Autor Tema: Koliko vam je najduze trajao setup  (Pročitano 9868 puta)

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1352
  • -Receive: 2184
  • Ugled: +3435/-0
  • Pol: Muškarac
Koliko vam je najduze trajao setup
« poslato: Jun 26, 2016, 13:39:04 »
  • Publish
  • Ovde mozete podeliti sa zajednicom koliko vam je najduze trajao grejac, tj setup u diy varijanti bez zamene fibera ili vate navedite sledece:
    -navedite koji ati je u pitanju,
    -dali je grejac fabricki ili diy,
    -koja zica je u pitanju
    -koji je otpor i na koliko vati ste parili
    -koliko ste tecnosti potrosili u ml
    -Koji je odnos pg-vg
    -Koji je procenat nikotina
    -koja je aroma
    « Poslednja izmena: Jun 26, 2016, 14:59:44 ivanneko »

Van mreže pupufna

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 325
    • -Receive: 182
    • Ugled: +242/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Koliko vam je najduze trajao grejac
    « Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2016, 13:52:10 »
  • Publish
  • Bas razmisljam kolko ima I evo vec mesec ipo isti setup, samo se pere I menja vata ;)
    - Rose v2
    - 2mm, .32 kantal, 8 krugova
    - 1.75ohm na 10w
    - dnevno 1-1.5 tank
    - 30/70
    - 9mg
    - razlicite...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11018
    • -Receive: 10580
    • Ugled: +22332/-0
    Odg: Koliko vam je najduze trajao setup
    « Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2016, 17:00:27 »
  • Publish
  • Nikad ne merim tacno koliko tecnosti proteram kroz atomizer, ali mislim da proteram oko 50ml izmedju dve zamene setapa. Umem da se zanesem i da bas usvinjim grejac. Nekad je to od tecnosti, a nekad zbog kilometraze, ali svakako se ne opterecujem time.

Mislim da na prljanje setapa ne utice mnogo koji je atomizer, osim u smislu natapanja, odnosno da li smo dobro savladali idealan nacin postavljanja setapa. Ako je lose natapanje, logicno je da ce se stvarati vise prljavstine, usled sagorevanja tecnosti.

Takodje, nisam primetio neku bitnu razliku izmedju fabrickih i diy setapova u smislu trajanja. Zica je zica, vata je vata, kao i predjena mililitraza.

Takodje, nisam primetio bitan uticaj vrste i debljine zice, pod uslovom da je snaga prilagodjena. Mislim da je sasvim logicno da zicu debljine 0.25 necemo terati preko 12/13W, kao i da te snage necemo isprobavati sa 0.50 zicom. Postoje izvesne razlike u brzini reagovanja zica od razlicitih materijala, ali ako je snaga prilagodjena, opet nema uticaj na duzinu trajanja setapa izrazenu u mililitrima.

Otpor :-[ 

Odnos PG/VG je jedan od najznacajnijih faktora, zajedno sa aromama. Tecnosti sa vise VG daleko vise prljaju. Kod mene je PG u vecini.

I kolicina nikotina ima znatan uticaj. Sto zbog samog nikotina, a sto zbog reakcije sa aromama. Verovatno su svi primetili da tecnosti sa vise nikotina vise potamne. Sad, nisam siguran koliko to ima veliki uticaj, davno je proslo vrema kad sam aktivno smanjivao kolicinu nikotina, ali sam prietio da u odredjenom procentu tecnosti sa manje nikotina manje prljaju.

Arome imaju naveci uticaj na prljanje setapa, ali velika je zabluda da po pravilu tamne tecnosti mnogo prljaju. Na primer soho, koji je prilicno svetla tecnost, prava je svinja za setap. Neko ce reci da je to zbog velikog procenta, ali ja nesto nisam ubedjen da je samo to. I hangsen arome se dosta doziraju, kao i pojedine TPA, pa ne prljaju toliko. Tecnosti koje u sebi imaju maltola su takodje strasni prljavci. Vanile, pite, kolaci i kremovi su po pravilu strokave, bez obzira da li su tamne ili svetle. Mislim da to ima veze sa kolicinom suve materije i tih zasladjivaca :Scratch-Head:  Sa druge strane, najtamnija tecnost koju sam ikad probao je lorann grozdje. tecnost je potpuno crna i neprovidna cak i u najmanjoj koncentraciji. Silnu garderobu sam upropastio sa njom, jer gde kapne ne skida se. Ako se na skroz ispraznjen tank sipa druga tecnost koja je potpuno providna, i ona ce postati neprovidno crna. Ipak, ova tecnost cak ispod proseka prlja setap. Od jedne kapi vata postane potpuno crna, ali ni posle 50ml nema bitnih naslaga na grejacu a oprana vata nema crnih tragova.

Mozda nisam dao konkretan odgovor na pitanje iz ove teme jer ga i ne znam tacno, ali vazno je ucestvovati ;D

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 605
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2016, 19:10:56 »
  • Publish
  • Jedini odgovor je: pojma nemam.
    Dnevno su mi u rotaciji minimum 3 atomizera, uglavnom sa razlicitom tecnoscu, pri cemu su ti atiji svakog dana druga kombinacija.
    E sad, otpor vise i ne gledam, namotam 5-8 namotaja oko 2 mm u zavisnosti od debljine zice, pa koliko ispadne.
    Ali zato 10 w ne prelazim i cak sam uspeo i ruzu da nateram da radi na 10 i ispod 10 w. Obzirom da se slazem sa Liberom da raznorazni slatkisi pozamasno prljaju setup a da njih najvise trosim, vatu menjam na 4-6 potrosena tanka, kako procenim da li je vreme, ili ako zakljucim da mi se ne svidja kako atomizer radi.
    Neki put se pitam dal sam normalan, jer sve izgleda savrseno u redu a poneki put zateknem svinjac na setupu.
    Zicu obicno menjam posle 4-5 zamena vate.
    U sustini, trudim se da sve bude uredno i poneki put u toj revnosti i preterujem.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2016, 20:21:24 »
  • Publish
  • Ja ću se potruditi da ispoštujem zadata pitanja u cijelosti. Ne toliko što je to neophodno jer poznato je da smo fleksibilni i ako se tema malo omaši. A i nemoguće je baš uvijek biti precizan. Međutim meni je lako iz jednog jedinog razloga. Punim ATI-je iz bočica od 50 ml. :D

Dakle:

1. Uwell Crown, SubTank Plus, SubTank Mini, Ehpro Bachelor, Ehpro Morph,SMOK TFV4,Veritas
    2. DIY
    3. Ni200 Hardered, The Crazy Wire Company, Made In UK, 0,32 mm
    4. 0.13 - 0.15 Ω u TC režimu pa snaga i nije relevantan podatak. A i razlikuje se se od elektronike do elektronike.
    5. 50 ml
    6. 50:50
    7. 1,5-3 mg
    8. FA i Hellas nekoliko desetina različitih aroma i nešto malo od Capella-e

Ni 200 coilove uvijek mijenjam kad i vatu. Napominjem da u aktivnoj upotrebi uvijek imam 3 moda i 3 ATI-ja sa 3 različite tečnosti. I toga se držim prilično dugo.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8956
    • -Receive: 11348
    • Ugled: +13783/-0
    « Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2016, 20:53:24 »
  • Publish
  • U glavnom je sledeća situacija kod mene :
    - PT2
    - DIY
    - Kanthal 0.25
    - ~1.8 ohm ~7W
    - ~50ml do zamene vate
    - bez PG-a
    - 3mg
    - Hellas Old Harbor 3% , TPA M-type 0.5% , FA Joy 1%
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže MacVap

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 156
    • -Receive: 154
    • Ugled: +154/-0
    • Macedonian Vaping
    « Odgovor #6 poslato: Jun 26, 2016, 22:29:02 »
  • Publish
  • A ja se ponadao da se ne racuna menjanje vate, pa da se pohvalim grejacem smotanim sredinom marta. Znam, nije ni to nesto, imao sam i dugotrajnije grejace, ali jos uvek ga koristim, 90% vremena samo njega svih ovih meseci.
    A pamuk cesto menjam, ne zbog njega, nego zbog toga sto moram da odradim dry burn.

Pa onda to bi bilo:

- Nectar Micro
    - motan
    - 2,5 mm SS AWG 26 (nije trom pri zagrevanju kao kantal iste debljine)
    - varira od 0,7 do 0,9 oma, pa i vise.  ;D Na 10 W strogo, ni makac dalje.
    - rekord mi je 4 dana pre menjanja vate, a najcesce 2 dana. Dnevno trosim 10-12 ml, pa racunajte.  :lol:
    - 50/50
    - 5,6 mg/ml
    - Inawera duvanske 1,6-2,5%

Prvobitno sam planirao da vozim u temp. modu, ali ovako mi vise odgovara.  :dance:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8956
    • -Receive: 11348
    • Ugled: +13783/-0
    « Odgovor #7 poslato: Jun 26, 2016, 23:47:26 »
  • Publish
  • MacVap tih 10W je mereno na kom modu ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jun 27, 2016, 00:17:30 »
  • Publish
  • MacVap tih 10W je mereno na kom modu ?

Pitas zbog debljne zice? I ja htedoh da pitam kako 10W greje zicu debljine 0.4? Slozio bih se da SS prilicno brze reaguje nego kantal. Debela zica je komotna za koriscenje zbog tvrdoce, pa se lakse provlaci pamuk a moze i neogranicen broj puta da se radi dry burn. Ipak, cini mi se da je zica predebela za tu snagu. Naravno, kome to odgovara je super. To je mozda kao sa 0.25 na oko 5W :Scratch-Head:  E sad, ako se uzme u obzir brzina zagrevanja SS-a, to mozda moze da bude zanimljivo.

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9920
    • -Receive: 3273
    • Ugled: +3786/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Jun 27, 2016, 01:00:12 »
  • Publish
  • Ovoliko odgovora nisam sastavio ni u školi odjedared... ;D

No Vlaves je u pitanju, tako da:
    - Rose V2-S x2 i Subtank Mini
    - DIY
    - Kanthal 0.25mm
    - 1.4-1.7 ohm ~9.5W
    - ~6-7ml do zamene vate
    - 50PG50VG
    - 6mg
    - Capella vanilice-kremići, slatkiši...

Shodno tome da 3 ATI-ja svakokodnevno koristim, a trošim dnevno oko 4-5ml, vatu menjam na 2-3 dana... Dok grejač menjam nakon 20-ak dana...

Van mreže MacVap

• Full Member
    • Thank You
    • Macedonian Vaping
    « Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2016, 10:25:36 »
  • Publish
  • Mod je IPV5...
    Sam Nektar daje vrucu paru jer je grejac gore, pa nemam problema sa zagrevanjem, cak i dobro bi mi doslo neko hladjenje ponekad.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jun 27, 2016, 10:38:36 »
  • Publish
  • Nisam nesto ispratio taj iPV5, dal' je moguce da nema step down u VW rezimu? Stvarno mi je nelogicno da ti sa tom konfiguracijom osecas bilo sta, a jos manje mi je logicno da potrosis 10+ ml. Sa realnih 10W, i sa tom debljinom zice i tim brojem namotaja, bukvalno ne bi trebalo da se oseti para a potrosnja preko par ml bi trebala da bude uspeh :Scratch-Head:

Van mreže MacVap

• Full Member
    • Thank You
    • Macedonian Vaping
    « Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2016, 11:44:49 »
  • Publish
  • Pa valjda ima stepdown, kao sto se vidi u drugoj temi o njemu. Mozda je malo jaci (ja bih hteo i manje vati), a na cekanje da se zagreje sam naviknut (koristim i kantal AWG 26). Zasto? Zbog cvrstoce namotaja. Dry burnujem i cistim zicanom cetkom, tanji AWG-ovi se izdeformisu do neprepoznatljivosti.

Lakse mi tako.  :smart:

A IPV5 mi bolje radi u temp modu nego drugi (Joyetech/Eleaf), ali daje manje pare kad je tecnost pri kraju (ne kad je nema, nego recimo 1/4 tanka), pa me ta inkozistentnost nervira. A mislim da tako treba da radi. Joyetech zna da se zaglupi i na punom rezervoaru.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2016, 12:06:51 »
  • Publish
  • Da, video sam da navodno ima step down :Scratch-Head:  A jesi probao to isto na drugim modovima? Bas se spremam da namoram slican setap na driperu, pa mozda pocnem da verujem u cuda ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Jun 27, 2016, 12:49:59 »
  • Publish
  • Probah ovaj setap, i ako sam rezultat unapred znao, i shvatih da sam ja jos ludji od tebe sto sam uopste probao :D Ja sa ovim 10 ml ne bi potrosio do nove godine, i to verovatno ne 2017, vec tamo neke 2023. Tu na 10W pare nema uopste, samo se posle nekog vremena ceo atomizer zagreje. Mala kolicina pare krece tek tamo posle 17W, ali se atomizer bukvalno usija i to malo pare postane vrelo. Lepo je to sto ova zica moze da se cisti celicnom cetkom, ali u tim blagodetima mogu da uzivaju iskljucivo D2L korisnici, jer jedino strujanje velike kolicine vazduha moze da je ohladi i proizvede dovoljno pare. Ovo sve naravno u kombinaciji sa TC, jer mislim da ova zica u ovom obliku nije za VW.

Evo nekoliko logicnih resenja ove misterije:

1. Kolega MacVap je fenomen, i paru uopste ne izdise vec samo udise. Ne jede, ne spava, ne pije vodu, kako bi uspeo da potrosi 10+ ml dnevno.

2. Kolega MacVap nas lozi, a ja sam se prvi upecao i ispalio se za ostale ;D  Molim ostale kolege da ne pokusavaju nista slicno.

3. Kolegi je neko uvaliio tanju zicu kao 0.40, i u tom slucaju je sve ok. Desavaju se greske ;D

edit: Ova tema je puna nagaznih mina, pocev od onih Vlavesovih nebuloznih pitanja na koja vidim svi odgovaraju :D Molim ucesnike da budu oprezni prilikom pisanja!