Autor Tema: m2l atomizeri - aroma, setup, korišćenje - šta vam se sviđa a šta ne?  (Pročitano 921 puta)

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 606
  • -Receive: 1301
  • Ugled: +1500/-0
  • Mea culpa
Koristim 6 različitih atomizera za m2l u rotaciji i kod svakog mi se nešto sviđa a nešto me dovodi do ludila pa bih voleo da čujem šta vam se dopada kod atomizera koje vi koristite a šta vam smeta.

Najbolja aroma:
Ruža - pojedine arome u ovom atomizeru se pretvaraju u opijat. Gusta, zasićena i vlažna para, bludan pogled u daljinu i izgorele usne. Čista narkomanija.

Najgora aroma
Ruža - koliko pojedine arome pojača i iz njih izvuče nestvarno lepe tonove, ovaj atomizer još i više ume da unakazi pojedine arome i da ih izmutira do neprepoznatljivosti i neparljivosti. Zbog nje, omiljeni black honey mesec dana nisam smeo ni da pomirišem.

Najlakši za setup
Tube, Heron, Kayfun lite. Podbaciš žicu pod šrafove, provučeš vatu, prisloniš do kanala za dovod tečnosti (u slučaju herona izvučeš kroz rupu na kapi) i to je to. Ako su šrafići lošiji, obmotaš žicu oko šrafa i teraj.

Najteži za setup
RUUUUUUŽŽŽŽŽŽAAAAAAAAA. Dok ubodem nogice u rupice, doživim nervni slom. I taman kad to završim, sačeka me provlačenje vate. Ako postavim dijagonalno grejač, 10 minuta gurkam vatu kroz kanaliće i žicu, ako ga centriram, moram sa vatom da napravim umetničko delo da bi je provukao kroz coil. Svaki setup ruže je korak bliže samoubistvu.

Najlakši za punjenje
Meni je ovaj termin smešan, al ajd. Heron. Obrneš naopako, skineš tank, napuniš, vratiš.
Mada stvarno ne vidim šta je problem u odvrtanju šrafa u trajanju od 10 sec.

Najteži za punjenje
E ovo mi već nije smešno. Ruža, bez bellcapa. Zatvori dovod tečnosti, okreni atomizer, odvrni tank, pomeri u stranu čunak i komoru, sipaj tečnost uz zid, gledaj da ne preliješ, navrni bazu, zavrni tank, zatvori dovod tečnosti, okreni atomizer, otvori dovod tečnosti. E da ga j.bem.

Koji najviše volim da koristim
Ružu. Mazohista.

A koji najviše koristim
Heron i UTA. I jedan i drugi su savršen kompromis. Dovoljno kvalitena para sa izraženom aromom i prilično laki za upotrebu (kad konačno provališ kod UTE koliko da skratiš vatu).

Koji najmanje volim da koristim
Kayfun lite v2

A koji najmanje koristim
CloudOne - lepa para, ne na nivou UTE, ruže i herona, ali zasićenija i vlažnija od Kajfuna. Punjenje malo "teže" nego kod Herona, setup kao i kod kajfuna. Reklo bi se idealan atomizer ali ga sve nekako zaobilazim kada biram koji ću trenutno da koristim. Razlog je jednostavan, previše ujednačava arome i dešavalo mi se da nemam pojma koju sam aromu sipao. Takođe, ako se slučajno samo malo pomeri AFC prsten struktura pare ume značajno da se promeni. Meni se to jednostavno ne sviđa, osim kada ga koristim isključivo za 2-3 slične arome.

I na kraju
Jedan atomizer za napolje
Heron ili KFL. I jedan i drugi su stabilni u radu i nema šanse da me iznenade (Herona sam toliko prerađivao da mogu zatvorenih očiju da ga rasturim i sklopim). Ružu ne bih ni u ludilu nosio van kuće, a UTA mi ne uliva poverenje prilikom punjenja jer su zidovi tanka previše blizu komore pa može doći do pomeranja vate i poplave.

Uh, odo da gurnem prste u ladnu vodu  ;D
Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
  • Pol: Muškarac
Kod mene je podela M2L atija malo drugacija i sastoji se od tri dela, da tako nazovem...

Prvi deo je skoro sve, punjenje, izrada, setap, velicina, izgled.... Ovaj prvi deo ima dosta detalja koji mogu biti presudni, ali ako su sledece dve etape podele kako treba, onda zanemarim ovaj prvi deo.  ;D   
Drugi deo je subjetivni osecaj prilikom parenja sto u mnogome zavisi od velicine otvora ispod grejaca, kao i od duzine i precika dimnjaka... I treci deo je kakvu aromu dobijam iz nekog atia.

Posle ovih mojih "filtera" mogu reci da je za mene KFL+ V2 najbolji ati i nemam mnogo sta da mu zamerim. Toliko mi odgovara da i one male nedostatke koje ima, vec odavno ne primecujem. Sigurno nije sampion u kvalitetu arome koju daje, ali sve ukupno je po meni neprevazidjen!

Ati koji mu se najvise priblizio je Taifun GT2 (sa reducirom na 2mm), moja najveca zamerka je stvaranje kondeza, ali toliko ima lepu aromu i lagan je za punjenje i setap da mu oprastam pomenuti nedostatak.

Kayfun4 je negde za sada na trecem mestu. Poprilicno osetljiv po mom misljenju. Ima mnogo prednosti, daje lepu aromu ali nedostatak je u subjektivnom osecaju parenja. Po meni nekako mi nije lepo izbalansiran vazduh, natapanje i komora. Nekad mi izuzetno prija, a po nekad ne. Ali i dalje mi je jedan od favorita, veoma cudno  ;D

Heron, lepa aroma, lagan za odrzavanje ali kao i K4 osecaj prilikom parenja nije ono sto meni odgovara. Ostavio sam ga trenutno po strani kad budem imao vremena da se malo vise poigram sa njim.

CloudeOne, kratko sam ga koristio, bio je na dan-dva kod mene i delovao mi je nekako pipav. Nekako mi mnogo toga fali kod njega, mozda nekad u nekoj buducnosti ....

Da ne nabrajam sve, Ruza za kraj. Koristio sam je intezivno nekoliko meseci. Definitivno po mojim merilima m2l ati koji najvise trazi snage, a ubije aromu. Nije mi bio problem ni izgled, ni setup... ali ubije intezitet svake arome koju sam probao. Tek kada ga pocnes koristiti para je hladna, kada se udje u lancano povlacenje para postaje pretopla, tako da mi nije dobro izbalansiran, sto mi je jos jedan veliki nedostatak... Na kraju sam ga prosledio dalje jer nisam imao zivaca da jos stosta isprobavam, prepravljam...

Saberi, oduzmi ja svakodnevno koristim Kaju i Taju, povremeno presecem sa K4. Trenutno nemam ni vremena, a ni zivaca za jos nekim eksperimentisanjem, nekako me proslo. Kada se uzelim nesto ce se naci ponovo na repertoaru.   

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5141
  • -Receive: 7850
  • Ugled: +8676/-0
  • elektronske cigarete
Obrni-okreni,kayfun-oliki atomizeri mi najvise leze pa njih najvise i koristim.
Kayfun mali i veliki,Tube,Ruzgar pa i K4 (mada mu je rupa ispod grejaca za nijansu veca nego sto meni odgovara) su nesto za sta se najradije hvatam.Odmah tu je i Heron,kome mozda fali malo "ostine" ali zato je po pitanju punjenja za tri koplja ispred bilo kog drugog.Od svih ovih Ruzgar verovatno radi najbolje ali njegov idiotski nacin punjenja je prica za sebe.

Ruza me nije posebno odusevila.Aromu zaista ponekad ume da naglasi ( i samo zbog toga je vredi imati ) ali sve ostalo mi je tako-tako.Iz nekog razloga vazduh na njoj mi ne odgovara najbolje a i zahteva nesto vecu snagu.Postavljanje setapa je posebna prica.Nije toliko tesko koliko je iritantno jer se mogao i bolji pristup obezbediti.Sem toga,njen nacin punjenja mi izuzetno ide na zivce,verovatno iz razloga sto je ne mogu spustiti na sto.

K.Loud je mali,simpatican i veoma lepo radi ali meni nije za svakodnevnu upotrebu.Kapacitet je suvise ogranicen,punjenje nije komplikovano ali moze i bolje a postavljanje setapa je prilicno pipavo.No,to je sve cena minijaturnih dimenzija.

Sem gore pomenutih,ponekad koristim i neki m2l RDA ( 3D i Mina )ali tada sam obicno posebno raspolozen za to.Inace dripovanje nije moj uobicajeni stil.Eventualno 3D RDA sa svojim rezervoarom bi mogao zameniti tankove za nuzdu.Punjenje dripera je najjednostavnije ali,interesantno,i kod jednog i kod drugog postavljanje setapa je (bar meni ) komplikovanije nego na Kayfunu.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2372
  • -Receive: 1338
  • Ugled: +1343/-0
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Kod m2 atomizera i uopste..
Jedino mi se svidja Heron.
Jedan potez i stize se do grejaca.
Niiiistaaa oringovi,stakala i razna  sokocala,odrsrafljivanja sa moda na svaka 3 dana pri promeni vate i tome slicno.
Smeta mi i to sto je veliki a mogli su da ga naprave upola manji.
Aroma je extra u vrhu atomizera sa bunarom..
Nedostaje mi jak th pa me cesto  primorava da koristim deblje zice, a deblja zica trosi bateriju..a ja nevoleeem deblje zice pa ga teram sa dva grejaca paralel motan kantalom 0.25/sub/ohm.
Volim kratko povlacenje do 3 sek,uz jak th i bogatu aromu a kolicina pare mi nebitna..

Badja