Autor Tema: Youde UD Goblin Mini V3  (Pročitano 2825 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11241
  • -Receive: 10723
  • Ugled: +22475/-0
Youde UD Goblin Mini V3
« poslato: Jul 28, 2016, 12:43:26 »
Mali UD je malo narastao, ali su porasle i njegove mogucnosti. Nema vise silikonskih cepica, vec je tu izmenljiva glava/baza/dek, za jedan ili dva grejaca.

Van mreže PsyBoza

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 70
  • -Receive: 89
  • Ugled: +130/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Youde UD Goblin Mini V3
« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2016, 20:50:22 »
I opet nisu nspravili kontrolu tecnosti.

Van mreže Pukan

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5495
  • -Receive: 2215
  • Ugled: +2862/-0
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 01, 2016, 01:40:58 »

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2372
  • -Receive: 1338
  • Ugled: +1343/-0
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2016, 13:06:53 »
Jel ima nekome kome je vec stigao ovaj atty.
Zanima me da li na njemu izvodljivo 025.zica u dual varijanti oko precnika1.7mm.Kako ce to da izgleda kad ga teram na25w.
Nemam interes za drugaciji setup jer sam isti sve probao.
Zamolio bih nekoga ako zna da mi odgovori na pitanje koje me muci.Narucio bih ga i koristio bih ga povremeno za neki dobar cug na lulu.Muci me ovo pitanje i nemam odgovor..

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2016, 13:12:43 »
Mnogo bi mi znacilo necije iskustvo,odgovor.Zahvalio bih se svima unapred na pomoci.
Pomozite mi pliz..  :(

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2016, 13:54:51 »
Samo da dodam da nema potrebe da me ubedjujete na  neki drugi nacin,setup,precnika..Jer mi nista ne odgovara i sve mi smeta,od praznjenja baterije,nemogucnost na mehanici i celodnevnom trajanju baterije,rad na manjoj snazi..Na sve sto sam radio na ovakav nacin bio i zadovoljan do najmanje sitnice..Verujem da ce raditi,ako neko zna nesto vise i hoce mi pomogne ja bih mu bio zahvalan.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11241
  • -Receive: 10723
  • Ugled: +22475/-0
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:25:44 »
Ovaj i slicni atomizeri su potpuno van moje sfere interesovanja, pa cesto i kad ih imam pri ruci, ne pogledam ih. Ipak, pokusacu da odgovorim, dok se neko strucniji ne pojavi.

Mislim da taj setap nece bas dobro raditi na ovom atomizeru. Ovaj tip atomizera je namenjen pre svega debljim zicama, i mislim da sa 0.25 mozes da ocekujes i po neki zagorakis ili pojavu nekog hot spota, cak i kad je natapanje odlicno. Da bi ovaj atomizer kako-tako radio, sa njegovim prilicno sirokom rupama za dovod vazduha, potrebna je i prilicno velika snaga. Pri toj znazi, a uz pomoc vazduha, 0.25 zica ce sigurno postici preveliku temperaturu koja ce upaliti vatu. Takodje, mislim da motanje oko 1.7 ovde ne dolazi u obzir. Osnovni razlog za to je stu u tako mali precnik grejaca ne moze da stane dovoljno vate da pre svega popuni kanale za dovod tecnosti, a zatim i da dovoljno tecnosti apsorbuje u sebe kako ne bi doslo do zagorevanja pri snazi koja je potrebna za normalan rad ovog atomizera. Mislim da je ovde neki minimum zica 0.35 i motanje oko 2.5mm. Opet, ovo je samo moja pretpostavka i logicno razmisljanje u pokusaju, bez ikakvog iskustva sa ovim ili slicnim atomizerom. Molim da me iskusniji isprave ako gresim.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:39:08 »

Citat

Takodje, mislim da motanje oko 1.7 ovde ne dolazi u obzir. Osnovni razlog za to je stu u tako mali precnik grejaca ne moze da stane dovoljno vate da pre svega popuni kanale za dovod tecnosti, a zatim i da dovoljno tecnosti apsorbuje u sebe kako ne bi doslo do zagorevanja pri snazi koja je potrebna za normalan rad ovog atomizera. Mislim da je ovde neki minimum zica 0.35 i motanje oko 2.5mm. Opet, ovo je samo moja pretpostavka i logicno razmisljanje u pokusaju, bez ikakvog iskustva sa ovim ili slicnim atomizerom. Molim da me iskusniji isprave ako gresim.

Hvala liber za pomoc,oko vate ne brinem i vec znam kako cu je i postaviti.Na heronu,kajfunima i ostalima znas kako radi.od tih atomizera vise i neznam ni sam sta imam i tasporedjeni su na 3 razlicita mesta..i nisu mi za stalnu upotrebu pored samo tri stvari sto koristim.Stalo mi do ovog atty jer je lep,i za poneki cug bi ga koristio na luli.Ako neko zna jos neki info uvezi ovoga..
Unapred se zahvaljujem
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2016, 19:04:39 Joe »

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2016, 19:21:08 »
Jos samo jedno pitanje i necu postaviti vise.Sve ovo sto napisao liber u vezi ovih mojih grejaca na takvom tanku ja u potpunosti razumem.Imam iskustvo i jednu nejasnocu.Konkretno na velocity driperu,i sa postavljenim dual coil grejacima pravljenim oko 1.7mm/8namotaja/oko 0.8ohm i tako mogu da teram velociti skroz otvorenim otvorima za vazduh i do 25w, a da nemam nikakvo zagorevanje, i para koliko hoces.Vodjen takvim iskustvom,logikom imam i pitanje.Sta ako teram goblina sa isto takvim grejacima,i natapanje vate tecnoscu kroz kanale bude u dovoljnoj meri i ne bude tu predstavljalo problem,verujem i da ce to i proraditi !? Ili..
Ipak cu ga naruciti kako god da daje rezultate.
Hvala unapred svima na odgovorima..

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2016, 20:21:17 »
Kajfun 4 cepam trenutno sa takvim dual ispletenim grejacima,i trpi sve do 17w.
Ima li neko jos neko misljenje.Stalo mi je da to proradi kako js hocu.
Licno mislim da natapanje nece biti problem i ako treba smanjicu i wate..

Van mreže Pukan

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5495
  • -Receive: 2215
  • Ugled: +2862/-0
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 22, 2016, 02:36:32 »
Ako si uspeo driper da poteraš da lepo radi sa takvim prečnikom, onda ćeš uspeti i sa ovim goblinom. Imaj u vidu ono što je Lib rekao da za ovolike rupe treba dosta vate a taj prečnik grejača ti ne daje baš puno slobode. Takođe, prisutan je i gubitak arome ukoliko su rupe za vazduh prevelike u odnosu na površinu grejača. Imam ja ovog goblina ali nisam imao puno vremena da se igram sa njim, trenutno mi je setup singl coil 0,35 mm kanthal oko 2,5mm prečnika i to lepo radi na 20 wati. Preneću utiske svakako kad budem probao neki drugi  setup.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 22, 2016, 07:34:10 »
Hvala ti Pukan puno.Zahvalan sam ti do neba.Taj setup kantalom 035 u singl varijanti volim jer je identican i ovim dveju grejaca i sigurno da cu njega da i koristim.Probacu i ove moje,ja ih posebno volim jer rade lepo i na mehanici,baterija moze da ih tera ko od sale do potpune ispraznjenosti i do 2dana i nije mi se zagrejala nikad.Secam se muke i sa heronom i pokusao sve zivo,i uvek je bio tu prisutan neki problem.Moju muku mi otklonio ispleteni ili paralelno motani kantal 0.25zice.
Hvala pukan jos jednom..

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2016, 15:18:52 »
Stigao goblin mini.U zelji da ga odmah isprobam preuzeo ga i na brzinu smotao kantala 0.40 na singl bazu 9namotaja  oko 2mm precnika i rezultat nigde arome.Na dual coil deku smotao 2×035 kantala oko 2.5mm i tek  malo bolja aroma.Probao i 2× 0.25 oko 1.7mm/8namotaja otpor 0.8ohm radi perfekt do 25w i puno bolje ali i dalje slaba aroma.Atomizer je prelep i nema mu mane i bas radi onako kako treba bez greske,sem sto trosi ko tenk.,
Djaba mu sve to jer slabo daje aromu,i sve sto mogu da kazem da nema nista bez drip atomizera,ByKa V6,herona V1 i slicnih proverenih atomizera..jednom reciju (slaba fajda od ovoga),osim sto je jednostavan i prelep.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #13 poslato: Novembar 19, 2016, 07:38:04 »
Uradio setup 040 zice oko 2,5mm za dual coil bazu,a po recenziji naseg Beta.
,,aroma u tecnostima 3% .

Dobro je i nas @Bet i opisao,dao ocenu 3,i to stoji,i za mene je 5-tica jedino pomenuti atomizeri iz predhodnog posta.
Posebno interesantno kada se analizira ovaj dual coil setup 0,40 zice naspram 0,25,sta se dobija a sta gubi,i rekao bih jedino aromu daje za ocenu vise 0.40 zica,al zato takva debela zica  prazni tank uz kaficu ko od sale i trosi bateriju ko nista.
Sa druge strane takve grejace 025 zice rade i na mehaniku i sa ispraznjenom baterijom od 3.30V pa do baterijskog na 25w.
Dobro je ovo za poneki cug uz kaficu i tako..

Zahvaljujem se i nasem Betu sto je dao pravu ocenu (3) i za ovo

,, svaka mu dala" 

Sve u svemu,atomizer je po oceni negde u sredini,prelep je i radi sa svakom zicom,i svakom promenom setupa i zice dobijamo ili izgubimo-potrosimo
e-tecnost,ispraznimo ili ne ispraznimo bateriju..
Atomizer vredi kupiti,i izuzev sto nedaje bas tu vrhunsku notu arome,nego je tu negde u sredini.Drugu manu mu se nemoze prepisati jer radi bas onako kako treba,a i prelep je zaista..

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2016, 14:55:46 »
Ono sto sam propustio da kazem  o ovom atomizeru za ovaj dan ipo koriscenja, to je da jako lepo radi sa 025 zicom sa 5% arome  na mehanici,i ako mu podesim  kontrolu za dotok tecnosti na jednu crtu i podesim vazduh po ukusu,onda dobijam pravi M2L.Ono sto me brine je sama potrosnja, jer mi trosi 1ml po satu sto je za mene previse i ne prija,naprotiv mi smeta,jer na svim ostalim atomizerima potrosnja mi je oko 7ml za 18h sa 1mg/ml nikotina i 1-3%arome.Da mi ova potrosnja prija sigurno bih narucio jos jedan,ovako do daljnjeg nista jer mi nije za non-stop koriscenje,i misljenje cu da promenim ako se naviknem na ovoliku potrosnju..