Autor Tema: Eksperimentisanje i vaping  (Pročitano 1686 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9227
  • -Receive: 11540
  • Ugled: +13975/-0
  • Pol: Muškarac
Eksperimentisanje i vaping
« poslato: Mart 18, 2016, 04:28:39 »
  • Publish
  • Obicno kada niste zadovoljni necim pokusate to da promenite bilo da je u pitanju jacina tecnosti ,aroma ,setup ,coil ,snaga ,TC , ova zica , ona zica , m2l aty , d2l aty itd ... I to je po meni ok jer svako mora da pronadje sta i kako mu odgovara ..
    E sad ako pokusam da vratim film ispada da sam ja od prvog dana bio zadovoljan ecig korisnik jer me je vape drzao dalje od smrdusa .. a zasto sam onda imao potrebe da bilo sta menjam ? ( odmotavam film ) ... secam se da sam imao bolove u grlu ,suvo grlo i sl , ok to je nestalo ubrzo posto sam poceo da pravim sam tecnosti 80/20% u korist VG-a i smanjio nikotin sa nekih 8-9 na 6mg/ml , ah da umalo da zaboravim prva aroma mi je bila Old Harbor and my vape was like a dragon
     :098:
    Tu aromu parim i dan danas , u medjuvremenu pronasao jos par meni dobrih i u toku dana ne praktikujem da menjam vise ukusa , zasto ne ? Primetio sam da receptorima treba odredjeno vreme da se priviknu na aromu a i smrduse nisam konzumirao sa razlicitim ukusima pa jednostavno kad pocnem da koristim jednu aromu mogu da je trosim beskonacno dugo bez bojazni da ce mi se smuciti i sl ..  Da li ste imali negativno iskustvo prilikom eksperimentisanja sa ukusima ?

Tek sad vidim koliku oblast sam zahvatio jer sve ovo ispred nisam ni imao u planu da pisem pri otvaranju teme  :021: Pa da skratim ..
    Kao sto rekoh bio sam zadovoljan jos odavno a ipak i dan danas bacim po koji eksperiment no srecom po mene ne odlutam previse i ne zaglibim duboko pa se brzo vratim na svoje a verujem da medju vama ima onih koji su probali malo vecu snagu pa ostali na njoj , malo zahtevniji aty pa se navikli na njega i jos verujem dosta toga jer lako se covek navikne na vise i jace pa mu posle ono od ranije postane manje i slabije ..
    Jednom recju meni eksperimentisanje nije puno naudilo ali mi nije nista pametno ni donelo a kakva su vasa iskustva i treba li i dalje isprobavati i do kojih granica ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 605
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    Odg: Eksperimentisanje i vaping
    « Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2016, 09:41:06 »
  • Publish
  • Danima već razmišljam o sličnim stvarima, ali nikako da misli povežem u nekakav tok.
    Našao sam idealnu kombinaciju opreme i arome, solo - ruža - FA Cuban supreme ali, paradoksalno, toliko ne umem da stanem sa parenjem da mi u jednom momentu čula otupe i onda po automatizmu uzimam drugu aromu i drugi ati, koji ni u približnoj meri ne mogu da me zadovolje kao ova kombinacija.
    Tu sam upao u sopstvenu zamku, nemam meru, ne umem da povremeno odložim opremu, dam vremena čulu ukusa da se oporavi i da ponovo uživam, već kao narkoman vučem dok mi ne postane otužno. A onda krene standardna priča, ajde da probam da sličan osećaj zadovoljstva dobijem sa drugom kombinacijom i sve ode do đavola.
    Tako da je moj odgovor: da eksperimentišem ali sam za to sam kriv.
    Našao sam ono što sam tražio, ali ne umem da uživam u tome, već pokušavam da nađem nešto još bolje iako bi me ovo što sam našao u potpunosti zadovoljavalo kada bih našao način da utuvim sebi u glavu da nemam potrebe da jurim duhove.
    I tako, umesto da kupim 2-3 bočice FA C.S. arome i još 2 ruže, ja kupujem različite arome od kojih me pola na 1 tank oduševi a posle mi postanu bezveze i kupujem atije za koje podsvesno znam da mi neće doneti ništa bolje od onoga što već imam.
    I ne volim što to radim, ali je jednostavno jače od mene.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11241
    • -Receive: 10723
    • Ugled: +22475/-0
    « Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2016, 10:58:14 »
  • Publish
  • Ja se csto igram sa opremom, ali ne da bih pronasao nesto bolje, jace, lepse... vec zato sto je to sastavni deo mog karaktera. Jednostavno volim da se igram. I dan danas sebi kupujem igracke: automoblcice i helikoptere na daljinac, dronove, airsoft opremu, lukove, samostrele... Uvek sam se trudio da radim ono sto volim, i da ni po koju cenu ne radim ono sto ne volim. Dok sam se bavio stampom, igrajuci se, otkrio sam neke nove teknike koje danas mnogi koriste, i uopste, mnogo toga sam otkrio igrajuci se. Zapravo, sva velika otkrica su nastala iz igre. Ja jos nisam otkrio nista veliko, ali jos uvek se nadam i radim na tome ;D

Sto se ovog naseg sporta tice, novija oprema ne ostavlja mnogo prostora za igranje, ali ja se ne predajem. Sa svojom licnom opremom se ne igram, i to je obicno jedan atomizer koji uvek ima isti setap, sa jednim, ili dva moda koje rotiram. To je ono sto je uvek spremno za upotrebu, i ujedno maksimum preko koga se ne moze i ne zelim, dok su sve ostalo igracke. U pocetku su mu bila zanimljive fabricke glave i njihovo setapovanje, jer je to nudilo veliki spektar razlicitih kombinacija. Posle su dosli razni chipovi, razne vrste zice, kontrola temperature. Mehanicke modove sam preskocio, jer mi se taj fazon nije svidjao i nisam ih smatrao bezbednim, ali od kad sam nabavio kick 2 i za njih sam se zainteresovao, i trenutno radim na jednom zanimljivom modelu koji ce biti jako mali i namenjen pre svega koriscenju sa kickom. Igrajuci se, napravio sam i jedan simpatican atomizer, pomogao u izradi velikog broja lula, modova... I eto... Moje igranje nije sa ciljem da bih unapredio svoj dozivljaj, jer on je godinama jako slican i dobar pa se tu nema sta popravljati. Vise mi je cilj sama igra i otkrivanje necega novog, jer oduvek imam potrebu za tim.

Sto se tecnosti tice, to mi vec nije igra. To je do skoro vise bila neka grcevita potraga za necim sto sam imao na pocetku, i to sa dosta losijom opremom nego sad. U pocetku sam bio jako zadovoljan Joyetech i Dekang tecnostima, i od kad su se one promenile (pokvarile), ja sam ih godinama trazio. Od onih nekoliko koje sam koristio, svaka mi je bila dobra, i mogao sam jednu istu da korstim mesecima bez straha da ce mi dosaditi. Od kad ih je nestalo krenula je potraga koja je cini mi se skoro zavrsena. U tom periodu sam probao sve i svasta, na necemu se zadrzavao duze a an nacemu krace, ali mi je sve dosadilo pre ili kasnije. Cak sam imao periode kada mi neka tecnost dosadi a novu koja mi odgovara za svaki dan nisam pronasao, pa danima cuclam bez ikakvog zadovoljstva, samo da nahranim nikotinsku glad. Jedno vreme sam koristio i dripere po ceo dan i menjao po ko zna koliko tecnosti u toku dana. U tom periodu sam stvarno probao sve i svasta. Vocke i kolace nikad nisam narocito voleo, ali volim da probam, i to je onaj deo igranja sa tecnostima, mada nije toliko znacajan. Od kad koristim Hangsen arome, ja sam ponovo u potpunosti zadovoljan, i vise uopste nemam potrebu da se bavim aromama.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2016, 10:59:21 »
  • Publish
  • Opitovanje :smart: Nikada nisam opitovao iz nezadovoljsta, već baš suprotno. Iz čistog zadovoljstva. Nekada zato što volim da opitujem. A nekada da bih potvrdio ili opovrgao ranije stečene stavove ali i predrasude. Opitujem uvijek i sa svim elementima vape-a. Najčešće sa svojom opremom a dobijam i od kolega na opitovanje. Opitujem i sa aromama, gotovim tečnostima, žicama. A stečena iskustva i rezultate obično objavim postom. Nekad opitujem i da bih demantovao tuđe rezultate opitovanja. Ali se tada trudim da to uvijem u šareni i sjajni papir. Jer nije dobro rušiti tuđe snove i rezultate dobijene praksom. Rijetko kad mi se desi da budem surov u iznošenju rezultata. A priznajem da sam alergičan na mudrosere koji su umislili da baš uvijek i sve znaju. Jer oni koji tvrde da sve znaju. Su samo sujetni mali ljudići koji imaju potrebu da se posebno istaknu. Ne znam mnogo u ovoj oblasti ali se trudim da u samo opitovanje uvedem i one koji znaju. Često tražim potvrdu prije prethodno započete radnje, jer ne zaboravimo i u opitovanju je bezbjednost na prvom mjestu. A neki ljudi barataju podacima koji su davno potvrđeni u teoriji i praksi. To su experti kojima vjerujem i do čijeg mišljenja mi je vrlo stalo.

Dakle siže. Zadovoljstvo trenutnim vape-om i opremom nije povezano sa mojom željom da opitujem. Presudna je radoznalost i želja da saznam, spoznam i naučim više.