Autor Tema: Los kontakt zbog zaprljanog navoja na SS modu?  (Pročitano 1600 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11241
  • -Receive: 10723
  • Ugled: +22475/-0
Los kontakt zbog zaprljanog navoja na SS modu?
« poslato: Decembar 31, 2012, 10:20:38 »
  • Publish
  • Kada mi je jedan prijatelj rekao da se ovo desava, bio sam ubedjen da tripuje. Medjutim, posle par meseci koriscenja, pocne mod slabije da radi. Svasta mi je proslo kroz glavu. Oslabile baterije, crkla elektronika, navikao organizam na dozu pa treba jaca, felericna bocica sa tecnoscu... pa razmisljam... a sto ne bi probao da ocistim navoje? Razdvojim mod, navoje ocistim krpicom natopljenom alkoholom i bilo prilicno nekog crnila. Pored toga, izvadim i oprugu, pa i njeno leziste dobro ocistim kao i + kontakt. Vratim sve nazad, i gle cuda, radi kao nov i svi simptomi su nestali. Od tad ovo radim na svaklh 7-10 dana i nemam nikakvih problema. Verovatno se prilikom stalnog odvrtanja i zavrtanja na navojima nakupi prasina i formira neki fini tanki sloj koji slabije provodi struju, pa pravi probleme. Ne znam da li se ovo desava na aluminijumskim modovima, ali ne bi bilo lose da se i na njima odradi po neko ciscenje cisto radi preventive, a i nije tesko.

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 338
    • -Receive: 3299
    • Ugled: +4306/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Los kontakt zbog zaprljanog navoja na SS modu?
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 31, 2012, 17:58:19 »
  • Publish
  • Ne znam da li se ovo desava na aluminijumskim modovima, ali ne bi bilo lose da se i na njima odradi po neko ciscenje cisto radi preventive, a i nije tesko.
    O da, pogotovo na njima. Samo sto sam ja uz pomoc Chea sredio problem: smirgla za oprugu i blago po plusu, a navoje ocistio "papirom". Probacu sa alkoholom mada i ovako je dobro. Nakon prvog ciscenja podigao je snagu za celih 0.5V! Mehanicki mod je u pitanju.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Los kontakt zbog zaprljanog navoja na SS modu?
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 31, 2012, 18:20:33 »
  • Publish
  • U principu svi navoji moraju da budu sto cistiji a kontakti bez oksidacije kako bi PV davao svoj maksimum.Nije tesko jednom-dva puta mesecno sve rasklopiti i ocistiti.