Autor Tema: Prezasićenje ili...  (Pročitano 3227 puta)

Van mreže Joe

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3082
  • Ugled: +7326/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
Prezasićenje ili...
« poslato: Mart 23, 2016, 03:53:34 »
  • Publish
  • Da. Došao je momenat kada sam počeo analizirati i sve manje birati. Razočaravati se, a sve manje oduševljavati. Šta se to desilo meni koji spadam u grupu pasioniaranih vapera? Vaping nije upitan. Mislim da ću pariti do kraja života i čisto sumnjam da postoji ili će postojati nešto što može zamijeniti duvanske proizvode a obezbjediti veći merak od vape-a. Čega sam ja to prezasićen? Prezasićen sam izbacivanjem na tržište modova koji liče kao jaje jajetu. Prezasićen sam ATI-jima koji se razlikuju jedan od drugog nerijetko u boji o-ringova i nekoj banalnoj sitnici. čak smo i teme počeli počinjati sa : "Još jedan sličan hiljadama" Prezasićen sam jeftinom i nekvalitetnom hiperprodukcijom svega i svačega pa i aroma. Prezasićen sam i time što spadam u većinu na štetu većine i manjine ili u manjini na štetu većine. Ili ne spadam nigdje jer koliko vapera toliko i kategorija i stilova. Prezasićen sam podjelama na ove i one. Bog dragi zna kakvih vapera ima više na svijetu. D2L, M2L, VW korisnika ili TC poštovaoca. "Mehančara i hibridaša" Gen fanova. Oprosti me Bože evo i nekih srednjih. Nazvaću ih All In One (AIO) nesvrstanih. Keramičara i slijedbenika novih sistema zagrijavanja ca čudnim (kvaziinovativnim grijačima). Nekako nam je svima samo vata ostala zajednička i arome. Jer i VG i PG (njihov odnos u procentima) kao i udio destilovane vode su različiti i predmet podjela. Eto i od obične vate napraviše nauku. Ovakva, onakva čudo jedno. Čak su se pojavili i neki vaperi koji puše duvanske cigarete. I ono..."Šta sad? Zapalim po neku i to je meni OK" Šta je uopšte ostalo zajednički imenilac? Prezasićen sam i da se branim i da budem napadan da je moja oprema bla, bla, bla štetna, štetnija, najštetnija. I ne branim se više. Mnogo sam prezasićen hajpovanjem pojedinih komada opreme pa pljuvanjem nakon kratkog vremena. Ili samo "pljuvanjem" pljuvanja radi. Nisam se zasitio nekoliko "sitnica" Kvalitetne opreme koje sve manje i manje. Druženja sa drugim vaperima i povremeno promjene aroma. Pomoći drugim koleginicama i kolegama u svakom segmentu vape-a i inače. Jako sam prezasićen plaćenih recenzenata. Nisam se zasitio zadovoljstva kad neko kaže: Hvala što si me riješio zla i skinuo sa duvana" Razmjene i poklanjanja opreme i svega vezanog za vape. Ljudskosti i ovog foruma. Da ovog foruma sam nezasitan. I ljudi na njemu. I da mnogo mi fale M2L ATI-ji. jer osjećam nezadovoljstvo mojih prijatelja jer se na njih ne obraća pažnja u hiljadama novih modela ATI-ja koji brže nestanu nego li je trajalo nastajanje. Ne znam jesam li samo nešto bio sjetan pri pisanju ovog posta ili nešto drugo. Ali me interesuje čega ste vi dobri moji drugari i prijatelji prezasićeni? A šta vam nedostaje i za čime vapite?

I da... nedostaje mi draganče da kaže: "Parite bezbedno" :)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9189
    • -Receive: 11502
    • Ugled: +13937/-0
    Odg: Prezasićenje ili...
    « Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2016, 09:37:43 »
  • Publish
  • Sit sam jurnjave za novom opremom a stara mi zavrsava posao i u svoj toj jurnjavi nisam opusten da uzivam u ovome sto imam  :th_coffeetime:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 191
    • -Receive: 204
    • Ugled: +490/-3
    « Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2016, 13:13:46 »
  • Publish
  • Nema strasti kao prve godine, ebiga ta se ponovit nece . Onaj nevjerovatan osjecaj da si ostavio cigarete, pa kupovina svega i svacega, iscekivanje istog. Kako su arome i ukusi bili ekstra, nije to samo zbog samog kvaliteta. Neke jesu bile bolje prije, ali generalno sve nam je odgovaralo. Ovo je sad sve sranje u boji da oprostite, dobro ste napisali, sve je isto, sve je kvalitetno da se ne lazemo, mislim na uzitak prije svega. Sve radi na mnogo visem nivou. Sto se tice grijaca, klasicnih grijaca tu nema vise prostora za bilo sto, zica je zica uz pamuk, vise manje tu se tesko moze napravit neki korak naprijed, zato je sve i dosadno. A tek za modove, e tu je tek prica jasna da ne moze jasnija bit. Svaki radi, razbija, koji god uzeli nece niko ostat da ne pari kvalitetno, samo je pitanje ukusa, velicine, kurac palac itd. Evo ja i dalje koristim dva isticka 30w + aspire nautilijus +GEM, nema toga kome moze uvjerit da neka druga oprema daje bolji vejp, a nema sanse. Nije mi namjera da se sad neko javi i kaze, e nisi u pravu ipak je to i to bolje, itd. sve je stvar subjektivnog osjecaja, ali je cinjenica da nema nista novo, nista sto pravi razliku u toj mjeri da svi kupimo kao nekad, kad smo presli na ove naprednije stvarcice. Nekad je to bio cuveni A2 od bulija, razni genovi,  i kao slag na torti Kajfun koji je zavrsio posa, poslije njega, sve je tamo vamo isto, skoro isto. Ima dobrih rjesenja, laksih za odrzavanje ali vejp je slican. Arome su posebna prica, koliko god trazio onaj osjecaj s pocetka, mislim da ga necu brzo nac, a mozda necu nikad. Ne kazem da nema aroma, ali mi je dosadilo da kupujem po 10 aroma a da mi se samo dvije-tri svide i to malo svide a sve su ok, nego ja nisam vise onaj s pocetka.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11211
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2016, 14:10:49 »
  • Publish
  • Ne znam da li bih to nazvao prezasicenoscu, ali me smara oprema i preterivanje u svakom pogledu, kao i sve sto je Dzo naveo u prvom postu. Toliko me smara, da na vecinu opreme bacim samo povrsan pogled, ili ni to. Cesto mi je dovoljno da samo vidim ko je proizvodjac i da mi je jasno o cemu se radi. Malo je toga sto me zainteresuje i trenutno jedini koji radi nesto na unapredjenjima je Joyetech sa svojim brendovima. Voleo bih kad bi se malo vise radilo na kvalitetu, izgledu, dimenzijama... Ali doci ce valjda i to na red. Trenutno mi je vecina toga potpuno nezanimljivo, i... Pa verovatno je tim nekvalitetnim lomom trziste malo prezasiceno pa ce morati nesto da se menja.

Sto se M2L atomizera tice, mislim da je tu u pitanju vise nasa zelja nego stvarna potreba, kada je u pitanju funkcionalnost. Mislim da je sasvim dovoljno dobrih atomizera da namire bas svacije potrebe. Ono cega u toj oblasti fali su jeftini ali kvalitetni. Sto se D2L tice, ponuda je ogromna i dosadna, ali se stvarno moze pronaci izuzetno dobrih i kvalitetnih primeraka po povoljnoj ceni. M2L korisnik moze da bira iskljucivo izmedju jadnih i ocajnih kloncina sa FT i slicnih buvljaka, i bolesno skupih originala. Cak i oni koji su pravili odlicne klonove su prestali sa tom praksom, i prebacili se na kvalitetne, ali iskljucivo D2L atomizere. I mislim da je to ono sto trenutno nedostaje -  nesto na foru: kayfuna svih vrsta, rose, taifuna, tilemahosa, gema... ali na kineski nacin sa izgledom poput aqua v2, bachelora, raznih subtankova... Bar da su iskoristili potencijal modela sa izmenljivim RBA glavama pa da su ponudili razne varijante...

Sto se ukusa tice, e to je ono sto ubija u pojam. Desetine hiljada razlicitih ukusa koji nam se namecu sa svih strana, a veoma mali broj koji su stvarno u upotrebi. Mislim da su i tu proizvodjaci okrutni i bezobrazni, i da koriste nasu glad kako bi iz toga izvukli dobit. Ok, treba probati dosta toga kako bi se nasli odgovarajuci ukusi, ali vecina aroma su blago receno odvratne, i to svima, a ipak ih proizvodjaci nude. Za veliku vecinu je apsolutno nemoguce da se bilo kome svide, ali racunaju na nasu glad i svoje ime izgradjeno na osnovu par ukusa, kako bi nam uvalili beskorisno smece.

Sto se nasih podela tice, toga je uvek bilo i bice, u svim oblastima. Vazno je da prihvatimo razlicitosti i da se medjusobno postujemo. Sve i da svi koristimo jedan isti model bez mogucnosti bilo kakvih podesavanja, delili bi se prema izboru boje i mimoilazili u misljenima koja boja je bolja od druge, jer boje razlicito apsorbuju toplotu i uticu na performanse ;D

Ja sam trenutno na stend baj-u, i sa opremom i sa aromama. Zadovoljan sam, i nemam potrebe da bilo sta menjam... i malo sam se smorio. Ipak, ne smatram to negativnim, jer sam siguran da cu prilicno novca ustedeti. Pre svega na aromama, jer cu kupovati iskljucivo ono sto znam da cu moci potrositi do zadnje kapi i kupiti ponovo. Atomizere za licne potrebe ne gledam uopste. Siguran sam da se skoro nece pojaviti nesto sto ce me zagrejati. Ipak, zanimaju me lepi mali tankici za kayfune, i to mi je trenutno neki fetis ;D  Na modove bacam farove, ali i tu imam jasno definisane maksimalne dimenzije, a malo toga se pojavi sto se uklapa u sablone. I tu me pre svega zanima izgled i kvalitet, a na tome se slabo radi.

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2016, 21:06:54 »
  • Publish

• Uff kakva tema,zlo.Nedostaju mi momenti vezani za parenje koje su mi se nekako urezali u secanje,npr narucivanje prvih DIY tecnosti 80% VG 18mg od jenkija koji su se ponasali kao med u cc 2.4 kliru jedva ali sa merakom popario,pravljenje prvog setapa na tom kliru,muke da mi proradi PTII na vamu 5 sa baterijama iz laptopa,odusevljenje ketinom kajom i prelazak u odzacare,Kad mi na plazi na Tasosu ispao nemezis sveze podmazan u pesak...
    Penzionisao se sa VTC i 3.1 kajfunom koji rade pa rade,nikako da se pokvare.
    U svaku kupovinu sam ulazio sa malom velikom zebnjom i to je ono sto pamtim.Cak sam i alalio bacene pare na neku opremu u cilju nalazenja optimalne.Nasao je i vise me nista ne lozi.Arome,u ovom stadijumu,mogao bih da parim sve,prilicno sam prilagodljiv i izgoreo.
    Jedino sto mi je zanimljivo u svemu ovome,bilo i ostalo, su forumi,procitas koju pametnu vidis koju sliku,a tu su i ljudi koji ce te nesebicno posavetovati
    « Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 21:19:10 Joe »

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9189
    • -Receive: 11502
    • Ugled: +13937/-0
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2016, 13:37:21 »
  • Publish
  • Napisah par postova iznad trenutnu situaciju a od tada nista novo nisam pazario i bas mi onako fino , opusteno uzivam u onome sto vec posedujem i sto me svakako zadovoljava . Volim tehniku pa shodno tome drago mi je kad izadje neki novi komad opreme i volim to da propratim-zabelezim medjutim nista sto bi me zagrejalo da potrosim vec spremne novce u tu svrhu tako da na kraju deo para ode na ceru deo na zenicu a nesto opet ostade da se krcka  :098: Do pre neki dan na pitanje "greje li me vape" odgovarao sam spontano "da vec skoro 3 godine bez potrebe da palim" no danas se setih slucajno , udje ja od skoro u cetvrtu godinu parenja  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 407
    • -Receive: 460
    • Ugled: +796/-0
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2016, 00:36:39 »
  • Publish
  • Bravo  ;D .Za devet dana i ja dajem trogodisnji pomen pljugama,ono zvanicno,pa rekoh da se ponovim tozla duplikatom 3.1ES,kad ulete cerka  da joj kupujem opremu za MMA.Sad sam u kuci manji od makovog zrna  :shutup: .