dolazi u obzir, jer moja saznanja o molekularnom deformitetu hemikalija koje prži moja e-cig ne znam mnogo, osim da se ništa dobro ne može dešavati na tako visokim temperaturama.
    Moj nedavni razgovor sa doktorom nauka fizičke hemije me je još više učvrstio u uvjerenju da prženje tečnosti definitivno mijenja njen molekularni sastav koji je sigurno drugačiji od onog prvobitno nasutog u tank.
    Šta se dešava u želji da dobijemo što jači TH, pržeći nikotin, VG, PG i kojekakve arome, to  trenutno niko pouzdano ne može reći.
    Čak ni na plaćenim sajtovima, kojima moj sagovornik ima pristup, nema pouzdanih informacija, osim da su molekularne promjene iznad deklarisanih temperatura neminovne.

Trenutna opcija koju koristim je VG, prirodni ekstrakti aroma i minimalne količine nikotina, na omažama iznad 2,4 i prženje nikako preko 4V. Pare i arome imam koliko želim.
    TH? To me ne zanima jer moja jetra trenutno ima pametnija posla.

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 1
    • Ugled: +75/-0
    Odg: TH - udar u grlo
    « Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2013, 17:57:44 »
  • Publish
  • Ja bih voleo da sam tu gde si ti sad,Para!Meni je th veoma bitan,ali cesto uhvatim sebe kako ne osecam th,pa se pitam kako,pa povlacim jos vise pa dizem snagu...A kad se to desi lek je:Ostavite vas pv na pola sata,zatim povucite ponovo,i tek tada covek vidi realno kakav je th pare koju uvlacimo.Problem je sto i stalno parenje "ubija" osecaj th-a i subjektivni osecaj parenja je cesto nerealan...Pa i cigarete smo cesto ljustili kad nam se i ne pusi vec iz navike,a pravi dozivljaj pusenja je zna se kad bio:uz jutarnju kafu,posle rucka itd...

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2013, 18:23:15 »
  • Publish
  • PRVO  bih se APSOLUTNO sloziosa parom i njegovom napomenom sa jednim dodatkom, ne u ovoj nego u svakoj temi da je 80% iznesenih stvari realno individualni osecaj koji dozivljavamo i njime izgradjujemo stav i izjavu i nikako nije uklesano u kamen da je to tako (sem mozda za nas koji izjavljujemo nesto)

TH je osecaj bez kog i posle skoro dve godine intenzivnog parenja, a cetiri godine sporadicnog, ne mogu ... ne mogu ni sa nekim previse cistim aromama da se zadovoljim i da mi budu dovoljne i ako ih predugo parim moram da posegnem za nekom analognom ali ni to nije greda jer ipak sa 3 pakle dnevno ponekom cigaretom u toku meseca ne smatram grehom niti bilo cim losim pogotovo sto posle prvih dimova analogne dolazi i kajanje sto je zapaljena ali zadovolji mi organizam i potrebu pa se lepo sav srecan vratim parenju.
    Ali TH je nesto za mene neizbezno i preko potrebno da me drzi dalje od onih prljavusha i dalje sam na 16 mg na genesisu i to mi je taman i ne stremim ka smanjivanju za sada ali nikada se ne zna mozda i smanjim.
    Poceo sam jako davno kada su naj jace tecnosti imale 36mg a sada sam skoro na trecini toga. Mozda mi je i informacija o nikotinu i njegovoj stetnosti pogresna (mozete me ispraviti ) ali smatram da nikotin o kome svi kao nesto vriste naj zdravija stvar u cigaretama sem te sitnice oko zavisnosti .
    Slozio bih se sa Parom da mnoge stvari ne poznajemo i tek ce se obelodaniti dugim istrazivanjima ali isto tako dali ce biti realna to je pitanje kao sto znamo mnogo toga se lazira i izvlaci iz konteksta kada su izjave u pitanju pa sve moramo da uzmemo sa rezervom.
    Za mene licno je TH naj bitnija karika u lancu a aroma i kolicina pare zauzimaju cetvrto i peto mesto posle prva tri TH TH i TH. Ne verujem da ce se to promeniti u skorije vreme
    Mnogi brkaju TH sa zagoreloscu ili bilo kakvim losim sagorevanjem tecnosti
    Pravi TH ima veze sa tecnoscu koja sagoreva i delom dima koji je prevashodan u krajnjem ucinku uvlacenja zato i pozicioniramo protok vazduha na razno razne nacine da bi odredili koa kolicina smese vazduha pare i odakle se para uzima za nase potrebe i tom osecaju koji zelimo i koji nas zadovoljava
    Ali je jako bitno kao sto para rece da to mora da bude ispravno sagorevanje
    Ja licno sam tek zadovoljan u potpunosti tek izmedju 9 i 12 w

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2013, 18:57:31 »
  • Publish
  • Da veoma se razlikujemo po pitanju TH-a. Zapravo velika većina vapera, koliko sam primetio, je u duši ostala "pušač". Zapravo je veoma zanimljiva ta "ovisnost" o tom udaru u grlo. Bilo bi zanimljivo odgonetnuti šta je to zapravo? Da li je neka frojdovska misterija. Podsvjesna želja za bivšom. Jedan moj prijatelj kada pari ja mu umirem od smeha, on bukvalno pari kao da puši, sa svim onim gestikulacijama i uvlačenjem pare do koske. Meni je miris duvana na prvom mestu. Kad smrdi na krdžu to je to.
    Sve je ovo vrlo zanimljivo.  :smile1:

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2013, 19:11:56 »
  • Publish
  • XAXAXAXAXAXA upravo tako
    Kod okorelih parioca je bukvalno zamena za pusenje i tu nema dileme i sto je blize tome to bolje
    Ja licno volim veliku snagu na grejacu zato sto moje uvlacenje ne prelazi 2 3 sec. kao kod pusenja iako sam naucio da duga uvlacenja kod konfekciskih e cig ima bolji efekat (kart ,ego c ili tako nesto) ali kad parim malopre spomenute na 3,3 v onda uvlacenje traje i po 7 8 sec sve dok me ne prekine elektronika ili mi oci ne ispadnu  ;D

PS Eh ne volim bash misris krdze ... ali nekog lulaskog ili topmpuskog duvana .... to daaaaa

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2013, 19:57:46 »
  • Publish
  • Meni je vise bitnija kolicina pare i aroma nego sam TH.Posto uglavnom parim na genesis sistemima u LR varijanti smanjio sam kolicinu nikotina u liquidima na 7-9mg.Cak i kad dripnem na neki atty koji nije LR i dalje mi ne fali TH iako sam na cistom VG-u.Mislim da je to sve stvar navike.  :ike:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11113
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2013, 20:08:28 »
  • Publish
  • Braca kinezi su sve to lepo proracunali i ponudili trzistu otpore 1,8-2,8oma i napone 3,3-4,2. Onda su se u tu pricu ukljucili i amerikanci koji su po svemu ekstremi, pa su se otpori smanjili a naponi povecali sto po mom misljenju niceg dobrog nije donelo. Ako krenu neka ozbiljnija istrazivanja sa ciljem pronalazenja stetnih materija u e-cig, i ako ista budu sponzorisana od strane protivnika e-cigareta, sigurno ce se raditi upravo na ekstremnim modelima i sigurno ce se naci mnogo toga stetnog.

Za 10ak meseci koriscenja elektronike kod mene je sve bilo konstantno u opadanju. Poceo sam po inerciji sa 18mg i postepeno smanjivao do 5-6mg/ml a planiram i to da prepolovim. Sve vreme gotovo iskljucivo na 3,3V i gotovo iskljucivo na 2,3oma. TH mi nije neophodan u nekoj narocitoj meri, jer ga ni duvanske cigarete nisu imale. Mislim da bivsi pusaci sa TH nadoknadjuju onaj osecaj i punocu dima duvanskih cigareta koji se dobija samo sagorevanjem onih nekoliko hiljada hemikalija, inace, ponavljam, cigare nemaju TH, bar ne u toj meri u koliko ima recimo tecnost sa 18mg/ml sprzena na 10-15W. Meni licno je najbitnija aroma i to sto blize duvanskoj. Inace mislim da je bilo koji komercijalni model dovoljan bilo kom korisniku i da se sa velikim naponima i malim otporima malo preteruje. Mislim da najveci problem pravi preterano ucestala konzumacija, pa receptori u ustima jednostavno otupe i organizam se navikava na jace doze. Kod duvanskih cigra nije moguce neprestano pustiti jer se organizam zasiti i pusenje postane neprijatno, dok tih smetnji ovde nema, pa cesto preteramo i nesvesno stalno podizemo granicu. Konzumiranje bilo kojih cigareta, elektronskih ili duvanskih je oblik narkomanije, a poznato je da kod svih oblika zavisniosti, lakse se prelazi na jace doze nego na slabije. Zahvaljujuci ponudi svih mogucih modela koji mogu proizvesti vece kolicine pare, jaci TH, vise arome, jednostavno pojedini korisnici gube granicu a potrebe organizma sve vise rastu, pa se plasim da kod pojedinaca osnovna zamisao "zdravija alternativa pusenju" vise nema smisla.

Ovo sam ponovio ko zna koji put i nadam se da mi niko nece zameriti.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2013, 21:52:44 »
  • Publish
  • @Liber sve zavisi koje cigarete si pusio ...licno dok ne osetim da reze po grlu i plucima nije cigareta a ni parenje nazovi ga kako god hocesh ali taj osecaj kod cigareta je bio pod moranje a sada i kod parenja ... moja solucija je u skorije vreme mentol da bih smanjio nikotin a zadovoljio tu potrebu ali dobro i mentol cigarete su bile nekada davno opcija
     individualno je i to da je nacin uvlacenja kod svake osobe razlicit i organizam sam to izbalansira da bi dobili sto zelimo i koliko treba zato i svaki pusac a i parioc povlaci na razlicit nacin. Neko mi kaze da ima Th a ja ga ne oseam uopste i obrnuto on proba od mene i kaze kako mu je TH blag a za mene je dovoljno. Opet pokusavamo da razresimo individualni osecaj 
    Uzgred 1.8 oma na 4.2 v je 9.8w
    I cigarete su imale taj osecaj sa pocetka mog odgovora tako da cigarete definitivno imaju TH i malboro je jako poznat po tome i mozda je najvishe istrazivanja po tom pitanju su imali oni
    Ono sto je izuzetno tacno, da nam receptori sa velikom kolicinom otupe i da treba praviti pauze kao sto bibi rece na pocetku

Van mreže PoisoN

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +16/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2013, 09:26:26 »
  • Publish
  • Ja sebe pronalazim u svemu sto ste napisali, ali vise ka strani "slabijeg".
    Krenuo sam sa 24.. i bio dugo - nista drugo me nije "zadovoljavalo". Onda sa novim dobavljacima (non-Umbrella), dosao max 18.. i ja se ubrzo navikao (dva do tri dana i to je to).
    Onda eksperiment sa 12.. i proslo je.
    Sada 9 mg/ml.
    TH mi je ovde na granici da ga i ne osecam (sa 12 mi je bila prolazna ocena), ali mi i ne smeta. Sto Para rece - cigarete su mi sada daleka proslost, PV mi je sadasnjost.. i ceo sensation mi je sada - Vaping. Sa Smoking-om vise ne osecam nikakvu povezanost. Pa tako i TH - sada mi je samo "zacin" u receptu po kome kuvam sebi dnevni hobi.
    Sto se snage na kojoj se sve to krcka tice - ja sam u "zeleno-narandzastoj" zoni - 3.3-4.2 V, 1.8-2.5 ohm na fiber-klirovima. Zelja mi je da kada mi stigne repromaterjal, probam da smotam 3-4 ohm za Vivi i pronadjem napon koji mi(joj) odgovara (pretpostavljam izmedju 4-5 V). A tada cu videti i sa TH kako stojim.
    « Poslednja izmena: Januar 03, 2013, 22:14:44 PoisoN »
    Vapor running through my veins

Van mreže NikolaP

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +115/-0
    Re: TH - udar u grlo
    « Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2013, 10:44:42 »
  • Publish
  • Meni je TH vazan. Taj udar u grlo je sto mi jedino fali od cigara, uz ritual otvaranja nove kutije, pa liznem cigaru i upalim...

Ali vidim svi pricate o mogucoj stetnosti spaljivanja pg i vg-a. Mene vise brinu arome. One jesu food grade, ali za jela, sladolede, pica i sl. Niko ne razmislja o tome da nisu one mozda i najopasniji deo tecnosti.

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2013, 11:37:44 »
  • Publish
  • Slazem se ali arome su nuzno zlo bez kog se ne moze

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 1
    • Ugled: +75/-0
    « Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2013, 17:23:58 »
  • Publish
  • Jbg...Vidim svi smanjuju dozu nic. ja povecavam...Bio sam na 12mg,sad na 18,skoro sam kupio nesto ispod 12 i slabo mi je.... :weep:

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2013, 20:03:14 »
  • Publish
  • @ bibi74 niko ne kaze da moras da smanjih - pitanje je dali ti je cilj da parenjem zamenish pusenje ili ti je cilj da batalis cigarete pa zelis da se ratosiljas finalno i parenja i pusenja .
    ukoliko ti je prva opcija pari koliko zelis i onoliko jako koliko ti stvarno odgovara , kada to ustalis i postane sve ok onda mozes da samnjujes svakih par meseci po mg nikotina dodavajuci samo pg ili vg (za to postoje kalkulatori kao sto je juce me up ali to vec svi znate) i bez muke ciljeva i naprezanja stici ces na neku nizu kolicinu nikotina koja ce biti niska i koja ce te zadovoljavati
    Veruj mi mala je razlika ako pricamo o jednom mg nikotina u razlici a organizam ti se postepeno prilagodjava bez naprezanja

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11113
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2013, 20:59:55 »
  • Publish
  • Kako god, mislim da kolicinu nikotina treba smanjivati. Ne bih da zvucim kao neka baba koja samo popuje, ali cini mi se da su u ovim nasim tecnostima kolicine nikotina malo povelike. Pouzdano znam da je nekoliko bivsih vapera koji su se vratili na duvan, drasticno povecalo potrosnju cigara u odnosu na kolicinu pre prelaska na elektroniku. Mozda gresim, mozda se radi samo o promenjenim navikama, ali ipak mislim da sto manje nikotina to bolje po nas. Sa 5mg/ml i potrosnjom od 2-3ml nemam nikakve krize i siguran sam da cu i to uskoro na pola.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2013, 21:32:03 »
  • Publish
  • Ne bih da zvučim kao neki deda  ;D ali ja sam već odavno redukovao nikotin od 9-12mg. I sigurno idem dole.
    Jedan primer. Kada probam tečnosti sa 18mg sa serijskim uvlačenjem, skoči mi pritisak i zazuji mi u glavi. Neko nema ove manifestacije, ali neka bude siguran da se nagutao nikotina, sa kojim se njegov organizam sad za sad nekako bori.
    Po mom mišljenju parenje treba pretočiti u hobi i svesti ga na najmanju moguću mjeru. Više vremena provodim praveći setupe i ubijajući vrijeme, nego što parim.
    Dnevno 3ml, puna kapa. A i to je puno. :cap: