Autor Tema: Da li su realne cene ..  (Pročitano 1575 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9189
  • -Receive: 11502
  • Ugled: +13937/-0
  • Pol: Muškarac
Da li su realne cene ..
« poslato: Mart 28, 2016, 17:41:18 »
  • Publish
  • Koliko su realne cene vape opreme po vama ?

Po meni je neshvatljivo da jedan atomizer primera radi ovaj :

Kosta na fasttechu 30$ isto koliko i baterijski mod na primer ovaj :

Primera ima bezbroj a ukoliko gledam i dalje cene VW uredjaja nikako mi se na uklapa i dalje cena pojedinih atomizera i po mom misljenju njihova realna cena ne bi smela da prelazi 10-20$ plafon...
    Cena baterijskih modova je donekle normalnija po mom misljenju a opet ukoliko nisu pozlaceni komadi u pitanju ne vidim razloga da kostaju preko 100-120$ max ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Da li su realne cene ..
    « Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2016, 19:14:23 »
  • Publish
  • Odlična tema. Ima toga dosta precijenjenoga ali to se "pegla" popustima i kodovima isl. Međutim ima i ludorija gdje cijene nekakvog RDA prevazilazi cijenu vrhunskog DNA 200 moda ili sličnog kvalitetom YiHi-jevog bez razlike. To je stvar industrije, fabrikanata, manufaktura ili modera. Svako svoj rad cijeni različito. A i zavisno od serija, različita je i proizvodna cijena po jedinici proizvodnje. Hvala Bogu pa možemo birati. Dakle posljednji i najvažniji koji odlučuje o tome da li mu nešto vrijedi i koliko mu vrijedi je kupac.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1814
    • -Receive: 1634
    • Ugled: +1927/-0
    « Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2016, 19:53:05 »
  • Publish
  • Mislim da možemo biti srećni, zadovoljni ;)
    90 % je sve jeftino, i može da se nađe veoma kvalitetna oprema.

Sony Xperia ZR

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11211
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2016, 21:03:46 »
  • Publish
  • Cene su... U najmanju ruku cudne ;D 

Sto se modova tice, sa jedne strane imamo veoma povoljne i veoma dobre modove nekoliko vodecih kineskih proizvodjaca, koji bukvalno vrede sveaki dinar i vise od toga. Ovo verovatno nece trajati zauvek, jer je ovo verovatno njihov nacin borbe sa konkurencijom, koja izdise. Sa druge strane imamo gomilu nepoznatih ili provereno losih proizvodjaca sa modovima sumnjivog kvaliteta i nesto vece ili slicne cene kao prvi koje sam pomenuo. Tu je i gomila Yihi/DNA varijanti iz raznih manufaktura, sa prilicno visokom cenama koje neki opravdavaju a neki ne, ali oni su veoma mali deo trzista u poslednje vreme.

Sto se atomizera tice, trenutno su D2L modeli kineskih proizvodjaca jedini koji opravdavaju cenu, zajedno sa ono nesto malo kvalitetnih klonova sto se jos moze pronaci. Ujedno, kod njih se jedino trenutno vidi neki ozbiljniji napredak, mada je pisutno kopiranje. Apsolutno sve sto se proizvodi van Kine a vodi se kao original je papreno skupo i takav trend vec godinama ne popsustaje. Ipak, za visoku cenu se uglavnom dobija i visok kvalitet, pa ko ne menja cesto atomizere nece mnogo pogresiti ako se izuje za neki original. Po mom misljenju, najskuplji su jeftini klonovi (oni od 10-15 dolara), jer se jedino kod njih za te pare obicno ne dobija nista.