Autor Tema: D Atty  (Pročitano 25573 puta)

Van mreže Prle

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 13
  • Ugled: +1981/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Dreamcatcher Atomizer
« Odgovor #15 poslato: Decembar 28, 2012, 23:57:32 »
  • Publish
  • Zaista prelepo izgleda. bravo Miloše!  :thumbsup: :hooray:

Van mreže Mikelangelo

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +8/-0
    • Na kraju svi idemo na nebo med Anđele!
    « Odgovor #16 poslato: Decembar 29, 2012, 10:54:57 »
  • Publish
  • Ej Derane tebe baš krenulo,da nisi kupeo CNC makinu za izradu tih tvojih inovacija i zajebancija ? :th_coffeetime: :Scratch-Head: :uff:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #17 poslato: Decembar 29, 2012, 11:11:15 »
  • Publish
  • Ma idi sta bi tek uradio da ima vremena!!! :thumbsup:

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 3
    • Ugled: +1022/-0
    « Odgovor #18 poslato: Decembar 29, 2012, 12:53:45 »
  • Publish
  • Nisam kupio CNC i nemam u planu tako nešto, bila bi velika gužva u garsonjeri ;D
    Ovo će da radi isti majstor koji radi i baterijski mod samo to on još uvek ne zna :-X

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #19 poslato: Decembar 29, 2012, 17:15:28 »
  • Publish
  • samo napred ideja je tu predlozi su tu a u rezultatu cemo da uzivamo a sta dalje reci kada su svi dobri predlozi vec izreceni  NAPREEEED

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #20 poslato: Decembar 29, 2012, 17:16:11 »
  • Publish
  • Za razmišljanje.
    Da plus pol bude sa strane a mesh u sredini, koga će "gađati" mala cevčica sa strane dužine 5mm, koja će biti par milimetara udaljena od mesha (prečnik cevičce 2,5mm). Šaraf na kapi sa strane, kako je i zamišljeno,  bi sužavao ili širio prostor u cevčici, odnosno regulisao protok vazduha.
    Obrazloženje.
    Para bi direktno sa mesha odlazila na drip tip, a kapa bi se mogla konstruisati zvonasto u unutrašnjosti uz zadržavanje spoljnih gabarita. Znam da je komplikovanije ali to je gen kakav bi volio imati, pa šta košta da košta. :) A svakako će se vani prodavati a ne ovde.
    Eto ja toliko.

Ovo je lepo zamisljeno,ali onda celo kuciste ne bi bilo iz jednog dela,dalje,postoji mogusnost da se sa spustanjem nivoa tecnosti u tanku dobija zagoreo ukus jer se mrezica ne bi natapala bas najbolje,ovako kad je sa strane pozeljno je da mrezica bude sa donje strane a mod se drzi u horizontalnom polozaju prilikom parenja i onda nema problema,za to ce svakako postojati stelovanje + elektrode na konektoru pa ce svako moci da nasteluje i zavije gen u onom polozaju koji mu najvise odgovara :)

Sraf za resavanje pod pritiska tanka je skoro pa obavezan posebno ako se pari na vecim voltazama,a svakako ce moci i da se zatvori nacisto ko zeli ;)

Jedina stvar koja me brine je bas to suzenje na delu gde naleze kapa,tu ce precnik biti oko 15mm a spoljni precnik tanka 22 pa onda kada se postavi mesh morace da bude malo uzi od same rupe kako bi isao malo ukoso i donji kraj bio sto blizi plexiju,a iz razloga da bi se mrezica sto bolje natapala,u te svrhe predlazem da rupa za mesh bude 3mm,2.5mm ce u ovom slucaju biti malo

Sto se rupe za punjenje tanka tice,prvo je zamisljeno da bude izmedju o ringova,ali sudeci po svemu,ovako kako je nacrtano je idealno,curenja nece biti ako se sve precizno odradi

Zapremina kape je svedena na minimalne moguce dimenzije,tako da u vezi toga nema brige

Ono sto bih dodao je resenje na rupi za drip tip kao na DID-u,evo koristim ga vec 2 dana i nikakvog kondenza nema,sve ostane u kapi,a genesisi su poznati po tome da stvaraju ogromnu kolicinu kondenza,a usput se metalni drip tip,bas zbog tog kulturnog resenja,maltene uopste ne greje

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #21 poslato: Decembar 29, 2012, 17:31:47 »
  • Publish
  • I jos bih dodao da su matice kao na slici za pricvrscivanje kantala na gornjoj elektrodi odlicno resenje jer postoji mogucnost stelovanja visine namotaja

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 1
    • Ugled: +75/-0
    « Odgovor #22 poslato: Decembar 29, 2012, 17:39:39 »
  • Publish
  •  Ja mislim da taj plus pol ne treba dirati,nego uraditi bas tako da vazduh mora da rotira oko cele unutrasbjosti kupeci paru sa mesa a zatim da ide na drip tip...Koliko sam ja video slicno je i na Did -u ,a negde sam citao ili slusao da je to tajna njegove efikasnosti u aromi(taj stub siroki stub od platni koji cine zajedno sa plus navojem...
     I da i ja zaboravih da bi neprovodljivi bulzir u rupi za mesh kao izolator trebao da bude "must" za jedan kvalitetan genesis kao sto ce ne sumljivo biti ovaj...

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #23 poslato: Decembar 29, 2012, 18:11:57 »
  • Publish
  • Ovo je lepo zamisljeno,ali onda celo kuciste ne bi bilo iz jednog dela,dalje,postoji mogusnost da se sa spustanjem nivoa tecnosti u tanku dobija zagoreo ukus jer se mrezica ne bi natapala bas najbolje,ovako kad je sa strane pozeljno je da mrezica bude sa donje strane a mod se drzi u horizontalnom polozaju prilikom parenja i onda nema problema,za to ce svakako postojati stelovanje + elektrode na konektoru pa ce svako moci da nasteluje i zavije gen u onom polozaju koji mu najvise odgovara :)

Tabi i Bibi, argumentovano, nema šta.  :00000003: Povlačim predlog za razmišljanje.  :smile1:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #24 poslato: Decembar 29, 2012, 22:08:04 »
  • Publish
  • Taj fazon sa sturjanjem vazduha je jos od zenesisa mislim druge generacije i to je odlicno resenje.Dao sam danas Milosu keramicku iglicu koju koriste Talos i GNV za fiksiranje mesh-a,jeste da je malo tanje nego sto smo navikli ali daje odlicne rezultate doduse kod bottom coil gegnova.Videcemo kako ce raditi sa top coil setupom a sve u cilju izolacije izmedju tela genesisa i mesh-a :victory:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11357
    • -Receive: 10768
    • Ugled: +22520/-0
    « Odgovor #25 poslato: Decembar 29, 2012, 22:34:07 »
  • Publish
  • laser na kome je graviran dreamcatcher sigurno moze da sece keramiku ili makar bakelit ili neki drugi izolator koji moze da izdrzi temperature u genesisima. Znaci prosto, napraviti vektorsku pripremu za graviranje, i eto lepih cevcica bas po meri za male pare. Na ovaj nacin se mogu praviti i izmenljive cevcice/biksnice koje se po potrebi mogu menjati, pa se moze recimo uz mod davati nekoliko komada sa razlicitim unutrasnjim precnikom, kako bi svako prilagodio mod bas sebi, sto ce zahvaljujuci ostalim resenjima u potpunosti biti moguce. Takodje, ta biksnica moze imati obod od par desetih, koji ce omoguciti brzu izmenu i spreciti propadanje kroz rupu.

Van mreže MilosNS

• Hero Member
    • Thank You
    • Ugled: +1022/-0
    « Odgovor #26 poslato: Decembar 29, 2012, 22:46:56 »
  • Publish
  • To bi bilo sjajno, ako je tako. Proveriću u print shopu, pa ako može imaš piće od mene, obećavam  :thumbsup:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Decembar 29, 2012, 22:50:43 »
  • Publish
  • Evo dva moguca resenja:

Proveri ali moze sigurno, najverovatnije keramiku a sigurno bakelit koji je sasvim dovoljan. Osim toga, i on sigurno ima materijala za graviranje koji ce ti sigurno zavrsiti posao. Radi se o laseru sa dosta jakom glavom koji dosta toga moze seci, tako da racunaj da si resio problem.

Van mreže fusion

• Hero Member
    • Thank You
    • Ugled: +438/-0
    « Odgovor #28 poslato: Decembar 29, 2012, 23:10:28 »
  • Publish
  • @liberprint E za ovo zasluzujesh nobel-ecig nagradu svaka cast-prvi crtez je neupotrebljiv ali drugi je bash na svom mestu
    E da vidim i ovde neshto novo konachno a ne u "standardima" i vec napravljeno u komsiluku .
    mada po meni je to apsolutno nepotrebno i vishak ali je stvarno novo i svrsishodno za one koji to zele.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Decembar 29, 2012, 23:36:01 »
  • Publish
  • @liberprint E za ovo zasluzujesh nobel-ecig nagradu svaka cast-prvi crtez je neupotrebljiv ali drugi je bash na svom mestu
    E da vidim i ovde neshto novo konachno a ne u "standardima" i vec napravljeno u komsiluku .
    mada po meni je to apsolutno nepotrebno i vishak ali je stvarno novo i svrsishodno za one koji to zele.

Nepotrebno je vama expertima koji vezanih ociju motate setape. Onima koji pocinju i onima koji to ne rade tako cesto, sigurno ce dobro doci i podesavanje potpritiska u tanku i podesavanje dotoka vazduha i podesavanje debljine fitilja. Osim toga, i iskusnim korisnicima nudi bezbroj kombinacija i mogucnost totalnog prilagodjavanja, a dobar ce da bude i za fiber i pamuk.