Autor Tema: Vision INOW  (Pročitano 2508 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Vision INOW
« poslato: April 17, 2016, 11:43:03 »
  • Publish
  • Ova baterija je sasvim solidna, ali u celini je ovo jedan od glupljih projekata, ne samo u e-cig industriji nego uopste. Ne znam sta reci o nekome ko nesto proizvodi a ne zna mu ni tehnicke karakteristike ni dimenzije? I sto je najgore, ovo kod njih nije jedini slucaj. Verovatno su ti glupavi potezi i nemarnost i doveli Vision tamo gde jeste. Nekad su bili ozbiljan konkurent Joyetech-u, a pogledajmo gde je sad Joye a gde Vision.

Ova baterija nije tako nov proizvod, ali je delovala krajnje nezanimljivo jer se pojavila u vreme ekspanzije box modova. Meni je bila simpaticna na oko, ali sam razmisljao: 21mm, mehanika... ma kome to treba i sta da radim sa njom :Scratch-Head:  Narucio sam je samo zato sto je jeftina, ali kad je stigla jedva sam je i pogledao. Ono sto sam primetio odmah po vadjenju iz kutije je da baterija nije 21mm vec 22, i ako na pakovanju lepo pise 21mm. Ovo je prvo sto je odbilo gomilu kupaca, jer sta navrnuti na 21mm? Slicnu situaciju su imali i sa Deus modom gde su naveli da je dugacak 144mm sto se iz aviona vidi da nije istina, a koje su prave dimenzije nisam uspeo da saznam. Drugi razlog koji me je drzao dalje od ove baterije je to sto nije pomenuto da ima bilo kakvu regulaciju napona, i probao sam je u trenutku najvece dosade. Ispostavilo se da ona zapravo ima sasvim solidnu regulaciju :-[  Vazno je da su cak i na kucistu baterije naveli podatak da podrzava otpor od 0.25 oma i maksimalnu snagu od tada solidnih 40W, a sto su izostavili i izgresili podatke koji su najbitniji korisnicima kojima je ona namenjena, to je sasvim nebitno.

Ako zanemarimo ove brljotine, ova baterija je sasvim dobra. Medjutim, u startu pogresno predstavljena, a kasnije su stigli bolji modeli poput Joye ego one VT koja ima i dosta ozbiljniju regulaciju, tako da sada njen jedini adut moze biti niska cena.

Izrada ove baterije je odlicna, ali kod tih starijih proizvodjaca smo vec navikli na to. Tuba je od SS-a, a poklopci su od hromiranog mesinga. Ima cak i plivajuci plus pin, na kom je opruga prilicno mekana, ali ne pravi probleme u radu. Na kucistu su plitko izgravirane pravougaone sare, koje sprecavaju klizanje a i osecaj u ruci je krajnje neobican ali prijatan. Desno od fire tastera su 5 lampica koje pokazuju napunjenost baterije, i ovo sasvim lepo radi i moze se dobro orijentisati koliko je ostalo kapaciteta. Lavo je micro USB za punjenje. Kapacitet baterije je 2000mAh i ona veoma dugo traje, verovatno zbog efikasne elektronike i izostanka velikih displeja na koje smo navikli. Ovde struju trosi samo atomizer, i nesto malo diodice koje pokazuju napunjenost.

Sto se regulacije napona tice, ona postoji, i sasvim je upotrebljiva. Oseti se mali pad napona prip praznejnju baterije, ali je situacija daleko bolja nego kod mehanickoh modova. Zapravo, razlika u naponu izmedju potpuno pune i skoro prazne baterije je 0.2V, sto je sasvim podnosljivo. Pred sam kraj padne za jos 0.1V, ali tada je vec vreme za punjenje. Kada je baterija puna, bez opterecenja, njen napon je 4.0V. Kada je skroz prazna njen napon je 3.7V, ali je sve dok ne ostane dve diodice 3.8. Pod opterecenjem od 1.7-1.8oma, kada je potpuno puna napon je 3.9V, vrlo brzo padne na 3.8, i posle skoro do kraja drzi na 3.7. Trek pred samo gasenje padne na 3.6.

U principu, ovo je sasvim solidna baterija, lepog izgleda, dobrog kvaliteta izrade, solidnog kapaciteta, i sa kakvom - takvom regulacijom. Necu je zadrzavati za sebe jer imam par komada one vt, ali u momentu kad se pojavila da sam znao tacne podatke verovatno bih je odavno imao. Pre godinu dana ovo bi bila odlicna kupovina, sada je samo: koliko para toliko muzike.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9088
    • -Receive: 11412
    • Ugled: +13847/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Vision INOW
    « Odgovor #1 poslato: April 17, 2016, 18:10:35 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10057
    • -Receive: 3302
    • Ugled: +3815/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2016, 13:01:31 »
  • Publish

• Van mreže NekiManijak

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 12
    • Ugled: +12/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2016, 01:50:53 »
  • Publish
  • u sustini ne volim cevke,to da se razumemo,ali ovo vec i nije toliko lose  :yikes: